8+ Kendi Aracımla Ne İş Yapabilirim?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kendi aracımla ne iş yapabilirim diye düşünenler için bu rehberde harika fikirleri aktaracağız. Rehberde yer alan fikirleri kullanarak kısa sürede kendi aracınızla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kendi aracımla çalışmak istiyorum ve kendi aracımla ne iş yapabilirim soruları Süper İş Fikirleri platformundaki rehberlerde en sık sorulan sorulardan biridir.

2023 yılı itibarıyla kendi aracınızla çalışarak para kazandıran çok sayıda fikir var. Bu fikirleri uygulayarak aylık on binlerce lira para kazanabilirsiniz. Kazancınız genel olarak işin niteliğine ve iş için harcadığınız mesai saatine göre değişiklik gösterecektir.

kendi aracınla çalışma

Bu rehberde kendi aracınızla yapabileceğiniz 8 süper iş fikri yer almaktadır.

1. SEBZE – MEYVE TESLİMATI

Gerekli Araç: Ticari

Türkiye’de en çok bulunan işletmeler bakkal ve marketlerdir. Bu işletmelerde genel olarak domates, biber, salatalık, soğan, elma, portakal gibi meyve ve sebze ürünleri de satışa sunulmaktadır. Ancak her işletme sahibinin her sabah meyve ve sebze haline giderek bu ürünleri temin etme imkanı bulunmuyor. Bu sorunu aşmak için kendi aracınız ile bakkal ve marketlere meyve ve sebze teslimatı yapabilirsiniz.

Birkaç küçük bakkal ve market ile anlaştıktan sonra işe başlamanız tavsiye edilmektedir. Türkiye’nin hemen hemen tüm illeri için önerilen bir iş fikridir. Özellikle ilçelere de teslimat yaparak kazancınızı daha fazla artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Az Sermayeli İş Fikirleri

2. PAZARLAMA PERSONELİ

Gerekli Araç: Hususi

İş arama platformlarında sayısız iş ilanlarının başlığı “pazarlama personeli” şeklindedir. Bu ilanlara göz atarsanız, birçoğu “kendi aracı olmalı” ibaresine sahiptir.

İlgili pazarlama personeli iş ilanlarına kendi aracınız ile başvurarak iş bulabilirsiniz.

Pazarlama personelleri hem sabit bir maaşa sahiptir. Hem de sattıkları üründen komisyon kazanırlar. Ayrıca kendi aracına sahip olan personel arayan firmalar aracın akaryakıt masrafını da ödemektedir. Bu sayede aracınız için ek bir gider olmadan birkaç gün içinde dahi iş bulabilirsiniz.

3. KURYELİK

Gerekli Araç: Ticari

Türkiye’de son yıllarda çok sayıda sipariş platformu hizmet vermeye başladı. Genel olarak Getir uygulamasının ardından aktif büyüklüğü hızla artan sektörde kendi aracınızla çalışabilirsiniz.

İlgili platformlarda kurye başvurusunda bulunarak kendi aracınız ile çalışarak para kazanabilirsiniz.

Günlük 8 ile 10 saat arasında aktif olarak kendi aracı ile çalışan bazı kuryeler akaryakıt masrafı hariç, aylık 50 bin TL‘ye kadar para kazanmaktadır.

Başvurabileceğiniz sipariş uygulamaları:

  • Bisu
  • Yemeksepeti
  • İstegelsin
  • Trendyol Go
  • Cepte Şok
  • Hepsiburada
  • A101 Kapıda
  • Migros Sanal Market

4. DİREKSİYON EĞİTİMİ

Gerekli Araç: Hususi

Kendi aracınızla çalışarak para kazanmanın bir diğer yolu da direksiyon eğitimi vermektir. Özellikle iyi bir şoför olduğunuza inanıyorsanız, direksiyon sınavına hazırlanan kişilere yönelik bir eğitim programı başlatabilirsiniz.

Bu iş fikri yarı zamanlı olması nedeniyle araç sahipleri tarafından yoğun olarak tercih ediliyor. Günün istediğiniz saatlerinde çalışma esnekliğine sahip olabilirsiniz.

İş alabilmek için sürücü kursları ile görüşebilir ya da sosyal medya hesaplarınızı kullanabilirsiniz.

5. KİRALAMA

Gerekli Araç: Hususi

Kendi aracınızla pasif gelir kazanmanın en iyi yolu ise onu kiraya vermektir. Zaten bir işte çalışıyorsanız ya da çalışmak için çok uzun mesai saatlerine sahip değilseniz, aracınızı kiraya vererek para kazanabilirsiniz.

Araç kiralama şirketlerine ulaşarak aracınızı kolaylıkla kiraya verebiliyorsunuz. 2023 yılı için 900 bin liralık satış rakamına sahip bir araç için ortalama aylık kira kazancınız 15 bin TL düzeyinde olacaktır. Kiralama şirketleri araçlar için kapsamlı sigortalar düzenliyor. Bu sayede araçlarınızın bir hasar görmesi durumunda tüm masraflar araç kiralama şirketine aittir.

Kiralama sürecinde aracınız sadece yıpranmakta ve kilometresi yükselmektedir. Her iki husus da araç fiyatlarını düşüren önemli etmenler arasında bulunmaktadır. Ancak son 5 yılın verileri göz önüne alındığında, ikinci el araç fiyatlarındaki artış nedeniyle bu süreçte gelir kaybı söz konusu olmaktan oldukça uzaktır.

6. TESLİMAT

Gerekli Araç: Ticari

Ticari bir araca sahipseniz teslimat hizmeti verebilirsiniz. İşletmeler veya bireyler için verebileceğiniz teslimat hizmeti ile para kazanabilirsiniz.

İş alabilmek için ilan sitelerini kullanabilir,  yerel sosyal medya hesaplarına reklam verebilir veya Whatsapp hikayelerini kullanabilirsiniz.

Teslimat hizmetine olan ihtiyaç azımsanmayacak düzeyde bulunmaktadır. Özellikle küçük ev eşyaları satan işletmeler bu yönde çalışan kişilerden yoğun olarak hizmet alıyor.

7. TRENDYOL KURYESİ

Kendi aracınızla yapabileceğiniz yüksek gelirli işlerden biri de Trendyol kuryesi olmaktır.

Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformu olan Trendyol’un kendine ait bir kargo servisi bulunuyor. Trendyol Express adlı bu kurye servisine kendi aracınızla başvuruda bulunabiliyorsunuz. Kabul edilmeniz durumunda kargolar sizin aracınız ile müşterilere ulaştırılıyor ve bu süreçten siz de gelir elde ediyorsunuz. Sistem hakkında eşsiz bilgileri Trendyol Express rehberinden öğrenebilirsiniz.

8. HEPSİBURADA KURYESİ

Trendyol’un ülkemizdeki en büyük rakibi ise Hepsiburada’dır. İki platform da kendi kurye servislerine sahiptir. Siz de Hepsiburada’nın kargolarını müşterilerine teslim edebilmek amacıyla HepsExpress sistemine katılabiliyorsunuz. Kendi aracınız ile dahil olabileceğiniz bu sistemde de kargoları müşterilere ulaştırarak gelir elde edebiliyorsunuz. Kazanacağınız tutar da teslim edebileceğiniz kargo sayısına paralel olarak değişiklik gösteriyor.

İNCELEYİN: Para Kazandıran Hobiler

İNCELEYİN: Günlük Para Kazanma

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“8+ Kendi Aracımla Ne İş Yapabilirim?” üzerine bir yorum

Yorum yapın