Seç Market Bayilik Şartları ve Ücreti Güncellendi

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Seç Market bayilik sistemi aracılığıyla Türkiye’de market sektöründe yeni bir şubeye sahip olabilirsiniz. Seç Market, bayilik hususunda esnek şartlara ve ücrete sahiptir. Bu da firma bünyesi altında kendi marketinizi kurmak için eşsiz bir fırsat anlamına geliyor.

Mahallenizin Marketi sloganı ile ülkemizin önemli zincir mağazalarından biri olan Seç Market bayilik seçenekleri ile girişimci ve yatırımcılara karlı franchise imkanı sağlıyor.

Türkiye’nin 81 ilinde şubesi bulunan Seç Market‘in Temmuz 2023 itibarıyla 2.000’den fazla bayiliği var. En hızlı şubeleşen perakende market zincirleri arasında bulunan Seç Market’in diğer zincir mağazalarından en önemli farkı ise franchise vermesidir. Tedarik zincirini ve işletmenin kurulumunu kendi personeli ile gerçekleştiren firma; şubenin başarılı bir şekilde kurulması sonrasında geniş bir kar marjı fırsatı ile işletmeyi her an desteklemektedir.

Zincir market sektörüne girmek isteyen girişimci ve yatırımcılar için Seç Market bayiliği önemli bir karlı iş fikridir. Bu rehberde Seç Market Bayilik Şartları, Bayilik Ücreti ve Maliyeti hususlarında güncel bilgileri keşfedebilirsiniz.

SEÇ MARKET HAKKINDA

Türkiye’nin en büyük market zincirleri ile rekabet etmeyi başaran Seç Market, günümüzde ülkemizin tüm şehirlerinde 1614 şubeye sahiptir. 2014 yılında İstanbul-Üsküdar merkezli olarak ülkemizin önemli market şirketleri olan Bizim Toptan ve Yıldız Holding ortaklığında kurulan şirketin perakende satış noktası olan Seç Market, hem kendi bünyesinde hem de doğru franchise adayları ile kurulan bayilik modeli vardır.

SEÇ MARKET ŞUBE KONSEPTLERİ ve ÜRÜNLER

Bir Seç Market şubesinde ortalama 5 bin ürün seçeneği bulunuyor. Firmanın mahalle bakkalı konseptinde ise 600’e yakın ürün çeşidi vardır. Girişimciler her iki farklı konsept türünde de franchise için başvuruda bulunabilmektedir.

Firmanın genel satış ürünleri temizlik, gıda ve meyve-sebzedir. Bu ürünler dışında birçok kişisel bakım, mutfak ve kırtasiye ürünlerinde de rekabetçi yapıya sahiptir.

Seç Market diğer rakipleri gibi zaman zaman çeşitli kampanyalar ile özellikle tekstil ve teknoloji kategorisinde çok sayıda ürünü müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Genel satış politikası ise ucuz ürünleri olabildikçe farklı noktada satışa sunmaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Starbucks Bayilik

BAŞVURU ÖNCESİ BİLİNMESİ GEREKENLER

Seç Market’in en çok önem gösterdiği konulardan biri şubenin kurulacağı lokasyondur. Bu nedenle bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcıların öncelikli olarak yüksek potansiyel içeren bir alanda dükkan bulması ve fizibilite raporu hazırlaması gerekiyor.

Seç Market’in şubeleri genellikle yaya trafiğinin yüksek olduğu ana yürüyüş yollarıdır. Bunlar dışında mahalle merkezleri de firmanın ana şube seçim noktaları arasında bulunuyor.

Firma bu rapora binaen ön değerlendirmesini tamamlamakta ve merkezden gönderilen personeller eşliğinde ilgili lokasyonu incelemektedir. Bu alanın yeterli potansiyelde görülmemesi durumunda bayilik başvurusunda ilerleme kaydedilmiyor. Dolayısıyla potansiyeli en yüksek dükkanları hedef almanız gerekiyor.

İNCELEYİN: Market Bayilik

BAYİLİK İÇİN ŞARTLAR

Seç Market’in bayiliğinin ilk şartı doğru lokasyonda dükkan bulmaktır. Sonraki şart ise bayiliği kurabilecek finansal yeterliliğe sahip olmaktır. Firma ek olarak bazı rekabetçi noktalardaki bayilik başvuruları için perakendecilik sektörü deneyimi de talep edebilmektedir.

Genel kapsamdaki bayilik şartları:

 1. Yüksek potansiyelli lokasyon
 2. Yeterli finansal güce sahip olmak
 3. Sektör deneyimine sahip olmak
 4. Minimum 200 metrekare dükkan
 5. Tavan yüksekliğinin minimum 3 metre olması
 6. Depoya sahip olmak
 7. Şube açılacak dükkanın 2 kilometrekare çapında başka bir Seç Market şubesinin olmaması

İNCELEYİN: En Karlı Bayilikler

SEÇ MARKET BAYİLİK BEDELİ

Ülkemizin rekabetçi sektörlerinden birinde bulunan Seç Market’in bayiliğini almak için sahip olmanız gereken sermaye oranı orta seviyede bulunmaktadır. İşletme genel olarak güçlü bir finansal yapısı bulunan girişimci ve yatırımcılar ile çalışma arzusunda bulunmakta olup; kısa ve orta vadede bu finansal yapısını belgeleyebilecek (teminat gibi) girişimci ve yatırımcılar avantajlı konumda bulunmaktadır.

Ortalama olarak bir Seç Market şubesi açmak için 500 bin liralık yatırım sermayesi gereksinimi vardır. Ancak çok ciddi bir lokasyonda kurulabilecek büyük bir şube için gerekli sermaye 400 bin lirayı da aşabilmektedir.

PERAKENDECİLİK SEKTÖRÜ

Ülkemizde perakendecilik sektörü özellikle Covid-19 sürecinde en çok büyüme kaydeden sektörler arasında yer aldı. Perakendecilik sektöründe yaşanan büyüme doğrudan birçok alt sektöre de olumlu şekilde yansıyor. Özellikle sahip olunan ucuz ve kaliteli ürünler ile sektörde önemli bir büyüme fırsatı elde etmek mümkündür.

Sektöre girmek isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken hususlardan biri de rekabetçi bir lokasyon bulmak ve müşteri edinimini sağlamak için sık sık kampanyalar düzenlemektir. Müşteri elde tutmak için de kampanyaların gerçekçi ve katma değer üretmesini sağlamak da elzemdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol’da Mağaza Açmak

SEÇ MARKET BAYİLİK İLETİŞİM

Şirketin bayilik sistemi hakkında bilgi almak için iletişim adresleri:

Telefon: 444 82 40
Adres: Kuşbakışı Caddesi No:19 Posta Kodu: 34662 Altunizade / Üsküdar / İstanbul

NEDEN SEÇ MARKET?

seç market

Geniş ürün gamı

 • Piyasada lider, bilinirliği yüksek, rekabetçi 5.000’in üzerinde üründen portföy seçerek kendi ürün gamını oluşturabilme imkanı
 • Sadece Bizim Toptan ve ŞOK Marketler’de satılan özel markalı (Bizim, Ona, Komili, Alpella, Halk, Obaçay, Besler, Süzz, Ömür, Altınhasat, Marifet, Vanesa, Mis, Mintax, Piyale, Amigo, vb.) ürünler

Lojistik ve Düzenli Sevkiyat desteği

 • Bizim Toptan’dan mağazaya sevkiyat imkanı
 • Yaklaşık 1.000 üründe tedarikçiden transit sevkiyat desteği
 • Yaklaşık 1.500 üründe lojistik merkezlerden düzenli sevkiyatlarla mağazaya teslimat
 • Bizim Toptan’dan uygun fiyata ürün temin edebilme imkanı

Finansal destekler

 • Bayilere farklı ödeme ve finansman seçenekleri ile finansman yükü azaltma desteği
 • Kapalı devre kredi kartımız olan “Bizim Profesyonel Kart (BPK)” ile taksitli veya vadeli alışveriş yapma imkanı
 • Bizim Toptan’da geçerli, bayilerimize tanımlanmış 35 gün vadeli faturalı alışveriş yapma imkanı
 • Kredi kartlı satışlarınızın masrafsız olarak 2 gün vade ile bayilerimizin cari hesabına aktarılması
 • Teminat mektubu, nakit, vb. teminat araçlarıyla açık hesap alım limitlerinin arttırılması

Profesyonel Satış Ekibi Desteği

 • Türkiye genelinde yer alan bölgesel saha satış ekiplerince düzenli ziyaret ve profesyonel destek sağlanması
 • Gelişmiş iş modelleri ve profesyonel kadrolarla güçlü bilgi kaynağı desteği
 • Mağaza kurulum aşamasından itibaren maksimum m2 verimliliğini sağlamak için öneri ve uygulamalar

Pazarlama ve İletişim Faaliyetleri

 • Bayilere özel ürün ve hedef kampanyaları ile destek prim uygulaması
 • Sosyal medyada Seç market Kurumsal kimliğiyle yapılan paylaşımlar ile Müşteri kazanımına dijital platform desteği
 • Bayilerin yeni müşteri kazanmaları ve mevcut müşterileri tutundurmaya yönelik kampanya destekleri sağlanmaktadır
 • Seç bayilerine özel aylık insertler
 • Talep edilmesi halinde bayiye özel insert desteği
 • Yeni açılış yapan bayilerimize açılış insert desteği
 • Yeni mağaza açılışlarında ücretsiz tabela ve giydirme desteği
 • Yeni açılış veya tanıtım amaçlı açık hava iletişimleri için destek sağlanması

İletişim ve işbirliğini sağlayacak bilgi sistemleri

 • Bayilere özel geliştirilen bilgi sistemleriyle bayi ve merkez arasında etkin iletişim
 • Sistem üzerinden sipariş verme ve takibi, stok sayım yapabilme
 • Sistem üzerinden kredi kartıyla ödeme yapabilme
 • Cep telefonundan portala bağlanma
 • Pazarlama aktivitelerinin duyuru ve takibi
 • Şirket içi haber ve duyuruların paylaşılması
 • Talep, öneri ve şikayetlerin iletilmesi ve takibi
 • Cari hesapların izlenmesi

ORTAK SAYISI YÜZDE 40 ARTTI

Seç Market’in bayilik sistemine olan ilgi gün geçtikçe artış gösteriyor. 2023 yılında şirketin franchise modeli ile iş ortaklarının sayısı yüzde 40 arttı.

Seç Market açıklamasına göre, rekabetin yoğun olduğu perakende sektöründe küçük esnafı destekleyen bayilik modeliyle faaliyet gösteren şirket, hızlı büyümesini sürdürdü.

Seç Market tabelasına sahip mağaza sayısı, 2022 sonunda önceki yıla göre yüzde 40 artarak 2 bin 409’a ulaştı.

Sunduğu kurumsal altyapı, tedarik sürekliliği, fiyat avantajları, güvenilir gıda ve zengin ürün çeşitliliğiyle Seç Market, yeni iş ortaklarıyla büyüyerek paydaşlarının rekabet gücünü artırıyor. Çoğunluğu aile işletmelerinden oluşan Seç Market, bugün itibarıyla iş ortakları ve çalışanlarla beraber yaklaşık 7 bin kişilik bir ekosisteme sahip bulunuyor.

Dijital altyapısını da güçlendiren şirket; iş ortaklarına sipariş akışının yönetilmesi, stok kontrolü, promosyonlar ve genel iletişimin yönetilmesi gibi konularda destek verilen Seç portalını da yenileyerek bayilerin bir kısmının kullanımına sundu.

Hem mobil hem de web arayüzü bulunan yeni portal uygulaması, bayilerin güncel teknolojileri kullanarak işletmelerini daha verimli yönetmelerine katkı sunuyor. Portal uygulaması sayesinde iş ortakları stok, fiyat ve sipariş yönetimini tek bir yerden hızla ve kolaylıkla yapabiliyor.

– ‘Yeni yatırımlarımızla Seç iş modelimiz büyüyüp güçlenmeye devam edecek’

Açıklamada görüşlerine yer verilen Seç Market Genel Müdürü Altan Sekmen, geleneksel esnaf kültürünü modern marketçilik ile bir araya getiren Seç iş modelinin esnaftan müşteriye tüm paydaşlara sağladığı avantajlar sayesinde geçen yıl önemli büyüme kaydettiklerini bildirdi.

Geçen yıl tedarik, lojistik ve dijital altyapı gibi alanlarda yaptıkları yatırımlarla hızlı büyümelerini sürdürdüklerini kaydeden Sekmen, şu değerlendirmelerde bulundu:

‘Seç portalımızı yenileyerek bayilerimizin bir kısmının kullanımına sunduk. Bu sene Seç mağazalarının tamamını yeni altyapısıyla Seç portalına entegre ederek iş süreçlerimizdeki verimliliği artıracağız. Geçen yıl müşterilerimiz, bayi adaylarımız ve basın mensuplarıyla da keyifli buluşmalar gerçekleştirdiğimiz dinamik ve verimli bir yıl oldu. 2022’de yayına giren ‘Mahallenizin Marketi’ temalı TV reklamımız kamuoyundan büyük ilgi gördü. Bu yıl da aramıza yeni katılan iş ortaklarımızla beraber her geçen gün büyüyüp güçlenmeye, müşterilerimizin yüzünü güldürmeye devam edeceğiz.”

İNCELEYİN: Ekomini Bayilik

BAKKALLAR İÇİN FIRSAT

Seç Market, tedarik franchise modeli aracılığıyla bakkal ve marketler için önemli fırsatlar sağlamaya başladı.

SEÇ Market Genel Müdürü Altan Sekmen de perakende sektörünün çok büyük ve dinamik olduğunu belirterek, “Okuldan gelecek çocuğumuza bu anahtarı verir misin?’ dediğimiz bakkal amcalarımız kayboluyor. Çözüm, geleneksel esnafımızın, esnaf samimiyetiyle hizmet veren modern perakendeciye dönüşümü. Buradan hareketle esnaf dostu SEÇ Market iş modelini büyütmeye çalışıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Türkiye’nin 81 ilinde 2 binin üzerinde SEÇ Market bayisi ile “mahallenizin marketi” olarak hizmet verdiklerini anlatan Sekmen, her mağazanın iş ortaklarının işletmeleri olduğunu, fiyat ve ürün çeşidiyle müşterileri memnun etmelerini istediklerini söyledi.

Sekmen, mahalle bakkalını modern perakendeye karşı güçlendirdiklerinde esnafın satışlarının, kazançlarının arttığını ifade ederek, SEÇ Market imajını esnafın mevcut dükkanına uyguladıklarını, kurumsal bir kimlik kazandırdıklarını, Yıldız Holding’in yüksek satın alma gücüne sahip perakende şirketlerinin ürün portföyü üzerinden esnaflara tedarik sağladıklarını, böylelikle 5 binin üzerinde ulusal ve özel markalı ürünü esnafın erişimine açtıklarını, esnafın istekleri doğrultusunda yerel ürünleri de kendi müşterilerine sunabildiklerini dile getirdi.

Esnafları dahil ettikleri SEÇ Dijital platformu üzerinden dijitalleştirdiklerini vurgulayan Sekmen, operasyonel ve finansal danışmanlık da sağladıklarını, esnaflara tavsiye satış fiyatları sunduklarını, kar marjı ve rekabetteki yerini konumlandırarak esnafın satışını yaptığını aktardı.

Sekmen, SEÇ Market sahiplerinin istedikleri saatte marketi açıp kapatabildiğini aktararak, “50 metrekareden büyük olan, rekabette işlerini geliştirmek isteyenlere kapılarımız açık.” diye aktardı.

Bu arada, SEÇ Market’in Eylül 2022 itibarıyla Türkiye’de 81 ildeki mağaza sayısı 2 bin 138’e ulaştı. 2022 yılının son çeyreğinde mevcut mağaza sayısının 2 bin 450’ye ulaşması bekleniyor.

Anadolu Ajansı – Elif Ferhan Yeşilyurt

İNCELEYİN: Migros Bayilik

İNCELEYİN: Carrefoursa Bayilik

İNCELEYİN: Tarım Kredi Market Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Getir Bayilik

İNCELEYİN: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

İNCELEYİN: Migros Çalışma Şartları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Seç Market Bayilik Şartları ve Ücreti Güncellendi” üzerine 3 yorum

 1. Seç market son dönemde gerçekten çok iyi. Talep görüyor. Mağaza konsepti diğerlerinden iyi. O nedenle tercih etmeyi düşünüyoruz.

  Yanıtla

Yorum yapın