Yürüyerek Para Kazanmak İçin En İyi 10 Uygulama!

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Yürüyerek para kazanma son dönemin popüler internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Siz de kolay yoldan para kazanmak için yürüyerek para kazanma uygulamalarından birini indirerek kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Adım atarak para kazanma imkanı veren bu uygulamaları cep telefonunuza indirdikten sonra her attığınız adım için para kazanırsınız. İlgili bakiyeleri de çeşitli yöntemler ile hesabınıza çekebilir veya hediye çeki olarak kullanabilirsiniz.

Android ve IOS cihazlara yüklenen bazı yürüyüş takip uygulamaları, yürüdüğünüz mesafeye göre size ödeme yapar. Bu uygulamaları indirerek, yürüyüş yaparken hem egzersiz yapabilir hem de para kazanabilirsiniz. Ne kadar kazanç sağlayacağınız hususu elbette attığınız adım sayısına ve uygulamanın gelir potansiyeline göre değişiklik gösterecektir.

KISA KISA…

Yürüyerek para kazanmak için birçok uygulama mevcut. En popüler ve en iyi yürüyerek para kazanma uygulamaları:

 1. Sweatcoin: Bu uygulama adım sayınızı takip eder ve her adımınız için Sweatcoin adında sanal bir para birimi kazanırsınız. Daha sonra bu Sweatcoin’leri çeşitli ödüller veya indirimler için kullanabilirsiniz.
 2. Achievement: Bu uygulama, sağlıklı yaşam tarzı hedeflerinizi izler ve tamamladığınız her hedef için para öder. Örneğin, günlük adım hedefinizi tamamlayarak para kazanabilirsiniz.
 3. StepBet: Bu uygulama, belirli bir adım hedefine ulaşmanız gerektiği bir bahis oyunudur. Hedefinize ulaştığınızda kazanırsınız, ama hedefinizi kaçırırsanız bahsinizi kaybedersiniz.
 4. Charity Miles: Bu uygulama, adım sayınızı takip eder ve katıldığınız hayır kurumlarına bağış yapar. Yürürken hem sağlığınıza fayda sağlayabilir hem de iyi bir amaç için para kazanabilirsiniz.
 5. Walgreens Balance Rewards: Bu uygulama, Walgreens mağazalarında alışveriş yaparken adım sayınızı takip eder ve belirli bir adım sayısına ulaştığınızda indirimler veya ödüller kazanabilirsiniz.

Bu uygulamalar, yürüyerek para kazanmak isteyen kişiler için harika bir seçenek olabilir. Ancak farklı uygulamaların farklı işleyişleri olduğu için hangisinin sizin için en uygun olduğunu belirlemek için hepsini incelemeniz ve karşılaştırmanız önerilir.

1. SweatCoin

Popülarite: 10/10

Yürüyerek para kazanma sektörünün ilk temsilcisidir. Bu sektörün genel olarak ortaya çıkmasını sağlayan ana uygulamadır. Platformun Android ve IOS markette yer alan uygulamalarını indirdikten sonra sadece basit bir kayıt formunu dolduruyorsunuz. Ardından uygulama izinlerini verdikten sonra her attığınız adım uygulama tarafından sayılıyor. Gün sonunda uygulamaya giriş yaparak adımlarınızı SweatCoin adındaki kripto para birimine dönüştürebiliyorsunuz.

Ortalama olarak her bin adım için sistem size 1 adet SweatCoin veriyor. Swetcoin ne kadar diye merak ediyorsanız da şuanda piyasada ortalama olarak 0.000009421 Dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla kazanç imkanı gerçekten çok düşük. Ancak günlük bir kere uygulamaya girmek dışında başka bir işlem yapmanız gerekmiyor. Uygulamanın içerisinde ek olarak reklamları izleyerek para kazanma seçeneği de var. Ek gelir için bu yöntem de kullanılabilir.

Marketlerde söz konusu uygulama için en çok gelen şikayet ise adımları eksik sayması. Bu konuda da Youtube’de yapılan testlerde de benzer sorunların olduğunu gözlemlemek mümkün. Dolayısıyla uygulamanın süper bir para kazanma imkanı sağladığını belirtmek çok zor.

2. Evidation

Popülarite: 7/10

Google Play ve Apple Store’de yer alan bu uygulama genel olarak bir komplike sağlık uygulamasıdır. Platformda sadece yürüyerek değil; uyuyarak, fitness yaparak veya yemek yiyerek bile para kazanabiliyorsunuz. Bunları yaparken bu uygulama bana neden para kazandırıyor diye düşünebilirsiniz? Genel olarak anketler ve çıkan reklamlar ile elde edilen gelirler sizinle paylaşılıyor. Son dönemde uygulamanın popülaritesinin arttığı görülüyor. Ancak genel olarak her işlemden ne kadar para kazandığı belirtilmiyor. İşlem ve kullanıcının düzeyine göre farklı gelir modellemeleri bulunuyor.

Evidation’da her 10 bin puan size 10 dolar gelir sağlamaktadır. Uygulamayı aktif olarak kullanan kullanıcılar söz konusu puana 7 gün içerisinde erişebildiklerini belirtiyor. Dolayısıyla bu açıdan Sweatcoin’den daha başarılı görülüyor. Ancak uygulamanın birçok aşamada sürekli sizden etkileşim istediğini belirtmekte yarar var. Bu nedenle tam olarak pasif gelir sağlayan uygulamalar arasında yer almamaktadır. Evidation’u kullanmak ve para kazanmak ise tamamen ücretsizdir. Sizden ek bir ödeme talep edilmiyor.

HEMEN İNCELEYİN: Para Kazandıran Uygulamalar

3. Runtopia

Popülarite: 8/10

Yürüyerek para kazanma söz konusu olduğu zaman son dönemin en aktif uygulamalarından biri de Runtopia’dır. Türkiye’den de çok sayıda aktif kullanıcısı bulunan bir platformdur. Yürüdükçe ve fitness programlarına katıldıkça para kazandırmaktadır.

Runtopia birkaç yıl öncesine kadar sadece Paypal üzerinden ödeme yapıyordu. Ancak Paypal ülkemizde kapatıldığı için kullanılamıyordu. Ancak geçen yıl itibarıyla Sports Coin adındaki bir coin çıkarttılar ve ödemeleri artık Coin ile de yapıyorlar. Kripto para borsalarından ücretsiz bir hesap açarak cüzdanınızı oluşturabilir ve kazandığınız paraları koin olarak alabilirsiniz.

Koin ile ödeme almak yerine aynı zamanda marketteki ürünleri satın alabilirsiniz. Bu ürünler kargo ile sizlere ulaştırılıyor. Kısacası ilgili uygulama özellikle adım atarak para kazanmak isteyenler için iyi bir alternatif konumunda bulunuyor.

4. MapMyFitness

yürüyerek para kazanmak

Popülarite: 6/10

Zaten yaptığınız yürüyüşleri size belirli hedefler koyarak gerçekleştirmenizi izleyen bir uygulamadır. Söz konusu yürüyüş hedeflerini tutturarak uygulama içerisinde puanlar biriktiriyorsunuz. Bu puanları da uygulama içerisindeki marketten çeşitli ürün alımları için kullanabiliyorsunuz. MapMyFitness’de şuanda nakit para çekimi yoktur. Ancak uygulama son dönemde fitness yapanlar tarafından özellikle motive anlamında yoğun olarak kullanılmaktadır. Önümüzdeki günlerde sistemde geliştirilmeler olabilir. Alternatif olarak kullanılmasında fayda bulunuyor.

5. Winwalk

Popülarite: 7/10

Adından da anlaşılacağı üzere yürüyerek kazandıran bir uygulamadır. Diğer yürüyerek para kazandıran uygulamalardan çok daha avantajlı bir uygulamadır. Çünkü platform sizi GPS üzerinden kontrol etmek yerine sadece cep telefonunuzdaki adım sensörünü kullanıyor.  Bu sayede daha az internet ve şarj tüketimi ile uygulamayı kullanabiliyorsunuz.

Platformda sadece yürüyerek değil; yorum yazarak, takip ederek, anket doldurarak ve video izleyerek de para kazanabilirsiniz. Birçok referans sitemi aracılığıyla da gelirinizi artırma şansına sahipsiniz.

Winwalk yüzde 100 ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Platformda adımlarınızı paraya dönüştürdükten sonra bunu hediye çeklerine dönüştürebilir veya Bitcoin ile hesabınıza çekebilirsiniz.

Platformda günlük 10 bin adım sınırlaması vardır. Bunu tamamladıktan sonra ek adımlar için bir ödül kazandırmıyor. Ortalama olarak 100 bin adım için 13 dolar civarında para kazanabiliyorsunuz. Elbette diğer görevleri de aktif olarak gerçekleştirmeniz gerekiyor.

HEMEN İNCELEYİN: Para Kazandıran Siteler

6. Pk Rewards

Popülarite: 4/10

Fitness başarılarınızı ödüllendiren bir uygulamadır. İçerisinde yürümek ve koşu yapmak gibi seçenekler de bulunmaktadır. Şuanda sadece IOS işletim sistemine sahip cep telefonları için kullanılabilmektedir. Uygulamayı Apple Market’ten indirebiliyorsunuz. Hedeflere ulaştıkça puanlar kazanıyor ve bunu hediye çeklerine dönüştürebiliyorsunuz.

7. Higi

Popülarite: 6/10

Şuanda sadece ABD’de hizmet veren bir uygulamadır. Tüm dünyada yürüyerek en fazla para kazandıran servistir. Platformun önümüzdeki dönemlerdeki hedeflerinden biri de dünya çapına açılmaktır. Genel olarak platform; ülkedeki eczanelerde bulunan fitness endeksi uygulamasına giriş yaptıkça size para kazandırmaktadır. Bu sayede adımlarınız ve fitness hedefleriniz net olarak belirleniyor ve para kazanıyorsunuz. Ülkemize gelmesi durumunda mutlaka kullanılması önerilmektedir.

8. Optimity

Popülarite: 7/10

Adım atmak, arkadaşlarınıza tavsiye etmek, site gezinimi ve çeşitli görevler ile para kazandıran uygulamalardan bir tanesidir. Son yıllarda ödül havuzunun düzenli olarak büyüdüğünü belirtmekte yarar var. Gün geçtikçe daha da gelişmesi beklenmektedir. Kullanıcılar genel olarak 1 haftalık periyotta 10 dolar civarında para kazanmanın mümkün olduğunu belirtiyor.

Uygulama hem Google hem de Apple markette yer almaktadır. Dolayısıyla akıllı cep telefonlarının neredeyse tamamında kullanabilirsiniz. Dili İngilizce’dir ancak kullanmak için çok iyi İngilizce bilmeniz gerekmiyor.

9. Healthywage

Popülarite: 7/10

Doğrudan yürüyerek para kazandıran bir uygulama olmasa da; yürüyerek verdiğiniz kiloları ödüllendirmek konusunda dünyada tercih edilen uygulamalar arasında yer almaktadır.

Platform genel olarak bir rakip belirleyip; günlük hedefleri en iyi uygulamak üzerinden yapılan bir işleyişe sahip. Kendiniz gibi olan biri ile mücadeleye giriyor ve ödüller kazanabiliyorsunuz. Uygulamanın henüz Türkçe dil desteği yok. Ancak hızla büyümesi nedeniyle yakında bu yönde bir iyileştirme yapılması bekleniyor.

10. Sund

Popülarite: 3/10

Son dönemde ortaya çıkan Sund uygulaması ile de adım atarak para kazanabilirsiniz. Ancak platform oldukça düşük ödeme rakamlarına sahip olması nedeniyle önerilerimiz listesinde tam olarak yer almıyor. Eğer sadece alternatif olarak bir arayışta bulunuyorsanız; Sund iyi bir tercih olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yazı Yazarak Para Kazanma

İNCELEYİN: Google’den Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Yürüyerek Para Kazanmak İçin En İyi 10 Uygulama!” üzerine 51 yorum

 1. Evidation uygulamasi ve birkac uygulama ulkemizde mevcut değilmiş ben başka sekilde indiril kulanabilirmiyim turkiyeden

  Yanıtla
 2. Sweatcoin kullanıyorum zaten ben ama hem dil İngilizce Türkçeye çeviremiyorum hem paramı nasıl çekecegım onu bilmiyorum yardımcı olur musunuz

  Yanıtla
 3. Higi’yi proxy değiştirerek kullanıyorum gayet keyifli bir program. Aylık 40 dolara kadar kazandırıyor. Amazon’da çek olarak kullanıyorum.

  Yanıtla

Yorum yapın