Şarkı Sözü Satmak ve Para Kazanmak: 2023 Şarkı Sözü Fiyatları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

2023 yılında şarkı sözü satmak ve para kazanmak isteyenler için hazırladığımız bu rehber aracılığıyla şarkı sözlerinizi nasıl hazırlayabileceğinizi, müşteriyi nasıl bulabileceğinizi ve şarkı sözü fiyatlarını bulabilirsiniz.

Şarkı sözü satmak son dönemde ilgi çekici para kazanma yollarından biri olmuştur. Siz de şarkı sözü hususunda yeteneğe sahipseniz, şarkı sözü yazarak para kazanmak için harekete geçebilirsiniz. Özellikle birkaç yıldır Youtube ve Spotify’nin amatör şarkıcılar için önemli fırsatlar sağlaması ile birlikte şarkı sözü satın almak isteyen kişilerin sayısında önemli artış yaşanıyor.

İlgili potansiyel artışından para kazanmak için beste hazırlayabilir ve şarkı sözü satmak için rehberimizdeki adımları bir bir kullanabilirsiniz.

Müzik sektöründe para kazanmanın en kritik yollarından biri için imkan sağlayan şarkı sözü yazarak para kazanmak hakkında tüm merak ettiklerinizi araştırdık. Rehberde ayrıca şarkı sözü fiyatları için de güncel bilgilere erişebilirsiniz.

Bir şarkının sözleri, şarkının en önemli kısmıdır. Duyguyu harekete geçiren ve insanların onu tekrar tekrar dinlemesini sağlayan şeydir. Bir şarkıyı popüler yapan ya da olmayan şey sözleridir.

Birçok insan bir şarkı için şarkı sözü yazmanın kolay olduğunu düşünür ama aslında o kadar da kolay değildir. Kulağa çekici ve çekici gelmeleri için kelimeleri nasıl kullanacağınızı iyi anlamanız gerekir. Bu yüzden birçok insan bu alanda uzmanlaşmış kişilerden şarkı sözü satın almaktadır.

ŞARKI SÖZÜ YAZARAK PARA KAZANMAK

şarkı sözü

Şarkı Sözü sektöründe önemli başarılara imza atan Sanatçı Ahmet Kara ve Melek Yılmaz ile şarkı sözünden para kazanmaya ilişkin yaptığımız söyleşiden notlar:

Sn. Ahmet Kara, sizce şarkı sözü yazarak para kazanmak mümkün mü?

– Şarkı sözü yazarak para kazanmaya çalışmak elbette şarkı sözlerini doğrudan maddi bir dayanak olarak ele almanıza neden olabilir. Bu da şarkı sözlerinin verimini büyük ölçüde azaltabilir. Öncelikli olarak sektöre girmek isteyenlerin şarkı sözünü para kazanma aracı olarak görmemesi lazım. İlk hedef insanların duygularını harekete geçirecek anlamlı, tempolu ve uyumlu bir şarkı sözünü yazmak olmalı.

Ülkemizde son dönemde Youtube ve Spotify’de sadece bir şarkı yayınlayarak ciddi paralar kazanan arkadaşlar oldu. Haliyle yeni nesil de bu tür sanatçılardan etkileniyor ve yeni şarkı yayınlamak için harekete geçiyor. Bu da sektörü çok ciddi anlamda hareketlendirmiş durumda. Birkaç şarkısı kullanılan şarkı sözü yazarlarının yeni şarkı sözlerine de çok ciddi talepler oluyor. Hiç şarkısı yayınlanmamış bir yazarın ilk satışını yapması elbette zor. Ancak bir iki eseri kullanılan yazarlar önemli talep görüyor. Özellikle bunu sağlamak için belirli popülaritesi olan şarkıcılara birkaç eserin ücretsiz hediye edilmesini de mutlaka öneriyorum.

MUTLAKA İNCELEYİN: Sanatçılara Şarkı Sözü Gönderme ve Satma Yolları

Sn. Cansu Kurtçu, şarkı sözü fiyatları hakkında ne dersiniz (Hürriyet – Behlül Aydın)

– Mercedes’e binmek istersen ayrı bir bedel ödersin, Şahin’e binmek istersen ayrı bir bedel. Aynı durum bu iş için de geçerli. Ama “300-500 bin liraya şarkı satıyorum” diyen de yalan söylüyordur. Öyle bir dünya yok. Bazen gönlünden kopar, ücretsiz verirsin. Fakat sadece bu işten para kazanan arkadaşlarımız da var. Ekonomilerinin dönmesi lazım. Türkiye’de çok besteci var. Üst ligi saymıyorum, Sezen Aksu’ları falan; toplasan bizim jenerasyondan hakkıyla şarkı sözü yazan beş kişi falanız.

Sn. Melek Yılmaz, sizce şarkı sözü yazarak para kazanmak mümkün mü?

– Sanat para kazanmak için yapılmaz ancak bu işi yapan insanların da belirli maddi ihtiyaçları elbette var. Özellikle daha iyi bir zihin için maddi sorunlar yaşamamak gerektiği açıktır. Ancak bir şarkı sözünü satayım diye yazmak üzere zihninizi kullanırsanız muhtemelen güzel bir eser ortaya çıkartamazsınız. Her zaman bir alan belirlemeyi de ihmal etmeyin. Şarkı tarzlarının size uygun olup olmaması da ayrıca önemlidir. Dinlemekten keyif alacağınız bir kategori seçin. Sevmediğiniz işi başarılı bir şekilde yapamayacağınızı belirtmekte yarar var. Bu nedenle sevdiğiniz bir kategoride şarkı sözü ortaya koymaya çalışın.

Şarkı sözü yazarak para kazanmak mümkündür. Tek bir eserden bile yüz binlerce lira para kazanabilirsiniz. Bazı sanatçılar şarkıdan pay vermektedir. Onları da tercih edebilirsiniz. Özellikle eserinize güveniyorsanız bu tarz bir anlaşma yapabilirsiniz.

Şarkı sözü satarak para kazanmanın en kolay yollarından biridir.

ŞARKI SÖZÜ FİYATLARI

şarkı sözü satmak

Türkiye’de henüz tanınmamış bir yazarın şarkı sözünün değerini belirlemek mümkün değildir. Eser sahibi burada ilk eserini veya eserlerini satışa sunduğu için fiyat belirtmekte sorun yaşamaktadır. Bu nedenle bir fiyat belirtmek yerine ilk alıcılarınıza yardımcı olmaya çalışmak daha mantıklı bir yaklaşımdır.

Şarkı sözü fiyatları şarkıyı kullanacak kişi ile de değişiklik göstermektedir. Henüz ilk eserini piyasaya çıkarmaya çalışan bir şarkıcıya verilecek fiyat ile piyasada tanınan bir müzisyene verilecek fiyat elbette aynı olmayabilir.

Daha önceki satışlar göz önüne alındığında şarkı sözü fiyatları minimum 15 bin liradan başlamaktadır. Piyasada yüz milyonlarca dinlemeye ulaşan şarkı sözlerinin fiyatlarının üst sınırı ise yoktur. Son dönemde 2 milyon liralık fiyatlara ulaşan şarkı sözleri bulunmaktadır.

Şarkı sözü satarak para kazanmak hakkında ekstra sorularınızı aşağıda yer alan YORUM bölümünden uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz. En kısa sürede sorunuzu araştıracak ve cevaplarımız ile geri döneceğiz!

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Youtube Ne Kadar Para Kazandırıyor?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Spotify’den Para Kazanma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Hobiler

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Şarkı Sözü Satmak ve Para Kazanmak: 2023 Şarkı Sözü Fiyatları” üzerine 57 yorum

 1. slm 3 adet bestem var satmak istiyorum 1 tanesini seda sayana yazdım hepsi çok güzel seda sayana ulaşmak istiyorum .

  Yanıtla
 2. Merhaba, şarkı sözlerim için telif hakkı işlemi için noteri mi veyahut web’de mevcut olan gibi platformları mı tercih etmeliyim ? Notere istinaden daha uygun fiyatlı olan bu platformda ünlü sanatçıların da bazı yorumları mevcut fakat yine de istişare etmek istedim. Teşekkür ederim.

  Yanıtla
 3. Belki sen varsın diye ALLAHim sana sevdamdan yana,ALLAHim yardimet bana ,sana ihtiyacım var diye,yalan değil büyük bu bela sen yücesin yaRABBim…..

  Yanıtla
 4. Daha çok yalnızlık temalı şarkı sözleri yazıyorum ve günümüz müzik piyasasındaki bir çok şarkıdan daha iyi daha kaliteli sözler bunlar…
  İlgilenen olursa bana ulaşsın lütfen

  Yanıtla
 5. Merhaba benim yaklaşık elimde 5 şarkı sözü var slow ve rap karışık ve bunları yaklaşık 1000 ₺ den başlayan fiyatlarla satmak istiyorum bana yardımcı olur musunuz hatta isterseniz verdiğiniz kelimelerden de şarkı sözleri olişturup size satabilirim

  Yanıtla
 6. ŞARKI BURDA BAHANELER
  SANATÇI:KENAN
  Bahaneler bir hayat yaşadım.
  gönlüm geçti biti bu hayata.
  bir dilegim vardı o da bahaneydi
  biti sırt tutmayan insanlar
  yüzünden rezil oldum ben.
  artık hiç dostum yoktu. yanımda
  kal çok geç artık gitsen ne yazar
  gitmesen ne yazar benim bahçe
  gibi artık seni sularım ama çeşme
  açık oldugu için.

  Yanıtla
 7. BAHANELER ŞARKI

  SANATÇI: Kenan Eyitmiş

  Bahanerle bir hayat yaşadım gönlüm
  geçti biti bu hayat bir dilleGim vardı
  oda bahaneydi biti sırt tutmayan
  yüzünden rezil oldum artık hiç dostum
  yoktu yanımda kal çok geç artık o ye ye
  bahane bizim için gerkli degil gardaş

  kaynak:KenanBaba

  Yanıtla
 8. Merhaba ben bir şarki sözü yazdim ve bunu satmak istiyorum ama bu ilk oldugu için alan kişiye gönlümden vermek istiyorum bana yardimci olursaniz çok sevinirim.

  Yanıtla
 9. Mrb ben şarkı sözü yazıyorum söyleyerek yazmayı çok seviyorum öbür türlü yazamıyorum açıkçası söylemeyi dinlemeyi. Seviyorum . Çalışmak isterseniz ücretli ücretsiz de yazabilirim..

  Yanıtla
 10. Ben yıllardır şiir şarkı sözü yazıyorum. Sesimin iyi olduğunu söyledi uzman birisi. Gırtlağın güçlü dedi. Ailem ve sevdiklerim için albüm yapmak istiyorum. Bir bayan benim şarkımı aldı geri getirmedi telif hakkı olmadığı için birşey gelmedi elimden. Her türlü şarkı yazıyorum. Örnek/ Birgün yolda yürürken, Görünce beni hatırlar mısın? Üstümde uzun bir palto, Üşüyen ellerimi tutar mısın?

  Yanıtla
 11. İyi günler bende şarkı sözleri yazıyorum.8 – 10 tane güvendiğim şarkı sözlerim var bunları değerlendirmek istiyorum yardımcı olursanız memnun olurum.

  Yanıtla
 12. Merhabalar.

  Ben küçüklüğümden beri sanatçı olmak isteyen bir gencim. Şarkı söylemeyi hep sevdim, bu konuda da yetenekli olduğumu düşünüyorum. Önümdeki engeller yüzünden bunu şu an asla yapamam. Ama yazdığım sözleri satmak istiyorum, en azından yazdıklarımı birisinin okuduğunu duymak istiyorum ve paraya da çok ihtiyacım var. Bana ulaşmak isteyenler instagram hesabıma yazabilir.

  Yanıtla
 13. Merhaba, hem ingilizce hem türkçe olmak üzere şarkı sözü yazıyorum. yaklaşık 100 tane kadar şarkı sözlerim var. yardımda bulunabilecek olan var mı?

  Yanıtla
 14. “Ömrümün vefasıydı seni sevmek zamansız gidişin bu ne demek” veya “Kaderi Allah yazar kulu düzen bozar” gibi ” gideceksen al senin olsun”
  Anlam ve mana içeren sarkı sözleri yazmaktayım. Siz istediğiniz tarzı söyleyin ben yazayım.

  Yanıtla
 15. Besterim var hareketli slov pop hepsi benim bestelerim parça isimleri birkaç tanesi:ip ucu, patlat, kimler anlar beni, son damla, ön plan,

  Yanıtla
 16. Ben 13 yaşındayım çok güzel şarkılarım var almak isteyen benimle iletişime geçsin fiyatları çok ucuz 200 tl başlıyor hatta indirimli hali 100tl istediğiniz parça bende var ve isterseniz bana ulasabilirsiniz

  Yanıtla
 17. Pop müzik için yazılan sözler ne kadar bir fiyattan satılıyor ve bu sözlerin size ait olabilmesi için sertifika gerekiyormuş bilgisi olan yazabilir mi fiyat konusunda bilgi istiyorum

  Yanıtla
 18. İnsanların en ücra köşelerinde biriken melankoliyi,acıyı,aşkı ve hayatı anlatan bir çok şarkım var.Hayli derin şarkılar olduğu gibi hareketli kıpır kıpır heyecan veren türdende örneklerim var,cidden düşünenler ulaşabilirsiniz Instagram üzerinden (ve bütün şarkılarım noter onaylıdır) @seakray

  Yanıtla
  • Umutlarım vardı fani dünyada sevenlerim vardı yalanda olsa
   Herşey yalan oldu bitti biranda
   Düştüm bikere şu dört duvara

   Yanıtla
 19. Merhaba ben Hüseyin Orak 20 tane şarkı sözüm var satışlarını yapmak istiyorum. İhtiyacım olduğu için satıyorum yoksa satmak istemezdim kıymeyli sanatçılara ve müzisyen arkadaşlara bedava verirdim. Rica etsem ilgilenen arkadaşlar bana yardımcı olabilir misiniz çok teşekkür ediyorum saygılar hürmetler…

  Yanıtla
 20. Merhaba
  Ben de şarkı sözü yazıyorum.
  Satmak istiyorum fakat önceliğim işini iyi yapan insanlar ile iletişime geçmek. Bu iş beni çok mutlu ediyor. Yazdíklarımı okuyan,dinleyen herkes memnun oluyor ve güzel temennilerini dile getiriyor.

  Yanıtla
 21. Merhabalar benim kendi bestelerim var bunlar gayet kulağa hoş gelen besteler ilgilenen varsa iletişime geçebilirsiniz iletişim numaram saygılar sunarım

  Yanıtla

Yorum yapın