Komagene Bayilik Ücreti ve Şartları (BAŞVURU)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Komagene bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcılar için hazırlanan bu rehber aracılığıyla kendi işinizi kurmak için harekete geçebilirsiniz. Hem yurtiçinde hem de yurt dışında franchise veren firmanın tüm franchise şartları rehberimizde yer almaktadır.

Komagene franchise sistemi aracılığıyla çiğköfte sektörüne hızlı bir giriş yapma imkanınız var. Ülkemizin en hızlı büyüyen sektörleri arasında yer alan çiğköfte sektöründe yatırım yapmak isteyenler için Komagene bayilik sistemi oldukça mantıklı.

Türkiye’nin en değerli çiğköfte markaları arasında bulunan Komagene, franchise sistemi aracılığıyla son yıllarda ülkenin her noktasında en çok erişilebilir çiğköfte markaları arasında yer almayı başardı. Etsiz çiğ köfte sektörünün en çok tanınan firmaları arasında yer alan Komagene’nin bayilik sistemine dahil olmak da çok kolay. Şartları son derece basit olan Komagene’nin bayiliğine sahip olmak için rehberimizdeki ayrıntılara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

KOMAGENE HAKKINDA

komagene franchise

2005 yılında kurulan Komagene, ilk şubesini İstanbul’da açarak ülkenin en iyi çiğ köfte markalarından biri olmaya aday oldu. Aradan geçen 17 yıllık sürede Marmara bölgesi başta olmak üzere; ülkenin her noktasında binlerce franchisesi ile ülkenin en iyi çiğ köfte markalarından biri olmayı başardı. Yörpaş Yöresel Yiyecekler Pazarlama A.Ş. bünyesi altında hizmet veren Komagene, 10 bin metrekare alanda yaptığı üretim ile Türkiye’nin her noktasındaki bayisine soğuk zincir kırılmadan çiğköfte sevkiyatı gerçekleştirmektedir.

Bugün Komagene ülkemizde en çok tanınan çiğ köfte markalarından biridir. Sektöre büyük oranda yön verdiği belirtilen Komagene’nin bayilik sistemi de ciddi düzeyde talep görmektedir. Özellikle profesyonel bir bayilik destek sistemine sahip olması nedeniyle bu sektöre girmek isteyen girişimci ve yatırımcıların ilk talep gösterdiği firmalardan biri olmayı sürdürmektedir.

İNCELEYİN: En İyi Çiğköfte Markaları

KOMAGENE BAYİLİK

komagene bayilik

Ülkenin en iyi çiğ köfte bayiliği veren firmaları arasında bulunan markanın bayilik sistemi de oldukça talep görüyor. Firmanın 2022 yılı itibarıyla Türkiye’nin 81 ilinde yaklaşık 1900 bayisi vardır. Her bayinin ana franchise sistemi birbiri ile aynıdır. Talep edilen ürünler ile birlikte satılan ürünler ve ürün lezzeti de ana firma tarafından yoğun bir şekilde denetlenmekte ve kontrol süreci profesyonel bir şekilde ele alınmaktadır.

Düşük yatırım maliyeti ile oldukça karlı ve potansiyeli yüksek bir bayilik fırsatı sağlayan Komagene’nin mevcut tüm bayilerinin yüzde 99’u da franchise statüsünde bulunmaktadır. Dolayısıyla firma tüm işletmeleri arasındaki rekabeti aynı seviyede tutmaktadır.

KOMAGENE BAYİLİK ŞARTLARI

Ülkemizin en iyi çiğköfte markalarından biri olan Komagene’den bayilik almak için bazı belirli şartlar var. İlgili şartları karşılayan franchise adayları franchise olmaya hak kazanmak için başvuruda bulunabilmektedir.

Öncelikli olarak firmanın bayisi olmak için daha önceki ticari işlerden dolayı sicil açısından temiz olmak gerekiyor. Ayrıca sektörde daha önce çalışmış olmak da önemli bir kriterdir. Ek olarak mevcut franchise adayının başka bir çiğköfte bayiliğinin de bulunmaması gerekiyor.

Firma genel prensip olarak sadece işletmesi ile ilgilenebilecek franchise adayları ile çalışmak istiyor. Bunun ana nedeni işletmenin marka değerinin korunması ve müşteriye yüzde 100 memnuniyet sağlanması için ilginin işletmede toplanması olarak gösterilebilir.

Firmanın franchise şartlarında en çok önem gösterdiği konulardan biri de dükkan lokasyonudur. Firma dükkanın potansiyelinin maksimize edilmesi için seçilecek olan dükkanın mutlaka ilgili noktanın en popüler alanlarından biri olmasına özen gösteriyor. Bu nedenle seçilecek olan dükkanın potansiyelinin yüksek olması ve markanın kimliğine artı değer kazandırması önemli. Komagene’nin franchise bölümünün en çok dikkat ettiği noktalardan biri budur.

Komagene’nin son olarak bayilik şartlarından biri de bayilik için gerekli sermaye tutarının karşılanmasıdır.

KOMAGENE BAYİLİK ÜCRETİ

Türkiye’nin en iyi çiğ köfte bayiliklerinden birini sağlayan Komagene’nin bir bayiliğini açmak için gerekli tutar ortalama 35 bin liradır. Bu tutara sahip olan bir girişimci kendi bayiliğini kurmak için gerekli sermayeye sahiptir.

Komagene bayiliğini almak için şirket ile iletişime geçmeniz gerekiyor. Firmanın özellikle AVM başvurularında iletişim hususunda yardımcı olduğunu belirtelim. Dolayısıyla firmanın AVM’de bayiliğini kurmak istiyorsanız firmadan yardım talep edebilirsiniz.

Komagene bayilerinde yalnızca firmanın izin verdiği ürünleri satışa sunabilirsiniz. Bu nedenle firmadan izinsiz olarak herhangi bir ürünü satışa koymamanız gerekiyor. Firmanın ARGE birimi ile iletişime geçerek ürün önerisinde de bulunabilirsiniz.

Komagene’nin çiğ köftelerini şubelerde üretmiyorsunuz. Firmanın İstanbul’daki ana tesisinden sipariş veriyorsunuz ve birkaç gün içerisinde çiğköfte +4 derece zinciri kırılmadan size ürün güvenle ulaştırılmaktadır. Bu sayede tüm şubelerde aynı lezzet ve hijyen de korunmuş oluyor.

Firmanın siparişleri genellikle kendi araçları ile yapılıyor ve haftada 2 veya 3 kere siparişler her bölgeye ulaştırılıyor. Bu nedenle siparişlerin 2-3 gün önceden verilmesinde büyük yarar var.

Bir şube kurulumunun tadilat süresi ise yaklaşık 3 haftadır. Büyük şubelerde bu süre 4 haftaya kadar da sürebilmektedir. Tadilat süreci kapsamındaki mağaza kurulum planlaması ise Komagene tarafından yapılıyor. Ancak franchise adayı kendi şubesini de kurabiliyor. Lakin genel merkezden gönderilen mimari projelere uygun hareket edilmesi gerekiyor. Firma marka kimliğini korumak amacıyla tüm şubelerin aynı yapıya sahip olmasını talep ediyor.

PERSONEL

Komagene şubelerinde çalışacak olan personeli işletme sahipleri bulmalıdır. Ancak firmanın genel prensibi olarak her personelin eğitimden geçmesi gerekiyor. Komagene personelleri eğitimi İstanbul’da düzenleniyor. Dolayısıyla her personelin işe başlamadan önce genel merkez tarafından eğitim alması gerekmektedir.

TÜRKİYE’DE ÇİĞKÖFTE SEKTÖRÜ

Ülkemizde çiğ köfte sektörü hızla büyüme kaydediyor. Bu da sektörün uzun vadeli olarak girişimci ve yatırımcılar için sağladığı potansiyelin arttığı anlamını taşıyor. Türkiye’de günlük yaklaşık 700 ton etsiz çiğ köfte tüketiliyor. Tüm sektörün yıllık cirosu ise 2 milyar 400 milyon dolar düzeyinde bulunuyor. Ülkemizde kayıtlı çiğ köfte bayilerinin sayısı 50 bini aşmış durumda. Kayıtsız olanlarla birlikte sayının 75 bine kadar ulaştığı tahmin ediliyor. Sektörde toplam çalışan sayısı geçen yıl itibarıyla 200 bini aştı.

Yüzde 100 yerli ve milli bir sektör olarak hızlı bir büyüme kaydeden Çiğ köfte sektörünün 2023 yılında da yaklaşık yüzde 14’lük bir büyüme kaydetmesi bekleniyor. Sektörün ana büyüme trendi ise bayilikler üzerinden ilerlemektedir. Her geçen gün yeni şirketler daha fazla bayi sayısına ulaşmak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Sektördeki firmalar şu anda dünyanın 50 ülkesinde bayilere sahip. Sektör aralarında ABD’nin ve Japonya’nın da bulunduğu çok sayıdaki ülkede şubelere sahip ve bu bayilerine çiğköfte ihracatı yapmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

ÇİĞ KÖFTE DÜKKANI AÇMAK

Video anlatım olarak çiğ köfte bayiliği açmak hakkında bilgiler:

KOMAGENE TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI OLDU

Ekonomist dergisinin yayınladığı “En büyük 100 Franchise” listesinde Türkiye’nin 1 numaralı fast food markası Komagene oldu. Ekonomist’te yayınlanan araştırmada 2147 franchise şubesiyle Komagene, açık ara birinci geldi.
Adıyla tadıyla efsane olan Komagene, 17 yılda etsiz çiğ köfte başta olmak üzere muhteşem lezzetleriyle Türkiye’de fast food sektörünün lider markalarından biri oldu. Bugün Türkiye’nin her ili ve pek çok ilçesinde en çok franchise noktasına sahip birinci marka olan Komagene, sektörünün de öncüsü!

Gebze’de en son teknolojiyle donatılmış Komagene Lezzet Üssü’nde üretilen ürünler; Türkiye’deki 12 bölge deposuna ve oradan da şubelere en üst seviyede soğuk zincir taşıma kapasitesine sahip 9’u TIR 80 araçlık filosuyla sevk ediliyor. Böylece markanın ürünleri, ilk üretildiği anın tazeliği ve lezzetiyle şubelerine ulaşıyor. Bu durum, markayı piyasadaki rakiplerinden ayrıştıran önemli bir özellik olarak öne çıkıyor. Hürriyet

AVRUPA’DA 42’NCİ ŞUBEYİ AÇTI

İŞ insanları Musa Aksoy, Yıldıray Çelikel, Umur Suner ve Ruhi Karadağ’ın girişimiyle açılan Komagene Etsiz Çiğ Köfte Salonu, Londra’nın yeme ve içme merkezi olan Harringey’in merkezinde, eski Diyarbakır Restaurant yanında hizmet veriyor. Eşsiz lezzetlerin olduğu Komagene Çiğ Köfte Salonu’nda her ayın 15’inde yüzde 50 indirim de yapılıyor. İşletme sahipleri, “Çiğ köfte, hazırlanışı ve sunuluşuyla yemekten öte, bir şölendir. Ürün ve hizmet yelpazesi ile Türkiye’nin lider etsiz çiğ köfte zincirinden birini Londra’ya kazandırmaktan mutluyuz. Ayrıca Londralıların seveceğine inandığımız, hijyen ve kaliteden ödün vermeden başladığımız çalışma ilkemizle, lezzet avcılarını Komagene’ye davet ediyoruz” diyor. Komagene Türkiye ve Almanya’nın Köln kentindeki üretim tesisleri ile aynı lezzet ve tazelikte çiğ köfteyi müşterileriyle buluşturmasıyla ön plana çıkıyor. Vegan ve vejetaryen yemeklerle tanınan Komagene, Türkiye ve Almanya’nın Köln kentindeki üretim tesisleri ile aynı lezzet ve tazelikte çiğ köfteyi müşterileriyle buluşturmasıyla ön plana çıkıyor.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın