Terra Pizza Bayilik Bedeli ve Şartları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Türkiye’de son dönemde öne çıkan pizza markaları arasında yer alan Terra Pizza bayilik veriyor. Ülkenin her noktasında müşteri potansiyelini artırmak amacıyla bayilik sistemini aktif tutan Terra Pizza’dan bayilik almak için rehberimizdeki bilgileri kullanarak harekete geçebilirsiniz.

Gıda bayilik kategorisinin önemli firmalarından biri olan Terra Pizza’dan bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcıların dikkat etmesi gereken hususlar ile 2024 yılı güncelliğindeki pizza sektöründeki bayilik fırsatları rehberimizde yer almaktadır.

TERRA PİZZA HAKKINDA

Eski adı Pizza Pizza olan Terra Pizza bir Türk markasıdır. 1995 yılında İzmir’de kurulan firma, günümüzde ülkemizin en büyük pizza markaları arasında yer almaktadır. Türkiye’nin 7 bölgesinde 200’den fazla bayiliği bulunan marka hızla yurt içinde ve yurt dışında bayilik ağını genişletiyor.

Terra Pizza, 2018 yılında ünlü yatırım şirketi Mediterra Capital’dan aldığı destek ile iş hacmini büyük oranda artırma fırsatı elde etmiştir.

TERRA PİZZA BAYİLİK SİSTEMİ

Terra Pizza, standart bir pizza bayilik sistemine sahiptir. Girişimci ve yatırımcılar şirketin istediği şartlar ve koşullara uygun bir başvuru neticesinde işletmenin haklarını kullanma fırsatı elde edebiliyor. Şirket aynı zamanda en karlı bayilik veren firmalar arasında yer almaktadır.

Terra Pizza’nın bayilik sistemine başvurmanın adımları:

 1. Franchise adayları web sitesi üzerinden Ön Başvuru Formu’nu doldurarak başvurularını kolayca gerçekleştirebiliyor.
 2. Franchise adaylarının doldurmuş olduğu başvuru formları Terra Pizza franchising kriterlerine göre incelenir, uygun bulunan adaylar yüz yüze görüşmeye davet edilir. Yüz yüze görüşmede adayın finansman, yönetim, operasyon ve benzeri konulardaki tecrübeleri değerlendirilir.
 3. Yatırım maliyeti, eğitim, ödeme planı, şirketin çalışma şekli, temin edilecek destekler ve bölge seçimi konusunda aday bilgilendirilir. Adayın bilgilendirilmesinin ardından, çalışacağı bölge ile ilgili yönetime fizibilite çalışmasını ve iş planlarını anlattığı detaylı bir sunum yapması istenir.
 4. Yönetimin adayın sunumunu olumlu değerlendirmesi halinde bir ön protokol hazırlanarak aday ile ön anlaşma imzalanır. İlgili bölge yeni franchisee görüşmelerine kapatılır.
 5. Lokasyon seçimi, işletmelerin başarılı olmasında en önemli kriterlerinden biri olduğu için Terra Pizza olarak, yeni şube lokasyonlarının belirlenmesi konusunda titizlikle çalışmaktayız. Franchise adaylarının tespit ettikleri ve sundukları lokasyon alternatiflerini, büyüme hedeflerimiz ve ciro potansiyelleriyle birlikte değerlendirerek onları en verimli lokasyona yönlendirmekteyiz.
 6. Ön protokolün imzalanmasının ardından bir sonraki aşama olarak Franchisee sözleşmesi imzalanır.
 7. Aday ile imzalanan ön protokol ve sözleşmenin ardından 3 ay süren eğitim süreci başlar. Adayın şube yönetimi ve işleyişinde ihtiyaç duyacağı tüm bilgiler Terra Pizza Eğitim Departmanı tarafından sınıf ve iş başı eğitimleri olmak üzere iki aşamadan oluşan zorunlu eğitim programı ile aktarılır. Aday, eğitim bitiminde değerlendirme sınavına tabi tutulur. Sınavda başarılı olan adaylar, Terra Pizza Franchise’ı olmaya hak kazanır ve sertifikalarını alır.
 8. Terra Pizza Emlak Geliştirme Departmanı tarafından yeni şubenin açılacağı alanın kiralama çalışmaları yapılır. Alternatifler arasından şube konseptine ve fizibilitesine uygun nokta seçilir ve kira sözleşmesi yapılır.
 9. Kiralama işlemi tamamlandıktan sonra restoranın projesi Terra Pizza Mimari Ekibi tarafından çizilir. Mimari çalışmaların tamamlanmasının ardından şube konseptine uygun olarak gerekli ekipman tedariği sağlanır ve pazarlama materyalleri şubeye ulaştırılır.
 10. Şube operasyonunun sağlıklı yürütülebilmesi için gerekli olan asistan müdürü, vardiya müdürü, mutfakçı ve motorcu alımları yapılır.
 11. Franchise sahibi, çalışanlar ve Terra Pizza Yönetiminin katılımıyla şube açılışı gerçekleşir.

TERRA PİZZA BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR?

Terra Pizza, sektörün önemli markalarından biri olarak önemli birçok şart ve koşul içermektedir. Şirketin en çok dikkat ettiği hususların başında doğru lokasyon geliyor. Terra Pizza’nın franchise ekibi genel olarak AVM’lerin yemek katlarındaki dükkanları tercih etmektedir. Ayrıca bağımsız yapılar ve şehrin en işlek noktalarında bulunan dükkanlar da önemli bir tercih olarak değerlendiriliyor.

Şirket ayrıca pizza sektöründe deneyim sahibi olan girişimci ve yatırımcılara öncelik vermektedir. Ancak bu kesin bir koşul olarak değerlendirilmemelidir. Şirketin talep ettiği lokasyonlarda minimum dükkan büyüklüğünün de 120 metrekare düzeyinde olması gerekiyor.

TERRA PİZZA BAYİLİK BEDELİ NE KADAR?

Türkiye’nin en büyük pizza markalarından biri olan Terra Pizza’dan bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcıların önemli bir sermaye gücüne sahip olması gerekiyor. 2024 yılı ortalaması olarak sektördeki bayilik bedelleri 1 milyon düzeyinde bulunuyorken Terra Pizza’da ilgili rakam 1.5 milyon liraya yakındır. İlgili tutarın içerisinde bayiliğin kurulması için gerekli masraflar da yer almaktadır.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın