Baklavacı Şemsettin Bayilik: Şartlar ve Bedel

Baklavacı Şemsettin bayilik süreci hakkında en güncel bilgileri almak için rehberimizdeki 2023 güncelliğindeki Baklavacı Şemsettin franchise bilgilerini kullanabilirsiniz.

Baklavacı Şemsettin, İstanbul ve Türkiye’nin en meşhur baklava markalarından biridir. Baklavanın yanı sıra çeşitli tatlılar da üretmektedir. Şemsettin’in kökeni, Osmanlı İmparatorluğu döneminde Saray’daki baklavacılık işiyle ilgilidir. O zamandan beri geleneksel yöntemleri kullanarak baklava yapmaktadır.

İlk şubesi 1949 yılında İstanbul’un Fatih ilçesinde açılmıştır. Geleneksel yöntemleri kullanarak yapılan baklavaları ile kısa sürede ün kazanmıştır. Şemsettin’in baklavaları, ince ve hafif hamuru ile özel olarak hazırlanmış ceviz içi dolgusuyla meşhurdur.

Şemsettin, günümüzde İstanbul’un birçok semtinde şubelerini açmıştır ve Türkiye geneline yayılmıştır. Aynı zamanda yurt dışındaki bazı ülkelerde de şubeleri bulunmaktadır. Baklavanın yanı sıra, fıstıklı ve cevizli katmer tatlısı, irmik helvası, sütlü nuriye ve kabak tatlısı gibi birçok lezzetli tatlıları da üretmektedir.

Baklavacı Şemsettin, geleneksel yöntemlerle hazırlanan lezzetli baklavaları ile Türk mutfağına önemli bir katkı sağlamaktadır ve yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olmaya devam etmektedir.

FİYAT AVANTAJI

Baklavacı Şemsettin’in son dönemde bu denli ciddi başarı göstermesinin en büyük nedenlerinden biri çok lezzetli baklavaları uygun fiyatlar ile tüketicilere sunmasıdır. Özellikle Sarma, Fıstıklı ve Cevizli gibi çok tüketilen baklava türlerinde uygun fiyat avantajı sağlayarak müşterileri cezbeden marka önümüzdeki dönemde de bu fiyat politikasını sürdürmeyi planlıyor.

Fiyat avantajı konusunda önemli rekabetçi firmalardan biri olan Baklavacı Şemsettin bu yönü ile en çok tercih edilen markalardan biri olmaya devam ediyor. Bu etkisi sebebiyle sektörde en çok tercih edilen firmaların başında geliyor.

İNCELEYİN: En İyi 20 Çiğ Köfte Markaları ve Firmaları

BAYİLİK SEÇENEKLERİ

Baklavacı Şemsettin, son yıllardaki büyümesini bayilik seçeneklerini artırarak taçlandırmayı sürdürmek istiyor. Ülkenin her bir yanında vizyona sahip yatırımcı ve girişimciler ile çalışmak isteyen işletme, yaklaşık 200 bin liralık yatırım sermayesine sahip olanlara bayilik vermeye sıcak bakıyor.

Firmanın geniş bayilik operasyon bölümü ile bayilik almak isteyen yatırımcılara ilk günden, açılışa ve sonrasına kadar önemli destek sağlanıyor.

Firmadan bayilik almak için öncelikli olarak doğru lokasyonda bir dükkan bulunması gerekiyor. Ardından bu dükkan ve iş planı ile iletişime geçilmesi gerekmektedir. Sonrasında yapılacak olan fizibilite çalışması ile ortak bir çalışmanın ardından 15 günlük sürede bayilik kurulumu tamamlanmaktadır.

BAYİLİK İLETİŞİM

Firma ile iletişime geçmek ve bayilik seçenekleri hakkında ek bilgiler almak için iletişim adresleri:

Adres: Devteşti Mahallesi Açıksu Caddesi No227/B Haliliye / Şanlıurfa
Telefon: 0850 430 5 430

BAKLAVACI ŞEMSETTİN KURUMSAL TARİHÇE

Tarihi ve turistik mekanların yanı sıra damak zevki ve yemek kültürü ile de ön plana çıkan Şanlıurfa da baklava yapımının da ayrı bir hikayesi var. Baklava işine 1998 yılında çıraklıktan başlayan Şemsettin Toprak bu yolculuğu okul gibi görüp aşama aşama baklava yapımının her adımında çalışarak tecrübe edinmiştir. 2007 yılında ilk şubesini açan Şemsettin Toprak, amacının halka hizmet olduğunu kaliteli baklavayı toptan fiyatına perakende satabilmek ve baklavanın her kesim tarafından alınabilmesi için çalıştıklarını belirterek tek hedefinin baklava sektöründe Şanlıurfa’nın da olduğunu ispatlamaktır. Türkiye’nin güneydoğuyla kalkınacağını, güneydoğunun da Şanlıurfa ile kalkınacağının altını çizen Baklavacı Şemsettin usta İlk günkü aşkla imalattan halka olan yolcuğuna devam etmektedir. Bugün ise 81 ile gönderim yapıyor olup 26 il 52 şube ile misafirlerini bekliyor.

BAKLAVACI ŞEMSETTİN KURUMSAL ÜRETİM

Baklavacı Şemsettin; tecrübe, hijyen, lezzet anlayışı çerçevesinde ilerleyen, Şemsettin Toprak ustanın öncülüğünde malzeme ve hammadde seçiminden ürün imalatı hazırlanışı ve tüketiciye ulaşana kadar olan yolculuğu aşama aşama kontrol ederek yaklaşık 110 kişilik net sayı belirtilebilir. Ekibi ile Hijyen kurallarına uyarak üretim yapmaktadır. Ayrıca baklava yapımında kullanılan Üveysi cinsi koyunun sütünden elde edilen yerel sadeyağımız, baklavamızın lezzetine lezzet katmaktadır.

1998 yılından bugüne sürekli olarak gelişen ve büyüyen bir marka olma yolunda ilerleyen Baklavacı Şemsettin kaliteden ödün vermeden ‘’imalattan halka’’ sloganıyla siz misafirlerimize hizmet vermeye devam etmektedir. Tüm Malzemelerimizin kendi yöresinden ve mevsiminde toplanmasına, tazeliğine ve özenle seçilmesine dikkat edilmektedir. Lezzeti ustasında gizli olan ürünlerimiz fıstık kabuğu ile yanan fırınlarımız da özen ile pişirilmekte ve doğal pancar şekeri şerbetiyle tatlandırılmaktadır. Üretimde dikkat edilmesi gereken başta insan sağlığını olumsuz yönde etkileyecek herhangi bir katkı maddesi bulunmamakta ve personeller ve üretim tesisi alanı hijyen konusunda titizlik göstermektedir. Amacı halka hizmet olan Şemsettin Baklavaları imalattan halka satış yapan bir firma olarak herkes baklava yiyebilsin diye çalışmalarına devam ediyor. Şemsettin Baklavaları 12.000 m2 alana sahip, teknolojinin yenilikleri ile inşa edilen modern üretim tesisiyle usta ellerin lezzeti hamura işlemesiyle ortalama günlük taze olarak 22 ton 200 kg baklava ve çeşidi üreterek toplamda 26 il 52 şube, online sipariş ile Türkiye’nin 81 ilinde, toplum yemek üretim firmalarına, süper marketlere, restoran ve otellere toptan satış ve dağıtım ile tüketicileri ile buluşup takdirlerine sunulmaktadır. Üretilen baklava ürünleri 6 saat sonrasında misafirlerine sunulmaktadır.

İNCELEYİN: Organik ve Yöresel Gıda Dükkanı Açmak

BAKLAVACI ŞEMSETTİN MİSYON

Küçük yaşta pastanede çalışan Şemsettin Toprak, 2007 yılında kendi imalatını kurarak; kendisini mesleğine adaması ile göstermiş olduğu kaliteyle Şanlıurfalıların sevgisini kazanmayı başardı. Fiyatının yüksek olması nedeniyle vatandaşın alamadığı baklavayı uygun bütçeye indirerek, yaptığı baklavaları ile vatandaşın damağına tat katmayı başardı. Sayısı hızla artan Baklavacı Şemsettin şubeleri ayrıca en iyi baklavanın sadece Gaziantep’te yapıldığı görüşünün kalıplarını da kırmayı başardı.

BAKLAVACI ŞEMSETTİN VİZYON

Bir marka haline gelen Baklavacı Şemsettin’in kurucusu Şemsettin Toprak’ın liderliğinde firmamızın tek hedefi Türkiye’nin her yerine ulaşabilmek 81 ilde şubeleriyle tadına doyulamayacak lezzetleriyle hizmet etmeye hazırlanıyoruz.

Firmamız şuanda baklavayla dünyaya piyasasına girmeye hazırlanıyor.

İNCELEYİN: XML Bayilik Veren Firmalar

İNCELEYİN: Köfteci Yusuf Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın