Gübre Bayiliği Veren Firmalar: Bedeli ve Kazancı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Tarım ülkesi olan ülkemizde gübre sektörüne yönelik iş fikirleri her zaman yüksek performans göstermektedir. Üretim ve hizmet sektörü olarak da değerlendirilebilecek gübre sektöründe bayilik veren çok sayıda firma var.

Kalitesini kanıtlamış ve hazır müşteri kitlesine sahip olan gübre bayiliği aracılığıyla sektöre çok daha hızlı bir giriş yapma fırsatına sahip olabilirsiniz. Gübre bayiliği veren firmalar aracılığıyla en önemli avantajınız ise düzenli olarak ürün tedarik süreci olacak. Zira sektör son dönemde tedarik açısından önemli sorunlarla karşı karşıya bulunuyor.

GÜBRE BAYİLİĞİ NASIL ALINIR

gübre bayiliği

Gübre sektöründe birçok sektöre nazaran daha spesifik bir bayilik süreci bulunmaktadır. Gübre bayilik alabilmek için belirli şartları karşılıyor olmanız gerekiyor.

Gübre bayiliği alabilmek için şu belgeleri temin etmeniz ve ilgili şartları karşılamanız gerekiyor.

Gübre bayiliği şartları ve belgeleri:

 1. Bayilik Sözleşmesi (firmadan alınacak)
 2. Teminat Mektubu (bankadan alınacak)
 3. İmza Sirküleri
 4. Oda sicil kayıt sureti
 5. İkametgah belgesi (Şahıs ve Şirket ortakları için)
 6. Tasdikli ticaret sicil gazetesi sureti (Şirketler için)
 7. Vergi levhası fotokopisi
 8. Nüfus sureti veya Kimlik Fotokopisi (Şahıs için)
 9. Savcılıktan Sabıka kaydı (Şirket yöneticileri için )
 10. Gübre Dağıtıcılık Belgesi
 11. FOT Taşıma Tahütnamesi (firmadan alınacak)

GÜBRE BAYİLİĞİ VEREN FİRMALAR

gübre

Gübre sektörüne girmek isteyen girişimci ve yatırımcılar için gübre bayiliği veren en iyi firmalar…

1. GEMLİK GÜBRE

Marka Gücü: 8/10
Bayilik Potansiyeli: 6/10
Teminat Koşulu: Orta

Türkiye’nin en büyük gübre firmaları arasında yer alan Gemlik Gübre, sektör tecrübesi olan girişimci ve yatırımcılara bayilik sağlıyor. Özellikle mevcut bayiliği olmayan alanlara yönelik franchise taleplerine daha sıcak bakan firmadan bayilik alabilmek için yaklaşık 5 milyon liralık sermaye ihtiyacı var.

2. TOROS GÜBRE

Marka Gücü: 10/10
Bayilik Potansiyeli: 9/10
Teminat Koşulu: Yüksek

Son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar ile sektörün en büyük firmalarından biri olmayı başaran Toros Gübre’de bayilik veriyor. Şirket önemli bir yatırım gücüne sahip olan yatırımcılar ile çalışma arzusuna sahiptir. Dolayısıyla birçok gübre firmasının aksine yüksek sermaye gücüne sahip olan şirketler için önemli bir fırsat sağlamaktadır.

İNCELEYİN: Üretim Fikirleri

3. GÜBRETAŞ

Marka Gücü: 9/10
Bayilik Potansiyeli: 10/10
Teminat Koşulu: Yüksek

1952’de kurulan Gübretaş, bugün Türkiye’nin 2700 noktasındaki satış noktaları ile Türkiye’nin en büyük gübre fabrikalarından biridir. Yıllık bir milyon tona yakın katı gübre üretme kapasitesine olan tesis aynı zamanda bayilik açısından da en güçlü şirketlerimizden biridir.

Yüksek sermaye gücüne sahip olan girişimciler için Gübretaş gübre bayiliği yüksek kar fırsatları sağlamaktadır.

4. İGSAŞ

Marka Gücü: 7/10
Bayilik Potansiyeli: 9/10
Teminat Koşulu: Düşük

İstanbul merkezli olarak 1971 yılında kurulan İstanbul Gübre Sanayii Anonim Şirketi (İGSAŞ) bugün Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer almaktadır. İthalat potansiyeli hızla artan firma 2023 yılı itibarıyla Türkiye’de kullanılan tüm gübrenin yüzde 20‘sini üretme kapasitesine sahiptir. Bu da şirketin hızla artan bir ivme ile sektöre yön verdiğini ortaya koyuyor.

Şirket gübre sektöründe en iyi gübre bayiliği fırsatlarından birini sağlamaktadır. Birçok şirkete nazaran daha az teminat koşulları ile bayilik veren firma sektöre yeni giren yatırımcılar için önemli bir imkan sağlıyor.

5. ETİ GÜBRE

Marka Gücü: 6/10
Bayilik Potansiyeli: 7/10
Teminat Koşulu: Düşük

Eti Gübre de birçok firmaya nazaran yatırımcı lehine birçok politikaya sahip bir başka gübre firmasıdır. Eti Gübre ürünlerini de kendi gübre tesisinde satışa sunmak üzere bayilik anlaşması düzenleyebilirsiniz.

Şirketin Eti Bakır Mazıdağı tesislerinde birçok gübre tesisi de yer almaktadır. Bunlar;

 • DAP (Gübre) Tesisi
 • ​Sülfürik Asit Tesisi
 • Fosforik Asit Tesisi
 • Amonyak Tesisi
 • LEACH Tesisi

İNCELEYİN: Salep Yetiştiriciliği

6. BOLWORM

Marka Gücü: 3/10
Bayilik Potansiyeli: 2/10
Teminat Koşulu: Düşük

Asıl adı Bolgübsan Bolu Gübre Sanayi olan şirket son dönemde yaptığı atılımlar ile gübre sektöründeki payını hızla artırmaya devam ediyor. Şirket son dönemde yıllık 50 bin ton katı gübre üretme hedefi ile yatırım potansiyelini artırmaktadır.

Bolworm da sektörde gübre bayiliği veren firmalar arasında yer almaktadır. Şirket yatırımcılar için en uygun teminat seçeneklerine sahiptir.

7. GÜNEYSAN

Marka Gücü: 4/10
Bayilik Potansiyeli: 4/10
Teminat Koşulu: Düşük

Türkiye genelinde 800’ü aşan bayiliği ile önemli bir gübre markası olan Güneysan, yıllık 100 bin ton üzerindeki gübre üretim kapasitesi ile yatırımlarını gün be gün artırmaktadır.

Güneysan birçok önemli gübre markasına göre daha düşük teminat koşullarına sahiptir. Bu açıdan sektöre yeni girmek isteyenler için önemli bir imkan sağlıyor. İlk kez gübre sektörüne girmek isteyenler için Güneysan iyi bir seçenek olacaktır.

İNCELEYİN: Toptan Bayilik Veren Firmalar

8. VERİM GÜBRE

Marka Gücü: 5/10
Bayilik Potansiyeli: 4/10
Teminat Koşulu: Düşük

Verim Gübre, yıllık 120 bin ton katı gübre üretme kapasitesine sahiptir. Şirket 2017 yılından itibaren sektördeki payını artırmak için önemli reklam ve pazarlama çalışmaları ile de dikkatlerini üzerine çekmeyi başardı.

Son dönemde bayilik ağını geliştirmek için de yatırımcı lehine politikalara sahip olan bir firma olarak hızla bayi ağını geliştiriyor. Siz de Verim Gübre Bayilik sistemi aracılığıyla kendi gübre satış mağazanızı kurabilirsiniz.

9. NATİVA GÜBRE

Marka Gücü: 6/10
Bayilik Potansiyeli: 7/10
Teminat Koşulu: Orta

2012 yılında Osmaniye merkezli olarak kurulan Nativa Gübre, 2015 yılında açılan ikinci fabrikası ile de yıllık 200 bin ton gübre üretme kapasitesine ulaşarak sektördeki ortalamaları yakalamayı başarmıştır. Şirket son yıllarda tarımsal alandaki payını artırmak amacıyla uygun fiyat politikası ile önemli ciro artışı elde etti. Bu da şirketin 7 bölgedeki çiftçiler tarafından önemli talep görmesini sağlıyor.

Nativa Gübre’den bayilik alma koşulları ortalama düzeyde bulunsa da şirket özellikle bayisi bulunmayan alanlara yönelik daha uygun koşullar sağlamaktadır.

İNCELEYİN: En Karlı Tarım Ürünleri

İNCELEYİN: 1 Dönüm Sera Maliyeti

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın