Trendyol Go ve Express Kurye Şartları ve Başvuru

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Trendyol Go ve Trendyol Express Türkiye’nin önde gelen e-ticaret platformlarından biri olan Trendyol’un sunduğu bir kargo hizmetidir. Bu hizmet sayesinde, küçük işletmeler Trendyol bünyesinde kendi mağazalarındaki ürünleri müşterilerine daha hızlı ve ucuz bir şekilde kargolayabilmektedir.

Trendyol Go ve Trendyol Express programı, küçük işletmelerin müşteri tabanlarını genişletmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bu kurye sistemi sayesinde, ürünlerinizi daha fazla insana hızlı ve ucuz bir şekilde ulaştırabilir ve satışlarınızı artırabilirsiniz. Aynı zamanda girişimciler Trendyol Go ve Express Kurye hizmetine başvurarak kurye sistemini kurarak da para kazanabilmektedir.

TRENDYOL HAKKINDA

Ülkemizin en büyük alışveriş sitesi olan Trendyol, giyimden elektroniğe, marketten sağlık ürünlerine kadar yüzlerce kategoride milyonlarca ürünün satışta olduğu bir alışveriş platformudur. Trendyol’daki ürünlerin çok büyük bir kısmı satıcılara ait olması hasebiyle Trendyol genel satıcı değildir. Dolayısıyla Trendyol ürünlerin güvenle alınmasını ve müşterilere ulaştırılması konusunda çalışma yapmaktadır. Bu kapsamda da kendi kargo sistemleri olan Trendyol Go ile Trendyol Express sistemlerini hayata geçirmiştir.

Her iki kargolama sistemi de genel olarak birbirine benzerdir. Siz bir girişimci olarak her iki sistemi de kullanabilir ve kendi ekibinizi kurabileceğiz gibi tek başınıza da bu sistemlerden para kazanabilirsiniz. Bu sistemlere dahil olmak oldukça kolaydır. Özellikle kendinize ait motosiklet veya hafif ticari aracınız varsa; birkaç gün içerisinde servisler adına kargolama yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol’da Dükkan Açmak

TRENDYOL EXPRESS

Trendyol’un ana dağıtım kanallarından biridir. Trendyol’daki siparişlerin yaklaşık yüzde 95’i Trendyol Express ile müşterilere ulaştırılmaktadır. Dağınık haldeki bir kargolama birimi olmasına rağmen oldukça hızlı bir şekilde kargo teslimi sağlamaktadır. Ana dağıtıcılar Trendyol sistemi üzerinden işe alınan kişiler olup, servisin kargo alım süreci yoktur. Tek kanaldan dağıtım sağlaması sebebiyle oldukça hızlı ve ucuz bir şekilde kargo teslimi sağlamaktadır.

Siz de bulunduğunuz bölgede Trendyol Express için başvuruda bulunarak; kendi motosikletiniz ya da hafif ticari aracınız ile kargo dağıtmaya başlayabiliyorsunuz. Trendyol’un sağladığı mobil uygulama aracılığıyla bölgenizdeki kargoları dağıtıyor ve hızlıca para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

Trendyol Express aracılığıyla kargo işine başlamak için 2 farklı seçeneğiniz bulunuyor. 

1. Taşıyıcı Sistemi

Trendyol’dan alışveriş yapan müşterilerin satın aldığı ürünlerin müşterilere teslimatının yapıldığı ana taşıyıcı sistemidir. Standart olarak ürünler size ana merkezin araçları ile iletiliyor ve siz de bulunduğunuz il veya ilçede sizlere ayrılan bölgedeki adreslere bu kargoları aracınız ile teslim ediyorsunuz.

Taşıyıcı sistemini 2 farklı şekilde alabiliyorsunuz:

  • Hafif ticari araç
  • Motosiklet

2. Toplayıcı Sistemi

Trendyol bildiğiniz gibi ülkenin her yanından müşterilerin ürünlerini listelediği bir platformdur. Trendyol’un toplayıcı sistemi bu ürünleri satıcılardan alıp, taşıyıcılara aktarmak üzerine kurgulanmıştır. Dolayısıyla daha az zahmetli bir iş fikridir ve geliri de nispeten azdır.

Toplayıcı sistemini 2 farklı şekilde alabiliyorsunuz:

  • Hafif ticari araç
  • Motosiklet

İNCELEYİN: Getir Bayilik

TRENDYOL GO

Trendyol Go sistemi ise Trendyol’un hızlı market sistemi üzerinden satın alınan ürünlerin müşterilere hızlı bir şekilde ulaştırılmasını içeriyor. Dolayısıyla bu sistem kargoculuktan öte, market siparişlerinin iletilmesini içeriyor. Burada ürün teslimi alacağınız lokasyonlar da şehrinizdeki ana toptan satış alanlarıdır.

Trendyol Go sistemi genel olarak hafif ticari araçlar yerine motosikletler ile yapılmaktadır. Trendyol Go oldukça popüler bir servis olarak son dönemde hızla müşteri sayısını artıyor. Ayrıca Anadolu’daki birçok ilde de faaliyet alanını hızla geliştiriyor. Bu nedenle Trendyol Go sistemi oldukça popüler bir hale gelerek yatırımcılara önemli fırsatlar sağlıyor.

NASIL BAYİ OLUNUR

Trendyol Express ve Trendyol Go’dan franchise almak genel olarak benzer sistemlerdir. Her iki platformun da web sitesine giriş yaptıktan sonra kayıt formlarını doldurmanız gerekiyor. Kayıt formlarında hangi bölge için başvurduğunuza ilişkin bilgiler talep edilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra Trendyol’un bayilik birimi sizlere ulaşmaktadır. Anlaşma tamamlanması adına sizlere bir sözleşme gönderiliyor.

Trendyol ile sizler arasında yapılacak sözleşme sonrasında faaliyete başlamadan önce şirketin temsilcileri size online bir eğitim veriyor. Online eğitim sonrasında da Trendyol’un ofisleri aracılığıyla sözleşmeye son imza atılmaktadır.

İNCELEYİN: Trendyol’dan Para Kazanmak

TRENDYOL GO ve EXPRESS PARAM NE ZAMAN YATAR

Trendyol Go’da satış yaptığınızda, elde ettiğiniz kazançlar hesabınıza yatırılır. Trendyol Go’da kazandığınız paraların ödeme tarihi ürün teslimatı yapıldıktan sonra başlar ve siparişin iade süresi tamamlandıktan sonra 7 iş günü içinde hesabınıza yatırılır.

Ödeme, Trendyol Go tarafından belirlenen tutarın banka hesabınıza havale veya EFT yoluyla yapılması suretiyle gerçekleştirilir. Ödemenizin tamamlanması için, mağazanızın fatura bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekmektedir. Ayrıca, ödeme alma seçeneklerinizi de Trendyol Go hesabınız üzerinden belirleyebilirsiniz.

Trendyol Go hesabınızdaki bakiye, her ayın sonunda biriken kazançlarınızı gösterir. Bu bakiye, takvim ayının ilk gününde 0 TL olarak başlar ve o ay boyunca aldığınız ödemeler arttıkça artar.

Sonuç olarak, Trendyol Go’da elde ettiğiniz kazançlar, ürün teslimatı yapıldıktan ve iade süreci tamamlandıktan sonra 7 iş günü içinde hesabınıza yatırılır.

NE KADAR KAZANDIRIR

Trendyol Express ve Trendyol Go sistemlerinde kazanç birbirinden farklıdır. Express siteminde de toplayıcı ve dağıtıcı sistemleri arasında da gelir farklılıkları vardır. Genel olarak şirket bir teslim için 7 TL civarında ödeme yapıyor. Ancak bu ödeme tutarı siparişin büyüklüğü ve mesafe ile de değişiyor. Dolayısıyla ne kadar büyük kargoyu ne kadar uzağa teslim ederseniz o kadar para kazanabiliyorsunuz.

TRENDYOL OFİSLERİ

Trendyol’un ofislerinden franchise sistemi hakkında net bilgi alabiliyorsunuz. Şirketin temsilcileri hafta içerisinde mesai saatlerinde hizmet sağlamaktadır.

MASLAK MERKEZ
Adres: Maslak Mah. Saat Sok. Spine Tower No: 5 İç Kapı No: 61 Sarıyer / İstanbul
BEŞİKTAŞ
Adres: Nüzhetiye Caddesi 54A Beşiktaş / İstanbul
KADIKÖY
Adres: 19 Mayıs Mahallesi İnönü Caddesi 97A Kozyatağı, Kadıköy / İstanbul
KÜÇÜKÇEKMECE
Adres: Kartaltepe, Malazgirt Caddesi No:10 Küçükçekmece / İstanbul
PENDİK
Adres: Esenler Mah. Muhsin Yazıcıoğlu Cad. No:45/D Pendik / İstanbul
EYÜPSULTAN
Adres: Karadolap Mah. Vardar Blv. No:60 Vadiland Towers, 34065 Eyüpsultan / İstanbul
ANKARA
Adres: Ehlibeyt Mahallesi Ceyhun Atuf Kansu Caddesi 124F Çankaya / Ankara
İZMİR
Adres: Kazım Dirik Mahallesi 296/2 Sokak No: 33 Bornova / İzmir
BURSA
Adres: Odunluk Mah. Lefkoşe Cad. Tezeller İş Merkezi 15/A Nilüfer / Bursa
KOCAELİ
Adres: Alikahya Fatih Mah. Fenerli Sokak No:9 İzmit / Kocaeli
ANTALYA
Adres: Muratpaşa Mah. Şair Adem Dede Cad. No: 25/1A Muratpaşa / Antalya
ESKİŞEHİR
Adres: Uluönder Mah. Rauf Orbay Cad. No:4/A Tepebaşı / Eskişehir
ADANA
Adres: Reşatbey Mah. 62024 Sok. Reşat Bey Konsept Blok No: 7A Seyhan / Adana
MERSİN
Adres: Menteş Mh. Nevit Kodallı Caddesi No:94A Yenişehir / Mersin
KONYA
Adres: Melikşah Mah.Beyşehir Cad.No:59/C Meram / Konya
SAMSUN
Adres: Kışla Mahallesi, Meşale Sokak, No:39/A İlkadım / Samsun
KAYSERI
Adres: Battalgazi Mah. Çeşmeli Cad. No:9/A Melikgazi / Kayseri
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol İşbirliği Sistemi
Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın