Köfteci Yusuf Bayilik: Şartları, Bedeli ve Kazancı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Türkiye’nin en büyük köfte markalarından biri olan Köfteci Yusuf bayilik seçenekleri ile girişimci ve yatırımcılara önemli bir marka çatısı altında iş kurma fırsatı sağlamaktadır. Siz de Köfteci Yusuf aracılığıyla bayilik alarak Türkiye çapında en önemli gıda markalarından birinin bünyesi altında iş kurabilirsiniz.

1996 yılında İznik’te kurulan Köfteci Yusuf bugün Bursa’da 44, İstanbul’da 67, Ankara’da 18, İzmir’de 26, Balıkesir’de 12, Samsun’da 7, Antalya’da, 9, Kocaeli’de 6, Muğla, Konya, Aydın, Sakarya, ve Eskişehir’ de 5, Afyonkarahisar’da ve Kayseri’de 4, Yalova, Denizli’de 3, Nevşehir, Uşak, Bilecik, Ordu, Kırıkkale, Manisa, Isparta, Tekirdağ, Düzce, Çankırı’da 2, Çanakkale, Çorum, Kütahya, Amasya, Burdur, Edirne, Zonguldak, Aksaray, Kırklareli, Kırşehir’de ve Yozgat’ta 1’er tane olmak üzere toplam 260 bayiliğe sahiptir. Şirketin iş hacmi gün be gün artış göstermekte olup Türkiye’de alınabilecek en iyi franchise fırsatlarından birine sahiptir.

Geniş menüsü ile müşteri potansiyeli her yıl büyüme kaydeden Köfteci Yusuf bayilik hakkında rehberimizde şartlar, bedel ve kazanç konusunda ayrıntılı bilgiler yer almaktadır.

NEDEN KÖFTECİ YUSUF BAYİLİĞİ ALMALIYIM?

köfteci-yusuf-bayilik

Gıda sektöründe iş kurmak isteyen girişimci ve yatırımcıların her yıl büyüme performansını artıran şirketlerin bayiliklerine yönelik yatırım yapması tavsiye edilmektedir. Bu kapsamda kendi sektöründe rekabetsiz konumda bulunan Köfteci Yusuf’tan bayilik almak en doğru seçeneklerden biridir. Özellikle iş kurulması planlanan bölgede mevcutta bir Köfteci Yusuf bayiliği yoksa geniş bir müşteri potansiyeline çok hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Köfteci Yusuf aynı zamanda profesyonel bir bayilik sistemine sahiptir. Bu sebeple iş geliştirme konusunda işletmenin performansı girişimciler lehine artış göstermektedir. Bu da işletmenin neden seçilmesi gerektiğine yönelik birkaç potansiyelden sadece biridir.

BAYİLİK VERİLEN İLLER VE POTANSİYEL LOKASYON SEÇİMİ

köfteci yusuf

Köfteci Yusuf ülkemizin her bölgesinde mevcut olan bir işletmedir. Dolayısıyla tüm Türkiye’deki büyüme fırsatları için tüm illere bayilik vermektedir. Bu sebeple en iyi lokasyonu seçmek için iyi bir araştırma yaptığınızdan emin olmalısınız.

Köfteci Yusuf için en iyi bayilik lokasyonları arasında yüksek nüfusa sahip il ve ilçelerdeki yaya trafiğinin yoğun olduğu bölgelerdir.

Eğer ülke genelinde bir araştırma gerçekleştiriyorsanız müşteri potansiyeli en yüksek 10 il şöyle:

 1. İstanbul: Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul, yüksek nüfusu ve turistik cazibesiyle Köfteci Yusuf için en iyi bayilik bölgesidir.
 2. Ankara: Başkent olması ve büyük bir öğrenci popülasyonuna sahip olması nedeniyle Köfteci Yusuf için çok iyi bir bayilik lokasyonu.
 3. İzmir: Ege Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden olan İzmir, turistlerin yanı sıra yerel halkın da ilgisini de içeren bir pazar sunmaktadır.
 4. Antalya: Turizmin merkezi olan Antalya, yaz aylarında çok yoğun turist trafiği yaşamaktadır. Bu sebeple Köfteci Yusuf için ideal bir bayilik lokasyonudur.
 5. Bursa: Türkiye’nin dördüncü büyük şehri olan Bursa, sanayi ve ticaret merkezidir. Bu da şehrin gıda sektörü için önemli fırsatlar barındırmasına olanak sağlıyor.
 6. Adana: Yöresel lezzetlere olan ilgisiyle ünlüdür. Köfte sektörünün şehirdeki potansiyeli yüksektir.
 7. Gaziantep: Türkiye’nin gastronomi başkenti olarak kabul edilen Gaziantep, Köfteci Yusuf’un müşteri potansiyelinin yüksek olduğu şehirlerimizden biridir.
 8. Kocaeli: Sanayi ve ticaretin yoğun olduğu Kocaeli, son yıllardaki ticari büyümesi sebebiyle birçok önemli marka için en cazip illerden biri olmaya başlamıştır.
 9. Mersin: Akdeniz’in incisi konumundaki illerimizden biri olan Mersin’de de ciddi bir pazar fırsatı bulunmaktadır.
 10. Diyarbakır: Son yıllarda gıda sektöründeki potansiyeli artan Diyarbakır’da da Köfteci Yusuf franchiseleri önemli bir potansiyele ulaşabilir.

İNCELEYİN: Gıda Bayilik

KÖFTECİ YUSUF BAYİLİK İÇİN GELİŞTİRME İPUÇLARI

köfteci yusuf şirketi

Ülkemizin en önemli gıda markalarından biri olan Köfteci Yusuf’tan bayilik almak isteyen girişimciler için iş geliştirme açısından önemli ipuçlarımız var. Bu sektörde ne ile karşılacağınızı belirlemek için de ipuçlarını önceden incelemenizi tavsiye ederiz.

MARKA İMAJINA KATKI

Köfteci Yusuf bir girişimci veya yatırımcıya bayilik vermeden önce ilk olarak “ilgili kişi marka imajına katkı sağlar” mı şeklindeki soruyu değerlendirir. İşletmeye bir katkı sağlayacağınıza yönelik bir kanaat oluşmaması durumunda Köfteci Yusuf’tan bayilik alamazsınız. Bu sebeple ilk olarak marka imajına ne yönde katkı sağlayabileceğinize yönelik kanaat oluşturmak için proje hazırlamanızı tavsiye ederiz. Projenin genel mantığı şu olacak: “Bu bayilik neden başarılı olacak.

EĞİTİM SÜRECİ

Köfteci Yusuf büyük bir restoran markasıdır. Gıda sektöründe bulunan her firma bayiliklerinde çalışacak tüm işletme sahipleri ve personeli nedeniyle hijyen koşulları nedeniyle ciddi tehdit altındadır. Marka bu sebeple bayilik vermeden önce ciddi bir eğitim programına sahiptir. İlgili eğitim sürecinden geçemeyen bayi adaylarına yönelik olumsuz bir süreç başlatılabilmektedir. Dolayısıyla işletmenin eğitim programlarına tam katılım sağlanmalıdır.

LOKASYON SEÇİMİ

Köfteci Yusuf’tan başarılı bir şekilde bayilik alabilmek için ve elbette açacağınız bayilikten para kazanabilmek için sahip olmanız gereken en önemli şey “çok iyi bir yerde dükkan kiralamaktır“. “Çok iyi bir yer” kavramı genel olarak müşteri potansiyeli yüksek ve rekabeti düşük alanları içermektedir. En iyi lokasyonu bulmak için kendinize zaman tanıyın. Bulabildiğiniz tüm dükkanlara yönelik “olumlu – olumsuz” durumları not altına alarak en yüksek potansiyel içeren dükkanı daha iyi düzeyde belirleme şansına sahip olacaksınız.

TEDARİK ZİNCİRİ KOORDİNASYONU

Gıda sektöründeki bayilerin karşı karşıya kaldığı en büyük sorunlardan biri de tedarik zinciri problemleridir. Şirketler genellikle uzak bayileri ile en iyi koordinasyonu sağlamak için bayinin de lojistik ağına sahip olmasını arzu etmektedir. Bu sebeple bir lojistik ağı kurabilirseniz bayilik alma şansınız artacaktır.

PAZARLAMA VE REKLAM

Her ne kadar Köfteci Yusuf pazarlama ve reklam çalışmalarını ana şirket merkezi bünyesinde başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor olsa da yereldeki işletmelerin iş hacmini ve müşteri potansiyelini artırmak için yerel bayilerin de bu konuda adım atması gerekiyor. Dolayısıyla şirketten bayilik alabilmek için reklam ve pazarlama bütçeniz ile ilgili bilgi sağlamaya özen gösterin. Ayrıca bayi kurulumu sonrasında da reklam ve pazarlama çalışmalarına ağırlık vererek işletmenin yereldeki rekabet şartlarında öne geçmesini sağlayabilirsiniz.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ

Bir işletmenin en iyi reklam ve pazarlaması “en iyi müşteri hizmetleri” ile sağlanabilmektedir. İşletmeden hizmet alan ya da almayı düşünen herkesin mutlak mutluluğu planlanarak oluşturulan bir işletmenin başarı çıtası gün be gün artacaktır. En iyi müşteri hizmetlerini sağlamak için tüm personelleriniz ile birlikte kapsamlı stratejileri hayata geçirmeniz önerilir.

İNCELEYİN: Yöresel Ürünler Dükkanı Açmak

KÖFTECİ YUSUF BAYİLİK ŞARTLARI NELERDİR?

köfteci yusuf gelir

Türkiye’nin en rekabetçi restoran firmalarından biri olan Köfteci Yusuf’tan bayilik alabilmenin şartları elbette birçok benzer işletmeye göre daha kapsamlıdır. İş geliştirme bölümünde aktardığımız tüm hususlara ek olarak işletmenin bayilerinden spesifik olarak bazı talepleri de bulunmaktadır.

Köfteci Yusuf franchise şartları:

 • Şube kurulacak olan yerin il veya ilçenin yüksek nüfusa ve yaya trafiğine sahip olması
 • Park alanı seçeneğinin bulunması
 • Depoya sahip olması
 • Sektör deneyimine sahip bir işletme kurucusu ya da müdür
 • Gerekli yatırım gücüne sahip olunması
 • Minimum 200 metrekarelik satış alanı
 • Tercihen AVM ya da bağımsız bölüm dükkanları
 • Deneyimli personel ekibi

KÖFTECİ YUSUF BAYİLİK BEDELİ – MALİYETİ NE KADAR?

köfteci yusuf kazanç

Köfteci Yusuf kendi sektörünün en büyük firmalarından biri olarak önemli yatırım gücü olmayan iş insanları ile çalışma arzusuna sahip değildir. Yüksek sermaye talebinde bulunan işletme ek olarak çeşitli teminat taleplerine de gidebilmektedir. İşletmeden bayilik alabilmek için ortalama 6 milyon lira yatırım gücüne sahip olmanız gerekiyor. Ayrıca işletme çeşitli teminat seçenekleri de işletme sahiplerinin yatırım gücünü test etmek isteyebiliyor.

İNCELEYİN: Burger King Bayilik

KÖFTECİ YUSUF NE KADAR KAZANDIRIR?

köfteci yusuf gelir potansiyeli

Köfteci Yusuf bayilerindeki kazanç potansiyeli işletmenin müşteri potansiyeli ile doğru orantılıdır. İşletmenin konumu bu açıdan gelir fırsatlarını artırmak için çok önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca reklam ve pazarlama çalışmaları ile iş hacmi büyütülebilmektedir.

Ortalama olarak 2 yıldır hizmet sağlayan ve düzenli olarak müşteri potansiyelini artıran bir Köfteci Yusuf bayiliğinin aylık net kazancı 340.000 TL düzeyinde bulunmaktadır. İlgili kar rakamı ile Köfteci Yusuf bayilerinin amorti süresi yaklaşık 2 yıldır.

İNCELEYİN: Chef Börek Bayilik

 

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın