900+ Güzel Yaratıcı ve Modern Dükkan, Firma ve Şirket İsimleri

Türkiye’nin en iyi güzel, yaratıcı ve modern dükkan, firma ve şirket isimleri rehberini sizler için hazırladık. Rehberimizde son dönemde öne çıkan tüm akımları da içerecek şekilde en iyi işletme isimlerini keşfedebilirsiniz. Ayrıca rehberin altında yer alan form aracılığıyla; kurmayı planladığınız işletme için tamamen ücretsiz isim önerisi alabilirsiniz.

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de iş dünyası hızla değişiyor ve önemli bir dönüşüm yaşıyor. Bu dönüşüme paralel olarak iş dünyasına adım atan işletmelerin en iyi işletme isimlerinden birine sahip olması oldukça önemlidir.

İster dükkan, ister firma ve isterseniz de şirket isimleri konusunda öne geçmek istiyor olun, rehberimiz tüm bu işletme türleri için en iyi isim önerilerini içeriyor.

ŞİRKET İSMİ NEDEN ÖNEM ARZ EDİYOR?

Şirket isimleri oldukça önem arz eden bir husustur. İşletmenizin tanınırlığı, bilinirliliği ve akılda kalıcılığı için iyi bir şirket ismi seçmek oldukça önemlidir.

Şirket isimleri işletmenizi tanımlamak ve rakipleriniz arasında görünür olmak için önemlidir. Ayrıca sizi tercih eden müşterilerin aklında kalabilmek için de yaratıcı ve dikkat çeken bir firma ismi seçmek önem arz eder. Temel olarak bir şirketin ana markasını oluşturmanın ilk adımı iyi bir şirket ismine sahip olmaktan geçiyor.

Doğru ve yaratıcı bir şirket ismi seçmenin birçok avantajı var. Bunlardan bazıları:

 • Tanınır olmak
 • Akılda kalmak
 • Müşterilerin ilgisini çekmek
 • Rakipler arasında görünmek
 • Marka imajı oluşturmak

Elbette ki yaptığınız işin ve ürünlerinizin kalitesi oldukça önemlidir. Müşteri memnuniyeti sağlamadan dünyanın en iyi şirket ismi bile anlam içermez. Ancak kısa vadede öne çıkmak isteyen bir işletme için iyi bir dükkan ismi oldukça önemlidir.

Unutmayın, müşterilerilerinizin işletmeniz ile ilk temasa geçtiği unsur marka isminizdir.

GÜZEL DÜKKAN – ŞİRKET VE FİRMA İSMİ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

şirket isimleri

İyi bir şirket isminin en belirgin özelliklerinin başında her zaman akılda kalıcılık gelmektedir. Elbette akılda kalıcı bir isim seçmek kolay değildir. Akılda kalıcılığı konusunda basit bir test yapmak için şunu önerebiliriz:

Bulduğunuz isimleri en az 5 kişilik bir arkadaş grubunuz ile telefonda sesli olarak paylaşın. Aradan 5-6 gün geçsin ve onları tekrar arayın ve hangi ismin akıllarında kaldığını sorun. En çok akılda kalan isim büyük ihtimalle akılda kalıcı bir isimdir.

Akılda kalıcı bir isim seçmek oldukça önemlidir. Çünkü, ilgili isim sizin uzun yıllar işletmenizin markasını yansıtacaktır.

Güzel ve yaratıcı şirket isimleri konusunda öne çıkan bir seçim yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken başkaca hususlar da bulunuyor. Bunlara da göz atmak gerekirse…

1. ANLAŞILABİLİR OLMASI

İyi bir dükkan isminin en önemli özelliklerinden bir tanesi de anlaşılabilir olmasıdır. Genel olarak karışık ve ilk okunuşta anlaşılamayan isimler seçmeniz önerilmez. Bu isimler işletmenizin varlığını en iyi şekilde yansıtmakta eksik kalabilir. Eğer müşterileriniz şirket isminiz hakkında “olmaması gerektiği halde” çok fazla soru soruyorsa, muhtemelen yanlış bir isim seçmiş olabilirsiniz.

Yaratıcı isim seçmek önemlidir. Ancak yaratıcılık anlaşılabilir olmaktan uzak olmak demek değildir.

Toplumun mevcut eğitim ve kültür düzeyini göz önünde bulundurmanız tavsiye edilir. İşletmenizin isminin ilk bakışta anlaşılabilir olmasına özen gösterin. Bir tüketiciye marka isminizi söylerken 2’nci kez tekrar etmek veya marka isminizin aslında ne anlama geldiğini söylemek zorunda kalıyorsanız; şirket isminizi değiştirmeniz bile önerilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Az Sermaye ile Yapılabilecek 101 Karlı Yeni İş Fikirleri

2. MARKALAŞMA İMKANI SAĞLAMASI

2024 yılı itibarıyla markalaşma iş dünyası için oldukça kritik bir süreçtir. Markalaşma fırsatı elde etmek için de iyi bir şirket ismine sahip olmak oldukça önemlidir.

Güzel dükkan isimleri arasında seçim yaparken; ismin markalaşma imkanına sahip olup olmadığını inceleyin. Eğer ilgili isim marka olarak nitelendirilebilecek bir isim değilse; farklı bir isim seçmelisiniz. Bir ismin markalaşmaya uygun olup olmadığını belirlemenin net bir yolu yoktur. İlgili ismin piyasada daha önce tercih edilmemiş ve modern bir tarza sahip olması önemli bir faktör olarak değerlendirilebilir.

Unutmayın, işletmenizin logosu, sloganı veya diğer varlıklarının tamamı kolaylıkla değiştirilebilir. Ancak marka ismini değiştirmek oldukça zordur. Bunu sağlamak için tüm ürün veya hizmetlerinizi bile değiştirmeniz gerekebilir.

Bir isim seçerken ilgili ismin bir gün sektörün en büyük işletmesi olabileceğini göz önünde bulundurmanızı öneririz.

3. BENZERSİZ OLMASI

Dükkan ismi seçerken benzersiz olmasına özen gösterin. Bir başka markanın adını doğrudan almak ya da taklit etmek veya bir benzerini bulmaya çalışmak iyi bir fikir olmayacaktır. Müşterilerinize kopya imajı vermemeye özen gösterin. Bu sebeple en iyi şirket ismini seçmek için benzersiz özellikteki marka isimlerini ele aldığınızdan emin olun.

Benzersiz isimler aynı zamanda markalaşmak için de elzemdir. Dolayısıyla öne geçmek için benzersiz özellikte bir isim seçmek oldukça önemlidir.

Elbette firma isimleri arasında seçim yaparken ya da kendi firma isminizi hazırlarken; akılda kalıcılıktan uzak ve anlamsız özellikteki isimleri seçmemeye özen gösterin. Birbiri ardına nedensellik ilişkisi olmayan harf kombinasyonlarını kullanmanız önerilmez. Bu büyük bir hatadır.

Örneğin, MNEKOP ismi benzersiz olabilir ancak hem akılda kalıcı değil hem de müşteriler ilk izlenim sırasında muhtemelen hiçbir şey anlamayacaktır.

4. KULLANILABİLİR OLMASI

Bir dükkan isminin en önemli özelliklerinden biri de kullanılabilir özellikte olmasıdır. Her istediğiniz ismi dükkanınız için seçemezsiniz. Bunun bazı yasal kısıtlamaları bulunuyor. Eğer bir isim üzerinde tescil bulunuyorsa o ismi kullanamazsınız. Dolayısıyla bir ismi kullanmaya başlamadan önce herhangi birinin o ismin tescilini alıp almadığını incelemeniz gerekiyor.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından online olarak kullanımda bulunan UNVAN SORGULAMA sayfası üzerinden, bir ismin tescilinin olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

Örneğin, AKSAN ismini seçemezsiniz. İlgili isim ülkemizde 11202 sicil no ile tescil altındadır.

Ayrıca ismin kullanılabilir olup olmadığını belirlemenin bir diğer etkili yolu da domain sorgulaması yapmaktır. Seçtiğiniz ismin .com uzantısının boşta olup olmadığını incelemenizi öneriyoruz. Örneğin, HANAR isminin .com uzantısı doludur. Dolayısıyla bu isim tam olarak kullanılabilir olmaktan uzaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sıradışı Dükkan – Şirket ve Firma İsimleri

5. KOLAY TELAFFUZ EDİLEBİLİR OLMASI

En iyi şirket isimleri kolay telaffuz edilebilir. Örneğin, Sabancı, örneğin Nike, örneğin Google, örneğin Garanti gibi…

Seçtiğiniz ismin ilk görüşte kolay bir şekilde telaffuz edilebilir olmasına özen gösterin. Eğer işletmeniz yerel bir hizmet sağlayacaksa sadece Türkçe dilinde telaffuz edilip edilmediğini kontrol edebilirsiniz. Ancak ulusal çapta hizmet verecek bir işletmenin en azından İngilizce olarak da kolay telaffuz edilebilir olmasına özen göstermenizi tavsiye ederiz.

Örneğin, Türkiye’nin herhangi bir yerinde Lupinx markasını doğru telaffuz etmek oldukça zordur.

6. KISA OLMASI

Dünyanın birçok bölgesinde yapılan araştırmalar, en iyi marka isimlerinin kısa olduğunu ortaya koyuyor. Bir marka isminin elbette ideal bir harf sayısı yoktur. Ancak kısa isimlerin daha fazla akılda kalıcı olduğu ve şık-modern bir görünüm sağladığı biliniyor.

Örneğin, Orange mi daha çok akılda kalıyor yoksa Şebinkarahisar mı? Dolayısıyla kısa marka ismi seçmek çoğu durumda bir avantajdır.

Kısa marka ismi seçmenin tek dezavantajlı yanı ise; marka isminin işletme hakkında net bir ipucu sağlamamasıdır. Örneğin, Finy adlı bir marka ismini duyduğunuz zaman aklınıza herhangi bir ürün veya hizmet gelmez. Dolayısıyla kısa şirket isimlerini seçerken önemli bir markalaşma çalışmasına ihtiyacınız olacağını göz önünde bulundurmalısınız.

7. İSTENMEYEN ANLAMLARI ÇAĞRIŞTIRMASI

Şirket isminizin birçok dilde istenmeyen argo anlamları içermemesi oldukça önemlidir. Eğer Türkiye’de hizmet verecek bir işletme için isim seçiyorsanız, Türkçe, İngilizce, Arapça, Kürtçe, Lazca, Ermenice ve Farsça dillerinde ilgili ismin anlamlarını kontrol etmeniz önerilir. Bu dillerde seçtiğiniz ismin anlamı yoksa önemli değil ancak bir anlama geliyorsa ya da bir anlamı çağrıştırıyorsa; buna dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

YARATICI MARKA – DÜKKAN – ŞİRKET İSİMLERİ

yaratıcı şirket isimleri

Unutmayın, harika özellikteki bir firma ismi ilk duyulduğu zaman heyecan uyandırmalıdır. Genellikle isim ilk duyulduğu zaman bir anlam içerebilir ya da hizmet konusunda fikir verebilir. Son olarak yaratıcı firma isimleri akılda kalıcıdır.

Elbette tüm bu özelliklere sahip olan bir isim seçmek kolay değildir. Bunun için zamana ve paraya ihtiyacınız olacağını unutmayın.

Örneğin, GETİR adlı bir marka ismi seçebileceğinizi hiçbir zaman unutmayın. Kısa, yaratıcı, anlam içeriyor ve yaratıcı…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tavuk Çiftliği Açmak

SIRADAN MARKA – DÜKKAN – ŞİRKET İSİMLERİ

Sıradan bir isim seçmemek oldukça önemli bir husustur. Müşterilerinizde heyecan uyandırmayacak olan isimlere karşı dikkatli olmanızı her zaman öneriyoruz.

İlk aklınıza gelen isimlerden uzak durmalısınız. Genellikle bu isimlere benzer çok sayıda işletme bulunduğunu belirtmek gerekiyor.

Sıradan marka isimleri genel olarak alıcıya yani müşteriye hiçbir mesaj vermez. Bu tür isimler sadece bir isim seçmek için tercih edildiği mesajını verir.

Örneğin, Türkiye’nin her yerinde Güven Emlak adlı bir işletme bulmak mümkündür. Hangi aynı il veya ilçede onlarca Güven Emlak bile bulabilirsiniz. Bu tür sıradan dükkan isimlerine karşı dikkatli olmalısınız.

KÖTÜ MARKA – DÜKKAN – ŞİRKET İSMİ

Ülkemizde de sıklıkla görülen marka isimleri bu kategori altına girer. Kötü marka isimleri sıradan marka isimlerine göre, alıcıda kötü bir izlenim bırakır.

Türkiye’de kötü marka isimleri genellikle benzer isim ile yapılan bir kötü faaliyeti çağrıştırmaktan veya işletme sahiplerinin isim veya soyisimlerinin tercih edilmesi nedeniyle gerçekleşiyor. Birçok kötü marka ismi de aşırı iddialı olmaları nedeniyle bu sınıfta yer alır.

Örneğin, Fadıl Market kötü bir marka ismidir. Çünkü bu isim artık günlük hayatta o kadar da fazla tercih edilmiyor ve köklü bir kuruluş yerine eskide kalmış imajı veriyor.

İYİ BİR MARKA İSMİ İÇİN RAKİPLERİNİZİ İNCELEYİN

İşletmeniz için bir isim seçmeden önce sektördeki rakiplerinizi incelemek etkili bir adımdır. Doğru şirket isimleri, mağaza isimleri ve firma isimleri seçmek isteyenler için göz önüne alınması gereken kritik konulardan biridir.

Özellikle en iyi ve en kötü durumdaki rakiplerinizin ismini alın ve bağımsız olarak bu isimleri değerlendirin. Ayırt edici farklar bulduğunuz zaman bunları lehinize çevirmeye çalışın. En önemlisi de asla rakipleriniz ile benzer isimler seçmemektir. Onlardan ilham alıyor gibi görünmeniz bile “bir sıfır” geride başlamanıza neden olacaktır.

Örneğin, Magnum Dondurma‘ya rakip olmak için Magic Dondurma markasını kullanan Panda şirketi her zaman bu eleştiri ile karşı karşıya kalmıştır.

TİPİK ADLANDIRMA HATALARI

Bu rehberde sıklıkla “dükkan ismi seçerken işletmenizin sunduğu hizmet ve ürünleri yansıtmaya çalışın” ifadesini gördünüz. Bu durum, verdiğiniz hizmet veya ürünleri doğrudan marka isminde yansıtmak anlamına gelmiyor. Bu tipik bir adlandırma hatasıdır.

Örneğin, internet hizmeti sağlayan bir işletmeler genellikle marka isminde mutlaka “hız” kelimesini geçirmek istiyor. İlgili kelime ile türetilen bütün kelimelerin alındığını fark edince, eş anlamlılarına yöneliyor, ardından ekler türetiyor ve en sonunda elinde hiçbir anlamı olmayan, akılda kalıcılıktan bir isim elde ediyor.

HEDEF KİTLENİZİ BAZ ALIN

Şirket isimleri söz konusu olduğu zaman hedef kitlenizi baz almak en doğru yaklaşımdır. Hedef kitlenizin sevdiği şeyleri belirlemek ve onlara uygun bir isim, renk ve imaj yaratmak zorundasınız.

Bir iş kurarken başarıya ulaşmak için hedef kitle odaklı olmak elzemdir. Bu sebeple doğru şirket isimleri için de ilgili hedef kitleyi belirlemek ve onların talep ve isteklerini markanızda yansıtmak oldukça önemlidir.

Bu hataya düşmeyin!

Her zaman ana hizmetinizi yansıtacak bir kelime seçmek zorunda değilsiniz. Hızlı bir internet hizmetini anlatmak için “FlyOn” nasıl bir isim olurdu? Evet, kesinlikle güzel!

İYİ BİR İSİM SEÇMENİN 5 ANA KURALI

yaratıcı marka isimleri

En kısa haliyle bir mağaza ismi belirlemenin 5 ana kuralı olup, bunlar tüm işletme isimlerini kapsayan ana unsurlardır.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere, girişiminize isim verme adımını tamamlarken şu sorulara cevap vermeyi deneyin:

 1. Ne yaptığınızı veya sattığınızı açıklıyor mu?
 2. İnsanlar ürününüzün veya hizmetinizin neyle ilgili olduğunu anlayacak mı?
 3. Markanızın temsil ettiği bir değere dayanıyor mu?
 4. Akılda kalıcı mı?
 5. Başka bir markanın ismini ihlal ediyor mu?

EN YARATICI MARKA İSİMLERİ

dükkan isimleri (1)

Süper İş Fikirleri platformu, isim arama aşamasında işinizi kolaylaştırmak amacıyla farklı sektörlerde binlerce dükkan-mağaza-şirket-ofis veya benzeri şirket isimlerini listelemektedir.

Dükkan-Firma-Şirket isimleri, rehberin hazırlandığı Eylül – 2023 tarihi itibarıyla kullanılabilir durumdadır. Ancak isimler bu dönemden sonra kullanılmış olabilir.

Dolayısıyla yukarıda özetlediğimiz gibi 5 soruya yanıt sağlamadan bir ismi direkt olarak seçmeniz önerilmez.

GENEL MODERN MARKA İSİMLERİ

Genel olarak farklı alanlarda hizmet veren işletmeler için ana marka isimleridir. Spesifik olarak farklı bir kategoride kullanmak mümkün olsa da, ana bir kategoriniz varsa diğer isim kategorilerini incelemenizi tavsiye ederiz.

FONAK MERAN PARAS
MENFER ZETOLA ONARA
SIRBOS NEOLA MENNOR
FENOLA ANNEK OKASU
ATSOR ZUKART APOLAN
TRONX OYLAM BEVEZ
OLAYON NUMPER SAOK
HENEX KALAMA ESENLİK
JENDY CAMKAM ADAT
HUNZER OHAIM NEMADE
VIKTER SAVUR MENDY
ARAPDA PAMANS KATYU
BIHRED NUMACA GÖLAMA
EKXI MAAÇ ZARKAR
BUNDY USTERA CUNMA

RESTORAN DÜKKAN İSİMLERİ

Bir lokanta veya restoran açmayı planlıyorsanız, kesinlikle tercih edebileceğiniz çok sayıda isim seçeneği vardır. Son dönemde bu tür işletmeler genellikle işletmedeki en ünlü usta şefin ismi üzerinden türetilmektedir. Siz de doğrudan bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Ancak farklı ve yaratıcı fikirler istiyorsanız, inceleyin:

Siliy Zintak Meetus
Undeb Vertos Apert
Signs Eternity The Disaster
O.NOIR Aurum Rago’s
Homewood RAMS Spokane
Avangart Escudero Beetle
Ranch ReFah Whistler
Zambezi Rio Grande Avondale
Moroc Gurme Elbows
Valley Zauo Ledge
Comfort Fandon Caponara
Bors Amangani Center

GÜZELLİK ve GİYİM MAĞAZASI İSİMLERİ

Dünyanın en büyük sektörleri arasında yer alan güzellik ve giyim sektöründe yeni bir işletme kurmak istiyorsanız özellikle kadınların fikirlerine önem vermeniz önerilir. Genellikle sempatik ve duygusal çağrışımlarda bulunabilecek isimler seçmek önerilir.

Indigo Adesun Kannak
Ahund Feraz Kalona
Gallantgal Grace Blooms
RioSpot Rosry Rejin
Elna Mandate Linoso
Vizeny Zingres Utopia
Vavizot Pasifik DivaOn

CAFE DÜKKAN İSİMLERİ

Son yıllarda ülkemizdeki en rekabetçi sektörlerden biridir. Dolayısıyla hızla artan rekabete dahil olmayı planlıyorsanız iyi bir isim ile sektöre giriş yapmanız önerilir. Yaratıcılık bu sektörde sizi çok ileri noktalara taşıyabilir. Ancak çok farklı olacağınız kaygısı güderek anlaşılmaktan uzak isimler seçmeyin.

Cafe işletmesinde en iddialı ürün veya hizmet üzerinden de ilham alınabilir.

Egent Okran Belkan
Arreta Huntu Nubert
Moka Pot Sunrise Roast Latte on the Rocks
Cafe Bloom Joy Caffeine
Hilltop Corner X Avenue
Cauldron Karnataka Polidry
Aroma Mocha Together Flavored
Heavenly Shift Muddy
Octane Rise & Shine Collin’s
Groundwork Jitterbug D’Bolla

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 300+ İngilizce Güzel Yaratıcı Dükkan – Firma – Butik İsimleri

TEKNOLOJİ MAĞAZASI İSİMLERİ

Teknoloji sektöründe açılabilecek çok sayıda mağaza türü vardır. Doğrudan cihaz satan bir işletmeyi ilgilendiriyor gibi görünse bile içerisinde teknoloji ile ilgili herhangi bir ürün veya hizmet olan tüm işletmeler bu isimler ile daha havalı durabilir:

Erater Nubart Vecrez
Riverbed Seaco Woodlands
Target’S Percento InSource
Mexil Abrasive Construct
Up11 F4T Enlig
Qualov Pulsy Qobaz

NAKLİYE ŞİRKETİ İSİMLERİ

Ülkemizde lokal bazda en fazla bulunan şirketlerden biri de nakliye işletmeleridir. Diğerlerinden bir adım öne geçmek için kullanabileceğiniz alternatif nakliye şirketi isimleri:

Nakleta Nakurt Nakser
Interstate Dominion Avenue
Motione Landstar Global
Imperial X Express Trophy
North Ship Shapers Newline
Buny Movmov Sensible

MARKET DÜKKANI İSİMLERİ

Market sektörünün çok hızlı büyüdüğü iki yılı geride bıraktık. Sektör gün geçtikçe kabuk değiştiriyor. Özellikle A101 ve BIM’in sektördeki rekabeti artırması üzerine, yeni açılan marketler artık daha yüksek sermaye bedelleri ile daha geniş yelpazeli hizmet alanı sağlıyor.

Dolayısıyla bir market açmak istiyorsanız, modern ve yaratıcı bir dükkan ismi seçmeye ihtiyacınız olacak.

Volkan Mar Elit Mar Freş Mar
Çatal Mar Lokal Mar Yıldırım Mar
Shoppe Mar Vista Mar Tack Mar
Family Mar Green Mar Urban Mar
Kasny Mar Bemal Mar Peapod Mar
Village Mar Avant Mar Gress Mar

TEMİZLİK SEKTÖRÜ ŞİRKET İSİMLERİ

Temizlik sektöründe fark oluşturabilecek birçok isim fırsatı bulunmaktadır. Rekabetçi sektörler arasında yer alan temizlik sektöründe yeni şirket kuracaklar için isim önerileri:

Avrupa’i Saray EvimEvim
Hizmetbu Hünkar Mavi
Primu Lüks Meşgul
Gezegen Üstün Avantaj
Molly Home’s Sun
Office Royal Yeşil

ARABA KİRALAMA ŞİRKETİ İSİMLERİ

Turizm ülkesi Türkiye’de gün geçtikçe büyüyen sektörlerden biridir. Özellikle lokal fırsatlarını iyi değerlendirmek her zaman bir avantajdır. Ancak son dönemde internetten araç kiralama hizmetlerine olan talepte öne çıkmak için yaratıcı, modern ve İngilizce marka isimlerini tercih etmeniz önerilmektedir.

Ahand Fesvos Gaster
DrivePro Essona Apollo
Heroes Zenith Payless
Cresta Helion Arvent
Sansy Luxury Falcon
Prime Memory Palace

MOBİLYA MAĞAZASI İSİMLERİ

Mobilya sektörüne giriş yapmak için gerekli sermaye tutarı gün geçtikçe artıyor. Eğer siz de mobilya sektöründe yeni bir işletme kurmak istiyorsanız yatırımlarınızı tehlikeye atmadan, dikkat çekici ve modern bir isim seçmeniz gerekli.

Beco Tamish Aspen
Fusion Hünkar Majestik
Yaprak Rustik Uzay
Dreams Harden Land
Mood Damas Aero

SPOR SALONU İSİMLERİ

Spor salonu açmak için gerekli sermaye dolar kuru nedeniyle artıyor. Fitness salonları için ilginizi çekebilecek çok sayıda isim var. Spor salonu açmak konusunda bilgiye ihtiyacınız varsa Spor Salonu Açma rehberine göz atmanızı öneririz.

Gundo Nevrok Laten
Viroma Qonqo Bento
Genbori Arater Ahmero

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kitle İletişim Araçları

REKLAM ŞİRKETİ İSİMLERİ

Reklam şirketi açmak isteyenler için en yeni, modern ve yaratıcı şirket isimleri önerilerimizi hazırladık:

REKLON REKVET REK’IS
ADS’ON ADSLON ADSAR
KANUR AHUNT ACERA

YOGA VE PİLATES SALONU İSİMLERİ

Spor salonu açmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için birçok harika spor salonu isimleri önerimiz bulunmaktadır. İsimlere göz atarak, kendi vizyon ve misyonunuza uygun ismi seçebilirsiniz. İşletmeyi kurmak konusunda ek bilgilere de Yoga ve Pilates Salonu açmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

Fukreka Ameros Fintof
Diktor Cepkon Tinoma
Gyome Kanron Rentom

KREŞ İSİMLERİ

Kreş sektörü oldukça rekabetçidir. İşletmeyi kurmak için de yüksek maliyet gereksinimi bulunuyor. Kreş Açmak isteyenlerin modern ve dikkat çekici bir isim seçmesi tavsiye edilmektedir.

Ferven Pekkoco Karalan
Zeekol Minnikom Prekat
Unara Fevciki Mireno

BİJUTERİ – TAKI DÜKKANI İSİMLERİ

Bijuteri ya da takı mağazası açmak isteyenler için en iyi dükkan ismi önerileri:

Firaze Pikren Cenese
Kalax Lalel Minder
Aderan Kalamy Perezu

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK ŞİRKETLERİNİN İSİMLERİ

İlham almak isteyenler için Türkiye’nin en büyük şirketlerinin isim listesini sunuyoruz. Listedeki firmaların isimlerini inceleyerek, ne tür özelliklere sahip olduklarını inceleyebilirsiniz.

Tüpraş Petrol Ofisi Türk Hava Yolları
Opet Türk Telekom Turkcell
Enka İnşaat Bim Erdemir
Vestel Tofaş Migros
Anadolu Efes İçdaş Aygaz
Şişecam Selçuk Ecza Enerjisa
Petkim Lc Waikiki Nadir Metal

İNCELEYİN: Sponsor Bulmak

İNCELEYİN: Sosyal Sorumluluk Projeleri

İNCELEYİN: Zenginlik Getiren Şirket İsimleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“900+ Güzel Yaratıcı ve Modern Dükkan, Firma ve Şirket İsimleri” üzerine 627 yorum

 1. Merhaba Adıyaman’da ofis mobilya üzerine şirket kurup mağaza açacağım isim için destek bekliyorum.. Üretim olmayacak..

  Yanıtla
 2. Merhaba,
  Hediyeli davetiye kartları tasarlıyorum. instagram satış yapmayı düşünüyorum. Seçil ismimle uygun olacak önerileriniz nedir?

  Yanıtla
 3. İyi çalışmalar
  İnşaat sektöründe kule vinç kirala üzerine kuracağımız şirketimiz için isim arıyoruz yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
 4. Merhaba teknoloji sektöründe yeni bir şirket kuruluşu yapacağım cep telefonu vs yardımcı olabilir misiniz.

  Teşekkürler

  Yanıtla
 5. Merhaba
  Benim adım Murat
  Demir Çelik imalat sektöründe malzeme işleme Freze torna Cnc işleme yapmaktayım firma açmayı düşünüyorum isim konusunda yardımcı olabilir misiniz

  Yanıtla
 6. Merhabalar, otomasyon ve karkas sektörü için montaj işlemleri yapacak bir firma için isim önerisi alabilirmiyim ?

  Yanıtla
 7. Merhaba, ben trendyolda takı satışı yapacağım uygun bi mağaza ismi arıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

  Yanıtla
 8. Merhaba,
  İnşaat firması kuracağız, elektrik ve mekanik işleri de kapsayacak şekilde isim önerileri alabilir miyiz? Teşekkürler

  Yanıtla
 9. Kompozit hammaddeden çeşitli ürünler ürütüyoruz,
  isim ne olabilir ? Elektrik ,telekomünikasyon, doğalgaz malzemeleri gibi detaylar var ancak bunları kullanmak istemiyoruz.

  Yanıtla
 10. Merhabalar yeni açacağımız doktor kliniği için isim arıyoruz. İçinde Clinic İbaresininde geçtiği ne olabilir bulamadık yardımcı olabilir misiniz artı isimleriniz de Erdinç. Arif ve Umut onların karışımıylada uğraştık bulamadık şimdiden çok teşekkür ederiz

  Yanıtla
 11. Merhaba,farklı tarzda şeylerin olduğu online bi mağaza düşün,Tarihî figürlerin bibloları, ya da siyasi figürler,Ya da ahşaptan özel tasarım tabure, Ya da masa
  ,veya ahşaptan tasarım duvar saati ya da ahşap bi gramofon. Adimiz ne olabilir? Fikirlerinize ihtiyacımız var. Teşekkürler,

  Yanıtla
 12. merhaba hediyelik eşya züccaciye malzemeler satan bir şirket açmak istiyorum tabiki bua bağlı birde e ticaret sitesi isim konusunda zorlanıyorum. isim öneris alabilir miyim lütfen.

  Yanıtla
 13. Merhabaa fındık kırma kavurma paketleme üzerine bir şirket kuruyorum. Marka ismi konusunda çok zorlanıyorum. Bu marka ile zamanla farklı organik ürünler de satmayı planlıyorum Türkçe bir isim olmasını tercih ediyorum. Öneride bulunur yardımcı olursanız çok mutlu olurum

  Yanıtla
 14. Merhabalar bayan kuaförü için akılda kalıcı söylemesi kolay yerli veya yabancı klas duran salon ismi için öneriniz nedir acaba baş harflerimiz ikimizin de M
  M2 hair salon çok mu basit birde

  Yanıtla
 15. Merhaba el emeği ile yapılan makrome ürünleri üzerine bir Instagram sayfası açmak ve ileri de de markalaşmak istiyorum. İsim önerilerinizi bekliyorum. teşekkürler.

  Yanıtla
 16. Merhaba firma ismi arıyorum inşaat üzerine alım yapım satım üzerine ünvan değişikliği yapmak istiyorum onerebilceginiz isimler varmı acaba

  Yanıtla
 17. Etkinlik , gösteri ve organizasyon firması için isim düşünüyorum ama neredeyse hepsi alınmış veya düşünülmüş 🙂

  Yanıtla
 18. Merhaba iyi günler sosyal medya üzerinde nişan ve söz tagı kiralama ve düğün davetiyesi işini yapmak istiyorum bunun için isim önerirmisiniz

  Yanıtla
 19. Merhaba;
  Proje bazlı makina ve metal imalat yapan yeni bir firma açılışı için isim konusunda yardımcı olabilir misiniz?

  Yanıtla
 20. Merhaba
  Instagram da 0-6 yas arasi oyuncaklar satmak istiyoruz ama isimde cok zorlandik. Anlayisli ve kolay bir isim önerebilir misiniz ?

  Yanıtla

Yorum yapın