Hepsiexpress ve HepsiJet Araçlı Kurye Başvurusu ve 2023 Maaşları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

2023 yılında para kazanmak için tercih edilebilecek iş fikirlerinden biri de ülkemizin en büyük e-ticaret sitelerinden Hepsiburada’nın kurye sistemleri olan Hepsiexpress ve HepsiJet sistemlerine giriş yapılabilir. Her iki sistem de hızla artan e-ticaret ortamında önemli düzeyde para kazanma fırsatları sağlamaktadır.

Ülkemizin büyüyen e-ticaret yıldızı Hepsiburada’nın müşterilerine daha hızlı kargo servisi sağlamak üzere kurduğu Hepsiexpress ve HepsiJet firmalarında yoğun bir şekilde araçlı kurye ihtiyacı bulunuyor. Şirket her iki işletmesi için halen birçok büyük merkezde araçlı kurye başvurusu almaktadır.

Kurye olarak çok ciddi tutarlarda para kazanmak isteyenler standart bir firma ile çalışmak yerine Türkiye’nin en büyük e-ticaret platformlarından biri olan Hepsiburada’nın Hepsiexpress ve HepsiJet firmaları için araçlı kurye hizmeti sağlayabilirsiniz.

Hepsiexpress ve HepsiJet ÇALIŞMA KOŞULLARI

Her iki firmanın da birbirine benzer çalışma koşulları bulunmaktadır. Öncelikli olarak servislerin bünyesi altında hizmet vermek için bir araç sahibi olmanız gerekiyor. Araç sahibi olmak dışında mutlaka bir şahıs şirketi kurmak ve vergi ödemeniz gerekmektedir.

Hepsiexpress ve HepsiJet firmaları sizin araç masraflarını asla ödememektedir. Tüm paketler başına ödemenizi aldıktan sonra masraflarınızı karşılamak size aittir. Bu nedenle “paket ve net kar” hesabı yaparken mutlaka masraflarınızı göz önünde bulundurmalısınız.

Firmanın en yoğun çalışma günlerinde ortalama olarak 4-5 sefere çıkmanız gerekecektir. Her seferde ise genellikle 50-60 paket taşırsınız. Dolayısıyla bir seferde tüm paketleri teslim etmek ise minimum 1-2 saat sürmektedir. Belirli bölge siparişleri bir araçta toplandığı için; aracınızı bir noktaya park ettikten sonra yaya olarak 10-20 siparişi bir anda verebileceğinizi belirtmek gerekiyor.

Bazı araçlı kuryelerin ek olarak araçlarında scooter veya katlanabilir bisiklet de bulunmaktadır. Yoğun trafikte veya park sorunu yaşanan bölgelerde hızlı teslimat sağlamak için bu önemli bir seçenektir. Tüm siparişleri zamanında teslim etmemeniz durumunda puanınız düşmekte ve gün geçtikçe daha az sipariş almakta olacaksınız. Bu da gelirinize yansıyacak en önemli kriterler arasındadır.

Hepsiexpress ve HepsiJet kurye firmalarının en çok önem verdiği bir diğer husus ise güleryüzlü hizmet sağlamaktır. Bu konu da puanlandırma sisteminiz üzerinde kritik bir öneme sahiptir. Aynı zamanda tüm paketlerin hasar görmeden müşterilere ulaştırılması da öncelikli sorumluluklarınız arasında yer alıyor.

Hepsiexpress ve HepsiJet kuryelerinin sabit maaşı yoktur. Sadece çok iyi bir deneyim yaşatan kuryeler için sabit maaş usulüne geçilmektedir. Bunun için de uzun süreler faaliyet göstermeniz gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Firması Kurmak

BAŞVURU KOŞULLARI

Hepsiexpress ve HepsiJet araçlı kuryesi olmak için sahip olmanız gereken birçok nitelik bulunmaktadır.

Siz de Hepsiexpress ve HepsiJet başvurusu yapmak için şu şartları taşımalısınız:

 1. 18 yaşını doldurmak
 2. Sabıka kaydının temiz olması
 3. Araç sahibi olmak (genellikle minivan)
 4. Sıklıkla trafik cezası almamış olmak
 5. Sürekli üniforma ile hizmet vermek
 6. Düzenli faaliyet gösterme taahhüdü
 7. Şahıs şirketi açmak
 8. Sözleşmeyi eksiksiz kabul etmek

Hepsiexpress ve HepsiJet firmalarına başvuruda bulunurken yukarıda yer alan şartları kabul etmeniz ve eksiklikleri gidermeniz gerekmektedir. Başvuru için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Başvuruyu yapmak için her iki firmanın resmi internet sitesi üzerinden online olarak başvurabilirsiniz. Genellikle eksikliği bulunmayan kişiler ile yüz yüze görüşme gerçekleştirilir. Bunun için merkeze davet edilirsiniz.

Seçeceğiniz aracın trafiğe çıkış tarihinin 2010’dan eski olmaması gerekiyor. Aynı zamanda aracın minimum 5 metreküp taşıma kapasitesi olması gerekmektedir. Diğer niteliklere sahip araçlar kurye sistemine giriş için kabul edilmiyor.

NE KADAR KAZANDIRIR

Hepsiexpress ve HepsiJet sistemlerinde para kazanma potansiyeli çok yüksektir. Bir araçlı kurye ortalama olarak günlük 4 sefere çıkmaktadır. Her seferde ise genellikle 40-50 sipariş teslimi sağlanıyor. Dolayısıyla günlük 150-200 sipariş yerine teslim edilerek para kazanabiliyorsunuz.

Hepsiburada’nın her sipariş için kuryelere ödediği tutar değişkenlik göstermektedir. Kargolar için “uzaklık ve büyüklük” komisyon oranını değiştiriyor. Genel olarak ise her kargo için 3 TL ücret kazanırsınız. Bu durumda günlük 600 TL’ye kadar para kazanma potansiyeliniz var.

Aracınızın benzin, bakım ve diğer masraflarını ise siz ödemelisiniz. Aynı zamanda kuryelerin sıklıkla trafik cezası aldığını da belirtmek gerekiyor. Dolayısıyla ay sonunda elinize geçen 12 bin liraya yakın tutarın 5 bin liraya yakın kısmı masraflara gidecektir.

KARGO SİSTEMİNDEK İDİĞER RAKİPLERDE DURUM

Sanal market uygulaması olan Hepsiexpress’in sektörde çok ciddi rakipleri bulunmaktadır. Bunlar;

 • Getir
 • Banabi
 • istegelsin
 • Glovo
 • Tazedirekt
 • Migros Sanal Market

Bu servislerin de neredeyse tamamının kendi kurye servisleri bulunmaktadır. Dolayısıyla sektöre girmeden önce tüm firmaların çalışma şartlarını öğrenmek size daha cazip teklife ulaşma şansı sağlayacaktır. Her firmanın çalışma sistemi birbirine çok yakın olsa da; bazı dönemlerde bazı firmalarda kurye eksikliği bulunabilmesi nedeniyle daha iyi teklifler sunulabilmektedir.

Hepsiexpress’in araçlı kuryesi olmadan önce tüm firmalar ile iletişime geçmeniz ve en cazip tekliflerini almanız mutlaka önerilmektedir. Ancak sözleşmeyi imzaladıktan sonra çeşitli cayma prosedürleri ek maliyet oluşturabilmektedir. Süreci sözleşme imzalamadan önceden tamamlamanız önerilir.

BAŞVURULAR ONLİNE ALINIYOR

Hepsiexpress ve HepsiJet sistemine dahil olmak isteyenler için tek başvuru yöntemi onlinedir. Başvuru yapmak için sisteme ait hepsijet.com adlı internet sitesini kullanabilirsiniz. Başvuru esnasında verdiğiniz bilgiler sonrasında sistem yöneticileri tarafından aranacaksınız ve ardından başvurunuz neticelendirilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Bayiliği Veren Firmalar

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Önü Açık 50 Geleceğin Meslekleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Seç Market Bayilik

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Getir Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın