Trendyol’dan Para Kazanmak İçin 7 Eşsiz Yol

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Trendyol’dan para kazanmak isteyenler için birbirinden etkili çok sayıda yöntem bulunuyor.

Trendyol, 2023 yılı itibarıyla Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesidir. Yüzlerce farklı kategoride yüz binlerce ürüne ev sahipliği yapan e-ticaret platformu olan Trendyol’dan para kazanmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için birçok seçenek bulunuyor.

trendyol

Siz de Trendyol ile para kazanmak üzere çalışmak isterseniz, aşağıdaki eşsiz 6 yoldan birini kullanabilirsiniz.

1. TRENDYOL’DA SATICI OLUN

Trendyol’da para kazanmanın en etkili yöntemi elbette satıcı olmaktır. Herhangi bir şahıs ya da farklı bir şirketi olan herkes Trendyol’da birkaç gün içerisinde satıcı olarak faaliyet göstermeye başlayabiliyor.

Trendyol’da kendi ürünlerinizi satarak para kazanabilirsiniz. Ek olarak Trendyol’da başkalarına ait ürünleri de fatura sahibi olduğunuz sürece satışa koyabilirsiniz.

Trendyol’da satıcı olmak kolaydır. Şahıs şirketiniz ya da farklı bir şirketiniz varsa; Trendyol’da dükkan açmak rehberi aracılığıyla birkaç gün içerisinde kendi mağazanızı kurabilir ve satışa başlayabilirsiniz.

Trendyol’da satıcı olmanın basit adımları:

 • Şirket bilgilerinizi alın
 • Trendyol sitesine giriş yapın
 • Satıcı ol bölümünde formu doldurun
 • Satıcı ol şartlarını karşıladığınızdan emin olun
 • Başvuru sonrasında Trendyol’un aramasını yanıtlayın
 • Ardından satıcı bölümüne giriş yapın ve sözleşmeleri onaylayın
 • Satışa başlayın

2. PAYLAŞ KAZAN SİSTEMİNE KATILIN

Trendyol’un sosyal medya kullanıcılarına yönelik bir affiliate pazarlama programı bulunuyor. Paylaş kazan adlı sistem aracılığıyla Trendyol’a müşteri kazandırarak para kazanabilirsiniz.

Trendyol’un paylaş kazan sistemine dahil olarak aylık 5.000 TL para kazanabiliyorsunuz.

Sistem genel olarak koleksiyonların paylaşılması üzerine gerçekleşiyor. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra koleksiyon oluşturmanız ve ardından sosyal medya hesaplarınızda ilgili koleksiyonun linkini paylaşmanız gerekiyor.

Söz konusu linke tıklayan ve sitede alışveriş yapan kişilerin toplam ödedikleri tutarın yüzde 5’ine kadar para kazırsınız.

Paylaş kazan sistemi adım adım nasıl çalışıyor:

 1. Trendyol mobil uygulamasına giriş yapın
 2. Favorilerim sayfasına ve ardından koleksiyonlarıma tıkla
 3. Beğendiğin ürünlerden koleksiyon oluştur
 4. Koleksiyonu arkadaşlarınla paylaş

3. TRENDYOL İŞBİRLİĞİ SİSTEMİNE KATILIN

Trendyol’un paylaş kazan sisteminin profesyonel haline işbirliği adı veriliyor. Sosyal medyada yüksek takipçisi bulunan kişiler Trendyol İşbirliği sistemine başvuruda bulunabiliyor. Özellikle Instagram’da 10 bin takipçisi bulunan kişiler Trendyol işbirliği sistemine alınmaktadır.

Trendyol’un Influencer sistemine dahil olduktan sonra; Trendyol’un size sağladığı bağlantıları takipçilerinizle paylaşmanız gerekiyor. Bu paylaştığınız bağlantılar üzerinden Trendyol’da yapılan alışverişlerden komisyon kazanabiliyorsunuz.

İşbirliği sistemini kullanarak aylık 100 bin liraya kadar para kazanan çok sayıda Influencer bulunuyor. Özellikle yaratıcı videolar ve dikkate değer reklamlar aracılığıyla takipçilerinizin dikkatini çekmeniz gerekiyor.

Trendyol’un işbirliği sistemine dahil olduktan sonra eğitim dokümanlarına göz atarak satış artırma ipuçlarını elde edebilirsiniz.

4. TRENDYOL’DA İŞE GİRİN

E-ticaret, yazılım ve tasarım konusunda başarılı kişilerin çalışabildiği en iyi kurumlardan biri de Trendyol’dur. Ülkemizin en büyük e-ticaret platformu olan Trendyol’daki büyüme adımlarının hızlı atılması sebebiyle Trendyol’da çalışmak için çok fazla fırsata sahipsiniz.

Trendyol’da günümüz itibarıyla çok sayıda açık pozisyon bulunuyor. Trendyol’un kariyer sistemine dahil olarak açık iş ilanlarını görüntüleyebilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

Şu anda Trendyol’da açık bazı iş pozisyonları:

 • Kategori İstihbarat ve Planlama Liderleri
 • Uluslararası Müşteri Liderleri (Avrupa, MENA, Güneydoğu Asya ve Çin, ABD, BDT)
 • Uluslararası Hesap Uzmanları (Avrupa, MENA, DENİZ&Çin, ABD, BDT)
 • Pazar Yeri Satıcı İletişim Liderleri
 • Pazar Yeri Eğitimi ve İçerik Geliştirme Uzmanları
 • Satıcı Büyüme Analisti
 • Saha Satış ve İş Geliştirme Uzmanları (Sakarya&Kocaeli)
 • Sürdürülebilirlik ve Sosyal Etki Lideri
 • Müşteri Deneyimi Öngörü Analizi Uzmanları
 • Uluslararası Dış Kaynak Yöneticisi
 • Dolap, Growth Analytics (Planning & Optimization) Profesyonelleri

5. TRENDYOL EXPRESS

Trendyol’dan para kazanmanın bir diğer etkili yolu da Trendyol Express sistemini kullanmaktır. Express genel olarak Trendyol’un kargo sistemidir.

Siz de Exprress sistemine başvuruda bulunarak bulunduğunuz bölgeye yönelik gönderilen kargoları adrese teslim edebilir ve dağıtım başına para kazanabilirsiniz.

Aylık milyonlarca sipariş çıkaran bir işletme olması sebebiyle platformun kargo sisteminin gelir potansiyeli çok yüksektir. Sisteme dahil olabilmek için kendinize ait hafif ticari bir araç sahibi olmanız gerekiyor.

Sisteme başvurmak için Trendyol Express rehberine göz atabilirsiniz.

6. TRENDYOL GO

Trendyol’un geçtiğimiz yıldan itibaren Getir benzeri bir market sistemi bulunuyor. Trendyol Go sistemine dahil olarak, kendi bulunduğunuz bölgedeki market siparişlerini evlere teslim ederek para kazanabilirsiniz.

Son  yıllarda Trendyol Go sisteminin kullanımı oldukça artış gösteriyor. Özellikle büyük şehirlerde çok yoğun bir kullanıma sahip olan Trendyol Go aracılığıyla gelir potansiyelinizi bir üst aşamaya taşıyabilirsiniz.

Trendyol Go sistemine dahil olmak için hafif ticari bir araç ya da motosiklet sahibi olmanız gerekiyor. Sisteme başvurmak için Trendyol Go rehberine göz atabilirsiniz.

7.  İŞLETME DANIŞMANLIĞI

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu olması hasebiyle Trendyol’da satış yapmak işletmeler için büyük bir katma değer anlamına geliyor. Başta Trendyol’da satış yapmak ve satış artırmak olmak üzere, platformdaki sistemler hakkında deneyimli olan kişiler, bu uzmanlığını para kazanmak amacıyla kullanabilir.

İşletmelere Trendyol kullanımı konusunda danışmanlık vererek, platforma girişlerini sağlamak veya platformdaki satışlarını artırmak amacıyla destek verebilirsiniz. İş bulabilmek için Trendyol’da olmayan işletmeler ile bağlantıya geçebilir ya da Trendyol’da olan ama düşük satış hacmine sahip olan işletmelere ulaşabilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın