250+ XML Bayilik Veren Firmalar ile Ücretsiz e-Ticaret Bayiliği Fırsatı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

XML Bayilik son yıllarda e-ticarete giriş yapmak isteyen ancak yeterli kadar sermayesi olmadığı için stok tutmakta sorun yaşayan girişimci ve yatırımcılar için öne çıkan bir iş fikri modelidir.

XML Bayilik veren firmalar aracılığıyla girişimci ve yatırımcılar farklı bir toptancının ürünlerini kendi e-ticaret sitelerinde istedikleri ek kar marjları ile satışa sunma olanağına erişebilmektedir.

Örneğin, bir seyahat acentesi, bir havayolu şirketi veya otel zinciri ile XML tabanlı bir anlaşma yaparak, rezervasyon sistemlerine erişebilir ve müşterilerine bu şirketlerin hizmetlerini sunabilir. Bu şekilde, XML bayilik, farklı şirketler arasında işbirliği imkanı sağlamaktadır.

Bu rehberde Türkiye’de xml bayilik veren firmalar arasında en yüksek potansiyel içeren 250’den fazla firmayı bulabilirsiniz. Rehberdeki tüm platformlar 2023 yılı için geçerli bir XML Bayilik sistemine sahiptir. Ancak bazı işletmeler zaman zaman XML Bayilik sisteminde değişikliklere gidebilmektedir. Son kararı vermeden önce işletmeler ile iletişime geçilmesini tavsiye ederiz.

XML NEDİR?

Bir veri işleme standardı olarak bilinen XML’nin açılımı ‘’Extensible Markum Language’’dir ve Türkçeye ‘’Genişletilebilir İşaretleme Dili’’ olarak çevrilebilmektedir. XML genel olarak web siteleri arasındaki iletişim bir standart haline getirilmesi amacıyla kullanılmaktadır. Son yıllarda XML genel olarak web siteleri arasındaki verilerin çekilmesi amacıyla yoğun olarak kullanılıyor.

e-Ticaret sektöründe XML genel olarak bir platformdaki ürünlerin her türlü bilgisinin otomatik olarak farklı bir web siteye aktarılması amacıyla kullanılıyor.

XML olmadan önce e-ticaret bayiliklerinde tüm veriler belirli ekipler aracılığıyla sürekli kontrol altında tutularak gerçekleştiriliyordu. Ancak XML sistemleri aracılığıyla bir sitedeki tüm veriler anlık olarak başka bir web sitesi altında kullanıcılara sunulabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran 100 Franchise

XML BAYİLİĞİ NEDİR?

XML bayiliği

XML bayiliği bir web sitesinde yer alan ve genellikle ürünün fiyatının, adının, kargo durumunun, stok durumunun ve açıklamasının başka bir web sitesine aktarılması amacıyla sağlanan otomatik işbirliğidir. XML bayiliği her e-ticaret sitesinin herkese açtığı bir husus değildir. XML bayiliği bazı platformlarda ek ücret de gerektiren bir husustur. Dolayısıyla XML bayiliği almak için ilgili web siteleri ile iletişime geçmek ve bayilik anlaşması yapmak gerekiyor. Bu sistemler ilgili bayilik anlaşmaları sonrasında size B2B paneli sağlamaktadır.

XML bayilik fırsatını ücretsiz olarak herkese açan web platformları da vardır. Burada genel husus, bir e-ticaret sitesi kurarken yazılım olarak tercih edilen altyapının XML bayiliğine uygun olarak seçilmesinden geçiyor. Dropshipping amacıyla kullanılan platformların XML iletişimini desteklemesi gereklidir. Ardından aşağıda yer alan XML Bayiliği veren firmalar aracılığıyla kendi e-ticaret platformunuzu stoksuz olarak kullanabiliyorsunuz.

XML BAYİLİĞİ AVANTAJLARI

XML bayiliği birçok genel avantajı bulunmaktadır. Bunların en başında ise stoksuz olarak e-ticaret işine girmektir. Genel olarak piyasada zaten bulunan bir ürünün daha düşük fiyatlar ile üreticiden alınıp, müşteriye sunulması prensibiyle çalışacaksınız. Bu nedenle siz bir ürünün satın alınması, depolanması, kargolanması gibi hiçbir husus ile ilgilenmeyeceksiniz. Tek sorumluluğunuz ilgili web sitenize müşteri çekmek amacıyla reklam ve pazarlama çalışması yapmaktır.

XML bayiliğinin birçok avantajı vardır:

 1. Geniş ürün yelpazesi: XML tabanlı API’ler, diğer şirketlere ait birçok ürüne erişim sağlar. Bu kadar geniş bir ürün yelpazesine erişmek, işletmelerin kendi hizmetlerini müşterilerine sunmak için daha fazla seçenek sunar.
 2. Kolay entegrasyon: XML tabanlı API’ler, diğer web siteleri ve uygulamalarıyla kolayca entegre edilebilir. Bu sayede işletmeler, daha fazla müşteriye erişebilir ve daha fazla satış yapabilir.
 3. Rekabet avantajı: XML bayiliği sayesinde, işletmeler diğer benzerlerinden farklı hizmetler sunabilirler. Bu da müşterilerin ilgisini çeker ve işletmelere rekabet avantajı sağlar.
 4. Daha az maliyet: XML bayilikleri, işletmelerin müşterilerine daha fazla seçenek sunmasını sağlayarak, kendi ürünlerini geliştirmek veya pazarlama faaliyetlerinde daha fazla para harcamak zorunda kalmadan gelirlerini artırabilir.
 5. Özelleştirme becerisi: İşletmeler, XML API’lere özelleştirme ekleyerek, müşterilere daha iyi bir deneyim sunabilirler. Bu, müşterilerin işletmeye olan bağlılığını artırabilir ve daha fazla müşteri kazandırabilir.

XML Bayilik genel bazı diğer avantajları:

 1. Ürünleri bulmak için çaba göstermenize gerek yok
 2. Stok tutma problemi yok
 3. Ürünleri kargolamanız gerekmiyor, iadelerini karşılamanız gerekmiyor
 4. Stok durumu, fiyat, açıklama vb. değişen özellikleri sürekli kontrol zahmeti yok
 5. Fatura kesmeniz gerekmiyor
 6. Üretici arama derdi ortadan kalkıyor
 7. Yoğun personel ihtiyacınız yok. Tek bir kişi bile yeterli.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Al Sat İşleri Yapmak İçin En Karlı 24 Ticaret Fikirleri

XML BAYİLİĞİ DEZAVANTAJLARI

XML bayiliği sadece avantajları bulunan bir husus değildir. Aslında en kritik noktada size ciddi bir dezavantaj getirir. Bu da bir ürünün satışından elde edeceğiniz kar marjıdır. XML bayiliğinde size sunulan ürünler üzerinden size XML bayilik veren platform da gelir elde etmektedir. Dolayısıyla ürünlerin üretici fiyatını almak yerine bayiliği sağlayan platformun fiyatından satış yapmak zorunda kalacaksınız.

Ülkemizde e-ticaret sektöründe kar marjları yüksektir ancak bazı çok satılan ürünlerde kar marjı üreticiden bile yüzde 10 seviyelerinde bulunuyorken; XML bayiliğinde sizin karınız yüzde 4’lere kadar düşebilecektir. Bu nedenle ürünü sattığınız halde, bayiliği veren platformdan daha az kar elde edebilirsiniz. Yine de avantajlar kısmında yer alan hususlar göz önüne alındığında; çok az çaba ile pasif gelir bile sayılabilecek iş fikirleri arasında yer almaktadır.

Ülkemizde XML bayilik sistemi ile hayata geçirilen on binlerce e-ticaret sitesi vardır. Birçoğu düzenli bakım haricinde ek bir çaba gerektirmiyor. Dolayısıyla tek bir kişi ile aynı anda 10-20 platformu bile yönetebilirsiniz.

XML BAYİLİK ÜCRETSİZ Mİ?

XML Bayilik sistemi genel olarak hem bayiliği veren hem de alanlar için bir kazan-kazan prensibi taşımaktadır. Dolayısıyla XML bayiliği vermek ilgili e-ticaret siteleri için ek gelir yakalama fırsatı sağlamaktadır. Bu sayede birçok platform satışlarını önemli ölçüde artırmıştır. XML bayiliği veren firmaların sayısı son dönemde ciddi bir artış içinde bulunuyor. Hemen hemen her türlü kategorideki e-ticaret siteleri bayilik vermeye başlamıştır.

XML bayiliğini ücretli veren çok sayıda platform olduğu gibi tamamen ücretsiz olarak da veren çok sayıda site var. Bunlara yönelik araştırma yapacağınız kadar bilgi sağlayacağız. Ancak zaman zaman işletmeler bu yönde farklı kararlar alabilmektedir. Son karar öncesinde iletişim kurmanız önemli.

TELEFON KILIFI XML BAYİLİK

Telefon kılıfı sektörü ülkemizin son dönemde en çok büyüyen sektörleri arasında yer almaktadır. Ülkemizde çok az sayıda telefon kılıfı XML bayiliği veren firma bulunuyor.

Telefon Kılıfı www.bacover.com/
Telefon Kılıfı, Ekran Koruyucu ve çeşitli aksesuarlar www.cepevi.com/

İnceleyin: Aksesuar Dükkanı Açmak

TOPTAN XML BAYİLİK

Toptan Ürünler https://www.kolayisim.com
Toptan Ürünler https://www.egatoptan.com/
Toptan Ürünler https://www.easytoptan.com/
Toptan Ürünler https://www.limitsizmagaza.net/
Toptan Ürünler https://www.bsithalat.com/
Toptan Ürünler https://www.toptancarsisi.com/

OTO AKSESUAR XML BAYİLİK

Oto aksesuar sektöründe bayilik almak için tercih edebileceğiniz xml veren firmalar…

Oto Aksesuar https://shop.alveta.com.tr/
Oto Aksesuar https://www.cantabende.com/

ELEKTRONİK XML BAYİLİK

Türkiye’de elektronik sektörü en yüksek e-ticaret satış hacminin bulunduğu ana sektörler arasında yer alıyor. Elektronik sektöründe bayilik veren çok sayıda e-ticaret sitesi var. Her birinin ürünlerini, satış hacimlerini ve bayilik için verdikleri iskonto miktarını ayrı ayrı değerlendirmeniz öneriliyor. En iyi bayilik seçeneğini değerlendirmek önemlidir.

Elektronik sektöründe XML Bayilik veren firmalar:

Kategori Bayilik Web Site
Bilgisayar ve Elektronik www.cozum.com.tr
Bilgisayar ve Elektronik www.gunes.net
Bilgisayar ve Elektronik www.eksenbilgisayar.com
Elektronik www.piranha.com.tr
Elektronik www.pcbayi.com
Elektronik ve Cep Telefonu www.e-bayi.net
Toner, Kartuş ve Sarf Malzeme www.aksel.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Ev Aletleri www.ocak.com.tr
Bilişim Ürünleri www.arena.com.tr
Bilişim Ürünleri www.eksa.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.index.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.penta.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.oksid.com.tr
Bilgisayar www.sebilbilgisayar.com.tr
Teknoloji, Elektrikli Ev Aletleri ve TV Ürünleri www.goldmaster.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.netexpazar.com
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.datagate.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.despec.com.tr
Bilgisayar ve Teknoloji www.armada.com.tr
Bilgisayar ve Ofis Malzemeleri www.bitmeyenkartus.com.tr
Elektronik, Bilgisayar ve Teknoloji www.koyuncu.com.tr

İNCELEYİN: Ücretsiz Bayilik Veren Firmalar

PETSHOP XML BAYİLİK

Son yıllarda özellikle hayvan yemi satışlarında yaşanan patlama ile birlikte petshop e-ticaret platformlarındaki satışlar had safhaya yükselmiş durumda. Dropshipping üzerinden petshop e-ticaret sektörüne girmek için bir Petshop XML Bayiliği tam aradığınız husus olabilir.

Kendi web sitenizi kurmak amacıyla aşağıdaki bayilik seçeneklerini değerlendirebilirsiniz:

Kategori Bayilik Web Site
Petshop www.petzanya.com
Petshop www.markapet.com
Petshop www.findikpetshop.com
Petshop www.mamatoptancisi.com
Petshop www.patimama.com
Petshop www.kurumama.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tişört Tasarlayarak Para Kazanmak

GİYİM XML BAYİLİK

E-ticaret söz konusu olduğunda ilk olarak değerlendirilmesi gereken sektör giyim ve modadır. Bu alanda inanılmaz düzeyde rekabet olduğunun farkında olmanız gerekiyor. Aynı zamanda farklı ürünler bulabilen ve iyi bir müşteri deneyimi sağlama taahhüdü sağlayan girişimciler için ilgi çekici e-ticaret sektörleri arasında yer alıyor.

Kadın ve Erkek Giyim sektöründe xml bayiliği veren firmalar:

Kategori Bayilik Web Site
Giyim ve Moda www.kolayisim.com
Giyim ve Moda www.lafaba.com
Giyim ve Moda www.wessi.com
Giyim ve Moda www.colezium.com
Giyim ve Moda www.simisso.com
Giyim ve Moda www.fileli.com
Giyim ve Moda www.mottobeyoglu.com
Giyim ve Moda www.tozlu.com
Giyim ve Moda www.gimeravm.com
Giyim ve Moda www.tenimoda.com
Giyim ve Moda www.vettamoda.com
Giyim ve Moda www.liona.com.tr
Giyim ve Moda www.poniba.com
Giyim ve Moda www.ceyyiz.com
Giyim ve Moda www.stilimon.com
Giyim ve Moda www.vixson.com
Giyim ve Moda www.modacizgi.com
Giyim ve Moda www.ekatekstil.com
Giyim ve Moda www.kirligiyim.com
Giyim ve Moda www.selinbutik.com
Giyim ve Moda www.hamzaerol.com.tr
Giyim ve Moda www.markacity.com.tr
Giyim ve Moda www.fnac.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yok Artık Diyeceğiniz Zengin Eden 16 İlginç İş Fikirleri

İÇ GİYİM XML BAYİLİK

Yerinde satın alma konusunda en çok sorun yaşanan alışveriş kategorilerinden biri olması nedeniyle e-ticaret satışları önemli bir potansiyel içermektedir. Giyim sektörüne giriş yapmak isteyenler için önemli bir alandır. Pazarlama ve reklam konusunda çalışma sorunu yaşamayacak olan girişimcilere önerilen alanlar arasında yer alıyor.

İç giyim sektöründe xml bayiliği veren siteler:

Kategori Bayilik Web Site
İç Giyim www.pamuktenim.com
İç Giyim www.jartiyertakim.com
İç Giyim www.icgiyimruzgari.com.tr
İç Giyim www.icgiysim.com
İç Giyim www.tarzinbu.com
İç Giyim www.seelove.net

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Organik ve Yöresel Gıda Dükkanı Açmak

AYAKKABI XML BAYİLİK

Covid dönemi haricinde her yıl büyüme kaydeden e-ticaret sektörlerinin başında ayakkabı gelmektedir. Bu sektöre girmek isteyen girişimcilerin özellikle yeni nesil ayakkabılarına yönelik rekabet boşluğunu değerlendirmesi önerilmektedir. Özellikle spor ayakkabılar için moda çok hızlı değişmekte ve bu nedenle tüketiciler farklı platformlara da göz atmaktadır.

Ayakkabı sektöründe XML bayilik veren siteler:

Kategori Bayilik Web Site
Ayakkabı www.serenze.com
Ayakkabı www.hapshoe.com
Ayakkabı www.klasayakkabi.com
Ayakkabı www.niloshka.com
Çocuk Ayakkabı www.raker.com.tr
Ayakkabı www.ayakland.com
Ayakkabı www.limoya.com
Ayakkabı www.bayiboa.com
Ayakkabı www.glami.com.tr
Ayakkabı www.lukkashoes.com
Ayakkabı www.suuet.com

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En İyi Ayakkabı Markaları

EV TEKSTİLİ XML BAYİLİK

Düğün sezonu öncesinde mutlaka değerlendirilmesi gereken xml bayiliklerinden biri de ev tekstilidir. Bu sektörde bayilik fırsatı sağlayan çok sayıda firma bulunmuyor. Diğer sektörler ile karşılaştırıldığında kar marjı oranları tatmin edici seviyede bulunmaktadır.

Ev tekstili xml veren firmalar:

Kategori Bayilik Web Site
Ev Tekstili www.nevresimdunyasi.com
Ev Tekstili www.sezontrendi.com
Ev Tekstili www.tekstilbayi.com
Ev Tekstili www.zeyve.com.tr

KOZMETİK XML BAYİLİK

Yeni moda trendlerindeki değişimler ile birlikte en iyi xml bayiliği fırsatı da kozmetik sektöründe yaşanıyor. Bu sektörde ücretsiz xml bayiliği veren firmalar son derece yüksektir. Kar marjlarının yüksek olduğu bu sektörde pazarlama imkanları da son derece gelişmiştir. Sadece Instagram üzerinden ilerleyen bir kampanya bile ciddi geri dönüş imkanı tanıyor.

Kozmetik XML Bayiliği Veren Firmalar:

Kategori Bayilik Web Site
Kozmetik www.ivanatura.com
Kozmetik www.webdepo.com
Kozmetik www.mavikozmetik.com.tr
Kozmetik www.tanacan.com
Kozmetik www.atomizer.com.tr
Kozmetik www.kozmetiksite.com
Kozmetik www.kozmetikcim.com
Kozmetik www.dermokozmetika.com.tr
Kozmetik www.slovcin.com
Kozmetik www.dilaykozmetik.com

ÇANTA XML BAYİLİK

Çanta sektöründe e-ticaret işine başlamak için ihtiyacınız olan xml veren firmalar listesi:

Çanta https://www.goithalat.com/canta
Çanta https://www.cantabende.com/

KİTAP XML BAYİLİK

Kitap https://www.yerimegonder.com/
Kitap https://www.birkitabimvar.com/
Kitap https://www.avrupakitabevi.com/

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Instagram Para Kazanmak

XML BAYİLİK KAZANCI NE KADAR?

XML bayilik sektöründe standart sektör kar marjlarını yakalamak mümkün değildir. Bu sektörde kar marjları ana satış kar marjlarının neredeyse yarısı oranında bulunmaktadır. Ancak giderlerin olmaması nedeniyle kar marjları önemli bir potansiyel fırsatı sağlıyor.

XML bayilik kazancı genellikle satış üzerine eklenen tutar üzerinden elde ediliyor. XML bayiliği veren firmalar size net bir kar marjı fırsatı sağlamaz. Size sadece ürünlerin otomatik olarak satışı için bir otomatik altyapı hizmeti verirler. Siz kendi kar marjınızı kendiniz belirlersiniz. Dışarıdan alınan her ürün üzerine dilediğiniz oranda kar marjı ekleyebilirsiniz. Ancak bu tutarı yüksek tutmanız satışlarınızı büyük oranda azaltacaktır. Dolayısıyla sektörde genel kar marjları yüzde 11 seviyesinde bulunmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran Siteler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 3D Secure Olmayan Siteler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Kargo Bayiliği Veren Firmalar

İNCELEYİN: Market Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“250+ XML Bayilik Veren Firmalar ile Ücretsiz e-Ticaret Bayiliği Fırsatı” üzerine 10 yorum

 1. Merhaba,

  toptanstore.com olarak tüm bayilerimize ücretsiz xml ve dropshipping hizmeti sunmaktayız.

  Lütfen bizi de listeye ekleyiniz.

  Saygılarımızla,

  Yanıtla

Yorum yapın