7+ Bayilik Veren Marketler ile Perakende Sektörüne Giriş Yapın

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Market bayiliği almak ülkemizdeki en rekabetçi sektörlerden birine giriş yapmanızı sağlar. Müşteri potansiyeli belli olan bu sektörde yer almak önemli fırsatlara ulaşmanıza destek olabilir. Market bayiliği veren firmalar aracılığıyla sektöre giriş yapmak her zamankinden daha kolay şartlar taşımaktadır. Siz de market bayilik almak üzere araştırma gerçekleştiriyorsanız, rehberimizde en yüksek potansiyel taşıyan firmalara ilişkin güncel bilgileri bulabilirsiniz.

Türkiye’de 2023 yılı itibarıyla market sektöründe ciddi bir rekabet bulunmaktadır. Birçok işletme rekabette öne geçebilmek ve iş hacmini artırabilmek amacıyla franchise veriyor. İş hacmini geliştirmek isteyen market şirketlerinin bayilik süreçleri birbirine benzer ya da çok yakındır. Dolayısıyla en yüksek potansiyeli taşıyan firmayı seçmeniz tavsiye edilmektedir.

MARKET BAYİLİĞİ ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİM

market bayiliği

Market bayiliği ülkemizin en yüksek potansiyel içeren iş fikirleri arasında yer almaktadır. Doğru bir market işletmesi uzun vadeli olarak yüksek büyüme ve hızlı nakit dönüşümü ile ciddi bir gelir akışı sağlama potansiyeline sahiptir.

Türkiye’nin en büyük perakende sektörlerinden olan market sektöründe bayilik alırken bazı hususlara da daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor. Doğru markayı seçmekten, doğru fiyatlandırma politikasına kadar birçok önemli husus bulunmaktadır.

Market bayiliği alırken dikkat edilecek hususlar:

1. Marka Seçimi

Market bayilik veren birçok firma bulunmaktadır. İlgili firmalar arasında seçim yapmak çok önemli bir süreç olarak ele alınmalıdır. Başarılı bir market bayiliği dükkanı açmak için en yüksek potansiyel içeren market bayiliği veren firmayı seçmek oldukça önemlidir.

Doğru market bayiliğini seçmek için markanın itibarı, ürün kalitesi, sektördeki konumu ve müşteri memnuniyeti gibi verilerini dikkate almanızı öneririz.

2. Finansal Durum

Market bayiliği veren firmaların farklı şartları bulunmaktadır. Potansiyeli ve marka gücü yüksek olan işletmeler bayilik verirken finansal konuda daha yüksek imkanlara sahip girişimci ve yatırımcılar ile çalışmak istiyor. Market bayiliği alırken finansal durumunuz bu nedenle önemli. Eğer yüksek sermayeye sahip değilseniz marka gücü yüksek bir firmadan bayilik almakta sorun yaşayabilirsiniz.

İNCELEYİN: Toptan Bayilik Veren Firmalar

3. Yer Seçimi

Market bayiliği alırken en çok dikkat etmeniz gereken konuların başında yer seçimi geliyor. Aslında iş dünyasında başarının ana anahtarlarından biridir. Hangi işi yaptığınızdan bağımsız olarak en iyi müşteri potansiyelini içeren dükkanları seçmek işin kısa ve orta vadeli hedefleri için oldukça kıymetli bir unsurdur.

Doğru yer seçimi yaparken müşteri profiliniz, rekabet durumu, yerel talepler, coğrafi faktörler, park sorunları gibi konuları ele almalısınız.

4. Destek

Market bayiliği veren birçok firma franchiselerine ciddi destek sağlamaktadır. Bu sebeple market bayiliğini seçerken size en çok destek sağlayacak firmalar arasından seçim yapmanızı tavsiye ederiz. Özellikle sektöre yeni giriyor ya da tam olarak sektör hakkında net bilgilere sahip değilseniz bu aşamaya daha fazla önem göstermeniz gerekir.

5. Sözleşme ve Koşullar

Bayilik veren firmalar arasında seçim yaparken sözleşme ve koşullar konusunda en esnek firmayı seçtiğinizden emin olun. Birçok şirketin kardan pay veya reklam ücreti gibi spesifik komisyon talepleri bulunmaktadır. Bu gibi konular dönemsel karlılığınızı ciddi oranda zedeleyebilmektedir. Sözleşmeleri ve koşulları iyi bir şekilde ele almalısınız.

İNCELEYİN: Teminatsız Bayilik

Market bayiliği veren en iyi 10 marka…

1. EKOMİNİ

Marka Gücü: 6/10
Potansiyel: 4/10
Sermaye Talebi: Orta
Şartlar ve Koşullar: Orta

ekomini

Yüksek rekabet ile mücadele etmek amacıyla bayilik veren market şirketlerinden ilki Ekomini’dir. Son yıllarda franchise ağını ve marka gücünü artırmayı başaran firmalardan biri olan Ekomini bayilik sistemi aracılığıyla 30 ile 100 metrekare arasında anahtar teslim bir market bayiliğine sahip olabilirsiniz.

Ekomini sektördeki birçok firmaya benzer yapıda hizmet sağlamakta olup, son yıllarda uyguladığı rekabetçi fiyatlandırma politikası sebebiyle müşteri potansiyelini gün geçtikçe artırıyor. Orta vadede daha büyük bir şirketin bayiliğini işletmek isteyenler ve nispeten daha düşük sermayesi olanlar için Ekomini market bayiliği kesinlikle avantajlı.

2. CARREFOURSA

Marka Gücü: 10/10
Potansiyel: 10/10
Sermaye Talebi: Yüksek
Şartlar ve Koşullar: Yüksek

carrefoursa

Son yıllarda Türkiye’nin en hızlı büyüyen market zincirleri arasında yer alan Carrefoursa’da market bayiliği veriyor. Sabancı Holding’in en önemli perakende markaları arasında yer alan firmadan bayilik almak 2023 yılı şartları ile nispeten daha kolay şartlar içeriyor.

Ortalama 2 milyon lira bir yatırım sermayesine sahip olan girişimci ve yatırımcılar için cazip market bayiliği veren firma önemli marka gücü ile de girişimci ve yatırımcılara yönelik ciddi bir fırsat sağlıyor.

Türkiye’de 900’e yakın marketi bulunan Carrefoursa, sektörde en çok tanınan ve diğer market firmalarına göre en çok güvenilen markalardan biridir. Çok güçlü bir lojistik ağına sahip olması nedeniyle firmanın bayiliği oldukça yüksek potansiyel içeriyor.

İNCELEYİN: XML Bayilik

3. SEÇ MARKET

Marka Gücü: 7/10
Potansiyel: 8/10
Sermaye Talebi: Orta
Şartlar ve Koşullar: Yüksek

SEÇ MARKET

Düşük sermayeli market bayiliği almak isteyen girişimciler için cazip markalardan biri de Seç Market’tir. Firma son yıllarda sağladığı organik büyüme ile girişimciler için önemli bir markaya dönüştü.

Piyasada tanınan market zincirlerinin raflarında yer alan ürün kalitesi ve ürün sayısını bünyesinde barındıran Seç Market’ten bayilik almak ise 2023 yılı itibarıyla oldukça esnek koşullar içeriyor. Yaklaşık 1.5 milyon liralık sermayeye sahip olan girişimciler firmanın bayilik sistemine başvuruda bulunabiliyor. Şirket özellikle iyi bir lokasyonda dükkan kiralayabilen girişimcilere öncelik tanıyor. Özellikle rekabeti düşük ve potansiyeli yüksek alanlara yönelik Seç Market’in bayiliğini alarak sürdürülebilir bir kazanç fırsatı elde edebilirsiniz.

Firmanın tüm bayilik şart ve koşullarını Seç Market Bayilik rehberinden ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

4. ZİRAAT TARIM MARKET

Marka Gücü: 2/10
Potansiyel: 3/10
Sermaye Talebi: Düşük
Şartlar ve Koşullar: Düşük

ZİRAAT TARIM MARKET

Son yıllarda Ziraat Tarım Market’in ülke genelindeki popülaritesi ve tanınırlığı hızla artış gösteriyor. Gıda sektörünün en çok tanınan markalarından biri olma hedefiyle organik ürün sektöründe harika ürünler ile müşteri cezbetmeyi başaran firma bayilik sistemini de girişimciler için aktif hale getirdi. Siz de Ziraat Tarım Market’e başvuruda bulunarak şirketin bayilik sistemine dahil olabiliyorsunuz.

Firma oldukça esnek bayilik koşullarına sahip olup neredeyse ülkemizin 4 bir yanına bayilik sağlamaktadır.

5. BİZİM TOPTAN

Marka Gücü: 7/10
Potansiyel: 9/10
Sermaye Talebi: Orta
Şartlar ve Koşullar: Yüksek

BİZİM TOPTAN

Doğrudan Bizim Toptan adında bir bayilik seçeneği bulunmuyor ancak şirket bayilik sürecini başlatmak amacıyla Seç Market ile Franchise ortaklığına imza attı. Böylelikle şirket aracılığıyla market bayiliği almak için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Seç Market’ten bayilik alamayan girişimci ve yatırımcılar Bizim Toptan aracılığıyla da başvuruda bulunabiliyor.

Bizim Toptan’ın birçok avantajı ve desteği de bulunmaktadır. Bunlar arasında yer alan finansal destekler şöyle:

  • Bayilere farklı ödeme ve finansman seçenekleri ile finansman yükü azaltma desteği,
  • Kredi kartlarınızla ya da kapalı devre kredi kartımız olan “Bizim Profesyonel Kart (BPK)” ile taksitli veya vadeli alışveriş yapma imkânı,
  • Bizim Toptan’da geçerli, bayilerimize tanımlanmış 35 gün vadeli faturalı alışveriş yapma imkânı,
  • Kredi kartlı satışlarınızın masrafsız olarak 2 gün vade ile bayilerimizin cari hesabına aktarılması,
  • Teminat mektubu, nakit, vb. teminat araçlarıyla açık hesap alım limitlerinin arttırılması,
  • Türkiye genelinde yer alan bölgesel saha satış ekiplerince düzenli ziyaret ve profesyonel destek sağlanması,
  • Gelişmiş iş modelleri ve profesyonel kadrolarla güçlü bilgi kaynağı desteği,
  • Mağaza kurulum aşamasından itibaren maksimum metrekare verimliliğini sağlamak için öneri ve uygulamalar.

6. GETİR

Marka Gücü: 10/10
Potansiyel: 8/10
Sermaye Talebi: Yüksek
Şartlar ve Koşullar: Yüksek

getir bayilik açma

Türkiye’nin en yenilikçi perakende market zinciri olan Getir de franchise veriyor. Şirket 2022 ve 2023 yıllarında en çok bayilik veren firmalardan biri olmayı başardı. 81 il ve 900’ü aşkın ilçenin tamamında yerleşik faaliyet sürdürmek isteyen Getir’den bayilik almak için eşsiz fırsatlara sahipsiniz. Özellikle iyi bir kurye ekibi kurabilen girişimciler firmadan bayilik alabilmek açısından geniş imkanlara sahiptir.

Getir’den bayilik alabilmek için yaklaşık 3 milyon lira yatırım sermayesine ihtiyaç duyuluyor. Şirketin bayilik sistemi hakkında merak ettiğiniz tüm diğer bilgileri Getir Bayilik rehberinden kolaylıkla edinebilirsiniz.

7. TARIM KREDİ KOOPERATİFLERİ

Marka Gücü: 5/10
Potansiyel: 8/10
Sermaye Talebi: Düşük
Şartlar ve Koşullar: Orta

tarım kredi market

Türkiye’de yükselen gıda enflasyonu ile mücadele etmek amacıyla kurulan Tarım Kredi Kooperatifleri Market de franchise veriyor. Kurulan yeni şirket pazardaki hakimiyetini artırmak amacıyla çok esnek bayilik koşullarına sahip firmalardan biridir. Bu sebeple sıfırdan market sektörüne girmek isteyen girişimciler için Tarım Kredi Market bayiliği önerilmektedir.

Şirketten bayilik alabilmenin en kritik adımlarından biri doğru bir yer seçimi yapmaktır. Şirket bayilik kurulacak olan alanın “bölgenin en yüksek potansiyelli” yeri olmasına oldukça önem gösteriyor. Diğer şart ve koşulları Tarım Kredi Market rehberinden öğrenebilirsiniz.

İNCELEYİN: Carrefoursa Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“7+ Bayilik Veren Marketler ile Perakende Sektörüne Giriş Yapın” üzerine 3 yorum

Yorum yapın