Swagbucks Nedir: Nasıl Para Kazanılır? Güvenilir Mi?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Dünyanın en köklü para kazanma siteleri arasında yer alan Swagbucks hakkında merak ettiğiniz tüm detaylar rehberimizde yer almaktadır.

Swagbucks nedir, Swagbucks para kazanma yöntemleri nelerdir ve en önemlisi Swagbucks güvenilir mi sorularınıza net yanıtlar sağlayacağız. Ayrıca sıklıkla sorulması nedeniyle, Swagbucks Türkiye diye bir platform yoktur. Bu ad ile açılmış sosyal medya hesaplarına, web sitelerine karşı dikkatli olunuz.

Swagbucks genel olarak bir online para kazanma platformudur. Swagbucks’u kullanarak para kazanmanızı sağlayacak çeşitli görevler bulabilirsiniz. Üstelik platformu kullanmak için herhangi bir para yatırmanıza da gerek yok. Basit bir üyelik formu ile her şey için artık hazırsınız.

Swagbucks Nedir?

Swagbucks-nedir

Çevrimiçi görev platformu olan Swagbucks, size internette zaten yaptığınız şeyleri yaparak para kazanma fırsatı sağlar. Bunlar online alışveriş, webde arama gerçekleştirme, video izleme, müzik dinleme, anket doldurma gibi görevlerdir. Ayrıca platformda para kazanmanızı sağlayacak çeşitli spesifik görevler de bulunuyor.

Swagbucks, Doların Türk Lirası karşısında yükselmesi nedeniyle önemli bir kazanç sağlamanıza destek olur. Ancak sizi elbette zengin edecek bir site değildir. Her şeyi eksiksiz yaparsanız ve günün 3-4 saatini platforma ayırırsanız önemli düzeyde para kazanabilirsiniz. Gelir konusunda aşağıda daha detaylı bilgiler sağlayacağız.

13 yaşından küçükler platformu kullanamıyor.

Swagbucks, ABD’nin Kaliforniya eyaletinde bulunan Prodege şirketine aittir. Prodege, online pazarlama şirketi olarak 250 çalışana sahiptir. 10 yılı aşkındır sektörde bulunuyor.

Prodege’nin çalıştığı şirketlerden bazıları:

 • Doordash
 • Gilette
 • Bayern
 • Ipsos
 • Kraft
 • Loreal
 • Unilever
 • Marsks & Spencer
 • Stanford Üniversitesi
 • Best Buy
 • Disney

gibi çok uluslu şirketler de bulunmaktadır. Prodege, çalıştığı bu tür şirketlerin online pazarlama faaliyetlerinin büyük bir kısmını Swagbucks aracılığıyla gerçekleştiriyor.

Swagbucks Güvenilir Mi?

swagbucks güvenilir mi

Swagbucks platformunun sahibi ABD’nin Kaliforniya eyaleti merkezli Prodega’dır. Şirketin İngiltere, Hindistan, Yunanistan ve ABD’de toplam 5 merkezi bulunuyor. Prodega’nın güncel çalışan sayısı ise Linkedln’e göre 250’nin üzerindedir.

10 yılı aşkındır sektörde bulunan Swagbucks’un Trustpilot üzerinde  34.409’in üzerinde müşteri yorumu/incelemesi var. TP’de 5 üzerinden 4,3 puan alan SB’nin güvenirlilik açısından oldukça iyi bir konumda olduğunu belirtmek gerekiyor.

 Süper İş Fikirleri platformu yazarlarına göre, Swagbucks, sektördeki birçok benzer online para kazanma platformuna göre yüksek güvenirlilik puanına sahiptir.

Uluslararası şikayet platformlarında ise çok az sayıda şikayete konu olan bir şirket.

Swagbucks’tan Nasıl Para Kazanılır?

swagbucks-para-kazanma

Swagbucks genel olarak bir görev yaparak para kazanma platformudur. Sistem içerisinde onlarca farklı kategoride görevler bulunmaktadır. Bu görevleri tamamlayarak sistemden anında kazanç elde edebiliyorsunuz.

Swagbucks’tan nasıl para kazanabilirim sorusu için aşağıdaki yöntemlerden birini, bir kısmını ya da tamamını kullanabilirsiniz. İngilizce konusunda sorun yaşıyorsanız, uygulama indirme görevlerini kolaylıkla gerçekleştirebileceğinizi hatırlatırız.

İNCELEYİN: Görev Yaparak Para Kazanmak

1. UYGULAMA İNDİRME

Swagbucks’da en hızlı para kazandıran görevlerden ilki uygulama indirmedir. Cep telefonunuza indireceğiniz her uygulama için Swagbucks’tan 1 cent ile 100 cent arasında para kazanabiliyorsunuz. Bazı indirdiğiniz oyunlarda belirli görevleri tamamlayarak kazancınızı 1 dolara kadar çıkarma fırsatına sahipsiniz.

Uygulama indirme SB’de en hızlı para kazandıran görevler arasında yer alıyor.

Uygulamanın bütünleşik indirme bölümü sayesinde, bir uygulamayı indirdikten birkaç saniye sonra bakiyeniz hesaba yansımaktadır.

Uygulama indirme bölümü şöyle görünüyor:

indirme-sb

İlgilendiğiniz uygulamanın üzerine bastıktan sonra ister cep telefonunuza gönderilecek bir mail ile isterseniz de QR kodu okutarak uygulamayı kolaylıkla indirebilirsiniz.

Uygulamanın altında yer alan “EARN 7 SB” ifadesi de uygulamayı indirdiğiniz sırada kazanacağınız Swagbucks puanını ifade ediyor. Her Swagbucks puanı 0,01 cent anlamına geliyor.

2. ANKET DOLDURUN

Platformda yer alan hızlı para kazanma yöntemlerinden biri de anket doldurmaktır. Pazar araştırma şirketi olması nedeniyle anket doldurma görevlerini yoğun olarak bulabiliyorsunuz. Ancak İngilizce bilmiyorsanız bu anketleri başarılı bir şekilde doldurmakta sorun yaşayabilirsiniz.

Anketler platformda ciddi bir kazanç sağlamanıza yardımcı olacak görevler arasında yer alıyor.

Anket doldurmak için POLL sekmesine giriş yaptıktan sonra ilgilendiğiniz anketin sayfasına giriş yapabilirsiniz. Anketi tamamladıktan birkaç saniye sonra kazancınız hesabınıza gönderilmektedir.

İNCELEYİN: Anket Doldurarak Para Kazanmak

3. FİLM ve DİZİ İZLEYİN

Son dönemde Swagbucks’da en çok para kazandıran yöntemlerden biri de film ve dizi izlemektir. Elbette bir filmin tamamını ya da bir dizinin tamamını izlemeniz gerekmiyor. Genellikle film ve dizilerin fragmanlarını izlemeniz için para ödeniyor.

Platformlar ilgili film ve dizinin Youtube’de daha fazla etkileşim almasını sağlamak için platforma reklam veriyor. Siz de yayını izleyerek bu reklamdan pay alabiliyorsunuz.

Film-dizi izle para kazan seçenekleri hakkında daha fazla bilgiye Film İzleyerek Para Kazanmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

SB’de her 1 dakikalık fragman izlemesi için yaklaşık 0,1 dolar ödeme yapılmaktadır. Bu da Türk Lirası ile yaklaşık 30 kuruş anlamına geliyor.

4. VİDEO İZLEYİN

Sadece film ve videolar değil; Youtube’de çeşitli video izleyerek de SB aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Youtube’de izlenme artışı elde etmek amacıyla kullanıcılar Swagbucks aracılığıyla kampanya oluşturuyor ve böylelikle ilgili videoları izlediğiniz için size para ödeniyor.

Video izleyerek para kazanmak özellikle çok boş vakti olanlar için uygun bir para kazanma yöntemidir. Swagbucks’da video bölümü çok aktiftir. Yani boş vaktiniz oldukça ilgili videoları izleyerek para kazanabilirsiniz.

SB’deki en yoğun kategoridir. Dolayısıyla SB aracılığıyla para kazanmak için bu kategoriyi mutlaka kullanmanızı tavsiye ederiz. Kazanç potansiyeli çok yüksek olmasa da en basit görevlerden biri olması sebebiyle uzun vadede para kazanma potansiyeli oldukça yüksek bir görev kategorisidir.

İNCELEYİN: Video İzleyerek Para Kazanma

5. ALIŞVERİŞ YAPIN

İnternetten zaten bir şey satın alacağınız zaman bunu SB’nin yönlendirdiği siteler aracılığıyla yaparak geri ödeme alabilirsiniz. Temel olarak doğrudan para kazandığınız bir yöntem değildir. Yaptığınız alışverişler için geri ödeme alabiliyorsunuz.

Örneğin, internetten bir Mause siparişi vermeden önce Swagbucks’un Alışveriş bölümündeki sitelerden birine girer ve Mause’yi ilgili siteden alırsınız. Ardından alışveriş tamamlandığı zaman yüzde 10 ile yüzde 20 arasında bir geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Dolayısıyla Mause’yi daha ucuz fiyattan satın alma imkanı elde edersiniz.

6. ARAMA YAPIN

Swagbucks’un kendi arama motoru bulunuyor. İnternetteki ana arama motorunuzu SB Search yaparak; internette arama yaparak bile para kazanabiliyorsunuz.

Kazanç potansiyeli çok düşüktür ancak zaten yaptığınız bir işlemden para kazanma fırsatı sağlaması nedeniyle önerilmektedir.

Sık sık arama yapıyorsanız; haftalık 1-2 dolar arasında ek gelir elde edebilirsiniz.

SB’nin Search bölümünden tarayıcınıza yönelik eklentiyi indirdikten sonra arama sistemini tarayıcınız ile bütünleşik bir hale getirebilirsiniz. Üstelik sadece masaüstünde değil; mobil cihazlarınız için de arama eklentilerini kullanabiliyorsunuz.

Swagbucks’un arama sistemi Yahoo’nun altyapısını kullanıyor. Bu sebeple aradığınız siteleri keşfetmekte sorun yaşamayacaksınız.

7. OYUN OYNAYIN

Sadece oyun oynayarak para kazanabileceğinizi biliyor musunuz? SB’nin GAME bölümünde yer alan oyunları oynayarak para kazanabilirsiniz.

Özellikle oyun oynamayı sevenler için tercih edilebilecek harika bir yöntemdir. Swagbucks’daki oyunlar genellikle Android ve IOS işletim sistemine sahip cep telefonları içindir.

Mobil oyunlar genellikle belirli aşamalar içeriyor. İlgili oyunları indirdikten sonra her aşamayı geçerek kazanç potansiyelinizi büyük oranda artırabilirsiniz.

Platformda belirli seviyeleri aşarak oyun başına 5 dolara yakın para kazanabiliyorsunuz. Ancak bu seviyeleri aşmak birkaç gününüzü alabilir.

8. EKSTRA GÖREVLERİ YAPIN

Swagbucks’da günlük görevler adı verilen bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde ekstra olarak farklı görevler yer almaktadır. Her gün ilgili bölümü kontrol ederek kısa sürede daha fazla kazanç sağlayacak görevleri keşfedebilirsiniz.

Örneğin, platforma yeni bir arkadaşınızı davet ederek; o kişinin kazandığından yüzde 10’a yakın ekstra komisyon kazanabiliyorsunuz.

Günlük görevler sekmesi oldukça popüler bir bölümdür ve genellikle daha fazla kazanç sağlamanızı sağlayacak çeşitli görevler bulunuyor.

SWAGBUCKS NE KADAR KAZANDIRIR?

Son dönemde SB’nin kullanıcı sayısında ciddi artış kaydediliyor. Türkiye’den de on binlerce kişinin kullandığı Swagbucks’da kazanç potansiyeli de gün geçtikçe artıyor.

Swagbucks’da ne kadar kazanırım sorusunun en net yanıtı; sizin çabanıza bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Platformu günlük 10 dakika kullanan ile 5 saat kullanan bir kişinin arasındaki ciddi bir gelir farkı bulunur.

Ortalama olarak platformu günlük 1-2 saat kullanan ve görevleri eksiksiz olarak gerçekleştirenler aylık 70-80 dolara kadar para kazanabiliyor. 70 dolar da güncel kur ile 2.000 TL’den fazla yapıyor. 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oyun Test Ederek Para Kazanmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yorum Yaparak Para Kazanma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tiktok’tan Para Kazanma

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran Siteler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yürüyerek Para Kazanma

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Swagbucks Nedir: Nasıl Para Kazanılır? Güvenilir Mi?” üzerine bir yorum

Yorum yapın