Oto Yıkama Bayilik Veren En İyi 10 Firma

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Oto yıkama bayilik sektörü son yıllarda Türkiye’nin yeni yeni rekabetçi olan alanlarından biri olmaya başlamıştır. Sektör yeni girişimci ve yatırımcılar için önemli fırsatlar barındırıyor.

Bir girişimci olarak oto yıkama, bakım ve kuaför sektöründe bayilik almayı düşünüyorsanız bu rehberimiz aracılığıyla oto yıkama bayilik sektöründeki en iyi 10 firmaya ilişkin güncel franchise koşullarını öğrenebilirsiniz.

Rehberde yer alan puanlama sistemi Süper İş Fikirleri yazarlarının sektör analizi üzerinden gerçekleştirilmiştir. Dolayısıyla güncel sektör koşullarında değişiklik gösterebilir.

Oto yıkama sektöründe bayilik veren en iyi 10 firma:

oto yıkama bayilik veren firmalar

 1. Goldenwax
 2. Kingwash
 3. Autowash
 4. DR Weber
 5. Dry Car Care
 6. Sonax
 7. The Best Car Care
 8. Globowax
 9. Redline
 10. Chefcar

Şirketleri ayrıntılı olarak incelemek isteyenler için…

1. GOLDENWAX

Potansiyel: 9/10

Türkiye’nin en büyük oto yıkama şirketleri arasında yer alan Goldenwax, oto yıkama sektöründe bayilik açmak isteyenler için önemli bir potansiyel taşıyor. Uzun yıllardır sektör tecrübesine sahip olan firmadan bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcıları ortalama 400 bin lira başlangıç sermayesi bekliyor.

Şirketin Gold ve Eko adlı iki bayilik paketi bulunuyor. Gold paket sektördeki tüm müşteri taleplerini karşılayan ana bayilik modeli olarak dikkat çekiyor. Firma bayilerine düzenli olarak danışmanlık hizmeti de sağlamaktadır.

İNCELEYİN: Oto Lastik Dükkanı Açmak

2. KINGWASH

Potansiyel: 9/10

Son yıllarda öne çıkan oto yıkama firmalarından biri olan Kingwash da oto yıkama bayiliği veriyor. Ortalama 300 bin liralık yatırım sermayesine sahip olan girişimciler için uygun koşullarda bayilik fırsatı sağlayan firmadan 3 haftalık periyotta bayilik alınabiliyor.

Oto kuaför ve oto yıkama sektöründeki King Wash’ın ürünleri müşterilerin araçları ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir nitelikte bulunuyor. Firma aynı zamanda Ücretsiz Kurulum, Ücretsiz Yerinde Uygulama Eğitimi ve Ücretsiz İsim Hakkı fırsatları sağlamaktadır.

3. AUTOWASH

Potansiyel: 10/10

Türkiye’nin 2023 yılı itibarıyla sektördeki lider şirketi olan AutoWash, ülkemizin dört bir yanındaki bayileri ile önemli bir büyüme sağlıyor.

Her türden başlangıç sermayesine sahip olan girişimciler için farklı nitelikte bayilik paketlerine sahiptir.

Autowash anahtar teslim kolay kurulum seçeneği nedeniyle sektörde öne çıkan şirketlerden biridir. Firma aynı zamanda franchise ve hizmet bedeli altında herhangi bir bedel talep etmiyor. Ortalama 400 bin liralık yatırım sermayesine sahip olanlar firma bünyesi altında hizmet vermeye başlayabiliyor.

İNCELEYİN: Oto Kaplama ve Cam Film Dükkanı Açmak

4. DR WEBER

Potansiyel: 10/10

Bir oto yıkama bayiliği olmasa da oto yıkama sektöründe olan her işletmenin mutlaka franchisesi olması gereken bir markadır. Oto yıkama, kuaför ve bakım ürünleri alanında oldukça önemli bir marka olan Dr Weber de bayilik veriyor.

Şirketin üretimini doğrudan gerçekleştirdiği bazı ürünler:

Fırçasız cilalı oto şampuanı Lastik parlatıcı jel
Tır ve dorse yıkama şampuanı Kalın pasta ve Orta pasta
Jant temizleme sıvısı Hare giderici
Motor temizleme sıvısı Torpido parlatıcı süt
U.V boya koruma Kristal seramik kaplama kiti

5. DRY CAR CARE

Potansiyel: 8/10

Yaptığı başarılı pazarlama çalışmaları ile sektördeki bayi ağını hızla artıran bir firmadır. Son dönemde Türkiye’nin her noktasına bayilik vermeye başlamıştır.

Şirketin 4 farklı bayilik sistemi bulunuyor. Her biri ayrı sermayeye sahip girişimciler için tercih edilebiliyor.

Dry Car Care’nin bayilik seçenekleri ve fiyatları:

 • Go Garaj: 10.000 $
 • Go İstasyon: 12.000 $
 • Go Hangar: 15.000 $
 • Go Premium: 16.000 $

İNCELEYİN: Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri

6. SONAX

Potansiyel: 10/10

Türkiye’nin en rekabetçi oto yıkama firmalarından biri olan Sonax, girişimci ve yatırımcılara yüksek potansiyel içeren bir iş imkanı sağlıyor. Şirketin birçok bölgede ciddi düzeyde bayiliği bulunuyorken; mevcut bayi koruma sistemi nedeniyle birçok bölgede yeni bayilik talepleri alınmıyor. Ancak firma sektörün en iyi bayilik seçeneklerinden birine sahiptir.

Bulunduğunuz bölgede Sonax bayisi mevcutsa; mevcut bayiye 5 kilometre uzaklıkta yeni bir bayilik alabiliyorsunuz. Firma bayilik kurulacak olan dükkanın 350 metrekare kapalı ve 50 metrekare açık alana sahip olması gerektiğini belirtiyor.

Bayilik sistemi son derece yüksek potansiyel içeren Sonax’tan bayilik alabilmek için yaklaşık 500 bin lira yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

7. THE BEST CAR CARE

Potansiyel: 7/10

Sektörün yeni oyuncuları arasında yer alan firma son derece cazip koşullarda bayilik seçeneklerine sahiptir. Firmadan oto yıkama bayilik almak isteyen girişimciler ortalama 300 bin liralık sermayeye ihtiyaç duyuyor.

Oto yıkama bayilik veren firmanın şu anda Türkiye genelinde 40’a yakın bayiliği bulunuyor. Şirket özellikle yeni teknolojileri kullanmak konusunda sektörün öncü firmalarından biri olmayı amaçlıyor.

8. GLOBOWAX

Potansiyel: 8/10

Sektörün yeni oto yıkama bayilik veren firmalarından biridir. Globowox ortalama 300 bin lira yatırım sermayesine sahip olan girişimcilere oto yıkama ve kuaför bayiliği veriyor. Şirket Türkiye’nin tüm il ve büyük ilçelerine bayilik sağlamaktadır.

9. REDLINE

Potansiyel: 8/10

Seramik kaplama konusunda sektörde nam salmış olan firma aslında bir oto yıkama ve kuaför şirketidir. Türkiye’nin dört bir yanında merkezleri bulunan şirketin bayilik sistemi son dönemde daha zorlu şartlar içeriyor.

Sektör deneyimine sahip olan ve markaya değer katacak olan girişimciler ile çalışmak isteyen firmadan bayilik alabilmek için yaklaşık 400 bin lira yatırım sermayesine ihtiyacınız olacak.

10. CHEFCAR

Potansiyel: 6/10

Profesyonel oto yıkama sektörünün yeni firmalarından biri olan Chefcar da bayilik veriyor.

2016 yılından itibaren sektörde bulunan firma ISO 90001, NSF ve ISO14001 belgelerine sahiptir. Şirket sektördeki en cazip franchise koşullarına sahip markalardan biridir.

Ortalama 250 bin lira yatırım sermayesine sahip olan girişimciler Chefcar bünyesi altında kendi işini kurma fırsatına sahiptir.

OTO YIKAMA SEKTÖRÜ MANTIKLI MI?

oto yıkama sektörü

Oto yıkama sektörü son yıllarda araç sayısı hızla artan Türkiye’de önemli bir potansiyel içeriyor.

Avrupa’ya kişi başına düşen araç sayısı halen çok düşük olan Türkiye’de oto yıkama sektörünün geleceği parlaktır. Sektör yeni araç sayısına paralel olarak gün be gün büyüme kaydedecektir.

Sektöre girmek isteyenler 2023 yılı itibarıyla 300 ile 500 bin lira arasındaki sermaye bedelleri ile kendi işini kurabiliyor. Sektördeki ortalama aylık işletme gelirleri ise 60 ile 100 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Dolayısıyla sektörün ortalama amorti süresi 6 ay ile bir yıl arasında bulunuyor.

İNCELEYİN: En Karlı Bayilikler

İNCELEYİN: En Çok Para Kazandıran 100 Franchise

İNCELEYİN: Boyasız Göçük Düzeltme Dükkanı Açmak

İNCELEYİN: Laserwash 360 Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Oto Yıkama Bayilik Veren En İyi 10 Firma” üzerine 3 yorum

Yorum yapın