İnternetten Çeviri Yaparak Aylık 9750 TL Para Kazanmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Çeviri yaparak para kazanmak isteyenler için Türkçe olarak hazırlanmış en iyi rehberde bulunuyorsunuz. Rehberde yer alan adımları ve yöntemleri kullanarak sadece çeviri yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik tüm sistemlere giriş ücretsiz. Tek yapmanız gereken sizden istenen çevirileri istenen zamanda tamamlamaktır.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak oldukça kolay ve hızlı nakit kazandıran bir para kazanma yoludur. İngilizce başta olmak üzere Arapça, Fransızca, Rusça, Çince, Osmanlıca, İtalya ve Almanca dillerinde çeviri yaparak ayda 9750 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz.

İnternetten çeviri yaparak para kazanmak için sahip olmanız gerekenler ve tercih edeceğiniz web sitelerine ilişkin tüm ayrıntılar rehberimizde yer almaktadır. İlgili adımları kullanarak çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Çeşitli freelancer siteleri ile sadece bu iş için hizmet veren platformlara kayıt olduktan sonra çeviri yaparak para kazanabilirsiniz.

Size bu rehberde çeviri yaparak nasıl para kazanabileceğinizi ayrıntılı bir şekilde aktaracağız. Ayrıca rehberde çeviri yaparak para kazandıran siteleri de keşfedebilirsiniz. Elbette bu yol ile para kazanmak için yabancı dil bilmeniz gerektiğini tekrardan aktaralım. Maalesef çeviri programlarını kullanarak bu alanda istediğiniz verimi yakalama şansınız oldukça düşüktür. İş verenler mutlak dil çeviri istemektedir.

ÇEVİRİ YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

çeviri

Çeviri yaparak para kazanmak için öncelikli olarak niteliklerinizi geliştirmeniz gerekir. Her bir nitelik bu hizmeti sağlarken işveren tarafından önemle istenilen hususlardır. Çeviri yaparak para kazanmak için bu niteliklere mutlak suretle ihtiyacınız olacağını belirtelim.

Çeviri yaparak para kazanmak isteyenlerin şu konularda kendini geliştirmesi ve hizmet sağlanması beklenir:

 1. Materyal okumak ve çeviri yapılacak sektöre özel terminolojiyi araştırmak
 2. Bir dildeki metin ve ses kayıtlarını bir veya daha fazla dile dönüştürme
 3. Tercüme edilen metinlerin orijinal anlam ve üslubu iletmesini sağlamak
 4. Videolar ve çevrimiçi sunumlar için altyazı hazırlamak
 5. Çeviri kalitesini kontrol etmek için farklı ekiplerden destek alabilmek
 6. Dil bilgisi, imla ve noktalama gibi imla kurallarına tam hakim olmak
 7. Çevirinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için iş takibi yapabilmek
 8. İçeriği orijinal biçimini (örneğin, yazı tipi ve yapı) korumaya dikkat ederek düzenlemek
 9. Yeni çeviri araçları ve uygulamaları konusunda güncel kalmak için araştırmalar yapmak

Çeviri hizmetini sağlayarak para kazanmak için kullanabileceğiniz farklı yollar:

Çeviri yaparak para kazanabileceğiniz çok farklı yollar vardır. Her biri içerisinde farklı dinamikler barındıran bu yolları iyi bir şekilde kullanmanız gerekir.

 1. Çeşitli Metin çeviri
 2. Altyazı
 3. Ürün açıklama çevirisi
 4. Oyun Çevirisi
 5. Haber Çevirisi
 6. Sıfırdan metin oluşturma

Yüksek Kaliteli Çevirinin Özellikleri

 • Asıl anlamı hedef kitleye hem okunaklı hem de anlaşılır bir şekilde etkilice iletmeli.
 • Tüm gramer kurallarına uymalı ve satır sonu, noktalama işaretlenin kullanımı, hizalama ve büyük-küçük harf kullanım kurallarına uymalı.
 • Uygun adres, tarih ve ölçü birimi düzenleri kullanmalı.
 • Uygun ve tutarlı terminoloji kullanmalı; eğer bir sözlükten faydalanılıyorsa çeviri, sözlükte belirtilen tüm terminolojiye uymalı.
 • Kaynak materyalin sitilini yansıtmalı.
 • Dilin güncel uygun kullanımına bağlı kalmalı ve hedef kitle için uygun kaydı kullanmalı.
 • Tüm müşteri koşullarını sağlamalı.
 • Herhangi bir kültürel faktörü göz önünde bulundurmalı.

İNCELEYİN: En İyi Uygulama Fikirleri

ÇEVİRMENLİK YAPARAK PARA KAZANABİLECEĞİNİZ SİTELER

çeviri (1)

Çeviri yaparak para kazanabileceğiniz çok sayıda internet sitesi var. Bunların birine, bir kısmına veya tamamına üye olarak para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz. Odaklanmanız gereken ana süreç çeviri yaparak para kazanmak amacıyla verilen işleri doğru ve zamanında teslim etmek için çaba göstermektir.

Çeviri sektöründe referanslar son derece önemlidir. Bu nedenle aldığınız her işi muntazaman önem göstererek gerçekleştirmeye çalışmanızı mutlaka öneriyoruz. Bu sayede daha fazla para kazanma fırsatı elde edebileceksiniz.

1. TOMEDES

Uluslararası ticari çeviri platformları arasında popüler sitelerden biridir. Düzenli olarak iş alabilmek için siteye kayıt olduktan sonra istenilen testleri başarılı bir şekilde geçmeniz gerekiyor. Firmadan düzenli proje almak için mutlaka ilgili testleri geçmeniz gerekir. Tomedes’te düzenli iş akışı sağlayabilmek için İngilizce veya Almanca bilmeniz gerekiyor. Her iki dil ile sayısız projede hizmet sağlayarak para kazanabilirsiniz.

2. REV

Dünyanın en büyük çeviri platformudur. Serbest Çevirmen Ol kısmından üyelik başvurusunda bulunarak Freelancer olarak çalışma imkanı elde edebiliyorsunuz. Ancak platform aralarında Spotify ve Netflix’in de bulunduğu devasa platformların ana çeviri servisi olması hasebiyle en iyi çevirmenler ile çalışmayı planlıyor. Bu nedenle serbest çevirmen olmak için çok zorlu bir testten geçiyorsunuz.

Çeviri yeteneğinize güveniyorsanız Rev aracılığıyla çevirilerinizden en yüksek tutarda para kazanma imkanını elde edebilirsiniz. Sektörün öncüsüdür ve en yüksek ödemeyi yapan işverenler arasında bulunmaktadır.

REV’de başarılı çevirmenlerin ortalama aylık geliri 20 bin dolara yakındır. Elbette Türkçe – İngilizce çevirileri ile bu rakama ulaşmanız pek mümkün değil. Genellikle Avrupa dillerinin birbiri ile olan çevirileri ile iyi bir gelir elde etme imkanınız olacak. Dolayısıyla bu sektörde Avrupa dillerinin birbirleri olan çevirileri için hizmet sağlayabilmek önemlidir.

En çok ihtiyaç duyulan çeviriler:

 • İngilizce > Almanca
 • Almanca > Fransızca
 • İngilizce > Fransızca
 • İtalyanca > İngilizce
 • Rusça > Çince
 • Çince > İngilizce

İNCELEYİN: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

3. ACCLARO

Açık işler bölümü aracılığıyla çeviri yaparak para kazanabileceğiniz çok sayıda işi bulabileceğiniz bir platformdur. Acclaro benzeri platformlara göre Freelancer usulü ile işvermektedir. Dolayısıyla boş vakitlerinizde çeviri yaparak para kazanmak için platforma kayıt olabilirsiniz.

125 farklı dilde çeviri hizmeti sağlayan Acclaro’da Türkçe’den farklı dillere yönelik çok sayıda iş bulabilirsiniz. Bazı işlerin Sesten Metne veya Video’dan Metne çeviri olduğunu belirtmekte yarar var. Özellikle Altyazı oluşturmak konusunda iyi bir seviyede bulunuyorsanız Acclaro aracılığıyla kolaylıkla iş bulabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Acclaro aralarında IBM ve VISA‘nın da bulunduğu çok sayıda şirketin de ana çeviri sağlayıcısıdır.

4. FIVERR

Kendi çeviri ilanınızı oluşturarak ücretsiz olarak çevirmenlik işinizi başlatabileceğiniz dünyanın en büyük Freelancer platformudur.

Fiverr’e ücretsiz olarak İŞ ARAYAN statüsünde kayıt olduktan sonra çeviri ilanınızı oluşturabiliyorsunuz. Sağladığınız işleri ve referansları aktardıktan sonra gelen işleri başarılı bir şekilde tamamlayarak platformda öne çıkan bir çevirmen olarak para kazanabilirsiniz.

Fiverr hakkında detaylı bilgiler için Fiverr’den Para Kazanmak rehberini inceleyebilirsiniz.

5. PEOPLEPERHOUR

Uzun yıllardır sektörde bilinen ve yoğun bir kullanıma sahip olan çeviri platformudur.

Dünyada yaklaşık bir milyon web sitesi, işletme ya da kişiye yönelik çeviri hizmet sağlamaktadır. Dolayısıyla platform çok yoğun bir şekilde freelancer olarak çalışan çevirmenlere ihtiyaç duyuyor.

People Per Hour’un üst menüsünde yer alan SERBEST ÇEVİRMEN OL kısmından ilerleyerek belirli testleri geçtikten sonra çevirmen olabiliyorsunuz.

İlk etapta para kazanmak için belirli çevirilerde başarılı olmanız gerekiyor. Çünkü platformda sayıları 8 bini aşan yoğun bir çevirmen rekabeti bulunuyor. Öne çıkmak için işinizi iyi yapmanız yeterli olmayacak. Çok iyi yapmanız gerekecek.

Platforma dahil olduktan sonra kendi ilanınızı İNGİLİZCE olarak açmanız gerekiyor. Bu adım önemli. Zira iş alan profilleri incelediğiniz taktirde çok iyi ilanlara sahip olduklarını görme şansınız olacak.

6. LIONBRIDGE

40 yıllık bir çeviri deneyimi ile sektörün en eski ve köklü çeviri sitelerinden biridir.

Site freelancer çalışanlar üzerinden yürütülen bir çeviri sistemine de sahiptir.

Expedia, Microsoft, BMW gibi şirketlerin uluslararası çeviri sistemini de üstlenen web sitesine kayıt olduktan sonra freelancer çevirmen statüsü elde eden çevirmenleri aylık 15 bin dolara kadar para kazanma imkanı bekliyor. Lionbridge sektördeki en yüksek ödeme yapan çeviri platformları arasında bulunuyor.

7. GLOBAL TRANSLATIONS

Çevirmen ol bölümü aracılığıyla siteye kayıt olabilir ve dünya çapınca 400 bin kişiye hizmet veren sitenin bir çevirmeni olabilirsiniz.

Son derece aktif bir sitedir ve aralarında Türkçe’nin de bulunduğu yaklaşık 80 dilin birbirleri ile olan çevirileri için hizmet sağlamaktadır.

Çevirmen olmak için sitenin ortak çalıştığı Gengo platformuna dahil ediliyorsunuz. Buraya kayıt olmak tamamen ücretsizdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Satış Ortaklığı Veren Siteler

DAHİL OLABİLECEĞİNİZ DİĞER ALTERNATİF PLATFORMLAR

çeviri (2)

Yukarıda yer alan 7 platform çeviri yaparak en yüksek oranda para kazanabileceğiniz sitelerdir. Bunlara alternatif olarak değerlendirilebilecek çok sayıda platform daha bulunmaktadır. Bunları da değerlendirebilirsiniz.

 1. Language line Solutions
 2. Indeed.com
 3. Linguistic Systems Inc
 4. Tethras
 5. TextMaster
 6. SDI Media Group
 7. Go transcript
 8. Glassdoor.com

BASİT ÇEVİRİLERLE PARA KAZANIN

çeviri (3)

Çeviri konusunda çok iyi seviyede bulunmuyorsanız ve henüz ortalama bir çeviri yeteneğine sahipseniz sadece basit dokümanları çevirerek para kazanabileceğiniz bazı web siteleri de vardır. Bunlara tamamen ücretsiz bir şekilde kayıt olarak saatte 2-3 dolar kazanabiliyorsunuz.

Platformlarda metin çeviri talep edilmiyor. Sadece faturalar, kargo ürünleri, hediye çekleri gibi basit çeviri ihtiyacı bulunan dokümanları çevirmeniz gerekir. Dolayısıyla bu basit çevirileri de kullanarak para kazanabilirsiniz.

 1. Gengo.com
 2. Speakt.com
 3. Unbabel.com
 4. Textmaster.com
 5. Translate.com

ÇEVİRMEN ARAYAN AJANSLAR

çevirmen

Türkiye’de çeviri yaparak para kazanmanın en kolay yollarından biri de bir çeviri firması için çalışmaktır.

Türkiye’de de birçok çeviri ajansı çevirmen aramaktadır. Bunlar adına kendi evinizde online olarak bile çalışarak önemli bir kazanç sağlayabilirsiniz. Çeviri amacıyla başvurabileceğiniz ajanslardan bazıları:

Okeanos Tercüme

Okeanos Uluslararası Çeviri ve Yeminli Tercüme, bünyesi altında çalışacak çevirmenler arıyor.

İletişim: 0212 221 45 21

Dilpark

İngilizce, Almanca ve Fransızca çeviri konusunda hizmet veren Dilpark, çevirmen arayışını sürdürüyor.

İletişim: 0 324 337 38 89

Focus Tercüme

Sektörün büyük çeviri platformlarından biri olan Focus Tercüme de dil çevirisi yapacak personeller için kariyer başvurularına açık.

İletişim: Linkledln

ReadyPens

Türkiye’nin en iyi şirketleri ile çeviri konusunda çalışan ReadyPens de çevirmen ihtiyacına sahip olan şirketler arasında bulunuyor. Eğer çeviri konusunda bir profesyonelseniz başvuruda bulunabilirsiniz.

İletişim: hr@readypens.com

ÇEVİRİ YAPARAK PARA KAZANMAK İÇİN İPUÇLARI

çeviri (4)

Çeviri yaparak para kazanmak için kendinizi bir dilde olabildiğince iyi bir şekilde geliştirmeniz önemlidir. Aynı zamanda yeni dilleri de öğrenmek için daima istekli olmalısınız.

Araştırmalar bir yabancı dil öğrenen bir kişinin yeni bir dil öğrenmek konusunda daha az zamana ihtiyacı olduğunu ortaya koyuyor. Bu süreç yeni diller öğrendikçe daha kolay bir hal alıyor.

Üstelik birçok dilin birbiri ile benzer yapıda olduğunu belirtmek gerekiyor. Yeni bir dil öğrenme arzusunda bulunuyorsanız; çeviri ihtiyacının az olduğu ancak çevirmenin neredeyse bulunmadığı dilleri de tercih edebilirsiniz. Bu sayede çeviri havuzunda size olan talep ciddi düzeyde artış gösterecektir.

Son dönemde Çince, Japonca, Rusça ve İzlandaca dillerine yönelik çeviri ihtiyaçlarında da artış yaşanmaktadır.

Bir çevirmen online dünyada da mutlaka erişilebilir olmalıdır. Kendiniz için bir blog açmak sizi araştıran işverenleri ikna etmek hususunda önemli bir varlıktır. Üstelik sürekli olarak ilgilenmeniz gerekmez. Sadece erişilebilir olmak için tüm imkanları olabildiğince iyi bir şekilde kullanmayı ihmal etmeyin.

İNCELEYİN: Google’den Para Kazanmak

İNCELEYİN: Swagbucks Para Kazanma

İNCELEYİN: Evde Ödev Yaparak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma Yolları

İNCELEYİN: Mail Okuyarak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“İnternetten Çeviri Yaparak Aylık 9750 TL Para Kazanmak” üzerine 7 yorum

  • Merhaba,

   Fransızca oldukça ihtiyaç duyulan bir lisandır. İş arama platformlarına göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

   Yanıtla

Yorum yapın