Fiverr Nedir? Kolay Para Kazanma Yöntemleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Bu rehberde Fiverr platformu hakkında merak ettiğiniz tüm hususlara detaylı olarak yanıt sağlayacağız.

Fiverr’den para kazanma, Fiverr’de GIG oluşturma ve Fiverr’de yapılabilecek işler konusunda en güncel bilgileri sağlıyor olacağız.

Fiverr, dünyanın önde gelen online serbest çalışma (freelancer) platformlarından biridir. Kullanıcılar, platformu kullanarak dijital hizmetler sunarak para kazanabilirler. Bu hizmetler, grafik tasarımı, yazı yazma, çeviri, dijital pazarlama ve programlama gibi birçok farklı kategoride yer alabiliyor. Fiverr, genellikle küçük işletmeler veya girişimcilerin bütçeleri dahilinde kaliteli hizmetler alabilecekleri bir platform olarak da tercih ediliyor.

Fiverr’da, hizmet verenler “gig” adı verilen hizmet paketleri sunarlar. Hizmetlerin fiyatları ve teslimat süreleri, hizmet veren tarafından belirlenir ve Fiverr, işlemlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesini sağlamak için aracılık yapar.

Rehberimizde Fiverr’in ne olduğu ve nasıl kullanılarak para kazanılabileceğini ayrıntılı olarak öğrenebilir ve pasif gelir dahi kazanmaya başlayabilirsiniz.

FİVERR NEDİR?

fiverr nedir para kazanma

Fiverr dünyanın her yerinden online iş yaptıran ve online iş yapan kişileri buluşturan çevrimiçi bir iş platformudur. 2010 yılında kurulan Fiverr aracılığıyla freelancer olarak çalışma imkanınız bulunmaktadır. Platform bu açıdan güvenilir bir ortam oluşturarak hem iş arayanları hem de iş verenleri en iyi şekilde korumayı amaçlamaktadır.

Fiverr standart bir iş arama platformu olmak yerine geçici işler için kurulmuştur.

Dolayısıyla uzun vadeli ve tam zamanlı işler yerine genellikle birkaç günlük işler üzerine kurgulanmıştır. Bazı iş ilanları ise birkaç saatlik veya dakikalık olarak da iş verenler tarafından oluşturulan küçük işleri kapsamaktadır.

Fiverr platformunda yer alan tüm işler için ödenebilecek minimum tutar 5 dolardır. Bu rakam işin niteliğine, kalitesine ve gerekli olan becerilere göre işi yapan veya işi veren kişi tarafından özgürce artırılabilir.

Fiverr hakkında Türkçe olarak eşsiz bilgileri, Youtube’de harika teknikler ile aktaran Melih Çat kanalından da tamamen ücretsiz olarak keşfedebilirsiniz.

melihcat

FİVERR’DA PARA KAZANMAK

Fiverr’de para kazanmak için öncelikle bir hesap oluşturmanız gerekiyor. Hesabınızı oluşturduktan sonra, işletmeniz veya becerilerinizle alakalı birkaç gig (hizmet paketi) oluşturmanız gerekiyor.

Gig’lerinizi oluştururken, hizmetlerinizi açıkça tanımlayarak ve mümkün olduğunca ayrıntılı bilgi vererek müşterilerin size güven duymalarını sağlamalısınız. Gig’lerinizin etkili bir şekilde pazarlanması, potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasına ve sizden hizmet almalarına yardımcı olacaktır.

İlk başta, Fiverr üzerinde bir itibar oluşturmak için fiyatlarınızı düşük tutmayı ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı deneyebilirsiniz. Daha sonra, itibarınız arttıkça ve müşterilerinizin sayısı arttıkça, daha yüksek fiyatlar belirleyebilirsiniz.

Fiverr’den para kazanmak için aynı zamanda zamanında teslimat yapmak, müşterilerinizle iyi iletişim kurmak ve hizmetlerinizde yüksek kalite sunmak da çok önemlidir. Unutmayın ki, müşteri memnuniyeti Fiverr’de başarıya giden yolun anahtarıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ödev Yaparak Para Kazanmak

FİVERR’DE SATIŞA NASIL BAŞLANILIR

Fiverr kullanımı son derece kolay olan kullanıcı odaklı bir platformdur. Ancak Türkiye’den bir kullanıcı olarak kayıt olacaksanız Türkçe dil desteğinin bulunmadığını belirtelim. Yani Fiverr Türkiye adında bir platform yoktur. Yine de internette hizmet verecek düzeyde teknik bilgiye sahipseniz; muhtemelen Fiverr’in aşina olduğunuz bir sisteme sahip olduğunu fark edeceksiniz. Ayrıca Google Chrome‘de yer alan bütünleşik Translate desteği ile de Türkçe olarak kullanabileceğinizi belirtelim.

Fiverr’de satışa başlamak için ilk olarak bir satıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Satıcı hesabı oluşturmak son derece kolay ve ücretsizdir.

Satıcı hesabını nasıl oluşturacağınızı adım adım anlatalım…

1. Fiverr ana sayfasında yer alan JOIN butonuna tıklayarak kayıt olma aşamasını başlatın.

f1

2. Kullanıcı Kaydınızı oluşturun. Mail adresiniz, şifrenizi ve kullanıcı adınızı girin.

f2

3. Fiverr’den Mail adresinize gelen e-postayı doğrulayın ve kaydınızı etkinleştirin.

f3

İNCELEYİN: Dubai İşçi Alımı

4. Satıcı hesabı oluşturmak için masaüstünden sisteme giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayın ve Become A Seller (Satıcı Ol) butonuna tıklayın.

f4

5. Sayfa sizi Fiverr’i satıcı olarak nasıl kullanacağınıza yönelik videolara yönlendirecek. Bunları izleyin ve talimatları okuyun.

f5

6. Videoları izledikten sonra karşınıza gelen formda eğitiminiz, çalışma deneyiminiz ve becerileriniz ile ilgili kısımları eksiksiz bir şekilde doldurun.

Ne kadar çok ayrıntı verirseniz o kadar iyi bir görünüm elde edersiniz. Eğer yurt dışına hizmet vermek istiyorsanız mutlaka bunu İngilizce olarak hazırlayın. İngilizce bilmiyorsanız bunu İngilizce bilen bir arkadaşınızdan veya bu yönde hizmet veren birinden sağlamanızı öneriyoruz. Translate ile oluşturulan içerikler ilgi çekici olmayacaktır.

7. Telefon ile doğrulama yapın

f6

Fiverr’de satıcı olmak için son olarak hesabınızı cep telefonu numaranız ile doğrulamanız gerekiyor. Bunu sağladıktan sonra satıcı hesabınız hazırdır. Ardından Gig adı verilen bir iş arama ilanı veya verilen hizmet ilanı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Para Kazandıran Siteler

FİVERR’DE GIG NASIL OLUŞTURULUR

Fiverr’de iş hizmeti sağladığınız ilanlara Gig adı verilmektedir. Gig oluşturma ismi ise satıcı olarak en çok dikkat etmeniz gereken hususları içermektedir. Gig oluşturmak her iş için farklı düzeyde gerçekleştirilmektedir. Dolayısıyla ilk Gig’inizi oluşturduktan sonraki hizmet ilanlarınız çok daha kolay olacaktır.

Gig’lerde dikkat etmeniz gereken unsurlar ise isim, ücret, meta etiketleri ve resimlerdir. Her ilanınızı oluştururken bunlara çok dikkat etmeniz ve ilgi çekici başlıklar ile görseller kullanmanız gerekiyor. Ek olarak ilanlarınızı videolar ile de süsleyebilirsiniz. Elbette hizmeti yabancılara sağladığınız için bunların tamamını İngilizce olarak sağlamanızı belirtmekte yarar var.

Fiver’de ilan oluşturmak sadece Masaüstü sürümde mümkündür. Masaüstünden hesabınıza giriş yaptıktan sonra SATICI hesabınıza tıklayın ve burada yer alan New Gig butonuna tıklayarak ilan oluşturabilirsiniz.

İlgili ilan oluşturma sayfasında sağlamanız gereken bilgiler:

 • İsim
 • Kategori
 • Etiketler
 • Resim
 • Video
 • Servis tipi
 • Hizmet fiyatları
 • Hızlı hizmet fiyatı
 • Revizyon sayısı ve varsa fiyatı
 • Ekstra hizmetler ve fiyatları
 • Açıklama
 • Sıkça Sorulan Sorular SSS
 • Gereksinimler

Tüm bu bilgileri sağladıktan sonra işi yayınlamanız yeterli. Fiverr platformu ilgili işi inceleme sürecine almaktadır. İnceleme genellikle birkaç saat sürüyor ve ilanınız yayınlandığı zaman size bildirimde bulunuluyor.

FİVER’DE EN ÇOK VERİLEN HİZMETLER

Fiverr’de online dünyada ihtiyaç duyulan hemen hemen her konuda hizmet bulabilmeniz mümkündür. Ancak Fiverr’de iş yapmaya başlayacaksanız özellikle en çok verilen ve dolayısıyla ihtiyaç duyulan hizmetler hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Fiverr’i kullanmadan önce en çok verilen hizmetleri mutlaka takip etmeli ve genel olarak en çok aranan hizmetleri en iyi ve en hızlı şekilde sağlamaya özen göstermelisiniz.

Düzeltme ve Düzenleme

Dilbilgisi, sözdizimi, noktalama işaretleri ve yazımdaki hataları tespit etmek için mükemmel becerileriniz varsa; Fiverr bundan kazanmak için harika bir platform olabilir. Daha fazla müşteri çekmek istiyorsanız, yapabileceğiniz en iyi şey, alıcının becerileriniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olması için yaptığınız işin bir örneğini sunmaktır.

Kitap Kapağı Tasarımı

Grafik becerileriniz varsa ve harika kitap kapakları tasarlama konusunda ustaysanız, çalışmak için iyi müşteriler bulabileceğiniz platformlardan biri de Fiverr’dir. Çevrimiçi iş platformunda bu hizmeti sağlayarak çok iyi gelirler elde etme fırsatınız var. İhtiyacınız olan tek şey doğru araçlar ve beceri setidir. Birkaç başarılı referans sonrasında kitap kapağı başına 300 dolara kadar para kazanabilirsiniz.

Logo Tasarımı

İşletmeler genellikle güzel ve çekici bir logo elde etmek için Fiverr kullanıyor. Bu hizmet platformda en çok aranan işler arasında bulunuyor. Her gün sayısız işletme yeni logo için ilan açıyor veya mevcut logosunda küçük değişikler yapmak istiyor. Örneğin Yılbaşı döneminde milyonlarca şirket logosuna küçük bir yılbaşı efekti eklemek için bile yüzlerce dolar ödemek için ilan oluşturuyor veya mevcut ilanlara başvuruda bulunuyor.

Sanal Asistanlık

Dünyanın her yerinden biri için çalışmanın en iyi yollarından biri de sanal asistanlık yapmaktır. İyi olan şey, bu tür işlerin talebinin ve popülaritesinin her yıl artmasıdır. Araştırma, veri girişi, e-posta oluşturma, ders verme, sanal bilgisayar onarımı ve temizliği gibi çok sayıda hizmeti kapsamaktadır. Bu konularda kendinizi geliştirerek ciddi düzeyde para kazanan bir sanal asistan olabilirsiniz.

Reklam Kampanyası Düzenleyici

Google Adwords, Facebook Ads, Instagram Ads ve Twitter Ads gibi platformlarda harika reklamlar oluşturabilme beceriniz varsa bunu hemen Fiverr’da paraya dönüştürebilirsiniz. Özellikle reklam maliyetlerini düşürebilmeyi başaran ilanlara yönelik ciddi bir talep var. Bu işi sadece teknik olarak düşünmeyin. Biraz yaratıcılığa mutlaka ihtiyacınız olacak.

Video ve Intro Oluşturma

Son yıllarda talebi en çok artan iş kategorilerinden biridir. İnsanlar artık internette bir şeyler okumak yerine onu izlemeyi tercih ediyor. Bu nedenle video ve introlara hiç olmadığı kadar ihtiyaç duyulmaya başlandı. Çok iyi ve ilgi çekici video oluşturmayı bilen freelancerler bu işleri aracılığıyla aylık on binlerce dolar para kazanıyor. Satışları artırmak için videolarda seslendirme desteği de vermenizi öneririz.

Dijital Pazarlama

Online hizmet veren işletmelerin satışlarını artırmak amacıyla yapılan faaliyetlerdir. Fiverr’de son derece popüler hizmetler arasında yer alıyor. Günümüzde dijital pazarlama, e-posta, web uygulamaları, sosyal medya, mobil uygulamalar gibi kanallar üzerinden gerçekleştirilen pazarlama faaliyetlerini içeriyor.

Makale Yazımı

Son birkaç yıldır popülaritesi artan ana iş kollarından biridir. Bunu herkesin yapabileceğini asla düşünmeyin. Yazmak konusunda becerilere ihtiyacınız olacağı açıktır. Birçok makale için saatler araştırma yapmanız gerektiğini de belirtmekte yarar var. Ayrıca makaleler için para ödeyen müşteriler genellikle bunun eksiksiz olmasını talep ediyor. Bu nedenle gerçekten deneyiminiz varsa önerilen iş alanlarından biridir.

İLGİLİ: Yazı Yazarak Para Kazanma

Web Sitesi Testi

İnternette her gün yeni siteler, bloglar ve benzeri işlev görev web siteleri kuruluyor. Bunların testini gerçekleştirerek iyi çalışıp çalışmadıklarını kontrol etmenizi içeren bir görevdir. Genellikle kontrol sonrasında bir rapor doldurmanız isteniyor. Elbette teknik açıdan iyi bir seviyede bulunuyor olmanız gerekiyor.

Bazı web sitesi testi işlerinde ise herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yok. Sadece web sitesinde gezinin ve deneyiminizi yorumlayın. Bu sayede hiçbir teknik bilginiz olmadan da Fiverr aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Elbette diğer işlere göre kazancınız sınırlı olacaktır.

El İlanı, Broşür, Kartvizit ve Kartpostal Tasarlama

Tasarımla ilgileniyorsanız ve Photoshop’ta iyiyseniz, bu sizin için ciddi bir kazanç kapısına dönüşebilir. Dikkat çekici el İlanı, broşür, kartvizit ve kartpostal tasarımları yaparak ciddi miktarda para kazanabilirsiniz.

WordPress Sorun Giderici

WordPress’in kullanımı çok kolay bir yazılımdır. Ancak karmaşık hale geldiği durumlar elbette kaçınılmaz olabiliyor. WordPress bugün birçok kişi ve kurum tarafından kullanılıyor ve çok kullanıcı dostu ama yine de insanların sorun yaşadığı bazı anlar yaşanabiliyor. WordPress konusunda kendinizi geliştirerek bu tür sorunlar için hizmet sağlayabilirsiniz. Genellikle acil durumlar olduğu için gelir fırsatı yüksektir. İşi en hızlı yapanlar arasında yer almak da önemli bir kriterdir.

İNCELEYİN: WordPress Para Kazanma

Diyet Planı

Sağlık söz konusu olduğunda kilomuza dikkat etmek önemli bir husustur. Fiverr sadece online işler için değil bazı sağlık odaklı işler için de iyi bir platformdur. Talep elbette diğer işler kadar olmasa da bu yönde hizmet verenler için de tatmin edici seviyede bulunuyor.

Çeşitli Hizmetler

Fiverr’de yapılabilecek işlerin sınırı yoktur. İnternet üzerinden ihtiyaç duyulan herhangi bir alanda Fiverr üzerinden Gig oluşturabilir ve müşteri çekebilirsiniz.

Fiverr’in kalite standartlarına uyduğunuz sürece, platformda hiç olmayan konularda bile içerik üretebilirsiniz. Üstelik bu sayede daha rekabetsiz bir alanda yer alarak para kazanma potansiyelinizi de büyük oranda artırabilirsiniz.

FIVERR’DEN NE KADAR KAZANIRIM? KOMİSYON ORANLARI

fiverr

Fiverr’den kazancağınız tutar sizin yaptığınız işin ücreti ve bunu ne kadar sattığınız ile doğru orantılıdır. Fiverr piyasadaki diğer Freelancer sitelerine göre daha düşük bir komisyon ücretine sahiptir.

Platform tüm satışlardan yüzde 20 kesinti uygulamaktadır.

Dolayısıyla 10 dolar ücret kazandığınız zaman bunun 8 dolarını almaya hak kazanırsınız.

Fiver’de satıcı hesaplarında ortalama düzeyde bir satış yakalamak bile ciddi bir gelir fırsatı elde etmenize imkan tanıyacaktır. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise Dolar kurunun son derece yüksek olması kaynaklıdır. Üstelik bu sayede dünyadaki diğer iş ilanı oluşturan freelancerler ile fiyat konusunda da ciddi bir rekabet etme şansınız var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Uygulamalar

İNCELEYİN: Mesai Sonrası Ek İş

İNCELEYİN: Reklam Veren Siteler

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Fiverr Nedir? Kolay Para Kazanma Yöntemleri” üzerine 8 yorum

  • Merhaba,

   Fiverr, Türkiye’de de son dönemde ciddi düzeyde popülarite kazandı. Pandemi ile birlikte online işlere olan talep ülkemizde de önemli düzeyde artış göstermiş durumda.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla
  • Merhaba,

   Fiverr aracılığıyla Dolar kazanmak son derece kolay. Önemli olan internet üzerinden verilen hizmetler konusunda katma değer oluşturabilmenizden geçiyor.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın