10+ En Çok Para Kazandıran Reklam Siteleri (Veren)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

En çok para kazandıran reklam siteleri aracılığıyla web sitenize reklam alabilir ve kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Reklam veren siteler özellikle blog veya çeşitli web siteleri ile sosyal medya hesapları olan kullanıcılar için gereklidir.

İnternetten para kazanmak için en etkili yollardan biri başkalarına ait ürün veya hizmetler için reklam yapmaktır. Siz de reklam yapabileceğiniz bir mecraya sahipseniz, bu rehberdeki reklam siteleri aracılığıyla reklam alarak para kazanabilirsiniz.

Türkiye’de reklam sektöründe çok büyük platformlar bulunmaktadır. İlgili reklam ajansları aracılığıyla blogunuza, web sitenize veya sosyal medya hesabınıza reklam alabilirsiniz.

1. GOOGLE ADSENSE

Dünyanın en çok reklam veren siteleri arasında ilk sırada olan bir sitedir. Google’ye ait olan Adsense servisine kayıt olarak, web siteniz veya uygulamanız için reklam alabilirsiniz.

Google Adsense’ye kayıt olmak ücretsizdir. Bir web siteniz ya da uygulamanız varsa basit bir kayıt formu aracılığıyla servise dahil olabilirsiniz.

Google Adsense, dünya genelinde en büyük reklam servisidir. Platformda +18 ve illegal siteler dışındaki tüm platformlarınız için reklam alabilirsiniz. Oldukça büyük bir servis olması nedeniyle her türden kullanıcınız için en iyi reklamlara ulaşma fırsatı sağlıyor.

Google Adsense’de bir ay içerisinde elde ettiğiniz gelir bir sonraki ayın 22’sinde ödenmektedir. Ödemeler doğrudan banka hesabınıza yapılıyor.

İNCELEYİN: Google’den Para Kazanmak

2. ADMATIC

Türkiye’nin en büyük reklam firmalarından biridir. Türkiye’de günlük 20 milyon tekil ziyaretçiye hizmet sağlayan bir platformdur. Admatic’in çok kullanılmasının ana nedenlerinden biri ise yüzde 100 gösterim odaklı çalışmasıdır. Yani blogunuza ya da web sitenize alacağınız reklamlara tıklama gelmesini beklemek zorunda değilsiniz. İlgili reklamlarınız gösterim aldığı için de para kazanabiliyorsunuz.

Admatic hem mobil hem de masaüstündeki kullanıcılara yönelik reklam seçeneklerine sahiptir.

Admatic’in bazı reklamverenleri:

 • Volvo
 • Türk Hava Yolları
 • Migros
 • MNG
 • Mazda
 • Coca Cola

3. REKLAM STORE

Ülkemizin köklü dijital reklam platformlarından biri olan Reklam Store, 10 yılı aşkındır sektörde yer almaktadır. Geniş bir yayıncı ağı ile önemli reklamverenlere sahip olan Reklam Store, web sitelerine reklam veren platformlar arasında yer alıyor. Platform yayıncılar için tıklama, gösterim ve kayıt gibi reklam modellerine sahiptir.

Neden Reklam Store:

Affiliate Geniş reklam Affiliate sistemi.
Display Aylık 3 milyarın üzerinde gösterim sağlayan geniş yayıncı portföyü ile 400’den fazla markanın tercih ettiği hedeflemeli display reklam ağı.
Video Türkiye’nin en iyi reklam video servislerinden biridir.
Mobil Mobilde yüzde 100 gösterim imkanı.
Native Reklam Son yılların popüler reklam modeli Native yani doğal reklamlar sayesinde kullanıcılarla daha etkili bir iletişim kurabilir, anlamlı kitlelerle etkileşime girebilir ve yüksek CTR oranları elde edilebiliyor.
DSP Gerçek zamanlı ve self – servis reklam platformumuz sayesinde pazarlama profesyonelleri ve ajanslar kendi reklam kampanyalarını kolayca oluşturabilir, yönetebilir ve performanslarını takip edebilir.

4. VIDYOME

Video siteleri için reklam veren en büyük platformlardan biridir. Video yayını yapan platformlarda kullanımı oldukça önerilmektedir. Vidyome aracılığıyla videoların önüne, içine veya sonuna reklam yerleştirerek para kazanabiliyorsunuz.

Vidyome’yi Türkiye’de kullanan web siteleri:

 • TV100
 • Haber7
 • TGRT Haber
 • İHA
 • Akşam
 • KRT

İNCELEYİN: WordPress’ten Para Kazanmak

5. ADROIN

Türkiye’de kullanımı gün geçtikçe artan bir reklam veren sitedir. Adroid hem gösterim hem de tıklama bazlı reklam modellemelerine sahiptir. Platformu kullanarak kullanıcılarınıza reklam gösterimi gerçekleştirebilir ve para kazanabilirsiniz.

En iyi reklam veren yabancı siteler arasında yer alan Adroin’e kayıt olduktan sonra yayın yapmak için web sitenizi onaya göndermeniz gerekiyor. Adroid, +18 ve illegal sitelere reklam sunumu sağlamıyor.

6. LINKWISE

Yunanistan merkezli olan bir reklam şirketidir. Türkiye ofisi de bulunan firmanın, Türkçe reklamlar için de geniş bir yayıncı ağı var. Türkçe ziyaretçiye sahip olan siteleriniz için de platformu kullanarak reklam yayınlayabiliyorsunuz.

Linkwise, yüksek komisyon oranlarına sahip olan satış ortaklığı sistemi ile sektörde öne çıkıyor. Platformu kullanarak satış ortaklığı yapabiliyorsunuz. Daha fazla satış ortaklığı platformunu keşfetmek için Satış Ortaklığı Veren Siteler rehberini inceleyebilirsiniz.

7. WORDEGO

Yapay zeka destekli bir reklam platformu olan Wordego aracılığıyla web sitenizin reklam performansını en üst düzeye çıkarma imkanı elde edebilirsiniz. Şu anda sadece yabancı trafiği olan web siteleri için uygundur. Özellikle günlük 20 binden fazla ziyaretçisi olan siteler için tavsiye ediliyor.

8. ADSTERRA

Türkçe dil desteği olmamasına rağmen, bazı Türk firmalarının reklamlarının da yer aldığı bir reklam ajansıdır. Son yıllarda yayıncı ve reklam ağı oldukça gelişti. Platformda 2023 yılının ikinci yarısı itibarıyla 12 binden fazla reklamveren bulunuyor. Adsterra’da reklam yayınlamak için onaya gönderilen siteler çok kısa bir sürede onay alıyor ve reklam yayını başlıyor.

Adsterra’da otomatik reklam özelliği de bulunmaktadır. Dolayısıyla platformdan aldığınız reklam kodunu siteye ekledikten sonra reklamlar otomatik olarak sitenizin en uygun alanlarında gösterime giriyor.

9. EZOIC

Sertifikalı Google Yayıncı Ortağı olan Ezoic, kendi yayıncı ağına ek olarak Google AdX reklamcılık ortakları portföyüne de erişmesi sebebiyle yayıncılar için oldukça geniş bir reklam ağı fırsatı sağlamaktadır.

Ezoic son dönemde video reklamcılığı sektöründe yaptığı atılımlar ile önemli bir potansiyel içeriyor. Platformu kullanarak blog veya web siteniz için kolaylıkla reklam alabilirsiniz.

10. ADVERSAL

Yerel reklamcılık konusunda dünyanın en iyi reklam veren siteleri arasında yer almaktadır. Özellikle yabancı siteler için önerilmektedir. Platformda görüntülü, metin ve video reklamları bulunuyor.

İNCELEYİN: Link Kısalt Para Kazan

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın