WordPress’ten Para Kazanmak İçin 8 Etkili Yol

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

WordPress ile para kazanmak isteyen kullanıcılar için en etkili 8 yolu aktardığımız rehberimizde bulunuyorsunuz. Rehberimizdeki adımları kullanarak WordPress’ten para kazanmak için hemen harekete geçme imkanınız olacak.

Bu rehberde WordPress’i nasıl kullanacağınıza yönelik içerikler yer almamaktadır. Rehber ortalama düzeyde WordPress kullanımını bilen kişilere yönelik hazırlanmıştır. WordPress kullanımını öğrenmek için Youtube’deki ücretsiz kurslara göz atmanızı tavsiye ederiz.

WORDPRESS NEDİR?

wordpress para kazanmak

WordPress dünya genelinde en çok kullanılan içerik yönetim sistemidir. CMS olarak adlandırılan içerik yönetim sisteminin lideri olan WordPress aracılığıyla kendi blogunuzu kurabilir ve dilediğiniz gibi içerik yayınlayabilirsiniz.

WordPress’i kullanmak oldukça kolaydır. Hiçbir bilginiz olmadan Youtube’deki birkaç ücretsiz video içeriğini inceleyerek birkaç saatte başlangıç düzeyine ulaşabilirsiniz. WordPress aynı zamanda para kazanma açısından da harika fırsatlar sağlamaktadır.

WORDPRESS’TEN NASIL PARA KAZANILIR?

WordPress’ten para kazanmanın çok sayıda yolu var. WordPress aracılığıyla para kazanma fırsatına ulaşmak amacıyla tercih edebileceğiniz yolları bir bir aktaracağız. Rehberdeki fikirleri kullanarak kısa sürede önemli düzeyde para kazanabilirsiniz.

WordPress’ten para kazanmanın 8 etkili yolu…

1. BLOG KURMAK

WordPress’ten para kazanmaya başlamanın ilk adımı bir blog kurmaktır. WordPress aracılığıyla bir blog kurarak kısa sürede para kazanma fırsatına ulaşmanız elbette zordur. İnternet kullanıcılarının blogunuzu ziyaret etmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için de ilgi çekici içeriklere ihtiyacınız olacak.

Kuracağınız blogun ziyaretçi çekebilmesi için önerilerimiz:

  • İlgi çekici içerikler oluşturun
  • Trend konular hakkında yazın
  • SEO öğrenin
  • Tasarım konusunda kendinizi geliştirin
  • Sosyal medyayı kullanın
  • E-Posta pazarlaması yapın
  • Çeşitli bloglar ile işbirliği yapın

2. E-TİCARET SİTESİ KURUN

WordPress sadece blog kurmaya yarayan bir platform değildir. WordPress ile kurabileceğiniz internet sitelerinin bir sınırı yoktur. WordPress aracılığıyla e-ticaret sitesi de kurabilirsiniz.

WordPress ile oldukça iyi bir performans gösteren Woocommerce eklentisi aracılığıyla sitenizi bir e-ticaret platformuna dönüştürebilirsiniz.

Kuracağınız e-ticaret sitesi aracılığıyla ürün satışı yaparak para kazanabilirsiniz. Özellikle XML Veren Firmalar aracılığıyla WordPress sitenizi bir dropshipping platformuna da dönüştürerek stoksuz e-ticaret yapabilirsiniz.

3. REKLAM SATIŞI

WordPress sitenize yoğun bir internet kullanıcısı trafiği çekmeyi başarırsanız, para kazanmak için reklam alanlarınızı işletmelere ya da reklam ajanslarına kiralayabilirsiniz.

WordPress sitelerinden para kazanmanın etkili yollarından biridir. Reklam alanlarınızdan daha fazla kazanç sağlamak için birçok reklam ajansına bir mail atmanız ve teklif almanız tavsiye edilir. Özellikle ziyaretçi trafiği yükselişte olan sitelerin reklam alanları daha fazla kazanç sağlama fırsatı sağlar.

4. SPONSORLU İÇERİK

WordPress sitenizden para kazanmanın bir diğer etkili para kazanma yolu da sponsorlu içerik yayınlamaktır. Şahıslar, işletmeler ya da reklam ajansları için tanıtım yazıları yayınlayarak para kazanabilirsiniz.

Tanıtım yazıları internet dünyasında oldukça popüler bir reklam yöntemidir.

Yüksek ziyaretçiye sahip olan web siteleri, tanıtım yazıları sayesinde önemli düzeyde para kazanma fırsatına erişebiliyor.

Tanıtım yazısı satışı yapabilmek için iyi bir iletişim ve reklam sayfası oluşturmayı ihmal etmeyin.

5. SATIŞ ORTAKLIĞI

Ziyaretçi çeken WordPress sitelerinden para kazanmanın bir diğer etkili yolu da satış ortaklığı yapmaktır.

Satış ortaklığı veren siteler aracılığıyla yapacağınız anlaşmaların ardından ilgili platformların reklamlarını web sitenize yerleştirmeniz gerekir. İlgili reklamlardan giden müşterilerin herhangi bir ürün veya hizmet satın alması durumunda siz de komisyon kazanırsınız.

Satış ortaklığı sistemi ile para kazanmaya başlarken web  sitenizin kategorisine uygun bir platform seçmeniz tavsiye edilir.

Örneğin, teknoloji konusunda bir bloga sahipseniz, teknoloji ürünleri satan bir işletmenin satış ortaklığını almanızı öneririz.

Piyasada en iyi satış ortaklığı veren siteler:

Reklam Action Gelir Ortakları
Medikalize Pamukkale Turizm
Odaklıpazar Gizce
Modanisa Cenuta

6. TEMA SATIŞI

WordPress konusunda profesyonel düzeye ulaşanlar ve tasarım konusunda kendini geliştirenler, WordPress siteleri için tema hazırlayarak para kazanabilir.

WordPress tema dünyası oldukça büyük ve rekabetçidir. Themeforest gibi dünyaca ünlü tema platformlarını inceleyerek hangi tür temaların daha çok popüler olduğunu keşfedebilir ve kendi temanızı hazırlayarak satışa sunabilirsiniz.

Piyasada ortalama düzeyde ilgi çeken bir tema aynı zamanda pasif gelir kaynakları arasında yer alacak düzeyde gelir akışı sağlar.

7. EKLENTİ SATIŞI

WordPress sitelerinden para kazanmanın bir diğer yolu da eklenti satışı yapmaktır. Bu yol da WordPress’e hakim olan ve iyi düzeyde kodlama bilenler için tercih edilmesi gereken yoldur.

Eklentiler, WordPress siteler için olmazsa olmazdır. Başarılı ve bir sorunu çözen eklentiler, milyonlarca indirme alabiliyor.

8. DANIŞMANLIK VE GELİŞTİRME DESTEĞİ

Dünyanın en çok kullanılan CMS sistemi olması nedeniyle WordPress siteler çok yoğun kullanıma sahiptir. Dolayısıyla WordPress konusunda kendinizi geliştirerek diğer platformlara yönelik danışmanlık ve geliştirme desteği verebilirsiniz.

Diğer sitelerin bakımını sağlayabilir ve daha iyi performans sağlaması için destek olabilirsiniz.

İLGİZİ ÇEKEBİLİR:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın