Çiçek Sepeti Bayilik: Başvuru Bedeli, Şartlar ve Kazanç

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Türkiye’nin en büyük çiçek platformu olan Çiçek Sepeti, ülkenin dört bir yanındaki dağıtım ağını geliştirmek ve müşterilere daha hızlı ve kaliteli hizmet sağlamak amacıyla bayilik veriyor.

Çiçek Sepeti bayilik alarak ülkenin en büyük çiçek dağıtım platformu olan Çiçek Sepeti’nin eşsiz sisteminin bir parçası olabilirsiniz. Şirket bayilerine ciddi bir gelir avantajı sağlamaktadır.

Son yıllarda kendi bayi ağını kurarak geniş bir franchise sistemi kurmayı başaran Çiçek Sepeti’nden bayilik alarak karlı bir iş fikrine başlayabilirsiniz. Şirket son yıllarda işletmeyi daha fazla lokalde tanıtmak, müşteri memnuniyetini artırmak ve işletmenin bilinirliliğine katkı sağlamak amacıyla bayilik sürecini hızlandırmıştır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Çiçekçi Açmak

ÇİÇEK SEPETİ HAKKINDA

çiçek sepeti bayilik

Türkiye’nin 2023 yılı itibarıyla en büyük çiçek platformudur. 2006 yılında kurulan Çiçek Sepeti bugün 30’dan fazla şehirde 100’e yakın bayiliğe sahiptir. 600’ü aşkın çalışanı ve 60 bine yakın tedarikçi ağı ile bugün Çiçek Sepeti sadece bir çiçek satış platformunun çok ötesindedir.

Platformda teknolojiden sağlığa onlarca farklı kategoride on binlerce ürün bulunmaktadır. Dolaysıyla Çiçek Sepeti sadece bir çiçek satış platformu değildir. Şirket e-ticaret sektörünün rekabetçi firmaları arasında yer almaktadır. Son yıllarda uyguladığı başarılı reklam ve pazarlama çalışmaları ile de öne çıkmayı başarmıştır.

Çiçek Sepeti’nin Ürün Kategorileri:

 • Çiçek
 • Elektronik
 • Ev & yaşam
 • Kişisel bakım
 • Süpermarket
 • Kozmetik
 • Moda
 • Spor & outdoor
 • Hobi
 • Pet shop
 • Takı & aksesuar (toptan takı firmaları)

ÇİÇEK SEPETİ BAYİLİK NASIL ALINIR?

çiçek sepeti

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Çiçek Sepeti günümüz itibarıyla fiziksel mağazalarını açmak üzere bayilik veriyor. Türkiye genelinde 100’e yakın franchise mağazası olan şirket sayıyı hızla artırmak amacıyla esnek bayilik koşullarına sahiptir.

Özel günlerin aranan markası olan Çiçek Sepeti, Türkiye’de hediye sektörünün en önemli oyuncularından biridir. Şirket aynı zamanda fiziki mağazaları ile de müşterilere yerinde hizmeti daha hızlı sağlamayı amaçlıyor.

Bu kapsamda firmadan bayilik almak isteyenler, bulundukları bölgenin popüler lokasyonlarında kiraladıkları minimum 30 metrekarelik alanlar için şirketin bayilik sistemine başvuruda bulunabiliyor.

Bayilik sistemi adım adım şöyle işliyor:

 1. İlk olarak şirketin bayilik sistemi hakkında güncel bilgiler alınır
 2. Şirketin talebi doğrultusunda müşteri potansiyeli yüksek bir dükkan bulunur
 3. Bayilik projesi hazırlanarak; kurulmak istenen bayilik için avantajlar aktarılır. Bayiliğin neden karlı bir yatırıma dönüşeceği hakkında bilgiler sağlanır.
 4. Bayilik projesi ile birlikte başvuru yapılır.
 5. Kabul edilmesi durumunda bayilik için mülakat süreci başlar
 6. Mülakattan sonra şirketin profesyonel bayilik danışmanları ile bayilik kurulumu gerçekleştirilir.

İNCELEYİN: Trendyol’da Dükkan Açmak

ÇİÇEK SEPETİ BAYİLİK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER NELER?

Çiçek Sepeti’nin en önemli faaliyet alanı çiçek siparişleridir. Bu hususta ülkenin en büyük platformu olması hasebiyle Çiçek Sepeti bayileri de çiçek konusunda iddialı bir işletme olmalıdır. Şirketin asıl tercih sebebi olması nedeniyle çiçek bayisi olarak faaliyet gösterecek olan dükkanınızın bu konuda en iyi işletmelerden biri olması gerekiyor.

Çiçek siparişi yapacak olan işletmelerin en önemli varlığı çiçeklerin zamanında ve eksiksiz olarak; dikkat çekici bir şekilde müşteriye ulaştırılmasıdır. Bu 3 konuda başarılı olan bir işletme çiçek sektöründeki gücünü gün be gün artıracaktır.

Çiçekçilere yönelik en büyük şikayetlerden biri zamanında teslimat yapmamasıdır. Bu konuda sorun yaşayan bir işletme zamanla müşteri kaybı ile karşı karşıya kalacaktır. Sorunu yaşamak adına sektöre girecek olan işletmelerin en az bir olmak üzere; dükkanın potansiyeline göre bir kurye istihdamı sağlaması gerekiyor. Başarılı bir kurye ekibi bu tür işletmelerin büyüme performansını gün be gün artıracaktır.

Ek olarak ilgili işletmelerin ürün varlığını da geliştirmesi gerekiyor. Hediye sektörünün en çok aranan markası olması sebebiyle başta çikolata olmak üzere çeşitli hediyelik ürünlerin satışını da yapmanız tavsiye edilmektedir.

İNCELEYİN: Çikolata Dükkanı Açmak

ÇİÇEK SEPETİ BAYİLİK BEDELİ NE KADAR?

Çiçek Sepeti bayilik bedeli talep etmeyen firmalar arasında yer almaktadır. Sektördeki birçok işletmenin aksine firma bayilerinden herhangi bir bedel talep etmiyor.

Sermayesi düşük olan girişimci ve yatırımcılar bu sebeple firmadan bayilik almak konusunda önemli bir avantaja sahiptir. Siz de firmanın bayilik sistemine dahil olmak için herhangi bir bedel ödemek durumunda değilsiniz. İşletmenizi kurmak dışında herhangi bir sermaye ihtiyacınız olmayacak.

ÇİÇEK SEPETİ BAYİLERİ NE KADAR KAZANIYOR?

Türkiye’nin en büyük çiçek platformu olan işletmenin bayilerinin kazancı ise birbirinden çok farklıdır. Hediye sektörü genel olarak müşteri potansiyeli ile doğru orantılı bir gelir elde ediyor.

Müşteri potansiyelinin yüksek olduğu lokasyonlardaki bayilerin kazancı elbette daha fazladır. Ancak fikir vermesi açısından ortalama olarak müşterisi oturmuş 2 yıllık bir Çiçek Sepeti bayisinin aylık 70 bin liraya kadar para kazandığını belirtmekte yarar var.

Çiçek işletmeleri lokal bir faaliyet gerçekleştiriyor olmaları nedeniyle yerel işletmenin kendi reklam ve pazarlama çalışmaları da gelir üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla reklam ve pazarlama bölümüne de göz atmanız önerilir.

İNCELEYİN: Gratis Bayilik

ÇİÇEKÇİLER İÇİN REKLAM VE PAZARLAMA STRATEJİLERİ

Çiçekçi açacak olan girişimcilerin aşağıdaki hususlarda faaliyetlerini geliştirmeleri tavsiye edilir. Böylelikle iş hacimleri ve dolayısıyla kazandıkları para miktarı artacaktır.

1. Online Varlığınızı Artırın

Standart olarak bir çiçekçiye ihtiyaç duyduğumu zaman internette en yakın çiçekçi diye bir arama yaparız. Bu aramada önde çıkan işletmeler dolayısıyla daha fazla müşteri potansiyeline erişecektir. Bir internet sitesine sahip olmak ve Google Benim İşletmem gibi platformlara kayıt olmak önerilir.

2. Sosyal Medyada Bulunun

Sosyal medya platformlarında yer alarak da müşteri potansiyelinizi yükseltebilirsiniz. Özellikle görsel odaklı Instagram ve Pinterest’te sayfalarınız olmalı. Aktif olarak içerikler paylaşmalı ve takipçilerinize indirimler gibi seçenekler sağlamalısınız.

3. Yerel Medyayı Kullanın

Yerel bir işletme olmanız nedeniyle yerel medyanın reklam avantajlarını en iyi şekilde kullanmalısınız. Yerel medya platformları ile çok cüzi miktarlar ile önemli reklam çalışmaları yapabilirsiniz. Yerel gazeteler, radyolar, web siteleri ve sosyal medya platformları ile televizyon kanallarını kullanabilirsiniz.

4. Çeşitlilik Sunun

En iyi reklam en iyi hizmeti sağlamaktan geçiyor. Bu sebeple dükkanınızda çeşitlilik sunmaya özen gösterin. Bu sayede müşteri memnuniyetini de bir üst adıma taşıyabilirsiniz.

İNCELEYİN: Kargo Şubesi Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Çiçek Sepeti Bayilik: Başvuru Bedeli, Şartlar ve Kazanç” üzerine 2 yorum

Yorum yapın