Gümrük ve İhraç Fazlası Ürünler En Ucuz Nereden Alınır?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Girişimciliğin temel unsurlarından biri ticaret yapmaktır. Doğru ticaret de satın alacağınız ürünü en ucuza temin etmekten geçiyor. Özellikle ticaret yaparak para kazanmak isteyen girişimci ve yatırımcılar için bu uğurla gümrük fazlası ve ihraç fazlası ürünlerin en ucuz olarak nereden alınacağını belirlemek oldukça önemlidir.

Siz de ihraç fazlası ürünler en ucuz nereden alınır şeklinde bir araştırma gerçekleştiriyorsanız; rehberimizde bu konudaki tüm eksikliğinizi gidermeye çalışacağınız. Rehberimizdeki yolları kullanarak gümrük fazlası ürünleri en ucuz olarak satın alabilirsiniz.

GÜMRÜK VE İHRAÇ FAZLASI ÜRÜNLER NEDİR?

Ülkemizdeki birçok şirket yurt dışına ihracat yapmaktadır. İlgili bu ihracatların başarılı bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için şirketler genellikle fazla ürün tedariği sağlamaktadır. Dolayısıyla şirketlerin ihracatı sırasında birçok ürün arta kalmakta ve şirketler yeni sezon siparişlerine yetişebilmek için bu ürünleri olduğundan daha uygun fiyatla “ihraç fazlası ürünler” adı ile satışa sunmaktadır.

İlgili ürünlerin satışı genellikle fabrikalardan veya büyük toptancılar aracılığıyla yapılır.

İNCELEYİN: Ticarete Atılmak İstiyorum

HANGİ ÜRÜNLER BULUNUYOR?

Gümrük fazlası ürünler için araştırma yapanlar genellikle her türlü ürününün bulunabileceği yanılgısına düşüyor. Ancak ihraç fazlası ürünler söz konusu olduğu zaman her türlü ürünü bulabilmek oldukça zordur. Genel olarak Türkiye’de gümrük fazlası ürünlerin ana kategorisi tekstildir.

En çok bulunabilen ürünler:

  1. Çorap
  2. Ayakkabı
  3. Elbise
  4. Pantolon
  5. Gömlek
  6. İç Giyim
  7. Şapka
  8. Aksesuar

NEREDEN BULUNUR?

İhraç fazlası ürünleri bulmak için farklı seçeneklere sahipsiniz. İlgili ürünler ülkemizde genellikle İstanbul Merter ve İstanbul İstoç bölgesindeki işletmelerde bulunabiliyor. Ayrıca doğrudan fabrikadan ihraç fazlası ürünleri satın almak için de ilgili ürünü üreten firma ile temasa geçilmesi gerekiyor.

Ayrıca birçok şirket ihraç fazlası ürünleri internetten de satışa sunmaktadır. Özellikle Sahibinden ve N11 platformunda “ihraç fazlası” aramasını yaparak ilgili ürünlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İlgili firmalara ulaştıktan sonra telefon ile iletişime geçin ve mutlaka ilgili işletmenin ürünlerini yerinde görmeye özen gösterin. Gümrük fazlası ürünler bazen defolu olarak satışa sunulabilmektedir. Bu sebeple ürünlerin kalitesini mutlaka inceleyin.

İhraç fazlası ürünleri bulabilmenin bir diğer önemli yolu da fabrikalar ile temasa geçmektir.

Fabrikalara ulaşmak için ilk olarak aradığınız ürünü belirlemenizi tavsiye ederiz. Ardından interneti kullanarak ilgili ürünleri üreten fabrika ve atölyeleri bulmanız gerekecektir.

Örneğin, ihraç fazlası çorap ürünlerini fabrikadan temin etmek için Google’de “çorap fabrikası” şeklinde bir arama yapabilirsiniz. Ardından ilgili firmanın iletişim bilgileri ile temasa geçin ve bilgi alın.

Ticaretten para kazanmak kolay değildir. Özellikle bir ürünü piyasa fiyatının altında almak çok daha zordur. Bu sebeple ilgili firmaları birer birer aramanızı mutlaka tavsiye ederiz.

İHRAÇ FAZLASI ÜRÜNLER NE KADARA ALINIR?

İhraç fazlası ürünler genellikle piyasa fiyatının altında satın alınmaktadır. Genel prensip olarak gümrük fazlası ürünler için piyasa fiyatının minimum yüzde 20’si için beklentiye girmeniz tavsiye edilir. Genellikle bu ürünler için bir etiket fiyatı yoktur. Bu sebeple aldığınız ürünler için mutlaka pazarlık yapmanız tavsiye edilir. En iyi fiyatı bulmak için de fiyat aldığınız firmaların sayısını artırmalısınız.

İHRAÇ FAZLASI ÜRÜNLER NE KADAR KAZANDIRIR?

İhraç fazlası ürünlerde kazanç potansiyeli oldukça yüksektir. Piyasada satılan bir ürünü piyasa fiyatının oldukça altında satın almak size önemli bir gelir fırsatı sağlayacaktır. Zira ticarette ana kural bir malı piyasa fiyatının altında satın alabilmekten geçiyor. İlgili ürünü satışa sunarken de oluşacak olan giderler ile birlikte ihraç fazlası ürünlerden yüzde 20’ye varan oranlarda bir kazanç sağlayabilirsiniz.

 

İNCELEYİN: Al – Sat Ürünleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın