Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin 15 İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kendi işini kurmak söz konusu olduğu zaman Süper İş Fikirleri olarak harika potansiyel içeren iş fikirlerini sizlere aktarmayı sürdürüyoruz. Siz de kendi işimi kurmak istiyorum diyorsanız; rehberimizde önemli potansiyel fırsatına sahip olan 15 iş fikrini bir bir inceledik. İş alanlarınız, tecrübe ve deneyiminize göre kendi işinizi kurmak için uygun iş fikri için harekete geçebilirsiniz.

Süper İş Fikirleri‘ne sık sık gelen “kendi işimi kurmak istiyorum, ne iş yapabilirim” sorusu çerçevesinde hazırladığımız bu rehberimiz aracılığıyla hızlı bir şekilde kendinize uygun bir iş fikrini seçerek para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Rehberimizdeki iş fikirleri sıfırdan kendi işini kurmak için oldukça uygundur. Önemli olan sermaye düzeyiniz ve girişimci özelliklerinizdir.

1. BUTİK PASTANE

Potansiyel: 9/10

pastane personel

Sıfırdan genç yaşta kendi işini kurmak isteyenlerin ilgilenebileceği karlı ve potansiyeli yüksek iş fikirlerinden biri de butik pastane açmaktır. Standart pastanelere göre çok daha az sermaye isteyen bu işletmeler; spesifik tatlı ürünleri ile kısa sürede geniş bir sabit müşteri kitlesi edinebilmektedir.

Özellikle pastacılık hususunda yetenekli biriyseniz ya da böyle biri ile çalışabilirseniz, kısa sürede önemli bir iş hacmine erişebilirsiniz.

Detaylar: Pastane Açmak

2. ORGANİZASYON AJANSI

Potansiyel: 8/10

organizasyon

Son dönemde Türkiye’de organizasyon işletmelerinin iş hacminde önemli bir artış kaydediliyor. Başta nişan, kına ve düğün olmak üzere; hemen hemen tüm organizasyonlar için önemli bir talep artışı yaşanıyor.

Bir organizasyon ajansı kurmak kolaydır. İşi yürütmek ve iş bulmak da nispeten çeşitli zorluklar içerse de başlangıç açısından değerlendirildiğinde göze alınabilecek riskler içeriyor.

Kendi işimin sahibi olmak istiyorum diyorsanız çok düşük sermayeler ile bile bu iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Detaylar: Organizasyon Firması Kurmak

3. ÇOCUK AKTİVİTE ALANI

Potansiyel: 7/10

aktivite oyun çocuk

Çocukları cep telefonlarından, bilgisayarlardan ve çeşitli teknolojik aletlerden kurtarmak için çocuk aktivite alanlarına yönelim hızla artıyor. Küçük bir iş kurmak istiyorum diyenler için önemli bir gelir kapısına dönüşebilecek bu iş fikri için harekete geçebilirsiniz.

Özellikle AVM gibi alanlarda kurmak için ideal ve parlak iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Detaylar: Oyun Evi Açmak

4. VİTAMİN BAR

Potansiyel: 7/10

vitamin bar

Turistik alanlar için değerlendirilmesini önerdiğimiz bu iş fikri ile yeni bir başlangıç için adım atabilirsiniz. Son derece düşük sermaye bedellerinin yanısıra neredeyse hiçbir deneyim ve tecrübe olmadan da yapılabilecek işler arasında yer almaktadır.

Bir vitamin bar kurmak için 15 bin liralık sermaye genellikle yeterlidir. Müşteri hazır bir iştir ve aynı zamanda işi kurmak için spesifik süreçler ile karşı karşıya kalmazsınız.

5. TİŞÖRT TASARLAMAK

Potansiyel: 7/10

tişört

Online olarak kendi işinizi kurmak için değerlendirebileceğiniz işlerden biridir. Üstelik bu işte başarılı olarak neredeyse sıfır sermaye ile ciddi bir gelir akışına erişebilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, insanların moda trendlerini takip etmek ve güncel olaylar üzerine tişört tasarlamak olacak. Üretim, satış, nakliye ve vergi süreçlerini yöneten sayısız siteden biri ile çalışarak sadece tasarım yaparak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Detaylar: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

6. KARTUŞ DOLDURMA

Potansiyel: 6/10

alüminyum kutu

Geri dönüşüm sektörünün yakından izlediği alanlardan biridir. Kartuş doldurma alanında ilerleme kaydederek önemli bir potansiyele erişebilirsiniz. Belirtmek gerekir ki her yıl dünyada yaklaşık 300 milyon kartuş çöpe atılıyor.

Yazıcı endüstrisi ile iş birliğine giderek de bu alanda önemli başarılar elde etmek mümkündür. Her türlü işbirliğine açık olmanız tavsiye edilir. Bu iş fikri birçok benzer geri dönüşüm fikrine göre yüksek sermaye talep etmez.

İNCELEYİN: Karton Kağıt Toplayıcılar Ne Kadar Kazanıyor?

7. ÇİĞKÖFTE BAYİLİĞİ

Potansiyel: 9/10

çiğköfte

Çiğköfte bayiliği açmak için ciddi bir tecrübeye ihtiyacınız yok. Üstelik çok düşük sermayeler ile bile başlayabilirsiniz. Çiğköfte dükkanları zaten bayilik ile kurulmaktadır. Tecrübe kısmındaki sorun için ana şirketler bayileri için zaten eğitim programları düzenlemektedir. Bu eğitimler aracılığıyla işletmenizde çiğköfte satışı yapmak için gerekli bilgileri ücretsiz olarak alabiliyorsunuz. İşletmenizi kurmak, geliştirmek ve müşteri memnuniyeti sağlamak için ciddi bir deneyime ihtiyacınız yok.

8. TAKI STANDI

Potansiyel: 8/10

takı bijuteri firmaları

Ülkemizin her noktasında açılabilecek basit iş fikirlerinden biridir. AVM ya da şehrin önemli lokasyonlarında bir takı standı kurarak kendi işinizi başlatabilirsiniz. Takı ürünlerinin sergilendiği bu işletmeleri kurmak oldukça kolaydır. Ürünleri ise genel olarak ülkemizin büyük takıcılarından toptan olarak satın almanız gerekiyor. Bu tür ürünlerde kar marjı çok yüksektir. Toptan olarak 1-2 liraya satın alınan kolyeleri 40-50 liralık fiyatlar ile müşterilerinize sunabilme potansiyeli taşıyan bir işletme türüdür.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Hediyelik Eşya Dükkanı Açmak

9. SESLENDİRME

Potansiyel: 6/10

seslendirme

Video içeriği hazırlayan fenomenler, şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Bu konularda başarılı olursanız kendi seslendirme ajansınızı da kurarak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Son derece hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

10. SPOTÇULUK

Potansiyel: 9/10

spotçu

İkinci el eşyaların bit pazarı veya Letgo gibi platformlardan ucuza alınması ve daha pahalıya satmak üzere Sahibinden, Letgo ve Facebook ikinci el eşya gruplarına ilan olarak eklenmesini içeren bir iş fikridir. Spotçuluk işine başlamak için sermayeye dahi ihtiyacınız neredeyse bulunmuyor. 100 – 200 liralık ürünler ile başlayarak bile kendi işinizi kurabilirsiniz.

Özellikle tamire ihtiyacı olan ürünleri satın alıp bunları kendiniz veya tamirciler vasıtasıyla tamir ettikten sonra satmaya odaklanarak gelirinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

İNCELEYİN: Az Sermayeli İş Fikirleri

11. KİŞİYE ÖZEL BASKI

Potansiyel: 7/10

baskı

Küçük bir baskı makinesi satın alarak kendi işinizi kurabileceğinizi biliyor musunuz? Kupalara, ahşaplara, cüzdanlara kişiye özel baskı yaparak para kazanabilirsiniz.

İş bulmak için Instagram gibi platformları kullanabilirsiniz. Son derece etkili bir şekilde iş bulma fırsatınız olacak. Özellikle Instagram pazarlama konusunda kendinizi geliştirerek çok daha yüksek bir müşteri kitlesine erişebilirsiniz.

12. BİSİKLET KİRALAMA

Potansiyel: 6/10

Bisiklet kiralama basit ve etkili bir küçük iş fikridir. Nasıl iş kurarım diye merak edenler ve bu konularda hiçbir deneyimi olmayanlar için etkili olabilecek bir iş fikridir.

Birkaç bisiklet satın aldıktan sonra insanların keyifle sürecekleri bir alana götürün. Ardından bunları kiraya vermek üzere müşteri edinmeye çalışın. Sahil kenarları, büyük parklar ve bisiklet yollarının giriş noktalarını hedef alın.

İNCELEYİN: Kendini Geliştirmek

13. TAMİR MERKEZİ

Potansiyel: 9/10

tamir

Tamir konusunda başarılıysanız ya da bu alanda kendinizi geliştirebilirseniz; başlangıç için küçük bir tamir atölyesi kurabilirsiniz. Birkaç ekipman dışında çok ciddi sermayeye ihtiyacınız yok. Risk almak için kesinlikle iyi bir iş fikridir. Nasıl kendi işimi kurabilirim diye düşünmeyi bir kenara bırakarak, orta ölçekte potansiyel içeren 10 metrekarelik küçük bir dükkan kurarak bile bu iş fikrine başlayabilirsiniz.

İNCELEYİN: Sanayide Yapılabilecek İşler

14. DİŞ DEPOSU

Potansiyel: 9/10

diş deposu

Diş deposu açarak potansiyeli yüksek bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz. Diş depoları son dönemde önemli bir sağlık sektöründeki yüksek performans göstermeyi başaran toptan iş fikirleri arasında yer almaya başlamıştır. Siz de diş deposu açarak önemli bir para kazanma potanmsiyeline erişmek için Diş Deposu Açmak rehberine göz atabilirsiniz.

15. BÖCEK İLAÇLAMA

Potansiyel: 7/10

böcek ilaçlama

Biraz para kazanmak için emek harcamak gerekiyor. Böcek ilaçlama gibi emek isteyen konularda hizmet sağlayarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Özellikle tarımsal faaliyetlerin yoğun olarak yapıldığı lokasyonlarda; bu işi uygun fiyatlı olarak sunabilirseniz, kısa sürede rakiplerinizin önüne geçme fırsatınız olacaktır.

Böcek ilaçlama konusunda kendinizi geliştirmek için birkaç Youtube videosundan fazlasına ihtiyacınız olmayacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Kendi İşini Kurmak İsteyenler İçin 15 İş Fikirleri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın