Sadece Yorum Yaparak Para Kazanmak İçin 6 Yol

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Yorum yaparak para kazanmak, özellikle son yıllarda popüler hale gelen bir gelir modelidir. Sosyal medya ve blog platformları gibi çevrimiçi mecralarda yer alan birçok marka ve işletme, ürünleri veya hizmetleri için yorum yazacak kişilere ödeme yapmaktadır.

Bu nedenle, birçok kişi yorum yaparak para kazanma fırsatını değerlendirmektedir. Ancak, bu yöntemle para kazanmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle, özgün ve kaliteli yorumlar yazmak önemlidir. Ayrıca, güvenilir platformlar üzerinden çalışmak ve ödeme konusunda şeffaf olmayan teklifleri kabul etmemek de önemlidir.

Son olarak, yalnızca para kazanmak amacıyla yorum yapmak yerine, gerçekten ilgi duyduğunuz veya deneyimlediğiniz ürünler veya hizmetler hakkında yorum yapmak daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu şekilde, hem dürüst hem de etkileyici bir yorum yazabilirsiniz.

Rehberimize göz atarak internetten yorum yaparak nasıl para kazanabileceğinizi gösteren 6 yoldan size uygun olanını seçebilirsiniz.

1. SÜREÇ NASIL İLERLİYOR?

İnternetten yorum yaparak para kazanma süreci genel olarak işletmelerin müşterileri ile etkileşimi artırmak amacıyla ihtiyaç duyduğu bir hizmettir. İşletmeler müşterileri ile etkileşim oranını artırmak için yorumlardan destek alırlar. Bu sebeple internetten yorum yaparak para kazanmak oldukça etkili ve ek gelir sağlayan bir yoldur.

2. NEYE İHTİYACIM VAR

Siz de bir internet bağlantısına ve bilgisayar, tablet ya da cep telefonuna sahipseniz; ilgili süreci başarıyla yöneterek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ek olarak yorumlarınızın mutlak suretle kaliteli, dil bilgisi kurallarına hakim ve doğrudan ürün ya da hizmet ile ilgili olması gerekiyor. Bunun için de iyi bir Türkçe kullanımına ve değerlendirme yeteneğine ihtiyacınız olacak.

3. NASIL İŞ BULUNUR

İnternetten yorum yaparak para kazanmak için en önemli süreçlerden biri de iş bulmaktır. Maalesef Türkiye’deki web siteleri yorum yaparak para kazandırma sistemlerine çok az düzeyde sahiptir. Bu da iş hacminin büyük bir şekilde sınırlı kalmasına neden olmaktadır.

Ancak bu iş bulamayacağınız anlamına gelmez.

Türkiye’de en çok yorum ihtiyacı bulunan web siteleri e-ticaret platformlarıdır. Bu platformlardaki ürünler için yoğun bir şekilde yorum ihtiyacı bulunuyor. Siz de e-ticaret sitelerine bir mail atarak yorum yapabileceğinizi belirtebilirsiniz. Bunu yaparken bulabildiğiniz tüm e-ticaret sitelerine mail atmayı ihmal etmeyin.

E-ticaret siteleri bu hususta en çok iş bulabileceğiniz platformlardır.

İNCELEYİN: İnternetten Kolay Yoldan Para Kazanın

4. DİĞER SİTELER

Yorum yaparak para kazandıran e-ticaret dışı birçok platform da mevcuttur. Bu platformlara kayıt olarak yorum yaparak para kazanmak için faaliyet gösterebilirsiniz.

Türkiye’de yorum yap para kazan seçeneğine sahip olan işlerin bulunabildiği en yoğun platformlar

 • R10.net
 • WmAraci.com
 • Sadeceon.com
 • Bionluk.com
 • Wmtr.net
 • webmasterforum.com.tr
 • 1yuz.com

5. SOSYAL MEDYA

Yorum yaparak para kazandırma imkanı olan bir diğer önemli alan ise sosyal medyadır. Sosyal medya platformlarının tamamında ücretli yorum seçenekleri mevcuttur. Siz de aktif olarak paylaşımda bulunan platformlara ulaşarak yorum başına gelir kazanmak için iletişimde bulunabilirsiniz.

İNCELEYİN: Link Kısalt Para Kazan

6. NE KADAR KAZANDIRIR

Yorum yaparak para kazanmak çok ciddi bir gelir sağlayan ek iş fikirleri arasında yer almaz. Kazancınız doğrudan yaptığınız yorum sayısı ile doğru orantılıdır. Dolayısıyla ne kadar yorum yaparsanız o kadar para kazanırsınız.

İnternetten yorum başına genellikle 1 TL ücret alınmaktadır. Bu da 10 yorum için 10 TL, 100 yorum için 100 TL anlamına geliyor. Ancak spesifik olarak daha kaliteli yorum isteyen platformlarda yorum başına elde edilen kazanç 3 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

YORUM YAZMANIN İPUÇLARI

İyi bir yorum yazmanın ipuçlarını arıyorsanız, sizler için en iyi yorumların niteliklerini aktarıyoruz:

 1. Konuya odaklanın: Yorum yazarken, konu hakkında net bir fikriniz olmalı ve yorumunuzu bu fikir üzerine inşa etmelisiniz.
 2. Daha fazla bilgi edinin: Daha iyi bir yorum yazmak için, konu hakkında daha fazla bilgiye sahip olmanız önemlidir. Bu nedenle, konu hakkında daha fazla inceleme ve araştırma yapın.
 3. Düzenli bir yapı kullanın: Yorumunuzu, giriş, ana bölüm ve sonuç olarak düzenleyin. Böylece yorumunuz daha okunaklı ve anlaşılır olacaktır.
 4. Örnekler verin: Yorumunuzu desteklemek için somut örnekler kullanın. Yorumunuz bu sayede daha tutarlı hale getirecek ve okuyucuların anlaması kolay olacaktır.
 5. İletişim kurun: Yorumunuzu okuyan insanlarla iletişim kurabilirsiniz. Cevapları dikkatlice okuyun ve yanıtlara göre yeni bir yorum yazın. Bu sayede etkileşim ve dikkate alınırlılık seviyeniz artacaktır.
 6. Saygılı olun: Tartışmalarda saygılı olmak çok önemlidir. Başka insanların fikirlerine açık olun ve eleştirilerinizde saygılı olun.
 7. Net ve anlaşılır olun: Yorumunuzu net ve anlaşılır bir şekilde yazın. Karmaşık cümlelerden kaçının ve açık bir dil kullanın.

İNCELEYİN: Swagbucks Para Kazanma

İNCELEYİN: Mail Okuyarak Para Kazanmak

İNCELEYİN: Para Kazandıran Siteler

İNCELEYİN: Reklam İzleyerek Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın