Evde 10.000 TL Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin 27 Harika Ek İş Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Evde para kazanmak isteyen bayanlar için hazırlanan rehberimiz aracılığıyla kısa sürede kendi işinizi kurabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Siz de Türkiye’de on milyonlarca kadın gibi ev ekonomisine, hiç evinizden çıkmadan katkı sağlamak istiyor musunuz? Rehberimizde sadece evde ek iş yaparak ayda 10.000 TL’ye yakın para kazanmanızı sağlayacak harika fikirler sunacağız.

Evde para kazanmak isteyen bayanlar arasında yer alıyorsanız; rehberimizde kendinize uygun harika bir para kazanma yolunu keşfedebilirsiniz.

Unutmamanız gereken nokta, her fikrin kendine has taleplerinin bulunmasıdır. Bu nedenle bir iş fikrine giriş yapmadan önce o işin gerekliliklerini iyi bir şekilde keşfetmeniz önemlidir. Ayrıca birçok iş fikri için belirli oranda sermaye gereksinimi olabilir. Dolayısıyla işin sermaye düzeyini de göz önünde bulundurarak kendiniz için en iyi iş fikrini seçtiğinizden emin olun.

Evde aylık 10.000 liraya kadar para kazanmak isteyenler için 27 harika ek iş fikirleri…

1. e-TİCARET

Potansiyel: 10/10
e ticaret

Bu rehberde yer alan en yüksek potansiyel içeren iş fikirlerinden bir tanesidir. Temel şartlar altında e-ticarete başlamak için 15 bin liralık düşük sermaye düzeyi yeterlidir.

e-Ticarete ortalama düzeyde bir giriş yapmak için çok daha fazlası gerekiyor olsa bile şuanda bildiğiniz birçok büyük e-ticaret platformunun çok daha düşük sermayeler ile yola koyulduğunu belirtmek gerekiyor.

e-Ticaret devasa bir pazardır ve sistemi hayata geçirip satışa başlamak için çok fazlasına ihtiyacınız yok. Bir yerden başlamak, yüz binlerce sermayeye sahip olmayı beklemekten çok daha önemlidir. Üstelik birkaç yıl öncesine göre kendi e-ticaret sitenizi kurmak için çok spesifik konularda teknik bilgiye ihtiyacınız yok.

e-ticaret aynı zamanda en iyi yatırım fikirleri arasında yer alıyor. Son yıllarda popülaritesi azımsanmayacak düzeyde artmaya devam ediyor. Türkiye’de de benzer düzeyde ciddi yükselişler yaşanmaktadır.

2. NİKAH ŞEKERİ PAKETLEME

Potansiyel: 6/10

nikah şekeri paketleme işi veren firmalar

Evde aylık 9000 TL’ye kadar para kazandıracak basit iş fikirlerinden biri nikah şekeri paketleme işidir. Evde sadece nikah şekeri paketleme yaparak önemli bir gelir akışı elde edebilirsiniz.

Süper İş Fikirleri’nde bu hususta harika bir rehberimiz bulunuyor. İlgili rehbere Evde Nikah Şekeri Paketleme bağlantısından ulaşabilirsiniz.

3. EDİTÖR

Potansiyel: 7/10

editör

Haber siteleri, dergiler, gazeteler ve dahası için metin editörlüğü hizmetini online olarak verebilirsiniz. Editörler genellikle metin içeriklerini dilbilgisi, yazım denetimi ve hatta okunabilirlik gibi konularda kontrol ederek gerekli hataları tespit eder ve düzenleme yaparlar. Editörlük iyi bir dil bilgisine sahip olan bayanlar için harika bir para kazanma yoludur.

Birçok editör aynı anda çok sayıda işletmeye hizmet sağlayarak aylık 8 bin liradan daha fazla kazanmaktadır. Siz de iş bulmak için editörlük hizmetini başarılı bir şekilde verebileceğiniz web siteleri ile temasa geçebilir ya da iş arama platformlarındaki editörlük ilanlarına başvurabilirsiniz.

İNCELEYİN: Evde Güvenilir Paketleme İşi

4. BAKICILIK

Potansiyel: 4/10

aktivite oyun çocuk

Evde çok fazla vakit geçiriyorsanız ve çocuk ile bebeklere bakmayı seviyorsanız; evden para kazanmanın en iyi yollarından biri olan bakıcılık fikrine yönelebilirsiniz. Çok basit bir şekilde yapılan bu iş fikri için ebeveynlerin harcadığı para son dönemde önemli bir artış kaydetmiştir. Büyükşehirlerde son yıllarda bakıcıların aylık maaşı 10-12 bin liraya kadar yükselmiştir. Siz de bir veya aynı anda birden çok çocuğa kendi evinizde bakıcılık yaparak önemli bir gelir elde edebilirsiniz.

5. SANAL SEYAHAT ACENTASI

Potansiyel: 7/10

sanal-seyahat

Herkes sorunsuz bir tatil geçirmek için bu konuda profesyonel olanlardan daha fazla destek almaya başladı. Tatilini planlayacak, rezervasyon yapacak, en iyi rotalar ve mekanlar hakkında bilgi sahibi olacak kişilere olan arayış hızla artarken; evden çalışacak olan bayanlar için harika bir fikir ortaya çıkmış oluyor.

Siz de tatil konusunda kendinizi geliştirerek bu konuda danışmanlık hizmeti sağlayabilirsiniz. Özellikle sosyal medya hesabı büyük olan kullanıcılar için bu iş fikrindeki potansiyel artış gösteriyor. Instagram ve Pinterest üzerinden bu iş fikrine yönelik hizmet satışı yapabilirsiniz.

6. MAKALE YAZARLIĞI

Potansiyel: 7/10

makale yaz kazan

İnternetten para kazanmanın en etkili yollarından biri de makale yazmaktır. Klavyeye hakim olan kadınlar için eşsiz bir para kazanma yöntemi olarak kullanılan bu iş fikri ile ilgili olarak siteleri keşfetmek için makale yazarak para kazanmak rehberine göz atabilirsiniz. Özellikle moda yazarlığına hakim olan kadınlar bu alanda ciddi düzeyde gelir elde edebiliyor.

7. YEMEK YAPIN

Potansiyel: 6/10

evde yemek yapmak para

Evde yemek yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle lezzetli yemek yapabilecekler için harika bir para kazanma yöntemidir. Sadece yemek siparişi verecek olan müşterileri bulmalı ve talep ettikleri düzeyde yemekleri hijyen koşullarına uygun bir şekilde hazırlamalısınız. Türkiye’de son dönemde bayanların evde ek iş olarak yoğun bir şekilde kullandığı bir yöntemdir. Bu alanda ilerlemek ve para kazanmak isteyen bayanlar Evde Yemek Yaparak Para Kazanmak rehberine mutlaka göz atmalı.

En iyi ek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

8. ÖDEV YAPIN

Potansiyel: 5/10

ödev

Evde ödev yaparak para kazanabilirsiniz.

Özellikle,

 • Matematik
 • Fizik
 • Kimya
 • İngilizce

derslerinde yetkinliğe sahipseniz; öğrencilere bu alanda yardımcı olabilirsiniz. Ödev yapacağınız öğrencileri bulmak için Ödev Yaparak Para Kazanmak rehberinden yardım alabilirsiniz.

Ödev başına 100 liraya kadar para kazanabileceğinizi unutmayın. Sadece bu alanda ilerleyerek bile evde aylık 8000 TL para kazanabilirsiniz.

9. SESLENDİRME

Potansiyel: 5/10

seslendirme

Evde seslendirme yaparak bir kadın olarak para kazanabilirsiniz. Video içeriği hazırlayan fenomenler, şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Son derece hızlı para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz. Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

10. ÇAĞRI PERSONELİ

Potansiyel: 7/10

çağrı personeli

Evde iş yapmak isteyen bir bayan olarak; işletmeler için kendi evinizden çağrı merkezi personeli olarak hizmet verebilirsiniz. Çağrı merkezleri yüksek istihdam talebi bulunan işletmelerdir. İlgili işletmeler düzenli personel bulmakta son derece sorunlar yaşamakta. Bu konuda deneyime sahipseniz eğer günlük olarak (part time) bile çalışarak para kazanabilirsiniz. Kendi bölgenizdeki çağrı merkezlerine ulaşarak personel alımı konusunda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca Kariyer, Yenibiris gibi platformlardaki ilanlara başvuruda bulunabilirsiniz.

11. PAKETLEME

Potansiyel: 7/10

paketleme

Evde paketleme işlerine yoğunlaşarak gelir elde edebilirsiniz.

Her türlü üretim faaliyetinin yürütüldüğü işletmede paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca matbaa gibi işletmeler de sıklıkla paketleme konusunda personel istihdam ediyor.

Paketleme işlerini bulmak oldukça kolaydır. Üretim yapan tüm işletmelere ulaşarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin her bölgesindeki paketleme işlerine yönelik bilgi almak ve başvurmak için de Evde Paketleme İşi Veren Firmalar rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

12. VİDEO ve REKLAM İZLEME

Potansiyel: 4/10

video izle reklam izle

İnternetten yatırımsız ve sermayesiz olarak para kazandıran yöntemlerden biri de bilgisayarınızdan veya cep telefonunuzdan reklam ve video izlemedir. Üstelik bu yol ile dolar kazanma imkanına da sahipsiniz. Günlük olarak para kazandıran sayısız video ve reklam izleme imkanı veren sitelerin birçoğunu aynı anda kullanarak önemli tutarda para kazanabilirsiniz.

Bu konuda ek bilgileri Video İzle Para Kazan rehberinden edinebilirsiniz.

13. UYGULAMA İNDİRME

Potansiyel: 5/10

mobil uygulama

Akıllı bir cep telefonuna sahipseniz; neredeyse birkaç dakika içerisinde evden kendi cep telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar ile dolar kazanabileceğinizi biliyor musunuz? Üstelik aynı anda çok sayıda uygulama indirerek kazancınızı büyük oranda artırabilirsiniz. Uygulamalar genel olarak anket, oyun gibi çeşitli özelliklere sahiptir ve siz istenilen görevleri tamamlayarak para kazanabiliyorsunuz.

Sizlere dolar kazandıracak olan uygulamaları keşfetmek için Para Kazandıran Uygulamalar rehberi göz atmanızı bekliyor.

14. FOTOĞRAFÇILIK

Potansiyel: 7/10

fotoğraf (1)

Evde bayanlar için harika fikirlerden biri de fotoğrafçılıktır. Özellikle e-ticaret platformlarının hızla arttığı bir ortamda; ürün görsellerinin en iyi fotoğraflarını çekmek ve bu fotoğrafları daha kaliteli ve ilgi çekici gösterecek olan profesyonellere ihtiyaç duyuluyor. Bu alanda kendinizi geliştirerek e-ticaret ile ilgilenen işletmelere yönelik hizmet verebilirsiniz. Türkiye’de bile bu alanda başarılı olan çok sayıda profesyonel fotoğraf başına 12 liraya yakın para kazanmaktadır. Özellikle giyim ürünleri için bu hizmeti verebilecek olanları eşsiz bir gelir fırsatı beklemektedir.

15. ONLİNE MUHASEBE

Potansiyel: 6/10

muhasebe

Muhasebe hizmetlerinin gün geçtikçe daha online ortama aktarıldığını keşfetmek zor değil. Özellikle küçük işletmeler muhasebe konusunda evden freelancer olarak çalışan kişilerden hizmet almaya daha fazla ilgi göstermeye başladı. Muhasebe konusunda deneyime sahipseniz; özellikle küçük işletmeler ile temasa geçerek muhasebe için hizmet sağlayabilirsiniz.

16. EL YAPIMI ÜRÜN SATIŞI

Potansiyel: 8/10

evde yapıp satmak

Evde ürün yaparak onları satabilirsiniz. Son derece etkili bir para kazanma yolu olarak Süper İş Fikirleri tarafından ülkemizdeki tüm bayanlara önerilmektedir.

Evde yapıp satabileceğiniz çok sayıda ürün var. En yüksek potansiyeli taşıyan bazı ürünler:

 • Ahşap oyuncak
 • Çanta
 • Saç aksesuarları
 • Takılar
 • Anahtarlık
 • Nişan ürünleri
 • Örgü
 • Kilim

Evde yapıp satabileceğiniz diğer ürünleri keşfetmek için Evde Ne Yapıp Satabilirim rehberini inceleyebilirsiniz.

17. İKİNCİ EL GİYSİ SATIŞI

Potansiyel: 8/10

giysi

Dolap ve Letgo gibi uygulamalar sayesinde ikinci el ürünleri satın almak ve tekrar satışa koymak oldukça kolay hale geldi. Üstelik tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen bu uygulamalar sayesinde kolay yoldan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, bu uygulamalarda ucuza satılan giyim ürünlerini keşfetmek ve satın almaktan başlıyor. Ardından ilgili ürünleri gerek yenileyerek gerekse de daha iyi ve ilgi çekici bir sunum ile tekrar satışa koyarak para kazanabilirsiniz. Bu süreçte aceleci olmamalı ve ürün için en iyi müşteriyi beklemek için sabırlı olmalısınız.

18. YOUTUBERLİK

Potansiyel: 10/10

youtuber

Bayanlar için evden yapılabilecek işlerden biri de Youtuberliktir. Önemli bir para kazanma yoluna dönüşen Youtube için video içerikleri üreterek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Özellikle kendi alanında ilgi çekici içerik üretebilen kişiler bu yol ile hayal dahi edemeyecekleri bir gelir skalasına ulaşabilmektedir.

Youtube’den para kazanmaya başlamak için ilk sahip olmanız gereken şey bir kanal fikridir. En iyi fikre ulaşmak için Youtube Kanal Fikirleri rehberi tam olarak aradığınız bilgiye ulaşmanız konusunda yardımcı olacaktır.

19. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Potansiyel: 8/10

sosyal medya

Evde başlanabilecek iş fikirlerinden biri de sosyal medya danışmanlığı vermektir. Bilgisayarınız ve internetiniz varsa sermayesiz olarak başlamak oldukça kolaydır. Hizmet sağlayabilecek kişi veya işletmeleri de yine sosyal medya konusunda sorun yaşayan işletmeleri keşfederek kolaylıkla bulabilirsiniz.

İşletmeler ve ünlü kişiler için sosyal medya paylaşımlarının hazırlanması, zamanlanması, hesapların büyütülmesi, gelen sorulara yanıtların verilmesi ve istenilen zaman düzeylerinde raporların oluşturulması da bu işin bir parçasıdır.

20. YETİŞTİRİCİLİK

Potansiyel: 10/10

saksı-yetiştiricilik

Evinizdeki birkaç saksıda bile yetiştiricilik yapabileceğinizi biliyor musunuz? Yetiştiriciliği amatörün biraz daha üst seviyesinde yapabilmek için 1-22 bin lira paranız dahi olsa yeterlidir. Çok değerli olan mantar türlerine yönelik bir yetiştiriciliği çok az alanda dahi gerçekleştirerek para kazanabilirsiniz. Özellikle kültür mantarı yetiştiriciliğine yönelerek güzel bir gelir elde edebilirsiniz. Bahçe veya bodrum gibi bir alana sahipseniz de ilgili yetiştiriciliği çok daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

21. ORGANİK TURŞU YAPIMI

Potansiyel: 6/10

turşu yapımı

Son dönemde dünyanın geri kalanında olduğu gibi Türkiye’de de sağlık endişelerinin artmasına paralel olarak organik etiketli ev yapımı turşulara rağbet ciddi oranda artış gösterdi. Youtube’deki birkaç video aracılığıyla kolaylıkla organik turşu yapımını öğrenebilirsiniz. 1-2 bin lira ile de gerekli malzemeleri satın aldıktan sonra turşu üretimine geçebilirsiniz.

Ürettiğiniz turşuları her türlü organik ürün satan işletmelere, kasaplara, marketlere çok rahat bir şekilde satabilirsiniz. Bu tür işletmelere ürünlerinizi satış üzerinden anlaşmalı olarak bırakmanızı öneririz. Bu sayede ürünlerinizi her türlü mağazada satışa koyma fırsatınız olacak. İşletme sahipleri de ürün satıldıkça para kazanacağı için büyük oranda sizinle anlaşacaklardır.

Organik turşular standart turşulara göre yaklaşık 2 kat pahalı satılmaktadır. Ortalama olarak tüm masrafları ile 9 liraya ürettiğiniz yarım kilogram turşuyu 45 liraya satabiliyorsunuz. Dolayısıyla çok yüksek kar marjlarına erişme fırsatınız var.

22. KALİGRAFİ

Potansiyel: 5/10

kaligrafi

Son zamanlarda yeniden trend olan bir çizim türü olan kaligrafi üzerine kendinizi geliştirerek, düğün davetiyesi, el yapımı ilanlar ve çeşitli görsellere daha fazla dikkat çekici bir form kazandırmak üzere hizmet verebilirsiniz.

Kaligrafi sanatı oldukça ilgi çekicidir. Bunu başarabilmek için bir kursa katılabilir veya Youtube’deki sayısız videodan yardım alabilirsiniz. Oldukça eğlenceli bir aktivite olduğunu belirtmekte yarar var. Dolayısıyla eğlenceli bir hobi olarak da değerlendirilebilmektedir.

23. ÖRGÜ

Potansiyel: 7/10

örgü

Örgü yapımı evde para kazanmanın etkili yollarından biridir.

Atkı, şapka, hırka ve benzeri giyim ürünlerini örmeyi sevenler bu hobisini aynı zamanda bir gelir aracına da dönüştürebilir. Son derece kolay bir şekilde bu ürünleri satabilir ve gün geçtikçe daha fazla sipariş elde edebilirsiniz. Yapmanız gereken insanların taleplerine uygun örgü ürünlerini ortaya çıkartmak olacak.

Örgü ürünlerini satmak için Letgo, Dolap ve Facebook gruplarını kullanabilirsiniz. Ayrıca Instagram’da butik açmak da bu konuda size büyük ölçüde yardımcı olabilir.

24. ASTRONOMİ

Potansiyel: 7/10

astronomi

Birçok insan hobi olarak astronomi ile ilgilenmektedir. Astronomi aynı zamanda para kazanmanızı sağlayacak hobiler arasında yer almaktadır. Astronomi konusunda bir profesyonelseniz; bir web sitesi, blog ya da sosyal medya hesabı açarak astronomi ile ilgili fikirlerinizi beyan ederek ziyaretçi ya da takipçi elde edebilirsiniz. Ardından belirli bir kitleye erişmeyi başarırsanız sayfanıza ya da web siteniz ile blogunuza reklam alarak takipçilerinizi paraya dönüştürme imkanınız olacak.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen son derece popüler bir iş fikridir. Aynı zamanda hobiniz ile ilgilenebilir ve önemli düzeyde para kazanma fırsatına erişebilirsiniz.

25. ONLİNE EĞİTİM

Potansiyel: 9/10

online eğitim

Pandemi sonrasında dünyanın her noktasında online eğitime olan talepte büyük bir artış söz konusu. İlgili talepteki artış da evden para kazanmak isteyenler için de önemli bir fırsat oluşturdu.

Evden para kazanmak istiyorsanız siz de çocuklara online olarak eğitim verebilirsiniz. Son derece etkili bir para kazanma yolu olan bu fikri uygulamak için elbette çocuklara aktarabilecek düzeyde bir ders alanında yetkin olmanız gerekiyor.

En çok para kazandıran online dersler:

 • İngilizce
 • Matematik
 • Güzel Sanatlar
 • Fizik
 • Kimya
 • Ekonomi Yönetimi
 • Sosyal İlişkiler

26. SANAL ASİSTAN

Potansiyel: 4/10

sanal asistan

Genellikle iş insanlarına hizmet veren sanal asistanlar, bu kişilerin randevularını düzenler, görüşmelerini ayarlar, sosyal medya hesaplarını kontrol eder, maillerini yanıtlar. Ayrıca çeşitli ekstra görevler için de kişilere hizmet verirler. Son yıllarda Türkiye’de de sanal asistan olarak aylık 7-8 bin lira para kazanan bayanlar var. Genellikle bu sektörde bayanların istihdamı çok daha yüksek durumda bulunuyor. Siz de iş arama platformlarında ve özellikle Sahibinden’deki bu ilanlara başvurarak iş bulabilirsiniz.

En iyi ek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

İNCELEYİN: İŞKUR Evde İş İmkanı

İNCELEYİN: Öğrenciler İçin Para Kazanma Yolları

İNCELEYİN: Ebebek Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Evde 10.000 TL Para Kazanmak İsteyen Bayanlar İçin 27 Harika Ek İş Fikirleri” üzerine bir yorum

Yorum yapın