Müzik Dinleyerek Para Kazanma İçin 6 Gerçek Yol

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Müzik dinleyerek para kazanmak düşündüğünüz kadar zor ve zahmetli bir süreç değildir. Siz de internete bağlanan herhangi bir cihaz ile müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazanma yolları gün geçtikçe çeşitleniyor. Son dönemde ortaya çıkan yeni bir internetten para kazanma yöntemi ise müzik dinlemektir. Doğru platformları kullanarak siz de günde birkaç dakikanızı ayırıp müzik dinleyebilir ve bunun için küçük de olsa para kazanabilirsiniz.

Türkiye’deki hiçbir platform ne yazık ki müzik dinleyerek para kazanma imkanı sağlamıyor. Bu sebeple yabancı platformları kullanmanız gerekecek. Elbette bunun aynı zamanda bir avantajı var. O da dolar kazanma imkanı sağlaması. Bildiğiniz üzere dolar gün geçtikçe Türk Lirası karşısında yükseliyor. Bu sayede siz de birkaç cent dahi kazanarak ay sonunda anlamlı düzeyde bir gelire kavuşabilirsiniz.

Müzik dinleyerek para kazanmak isyeyenler için bu rehberde basit ve gerçek yolları ayrıntıları ile açıklayacağız.

MÜZİK DİNLEMEK PARA KAZANDIRIYOR MU?

Evet. İlginç bir şekilde internetten dinlediğiniz müzikler için size ödeme yapan çok sayıda platform var. Genellikle yapım şirketleri ile çalışan bu platformlar dünyanın her yerine hizmet sağlamaktadır. Genel olarak platformların dili ise İngilizce’dir.

Müzik dinle para kazan seçeneğine sahip olan platformları kullanmak için çok az İngilizce bilmeniz yeterlidir. Müziklerin İngilizce olması sizin için sorun oluşturmayacaktır. Çünkü işletmeler ilgili müziğe yönelik ilginin tüm dünyada yüksek olmasını talep ediyor. Bu sebeple Türkiye’den de kullanıcıların ilgili müzik için hissettiklerini ölçümlemek istiyorlar. Dolayısıyla İngilizce bilmeden de müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Ancak platformu doldurmak ve müziği dinledikten sonra geri bildirim amacıyla size yöneltilen ŞIKLI soruları yanıtlamak için az da olsa İngilizce bilmeniz gerekir.

Sorunu aşmak için Google Chrome‘nin otomatik çeviri sistemini kullanabilirsiniz.

MÜZİK DİNLEDİĞİM İÇİN NEDEN PARA VERİLİYOR?

Bunun birkaç sebebi var. Öncelikli olarak müzik yapım şirketleri düzenli olarak yeni sanatçılar veya mevcut sanatçılarından gelen müzikleri piyasaya sürerler. Bu süreçte yapım şirketleri ilgili müziğin çok dinlenmesi yani para kazandırması için ilk olarak önemli bir harcama yaparlar. Ancak şirketler müziğe harcama yapmadan önce ilgili müziğin kullanıcılar tarafından sevilip sevilmediğini incelemek isterler. Bu sebeple küçük bir grup ile müziğin bir kısmını ya da tamamını önceden paylaşıp geri bildirim alırlar.

Müzik dinleyerek para kazanmanızı sağlayan süreç de tam olarak budur. Yapım şirketleri bu işi yapan internet sitelerine müziği gönderir ve “kullanıcılarından geri bildirim” yani müziği sevip sevmediklerini sormalarını ister. İnternet siteleri de size müziği dinletir ve yorumlarınızı alır. Bu süreci tamamladığınızda size ödeme yapar. Bu sayede hem siz, hem online platform hem de yapımcı şirket para kazanır.

MÜZİK DİNLEYEREK NE KADAR PARA KAZANIRIM?

Müzik dinleyerek ne kadar para kazanırım sorusunu muhtemelen merak ediyorsunuz. İlgili süreci tamamlayarak ne kadar para kazanacağınızın elbette net bir rakamı yok. Kazanç seviyesi ilgili platformların türüne, aracı şirketin komisyon oranına, sizden istenen görevlerin türüne göre değişiklik gösterecektir. Her müzik dinle para kazan sitesinde kazanç düzeyi farklıdır.

Ortalama olarak sektördeki belli başlı siteler her bir müzik dinleme ve yorum yapmak için 60 cent düzeyinde ödeme yaparlar. Bu da mevcut koşullar altında her dinlediğiniz ve yorum yaptığınız müzik için 15 TL para kazanacağınız anlamına gelir.

Platformlardaki müzik kapasitesi ise sınırlı olabilir. Ancak incelediğimiz bazı platformlarda aylık 200-300 müzik dinlenebiliyor. Dolayısıyla tüm müzikleri dinlerseniz aylık 5.000 TL’den fazla para kazanabilirsiniz.

MÜZİK DİNLEYEREK PARA KAZANDIRAN SİTELER

Müzik dinleyerek para kazandıran birçok site var. İlgili sitelerin her birinde işleyiş genel olarak aynı olsa da; sistemsel olarak farklılıklar olabilir. Bazı platformlar ise radyo dinleyerek para kazanma seçeneğine sahiptir. Ayrıca birçok platformun mobil uygulaması da var. Dolayısıyla yürürken, çalışırken veya spor yaparken de telefonunuz aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Dünyada müzik dinle para kazan seçeneğine sahip olan en iyi 6 site:

1. CURRENT.US

CURRENT

Dünya genelinde şarkı dinleyerek para kazandıran en iyi sitelerden biridir. Platformun aynı zamanda uygulaması da mevcuttur. Hem IOS hem de Android tabanlı cep telefonlarına yüklenebiliyor.

Current’ta doğrudan nakit ödeme de mevcuttur. Kazandığınız parayı dilediğiniz gibi banka hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Platformda para kazanmak için sevebileceğiniz bir müziği açın ve dinlemeye başlayın. Her yeni açılan müzikte para kazanacaksınız. Ayrıca çeşitli kanallara dahil olarak ilgili kanaldaki tüm müzikleri dinleyerek kazanç potansiyelinizi büyük oranda artırabilirsiniz.

Siteyi ve uygulamayı kullanmak oldukça kolaydır.

2. PLAYLISTPUSH.COM

Playlist-Push

Diğer tüm müzik dinleyerek para kazandıran sitelerden daha fazla kazanç imkanı sağlayan bir sitedir. Dinlediğiniz ve eleştiri-yorum hazırladığınız her şarkı için 12 Dolar ödeme yapıyor.

Site genel olarak müzik dinleme ve müzikler için yorum yapma sistemine sahiptir. Bu alanda dünyanın en iyi sitelerinden biri olan Playlistpush, aralarında çok ünlü isimlerin de bulunduğu tam 25 bin sanatçıya hizmet sağlıyor. Bu sayede çok geniş bir içerik arşivine sahip olan siteyi kullanarak aylık binlerce dolar para kazanabilirsiniz.

Siteyi kullanmak için iyi bir müzik dinleyicisi olmanız gerekiyor. Çünkü dinlediğiniz müzikler için kaliteli incelemeler hazırlamanız gerekiyor. Yazdığınız incelemeyi Google Translate aracılığıyla İngilizce’ye çevirip kullanabilirsiniz.

Sitede kazandığınız tüm parayı doğrudan banka hesabınıza çekebilirsiniz.

İNCELEYİN: Tiktok’tan Para Kazanma

3. SLICETHEPIE.COM

Slice-The-Pie

Son zamanlarda ciddi bir üyelik artışı elde eden bir platformdur. Müzik dinleyerek para kazanmanıza da olanak sağlıyor.

Düzenli olarak müzik dinlemeyi sevenler için ek gelir sağlama yollarından birini platformda bulabilirsiniz. Tipik olarak her müzik dinleme ve geri bildirimde bulunma için 20 cent ile 2 dolar arasında para kazanacaksınız. Bir şarkıyı yorumlamak için minimum 90 saniye dinlemeniz gerekiyor. Ardından birkaç dakikada tamamlayabileceğiniz soruları yanıtlamanız gerekiyor.

Slicethepie’nin müzik arşivi çok geniştir. Bu sayede günlük onlarca müziği yorumlayabilirsiniz. Üstelik yorum yazma aşamasını müziği dinlerken de gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu da zamandan tasarruf etmenizin harika bir yolu.

Siteye kayıt olma aşamasında tüm bilgileri doğru sağladığınızdan emin olun. Sistem son dönemde bu konuda daha hassas davranıyor.

4. MUSICXRAY.COM

Musicxray

Müzik dinlerken para kazanmanızı sağlayacak bir diğer platform da Musicxray’dır. 10 yılı aşkın bir geçmişi olan site, ilgili alandaki en köklü platformlardan biridir.

Bugüne kadar ödeme sorunu çıkartmayan platformda kazandığınız paraları hesabınıza çekmenin çok sayıda yolu bulunuyor. Genel olarak dinlediğiniz her müzik için ortalama 10 cent kazanabiliyorsunuz. Bu da 10 müzik için bir dolar kazanmanızı sağlayacaktır.

Platformda kayıtlı 50 binden fazla şarkıcı olduğu için günlük dinleme sınırınız bulunmuyor. Her gün yüzlerce müzik dinleyerek aylık bin dolara yakın para kazanabilirsiniz. 2023 yılı itibarıyla bin dolar 27 bin Türk Lirası’na tekabül ediyor.

Kısa sürede ciddi bir gelir sağlamak isteyenler için en önemli tekliflerden birini sağlayan siteye kayıt olmak ve müzik dinleyerek para kazanmaya başlamak tamamen ücretsizdir. Kayıt aşamasında çalışan bir mail adresine ihtiyacınız olacak.

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma

5. RADIOEARN.COM

RadioEarn

Diğer platformların aksine radyo dinleyerek para kazanma imkanı sağlayan bir web sitesidir. Bu alanda internetin en iyi sitesi olduğunu belirtmek gerekiyor.

Siteye giriş yaptıktan sonra kayıt olun ve sevebileceğiniz herhangi bir radyo sayfasına giriş yaparak dinlemeye başlayın. Radyo açık kaldıkça size para kazandırmaya başlayacaktır. Bir radyoyu sürekli dinleyerek de para kazanabiliyorsunuz. Yani tek seferlik ödeme yapılmıyor.

Pasif gelir sağlamanın harika bir yolunu sağlayan sitede gelirler ise kullanıcıların rütbesine göre değişiklik gösteriyor. Uzun dönemdir platformda bulunan kullanıcılar dinledikleri her radyodan 15 dakikada 15 cent kazanıyorlar. Bir saat dinleme için bir dolar kazanabiliyorsunuz.

6. EARNABLY.COM

Earnably

Genel olarak bir görev yaparak para kazanma sitesidir. Ana çalışma sistemi müzik dinleyerek para kazanmak değildir. Site aracılığıyla anket doldurarak, video izleyerek, uygulama indirerek ve müzik dinleyerek para kazanabiliyorsunuz. Farklı kategorilerde yüzlerce görevi tamamlayarak aylık yüzlerce dolar para kazanmanızı sağlayabiliyor.

Sitede kazandığınız tutarları hediye çeklerine çevirebiliyor ya da doğrudan hesabınıza çekebiliyorsunuz.

Son dönemde Türkiye’den de çok sayıda kayıt alan platforma kayıt olmak ve görevleri yapmaya başlamak tamamen ücretsizdir. Sitede 60’tan fazla şirketin sağladığı görevler bulunuyor. Her gün siteye yeniden giriş yaparak yeni görevleri keşfedebiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın