Çorap Satış Dükkanı Açmak: Toptan Çorap Firmaları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Çorap satış dükkanı açmak için gereken tüm adımlar ile toptan çorap firmaları hususunda tüm bilgiler rehberimizde yer almaktadır.

Yüksek kar marjlarına ulaşmak adına düşük sermayeli bir iş fikri arayanlar için çorap satış dükkanı açmak oldukça önerilen iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Doğru lokasyonda açılacak bir çorap satış dükkanı ile yüksek gelir fırsatına sahip olabilirsiniz. Bir girişimci olarak hem düşük sermaye ile hem de önemli düzeyde tecrübe ve deneyim istemeyen bir iş fikri arıyorsanız; çorap satış dükkanı açabilirsiniz.

çorap dükkanı açmak

1. DOĞRU LOKASYON

Çorap satış dükkanı ile para kazanmak için en önemli ihtiyaçlarınızdan biri doğru lokasyonda bir dükkana sahip olmaktır. İş hacminin yüksek olduğu ve müşteri potansiyelinin de tatmin edici olacağı bir dükkanda iş kurmak; işin kısa ve uzun vadeli potansiyelini büyük ölçüde etkileyecektir.

Çorap satış dükkanı için çok büyük bir dükkana ihtiyaç yoktur. Para kazanacak ölçüde bir işletme için 30 metrekarelik satış alanı çoğunlukla yeterlidir.

2. DOĞRU ÜRÜNLER

Çorap satış dükkanında para kazanmak için doğru nitelikte ürünlere ihtiyacınız olacak. Kış mevsiminde kışlık, yaz mevsiminde de yazlık nitelikte olacak olan kaliteli ve her müşteri kitlesine uygun renk ve modeldeki çoraplara ihtiyacınız var.

Doğru ürünleri bulabilmek için ülkemizde çok sayıda bulunan çorap toptancıları ile temasa geçmeniz gerekiyor. Çorap toptancılarından fiyat alırken mutlak suretle ürünleri de yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

İNCELEYİN: Gümrük ve İhraç Fazlası Ürünler En Ucuz Nereden Alınır?

3. TOPTAN ÇORAP FİRMALARI

Türkiye’nin birçok bölgesinde sayısız çorap toptancısı bulunmaktadır. Tamamından fiyat teklifi almanızı mutlaka öneriyoruz.

Gipas Tekstil

Adres: Talatpaşa Mahallesi 4007 Sokak No:20 GİPAŞ TEKSTİL MAĞAZASI Kocasinan/KAYSERİ
Telefon: 0850 305 09 70

Pelse Socks

Adres: Sultan Selim Mahallesi Turan Sk 13/3 Kağıthane İstanbul
Telefon: 0 532 349 05 57

Balgüneş Tekstil

Adres: Balgüneş Tekstil San. Ve Tic. Ltd. Şti Güllük Mah. Yunus Emre Cad. No:5 Kayseri / TÜRKİYE
Telefon: 0352 336-0553

Çorap Toptan

Adres: Oruçreis, 34887 Esenler/İstanbul
Telefon: 0534 822 40 53

Pera Çorap

Adres: Oruçreis, Tekstilkent Caddesi, İstek No:47 D:B-15, 34235 Esenler/İstanbul
Telefon: (0212) 438 41 23

Bolero Çorap

Adres: Haraççı, Haraççı Mah. Dolmabahçe Cd. No:12, Asri Mezarlığı Yanı, 34281 Arnavutköy/İstanbul
Telefon: (0212) 501 49 39

Can Çorap

Adres: Yeşilkent, 34000 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0535 686 94 28

Çorap Sepeti

Adres: Oruçreis İSTEK No:34 D:A9 Blok, 34235 Esenler/İstanbul
Telefon: (0212) 872 16 16

Yenel Çorap

Adres: Hobyar mahallesi Hocahanı caddesi no:18-30 Dirihan no: 405 -411/511-512, İstanbul
Telefon: 0506 609 37 90

Selimli Çorap

Adres: Terazidere, Hamdi Bey Sk 25/A, 34035 Bayrampaşa/İstanbul
Telefon:  (0212) 565 44 34

Hakan Çorap

Adres: Deniz Apt, Nişanca Mahallesi, Çoban Çavuş Medresesi Sk, Çoban Çavuş Sk. No :12 D:B, 34050 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 518 11 47

Kaçmaz Çorap

Adres: Yeşilkent, G686SK NO 2/A, 34425 Avcılar/İstanbul
Telefon: 0541 630 96 98

4. NE KADAR SERMAYE LAZIM

Çorap dükkanı açmak için gerekli sermaye düzeyi çok yüksek değildir. İşletmenin büyüklüğüne göre değişmek üzere, çorap satıcısı dükkanı açmak için gerekli minimum sermaye 140.000 TL düzeyinde bulunmaktadır.

İşletmenin en önemli girdi maliyeti elbette toptan çorap alımıdır.

Dolayısıyla işletmenin satış potansiyelini artırmak için daha büyük bir işletme kurmak isterseniz gerekli sermaye düzeyi artış gösterecektir. Doğru potansiyelde bir işletme kurmak için ilk olarak rakiplerinizi inceleyebilirsiniz. İlgili rakip işletmelerinizin büyüklüğü ve iş potansiyelini değerlendirerek işletmenin kapsamını belirlemek için daha sağlıklı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

5. NE KADAR KAZANDIRIR

Çorap satmak yüksek kar sağlayan bir iş fikridir. Türkiye’nin neresinde olunursa olunsun; her noktada işletmenin perakende satış potansiyeli oldukça yüksektir.

Çorap dükkanı açarak para kazanmak üzere açtığınız bir çorap satış dükkanında yapacağınız satışlardan ortalama yüzde 60 kar elde edersiniz. Dolayısıyla 40 lira civarında satılan ortalama bir çoraptan 25 liraya yakın net karınız olacaktır. İşletmenin kira ve personel masrafları sonrasında net kar marjı yüzde 45 ile 50 arasında yer alacaktır.

İNCELEYİN: Instagram’da Ne Satılır?

TÜRKİYE’DE ÇORAP SEKTÖRÜ

çorap dükkanı açma

Çorap sektörünü kapsamlı olarak ele almak isteyen bir girişimci için de Türkiye’deki aktif çorap sektörü potansiyelini değerlendirmeniz için ayrıntılı bilgi sağlayacağız.

Tekstil üretimi Türkiye’nin en önemli döviz kaynaklarının başında geliyor. Türkiye dünyanın 5’inci en büyük hazır giyim ve konfeksiyon tedarikçisi konumunda. Çorap sektörü ise sessiz sedasız büyük başarılara imza atarak Türk tekstilinin parlayan yıldızı konumuna yükseldi.

“AVRUPA PAZARINDA HAKİM HALE GELİYORUZ”

Avrupa pazarının en büyük tedarikçisi olan Türk firmaları uluslararası birçok markanın üretim üssü oldu. Geçen yıl 1,5 milyar çift çorap üreten Türk çorapçıları yaklaşık 1 milyar dolar gelir elde etti. Rakamlara bakıldığında Türkiye, Çin’in ardından dünyanın ikinci büyük çorap tedarikçisi durumunda. Geçen yıl yaklaşık 15 milyar dolar olan dünya çorap ihracatının yüzde 10’a yakın kısmını Türkiye gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili konuşan Aytuğ Çorap Genel Müdürü Saim Alikaya ülke olarak tekstil konusunda oluşan know-how’ı çorap alanında iyi değerlendirdiklerini ifade ederek “Yüksek teknolojiye dayalı üretim süreçleri, kaliteli hammadde ve rekabetçi fiyatlarla, Avrupa pazarında hakim hale geldiklerini söyledi.

Avrupa’nın çorabı Türkiye’den (1 milyar dolarlık gelir) – 1Aytuğ Çorap Genel Müdürü Saim Alikaya
Alikaya “Avrupa fiyat odaklı olduğu kadar kalite odaklı. Dünyaca ünlü birçok markanın private label üretimi bizim makinelerimizde gerçekleşiyor. Elde edilen gelir ülkemiz adına sevinç verici ancak bizim onlara 1 dolar altına sattığımız çorapları onlar ülkelerinde 10-20 dolar arasında fiyatlara rahatlıkla satabiliyor.

Bu da bize dünya genelinde markalaşmanın ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Aytuğ Çorap olarak biz de iyi üretim yaparken dünya çapında bir marka olmak için adımlar atmaya başladık. Özellikle perakende sektöründe Avrupa’dan mı başlamak daha uygun olur Türkiye’den mi bunun analizlerini yapıyoruz” şeklinde konuştu.

“MARKA İŞBİRLİĞİ ÇOK ÖNEMLİ”

Markalaşma sürecinin oldukça ciddi ve stratejik adımlar içerdiğini ifade eden Alikaya, “Avrupa ve Amerika’da çorap bir moda unsuru, fast-fashion ürünü olarak kabul görüyor. Türk çorap sektörünün kapsül koleksiyonlar, giyimi tamamlayan tasarımlar konusunda uzman ekiplere ihtiyacı var.

E-ihracat ve online satış yine sektörün geride kaldığı alanlar. Marka iş birliktelikleri yapmakta çok önemli. Biz marka olarak bulanların hepsinde adımlar atmaya başladık. Hatta Fenerbahçe ile bir anlaşma yaparak özel kutulu ve gündelik hayatta giyilebilecek son derece modern çoraplar ürettik. Gelecekte belki Avrupa’nın dev kulüpleriyle de anlaşmalar yapabiliriz” ifadelerini kullandı.

“ABD HEDEF PAZAR”

Avrupa başta olmak üzere Rusya, İran ve Arap ülkelerine ciddi bir ihracatları olduğunu ifade eden Saim Alikaya “Önümüzdeki 5 yılda Türkiye’nin çorap ihracatını yıllık 2 milyar dolara, dünya çorap pazarında payımızı da yüzde 15’e çıkaracağımızı düşünüyorum. Bu dönemde ABD çok önemli bir pazar. Çin ile yaşadıkları ticari anlaşmazlıkları iyi değerlendirirsek ülkemize büyük bir döviz girişi sağlarız. Bu anlamda yılda 2,3 milyar dolarla dünyanın en büyük çorap ithalatçısı olan ABD, Türkiye’nin hedef pazarı konumunda. Maalesef şu aşamada ABD’ye çorap satışımız 18 milyon dolar civarında.” dedi.

NTV

İNCELEYİN: En İyi İmalat Fikirleri

İNCELEYİN: Kışın Ne Satılır

İNCELEYİN: Vitamin Bar Açmak

İNCELEYİN: Mesleğim Yok Ne İş Yapabilirim

İNCELEYİN: Toptan Kumaş Firmaları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Çorap Satış Dükkanı Açmak: Toptan Çorap Firmaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın