3D Secure Olmayan Siteler ile Hızlı Alışveriş Fırsatı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

3D secure olmayan siteler ile internetten kolaylıkla ve hızlı bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle e-ticaret yapanlar ve Dropshipping yapan girişimciler için 3D secure olmayan siteler önemli bir zaman sorununu ortadan kaldırmaktadır.

Türkiye’de de çok sayıda site 3D Secure’yi zorunlu kılmamaktadır. Ancak büyük alışveriş platformlarında 3D Secure sisteminin kredi kartı ile alışveriş yapılan durumlarda zorunlu olduğunu belirtmekte fayda var.

e-Ticaret yaparak para kazanmak isteyen ve bu faaliyetler sırasında zaman kaybetmek istemeyen girişimciler için hazırladığımız bu rehberde 3D Secure olmayan siteleri keşfedebilirsiniz.

3D SECURE NEDİR?

3d secure

3D Secure sistemi genel olarak internetten kredi kartı ile yapılan alışverişlerde banka ve kart sahibi arasında ek bir doğrulama yöntemidir. Bu yöntem aracılığıyla kredi kartının sahibine alışveriş sırasında özel bir kod üretilir ve bu kod kredi kartı sahibinin bankadaki tanımlı cep telefonu numarasına gönderilir. Dolayısıyla bu koda sahip olmayan biri ilgili alışverişi tamamlayamaz. Bu da kredi kartlarının çalınması durumunda ciddi bir güvenlik yöntemi olarak kredi kartı sahibini korur. Dolayısıyla 3D Secure son derece önemli bir sistemdir ve e-ticaretin daha güvenli olarak gerçekleştirilmesine olanak sağlar.

3D Secure sistemi şuanda dünyanın en büyük kredi kartı sağlayıcıları olan Visa ve Mastercard tarafından da desteklenmektedir. Bu nedenle dünyada son derece yaygındır. Ancak bazı e-ticaret platformları 3D Secure sistemini kullanmamaktadır. Bunun ana nedeni de elbette ödeme kısmındaki iptallerin sayısını düşürmektir. Çünkü e-ticaret platformlarında siparişin ödemeye dönüşme oranını düşüren etmenlerden biri de 3D Secure sistemidir. Dolayısıyla daha hızlı ve daha fazla satış için birçok e-ticaret sitesi 3D Secure sistemini kullanmıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Ne Satabilirim?

3D Secure Olmayan Siteler

3D doğrulaması olmayan siteler ile ilgileniyorsanız sizler için 2022 yılı itibarıyla 3D güvenlik sistemine sahip olmayan büyük e-ticaret platformlarını inceledik. E-ticaret girişimlerinizde daha hızlı bir alışveriş deneyimi sağlamak amacıyla bu tür platformlardan alışveriş yapabilirsiniz. Ancak Süper İş Fikirleri platformu olarak kredi kartlarının güvenliğini sağlayan 3D Secure sistemini önerdiğimizi belirtmek isteriz.

1. Trendyol

Türkiye’nin en büyük alışveriş sitesi olan Trendyol’da onlarca farklı kategoride milyonlarca ürün bulabiliyorsunuz. Platform genel olarak 3D Secure isteyen siteler arasındadır ancak giyim kategorisinde bu şart yoktur. Özellikle 600 liraya yakın alışverişler için Trendyol 3D Secure istememektedir.

2. LCWAIKIKI

Türkiye’nin ucuz giyim alışveriş portalı  LC Waikiki, 3D Secure istemeyen siteler arasında bulunmaktadır. Platformda hiçbir ön koşul olmaksızın kredi kartınız ile dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz. Üstelik 3D Secure için herhangi bir üst limit de bulunmamaktadır.

3. N11

Ülkemizin köklü alışveriş sitelerinden biri olan N11’de de 3D Secure olmadan alışveriş yapabilirsiniz. Platformun uygulamasını indirdikten sonra ödeme kısmında 3D istemiyorum seçeneği ile ilerlemeniz gerekiyor.

4. Defacto

Türkiye’nin en büyük giyim markalarından biri olan Defacto’nun da alışveriş sitesinde 3D zorunluluğu yoktur. Kısaca bu platformdan alışveriş yaparken daha hızlı bir şekilde kredi kartı ile ödeme yapma imkanına sahipsiniz.

Diğer 3D Secure İstemeyen Siteler:

 1. Ayakkabidunyasi
 2. Decathlon
 3. 1V1Y
 4. Supplementler
 5. H&M
 6. Bershka
 7. PullAndBear
 8. Amazon
 9. Apple
 10. Kodak
 11. Canon
 12. Warmart
 13. Overstock

İLGİLİ: Para Kazandıran Siteler

E-PİN SİTELERİ

3D Secure olmayan siteler arasında son dönemde e-pin siteleri kalmamıştır. Bunun en büyük nedenlerinden biri ise yaşanan güvenlik sorunlarıdır. Dolayısıyla siteler 3d secure konusunda tam kuruluma geçmeye başlamıştır. E-pin konusunda 3D secure olmayan site maalesef yoktur. Bu alanda hizmet veren sitelere karşı da dikkatli olmanızı tavsiye ederiz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Papara ile Para Kazanma

İNCELEYİN: Papara Nasıl Para Kazanıyor

İNCELEYİN: Alışveriş Siteleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“3D Secure Olmayan Siteler ile Hızlı Alışveriş Fırsatı” üzerine 8 yorum

 1. Merhabalar
  Desenlerini tasarladigim ve urettigim kombin kadın giyim ve ev tekstili online satış sitesi kuruyorum.
  İsmim Azra, ismimi de kullanmayı dusuniyorum, rica etsem fikir verir misiniz?
  Tesekkurler

  Yanıtla

Yorum yapın