Günlük Para Kazandıran 21 Yatırımsız ve Sermayesiz İş Fikri

Günlük para kazanmak için etkili yöntemleri rehberimizde bulabilirsiniz. Bu rehberde son dönemde Türkiye genelinde sermayesiz ve yatırımsız olarak para kazandıran en iyi 21 fikri bulabilirsiniz. İlgili süreçleri kullanarak kısa sürede günlük düzenli gelir elde etme fırsatı bulabilirsiniz.

Günlük para kazandıran işler söz konusu olduğu zaman Süper İş Fikirleri platformu aracılığıyla size para kazandıracak birçok iş modelini sunuyoruz.

Rehberimizde yer alan günlük para kazandıran işler aracılığıyla siz de günlük 600 liraya kadar para kazanmaya başlayabilirsiniz. Her kişiye uygun olabilecek nitelikteki bu işleri tercih ederek yatırımsız ve sermayesiz olarak para biriktirmeye başlayabilirsiniz.

Sermayesiz ve yatırımsız günlük 600 liraya kadar para kazandıran 21 işler…

1. KURYELİK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

kurye

Ülkemizde çok önemli düzeyde bir kurye ihtiyacı bulunmaktadır. Hemen hemen her türlü işletme artık eve ve iş yerine teslim hizmeti sağladığı için önemli bir kurye istihdamı oluşmuş durumda. Bazı işletmeler araçlı bazı işletmeler motosikletli bazı işletmeler ise bisikletli olarak kurye arayışında bulunabilmektedir. Ehliyetiniz varsa elbette araçlı ve motosikletli kuryelikten daha fazla kazanabilirsiniz.

Kuryelik yaparak para kazanmak, son yıllarda popüler hale gelen bir iş modelidir. Kurye olarak çalışarak, restoranlar veya marketler gibi işletmelerden sipariş teslimatı yapabilirsiniz. Bunun yanı sıra, kendi motorlu aracınızla veya bisikletle hızlı ve güvenli bir şekilde teslimat yaparak para kazanabilirsiniz.

Kuryelik yaparak para kazanmak için öncelikle bir kurye şirketiyle çalışabilir ya da bağımsız olarak müşterilerle doğrudan iletişim kurabilirsiniz. Bu işi yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında zaman yönetimi, güvenlik, iyi iletişim becerileri ve hızlı karar verme yeteneği yer alır.

Ayrıca, bu işi yapabilmek için iyi bir fiziksel kondisyona sahip olmanız gerekebilir. Bunun yanı sıra, herhangi bir özel eğitim almaya gerek olmadan kuryelik yaparak para kazanabilirsiniz. Ancak, bazı yerlerde kurye olarak çalışmak için belirli bir yaş sınırı veya ehliyet gerekliliği olabilir.

Sonuç olarak, kuryelik yaparak para kazanmak, esnek bir çalışma saatleri ve ek gelir elde etmek isteyenler için iyi bir seçenek olabilir.

2. GARSONLUK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

garson

Restoranlar ve cafeler en çok personel ihtiyacı bulunan işletmeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bu tür işletmelerdeki personeller genellikle kısa vadeli çalışmaları nedeniyle birçok işletmenin vitrininde daima personel alımı kağıdı bulunmaktadır. Dolayısıyla her bölgede en çok bulunabilen işler arasında yer almaktadır. Günlük para kazandıran işler arasında yer alan garsonluk mesleğinde en büyük kazanç bahşişlerdir. Bu nedenle işe gireceğiniz işletmedeki bahşiş sisteminin tüm personeller arasında paylaştırılıyor olduğundan emin olun.

İNCELEYİN: Acil Para Kazanma Yolları

3. BARİSTA

Günlük Kazanç Potansiyeli: 500 TL

barista

Kahve dükkanlarında her türlü kahveyi hazırlamak konusunda bir profesyonel olarak çalışan baristalar da günlük olarak çalışılabilmektedir. Ülkemizde kahve sektörü çok büyüktür. Bu nedenle kolaylıkla iş bulabilen meslekler arasında yer alıyor. Günlük 500 liraya yakın para kazanma potansiyeline erişmek için her türlü kahveyi lezzetli bir şekilde hazırlayabilme kabiliyetine sahip olmanız gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Ne Yapıp Satabilirim

4. BAĞIŞ TOPLAMA PERSONELİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

bağış

Ülkemizde özellikle sosyal sorumluluk projeleri kapsamında kurulan sivil toplum kuruluşları sıklıkla bağış toplama personeli istihdam etmektedir. Bağış toplama personelleri genellikle günlük olarak çalışabilmektedir. Elde ettikleri gelir ise topladıkları bağış üzerinden hesaplanıyor. Genellikle topladıkları bağışın yüzde 30 ile 50’si arasında gelir elde etmektedirler. İkna kabiliyetiniz yüksekse bu yol aracılığıyla güzel bir gelir elde etmek fırsatınız var.

5. TEMİZLİK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 400 TL

temizlik

Günlük temizliğe giderek para kazanabilirsiniz. Bu yol ile şirket kuran çok sayıda girişimci ve yatırımcı da bulunmaktadır. Temizlik işlemleri genellikle ekip ihtiyacı duymaktadır. Bir ekip kurarak elde ettiğiniz geliri büyük ölçüde artırma fırsatına sahipsiniz.

Temizlik yaparak para kazanmak, son derece yaygın bir iş modelidir. Ev temizliği, ofis temizliği veya inşaat sonrası temizlik gibi farklı alanlarda hizmet vererek para kazanabilirsiniz.

Eğer ev temizliği yaparak para kazanmak istiyorsanız, öncelikle bu alanda deneyimli olmanız ve temizlik malzemeleri konusunda bilgi sahibi olmanız gerekiyor. Ayrıca, müşterilerinizle iyi iletişim kurabilmeniz ve zaman yönetimi becerilerine sahip olmanız da oldukça önemlidir.

Ofis temizliği yaparak para kazanmak için ise, genellikle belirli bir işletme veya şirketle anlaşma yapmanız gerekebilir. Bu durumda işverenin size belirleyeceği standartlara uygun olarak çalışmanız gerekmektedir.

İnşaat sonrası temizlik yaparak para kazanmak ise, son zamanlarda popüler hale gelen ve oldukça talep gören bir hizmet türüdür. İnşaat sonrası temizlik yapmak için öncelikle bu alanda deneyimli olmanız ve inşaat çöplerini nasıl atacağınızı bilmelisiniz.

Temizlik yaparak para kazanmak her ne kadar kolay görünse de, önemli bir iş disiplini gerektirmektedir. Ayrıca, bu işi yaparken hijyen kurallarına uymanız ve güvenliğinizi sağlamak için gerekli tedbirleri almanız da oldukça önemlidir.

İNCELEYİN: Parasız İş Kurmak İstiyorum

6. EVCİL HAYVAN BAKICILIĞI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 200 TL

hayvan bakımı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de evcil hayvan sayısı gün geçtikçe artıyor. Siz de evcil hayvan bakıcılığı yaparak günlük kazanç sağlayabilirsiniz. Özellikle büyük sitelerde yaşayan insanlar için kolaylıkla bulunabilen işler arasında yer almaktadır. Gelir elbette çok yüksek değildir. Ancak hayvan sayısını artırma şansı elde edebilirseniz; daha fazla para kazanabilirsiniz.

7. MAKALE YAZMA

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

makale yazma

İnternet üzerinden kolaylıkla bulunabilen günlük para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Makale yazarak yazdığınız makale boyutuna göre anında para kazanabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak için elbette klavye konusunda yetenekli olmalı ve dil bilgisi kurallarına hakim olmalısınız. Her türlü haber platformu ile Süper İş Fikirleri gibi çeşitli bilgi odaklı platformlar için makale yazabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak için harika bir rehberimiz var. Rehbere ulaşmak için Makale Yazarak Para Kazanmak bağlantısını kullanabilirsiniz.

8. SESLENDİRME

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

seslendirme

Video içeriği hazırlayan fenomenler, şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Son derece hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

9. SPOTÇULUK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 – 500 TL

spotçu

İkinci el eşyaların bit pazarı veya Letgo gibi platformlardan ucuza alınması ve daha pahalıya satmak üzere Sahibinden, Letgo ve Facebook ikinci el eşya gruplarına ilan olarak eklenmesini içeren bir iş fikridir. Spotçuluk işine başlamak için sermayeye dahi ihtiyacınız neredeyse bulunmuyor. 100 – 200 liralık ürünler ile başlayarak bile para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle tamire ihtiyacı olan ürünleri satın alıp bunları kendiniz veya tamirciler vasıtasıyla tamir ettikten sonra satmaya odaklanarak gelirinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2 Bin TL İle Ne İş Yapılır

10. SANAL ASİSTAN

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

sanal asistan

Özellikle çevrimiçi işlemlere ihtiyaç duyan kişiler veya şirketler için kendi evinizden de çalışabileceğiniz bir hizmeti içerir. İş bulmak için iş arama platformlarındaki sanal asistanlık ilanlarına yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak, son yıllarda popüler hale gelen günlük para kazandıran iş modelleri arasında yer almaktadır. Bu işi yaparak, müşterilerinizin ihtiyaçlarını uzaktan çözerek ve işlerini organize ederek para kazanabilirsiniz.

Sanal asistan olarak çalışırken, genellikle ofis ortamında çalışmanıza gerek yoktur. İnternet bağlantısı sayesinde evden veya herhangi bir yerden çalışabilirsiniz. Bu nedenle, esnek bir çalışma saatine sahip olursunuz.

Bir sanal asistanın görevleri arasında e-postaları yanıtlama, takvim yönetimi, seyahat düzenlemeleri, dosya yönetimi ve belge hazırlama gibi işler yer alır. Ayrıca, bazen müşterileriniz için telefon görüşmelerini alıp, yönlendirebilirsiniz.

Sanal asistanlık yaparak para kazanmak için öncelikle işletme yönetimi, zaman yönetimi, organizasyon becerileri ve bilgisayar becerilerine sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca, iyi bir yazma becerisine sahip olmanız da oldukça önemlidir.

Sanal asistanların ücretleri, çalıştıkları saat sayısına, müşterilerinin ihtiyaçlarına ve tecrübelerine bağlı olarak değişebilir. Bazı sanal asistanlar saat başı ücret alırken, bazıları projeye göre ücretlendirilir.

Sonuç olarak, sanal asistanlık yaparak para kazanmak, esnek bir çalışma saatleri ve evde çalışma imkanı sunan bir iş modelidir. Eğer iyi bir organizasyon becerisine sahipseniz ve insanlarla iletişiminiz kuvvetliyse, bu işi yaparak iyi bir gelir elde etmeniz mümkündür.

İNCELEYİN: Pinterest’ten para kazanma

11. GAYRİMENKUL SATIŞ DANIŞMANI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 250 TL

gayrimenkul danışmanı

Neredeyse tüm emlakçılar için gerekli bir personeldir. Günlük olarak da çalışılabilen işler arasında yer almaktadır. Standart olarak emlakçıların özellikle ev ve iş yerlerine bakmak isteyen müşterileri için hizmet sağlayacaksınız. Bölgenizdeki emlakçıları telefon ile arayarak bu konuda personel ihtiyaçlarının olup olmadığını sormanız gerekir. Özellikle evlere ve iş yerlerine bakmak isteyen kişilere bu satışı gerçekleştirebilmeniz durumunda ek komisyon elde edersiniz. Bu sayede günlük olarak önemli düzeyde para kazanma potansiyelinin bulunduğu bir iştir.

12. ÇAĞRI PERSONELİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 250 TL

çağrı personeli

Çağrı merkezleri yüksek istihdam bulunan alanlardır. Bu nedenle düzenli personel bulmakta son derece sorunlar yaşanabilmektedir. Bu konuda deneyime sahipseniz eğer günlük olarak bile çalışarak para kazanabilirsiniz. Kendi bölgenizdeki çağrı merkezlerine ulaşarak personel alımı konusunda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kariyer, Yenibiris gibi platformlardaki ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

İNCELEYİN: Parasız İş Kurmak İstiyorum

13. KAT HİZMETLERİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 250 TL

kat hizmetleri

Otellerde günlük olarak bulabileceğiniz işler arasında yer almaktadır. Kat hizmetleri işleri için otellere doğrudan başvurabilirsiniz. Bazı otellerde sadece gece çalışmak için bile kat hizmetleri görevlisi alınmaktadır. Bu konuda bir deneyime sahipseniz kolaylıkla iş bulabilme fırsatınız var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde El İşi Yapıp Satmak

14. MAĞAZA SATIŞ PERSONELİ

Günlük Kazanç Potansiyeli: 200 TL

mağaza görevli

Türkiye’nin her noktasında en çok bulunabilen günlük para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Her türlü mağazada bu yönde çalışacak personel ihtiyacı bulunmaktadır. Birçok mağaza da düzenli personel bulamaması nedeniyle günlük çalışan personeller üzerinden de işletme faaliyetlerini sürdürmeye çalışmaktadır. Birçok mağazaya numaranızı bırakarak bu yönde iş bulabilme şansınız var.

15. ANKETÖR

Günlük Kazanç Potansiyeli: 300 TL

anketör

Anketörler de günlük para kazanmak amacıyla önemli bir faaliyet yürütürler. Anket şirketleri için günlük olarak sahada çalışan anketörler düzenli bir maaş dışında tamamladıkları anketler başına da ek para kazanmaktadır. Anketör olmak kolaydır ve spesifik bir bilgi gereksinimine ihtiyaç yoktur. Anketör ilanlarını her türlü iş arama platformunda bulabileceğiniz gibi doğrudan anket şirketlerini de arayabilirsiniz.

Bu konuda ek bilgilere ulaşmak için Anketör rehberine göz atabilirsiniz.

16. PAKETLEME

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

paketleme

Paketleme ihtiyacı duyan işletmeler için evde veya doğrudan işletmede çalışarak günlük düzenli gelir elde edebilirsiniz. Her türlü üretim faaliyetinin yürütüldüğü işletmede paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca matbaa gibi işletmeler de sıklıkla paketleme konusunda personel istihdam ediyor.

Paketleme işlerini bulmak oldukça kolaydır. Üretim yapan tüm işletmelere ulaşarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin her bölgesindeki paketleme işlerine yönelik bilgi almak ve başvurmak için de Evde Paketleme İşi Veren Firmalar rehberine göz atabilirsiniz.

17. ŞOFÖRLÜK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

şoför

İşletmeler veya doğrudan kişiler için şoförlük yapabilirsiniz. Ehliyetiniz varsa ve iyi bir şoförseniz iş bulmanız o kadar zor olmayacaktır. İş arama platformlarında bu yönde sayısız ilan bulabilirsiniz.

18. WEB TASARIMI

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

web tasarım

Web tasarımı konusunda yeteneğiniz varsa bunu kolaylıkla günlük paraya dönüştürebilirsiniz. Gerek bağımsız olarak freelancer sitelerinden veya doğrudan web tasarım şirketlerinden iş-proje başına çalışarak para kazanabilirsiniz. Web tasarımı oldukça ihtiyaç duyulan bir iştir. Dolayısıyla iş bulma potansiyeliniz oldukça yüksektir.

19. TAMİR – BAKIM

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

tamir

Kendi evinizde bile sermayesiz olarak başlayabileceğiniz bir iş fikridir. Tamir ve bakım hususunda yeteneğiniz varsa kolaylıkla iş bulabileceğiniz gibi kendi evinizde de bu yönde hizmet sağlayarak para kazanabilirsiniz. Tamir ve bakım el emeği içermesi hasebiyle önemli bir gelir elde etme yoludur.

Tamir hizmeti verebileceğiniz alanlar:

 • Bisiklet
 • Tekne
 • Küçük ev aletleri
 • Bilgisayar
 • Cep telefonu
 • Mobilya – Döşeme
 • Çatı
 • Tesisat
 • Araba
 • Kıyafet
 • Saat

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Oto Lastik ve Jant Dükkanı Açmak

20. KİŞİSEL ANTRENÖR

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

antrenör

Spor salonlarının sayısı gün geçtikçe artıyor. Aynı zamanda sağlık endişelerinin artmasına paralel olarak spor yapanların sayısında da önemli bir artış kaydediliyor. Tüm bunlar da kişisel antrenörlere olan talepte artış kaydedilmesine olanak sağlıyor. Bu konuda kendinizi geliştirerek kişisel antrenörlük hizmeti vermeye başlayabilirsiniz. Kişisel antrenörler son derece önemli bir para kazanma potansiyeli taşımaktadır. Sadece birkaç kişiye dahi bu hizmeti sağlayarak günlük olarak 600 liraya kadar para kazanmaya başlayabilirsiniz.

21. VİDEO İZLEME

Günlük Kazanç Potansiyeli: 100 TL

video izle reklam izle

İnternetten yatırımsız olarak para kazandıran yöntemlerden biri de reklam ve video izlemedir. Üstelik bu yol ile dolar kazanma imkanına da sahipsiniz. Günlük olarak para kazandıran sayısız video ve reklam izleme imkanı veren sitelerin birçoğunu aynı anda kullanarak önemli tutarda para kazanabilirsiniz. Bu konuda ek bilgileri Video İzle Para Kazan rehberinden edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin İş Fikirleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran İş Sektörleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ek Gelir Kaynakları

İNCELEYİN: Kendi Aracımla Ne İş Yapabilirim?

İNCELEYİN: İşsizim Ne İş Yapabilirim

İNCELEYİN: Western Union Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Günlük Para Kazandıran 21 Yatırımsız ve Sermayesiz İş Fikri” üzerine 2 yorum

Yorum yapın