Hisse Senedi Nasıl Alınır?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Borsa işlemleri günümüzde yatırım yapmak için tercih edilen en popüler yöntemler arasında. Altın veya döviz satın almak gibi alışılagelmiş yöntemlere kıyasla daha kısa sürelerde yüksek kârlar elde etmeye imkan tanıyan hisse senedi alım işlemiyle ilgili tüm bilmen gerekenler bu sayfada!

Kazancı artırmanın pek çok yolu bulunuyor. Yatırım yapmak da bunlardan biri. Kazandığın paranın bir kısmıyla getirisi yüksek ürün veya hizmetler satın alıp ileride bunları satarak kazanç elde edebilirsin. Bu prensiple kâr elde etmeyi sağlayan en popüler yatırım araçlarından biri de bildiğin üzere borsa. Borsada kârı yüksek olan şirketlerin hisselerini alıp satarak birikimlerini artırabilirsin. “Peki ama hisse senedi nasıl alabilirim?” diyorsan gel, hisse senedi alım aşamalarına göz atalım!

1. Hisse Senedi Alma Basamakları

hisse senedi

Daha önce hisse senedi almadıysan bu işlemin zor veya kafa karıştırıcı olduğunu düşünüyor olabilirsin. Fakat yanılıyorsun! Hisse senedi almak için yapman gerekenler işte bu kadar bu basit:

1.1. Önce Aracı Bir Kurum Seç

Hisse senedi almak için öncelikle aracı bir kurum üzerinden hesap oluşturmalısın. Aracı kurumlar bireysel yatırımcılara hisse senetleri satın almaya imkan tanıdığı gibi hisselerle ilgili güncel verileri sunmak ve yorumlamak gibi hizmetler de sağlayabiliyor. Finansal yatırımlarını güvenli bir şekilde gerçekleştirebilmek için gerekli lisans ve izinlere sahip aracıları tercih etmeye özen göstermelisin.

1.2. Hesap Oluştur

Hisse senedi satın alacağın aracı kurumu seçtikten sonra sıra hesap oluşturmaya geliyor. Hesap oluşturma aşamasında bilgilerini doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeye dikkat etmelisin. Kimi zaman bilgilerinin onaylanması için bir süre beklemen veya bazı ek adımları yerine getirmen gerekebilir.

1.3. Hesabına Para Yatır

Hesap açma adımını tamamladıktan sonra hisse senedi satın alabilmek için hesabına bir miktar para yatırmalısın. Yatıracağın miktarı satın almak istediğin hisse senedinin bedeline göre belirleyebilirsin.

1.4. Hisse Senedi Alım Emri Ver

Hisse senedi alman için gereken her şey hazır. Şimdi, kendine yatırım yapmak istediğin bir hisse senedi seçebilirsin. Örneğin; Borsa İstanbul BIST 100 hisselerine yatırım yapmayı düşünebilirsin. Bu hisseler İstanbul borsasında (BIST) işlem gören en büyük 100 şirketin hisseleri. Bu şirketlerden herhangi birini seçtikten sonra hissenin o andaki fiyatı üzerinden alım işlemini gerçekleştirebilir veya farklı bir meblağ için alım emri oluşturabilirsin. Böylelikle aktif olarak borsada işlem yapmadığın zamanlarda oluşan alım fırsatlarını yakalayabilirsin.

1.5. Bonus: Hisse Senedi Satış Emri Ver

Satın aldığın hisselerin değeri yükseldiğinde veya düştüğünde satış yaparak elinden çıkarmak isteyebilirsin. Böylece farklı bir yatırım için hisselerini kaynağa dönüştürebilirsin. Böyle durumlarda satın aldığın hisselerin tamamı ya da yalnızca bir bölümü için satış emri verebilirsin.

Dilersen satış emrini belirli fiyat sınırları için otomatik olarak da oluşturabilirsin. Böylelikle büyük finansal kayıplara karşı kendini korumuş olursun. Midas’ın Hisse Senedi Nasıl Alınır? adlı rehberinde hisse alım işlemleriyle ilgili daha ayrıntılı bilgiler bulabilirsin.

  1. Hisse Senedi Nereden Alınır?

hisse senedi

Hisse senetleri resmi olarak Borsa İstanbul üzerinden işlem görüyor. Yatırımcılar, çeşitli kurumlar aracılığıyla Borsa İstanbulun yanı sıra küresel borsa piyasalarında da işlem yapabiliyor. İşte Midas, hisse senedi alabileceğin güvenilir aracı kurumlardan biri! Bir Midas yatırım hesabı açarak İstanbul ve ABD borsalarındaki şirketlerden hisse satın alabilir, kolay ve keyifli yatırımın tadını çıkarabilirsin.

 

Şimdi hisse senedi alıp satmaya başlamak için https://www.getmidas.com/ web adresini ziyaret et ve Midas uygulamasını indirerek ücretsiz bir şekilde hesabını oluştur. Borsada fırsatları yakalamak için elini çabuk tut!

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın