Türkiye’nin En İyi ve Popüler 17 Alışveriş Siteleri

Alışveriş siteleri son dönemde Türkiye’deki ticaret sektörünü ciddi bir şekilde etkiledi. Son yıllarda ortaya çıkan güvenilir ve popüler alışveriş siteleri aracılığıyla kullanıcılar diledikleri kategorideki ürünleri en iyi fiyatlar ile satın alma fırsatı elde ediyor.

E-ticaret sektörüne girecek olanlar için de yakından takip edilmesi gereken bu platformlar; kendi sektörlerinin en iyisi konumunda bulunuyor. Siz de en iyi alışveriş sitelerini keşfetmek için rehberimize göz atabilirsiniz.

1. TRENDYOL

Popülarite: 10/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesidir. 15 yıla yakındır ülkemizin önde gelen alışveriş sitesi olan Trendyol, günümüzde yıllık 100 milyondan fazla kargo çıkışı ile sektöre adeta yön veriyor. Yüksek müşteri memnuniyeti oranı ile her yıl pazardaki payını artıran platform özellikle giyim kategorisinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır.

2. AMAZON TÜRKİYE

Popülarite: 8/10
Müşteri Memnuniyeti: 10/10

E-ticaret sektörünün en yüksek müşteri memnuniyet oranına sahip olan Amazon Türkiye, geride kalan 5 yıllık sürede önemli bir büyüme kaydetti. Türkiye pazarına hızlı bir giriş yapan Amazon, özellikle teknoloji kategorisinin en çok kullanılan alışveriş siteleri arasında yer almaktadır.

3. HEPSİBURADA

Popülarite: 9/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Türkiye’nin en köklü alışveriş sitesidir. 25 yıldan uzun bir süredir Türkiye’nin e-ticaret sektörünün lider platformlarından biri olan Hepsiburada, 30’dan fazla kategoride, 1 milyonu aşkın ürün ile tüketicilere hizmet sağlıyor. Platform özellikle teknoloji ve ev aletleri konusunda rakipsiz bir konumda bulunuyor.

4. N11

Popülarite: 7/10
Müşteri Memnuniyeti: 6/10

Bir dönemin en iyi alışveriş sitelerinden biri olmasına rağmen kötü yönetim anlayışı ile popülaritesi hızla düşen bir alışveriş sitesidir. Ancak mevcut haliyle bile en iyi alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Trendyol bünyesine geçen N11, özellikle kişisel bakım ve giyim kategorisinde önemli bir rekabetçi platformdur.

İNCELEYİN: 3D Olmayan Siteler

5. MORHİPO

Popülarite: 6/10
Müşteri Memnuniyeti: 8/10

Türkiye’nin köklü giyim e-ticaret sitelerinden biridir. Giyim kategorisinde tüketicilerin alternatif platformları arasında yer alıyor. İndirim kampanyaları ile dönemsel bazda önemli bir tüketici grafiğine sahiptir. Platform Boyner Holding bünyesi altında faaliyet gösteriyor.

6. LC WAIKIKI

Popülarite: 6/10
Müşteri Memnuniyeti: 10/10

Türkiye’nin en büyük fiziki giyim mağaza zinciri olan LC Waikiki’nin e-ticaret sitesi de oldukça popüler. Marka özellikle uygun fiyatlar ile satışa sunulan giyim ürünleri öne çıkmaktadır.

7. ÇİÇEK SEPETİ

Popülarite: 6/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Çiçek sektörünün en büyük alışveriş sitesidir. Platformda sadece çiçek değil; giyimden teknolojiye sayısız kategoride yüz binlerce ürün satışa sunulmaktadır. Site aynı zamanda e-ticaret pazaryeri olarak da hizmet sağlıyor.

8. SAHİBİNDEN

Popülarite: 10/10
Müşteri Memnuniyeti: 8/10

Ülkemizin en büyük alışveriş sitelerinden biridir. 2023 yılının son çeyreği itibarıyla başlattığı ikinci el servisi ile sektördeki konumunu hızla güçlendiriyor. Sahibinden platformu aynı zamanda konut, işyeri gibi taşınmazların da satıldığı ana platformlardan biridir. Günlük giriş itibarıyla ülkemizin 5 büyük internet sitesinden biridir.

Sahibinden her zaman ikinci el alışveriş platformu gibi görünse de; sağladığı güvenli ödeme servisi ile perakende sıfır ürünlerin ana satış noktalarından biri olarak da hizmet sağlamaktadır.

9. YEMEKSEPETİ

Popülarite: 8/10
Müşteri Memnuniyeti: 7/10

En büyük yemek alışveriş sitesidir. Oldukça köklü ve sektöre yön veren bir platformdur. 2009 yılında hizmet vermeye başlayan platform, 2015 yılında mobil uygulaması ile birlikte büyük bir ivme yakalamıştır. Halen de yemek sektörünün en rekabetçi platformlarından biridir.

10. GETİR

Popülarite: 8/10
Müşteri Memnuniyeti: 8/10

Pandemi sonrasında ülkemizin en büyük alışveriş uygulamalarından biri olmuştur. Hızlı nakliye seçenekleri ile tüketicileri cezbeden platform, 2023 yılı itibarıyla da sektörün en büyük sitelerinden biridir. Hem perakende gıda hem de yemek sektörünün en büyük alışveriş sitelerinden biridir.

11. VATAN BİLGİSAYAR

Popülarite: 6/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Teknoloji sektöründe en büyük alışveriş sitelerinin başında geliyor. Son dönemde mağaza yerine online alışveriş konusunda destek hizmetlerini büyük oranda artırmıştır. Rekabetçi fiyat politikası sayesinde en çok tercih edilen online teknoloji mağazalarından biridir.

12. TEKNOSA

Popülarite: 9/10
Müşteri Memnuniyeti: 7/10

2000 yılında kurulan ve aradan geçen 5-6 yıllık süreçte hızla online alışveriş konusunda destek sağlayan Teknosa, 2023 yılı itibarıyla en büyük teknoloji mağazalarından biridir. Güvenli alışveriş ve hızlı iade politikası sayesinde tüketiciler tarafından yoğun talep görüyor.

İNCELEYİN: Toptan Kumaş Firmaları

13. PTTAVM

Popülarite: 6/10
Müşteri Memnuniyeti: 6/10

Doğrudan PTT tarafından kurulan PTTAVM, geçtiğimiz yıl açıldığı günden bu yana hızla büyüme kaydetmeyi başardı. Oldukça düşük kar marjları ile ürün satışı gerçekleştiren PTTAVM, son dönemdeki başarısını hızla katlamaya devam ediyor. Sadece 2 yıl içerisinde Türkiye’nin en büyük 6’ncı alışveriş sitesi olmayan başlayan platformun hızlı yükselişinin ise sürmesi bekleniyor.

14. ETSTUR

Popülarite: 7/10
Müşteri Memnuniyeti: 8/10

Tatil ve seyahat kategorisinde Türkiye’nin en büyük online alışveriş platformudur. Türkiye’nin ve dünyanın yüz binlerce oteli için destek sağlayan platform 2023 yılı itibarıyla rekor büyüme kaydetti.

15. IDEFIX

Popülarite: 5/10
Müşteri Memnuniyeti: 7/10

Kitap platformu olarak yayın hayatına başlayan Idefix, aradan geçen 6 yıllık sürede elektronik başta olmak üzere çok sayıda kategoride hizmet vermeye başladı. Son dönemdeki başarılı reklam çalışmaları ile Türkiye’nin en büyük alışveriş siteleri arasında yer almaktadır.

16. MİGROS SANAL MARKET

Popülarite: 7/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Perakende gıda konusunda ülkemizin en büyük alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Son dönemde başarılı bir şekilde uyguladığı hızlı teslim seçeneği ile sektördeki öne çıkan sitelerden biri olmayı başarmıştır.

İNCELEYİN: Migros Bayilik Veriyor Mu

17. BOYNER

Popülarite: 7/10
Müşteri Memnuniyeti: 9/10

Giyim konusunda ülkenin en başarılı zincir mağazalarından biri olan Boyner’in online satış kanalı da bulunmaktadır. Platformda ülkemizin ve dünyanın en büyük giyim markalarına ait ürünler bulunmaktadır.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın