Kolay Para ve Kripto Kazandıran 58 Siteler ve Uygulamalar [GERÇEK KAZANÇ]

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu var, ancak çoğu kişi kendine uygun olan yöntemi bulmakta zorlanıyor.

Bu nedenle, kolay yoldan para kazandıran siteler ve uygulamalar rehberimize göz atarak internetten para kazanmaya başlayabilirsiniz. Üstelik birçok siteyi ve uygulamayı aynı anda kullanarak aylık binlerce lira veya değerinde coin kazanabilirsiniz.

İnternetten para kazandıran siteler ve uygulamalar aracılığıyla kendi evinizde ister tam zamanlı ister yarı zamanlı veya sadece istediğiniz herhangi bir anda ek iş olarak para kazanabilirsiniz. Son dönemde internetten para kazandıran siteler aracılığıyla aylık on binlerce lira kazanmak mümkün oldu. Özellikle döviz kazandıran birçok yabancı platform ile ciddi bir gelir akışı elde edebilirsiniz.

Dünyanın her yerinde çeşitli hizmet veya içerik üretimi ile para kazanabileceğiniz çok sayıda site ve uygulama var. Bunların birçoğu kendi alanında milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen çok güvenilir platformlar. Ancak bazısı ise piyasaya yeni çıkmış ve güvenilirlik açısından problemli platformlar. Bu rehberde tamamen güvenilir bir şekilde ödeme yapan en iyi para kazanma potansiyeli taşıyan platformları araştırdık. Listede sadece para kazandıran değil aynı zamanda Bitcoin veya diğer altcoinleri kazandıran siteleri, uygulamaları ve oyunları da listeledik.

Kripto para transferinin daha kolay olması nedeniyle son dönemde para kazandıran siteler kripto para ile ödeme yapmaya başladı. Basit bir kripto borsasından ücretsiz bir hesap açarak; bu sitelerden kazandığınız kripto paraları kendi hesabınıza çok düşük ücretler ile transfer edebilirsiniz. Son dönemde kolay para kazanma yolları sitelerinde bu yöntem kullanılmaktadır.

ÖNCELİKLE,

İnternetten para kazanmaya çalışırken dikkat etmeniz gerekenler:

İnternetten para kazanmaya çalışırken dikkat etmeniz gereken birkaç önemli nokta vardır:

 1. Dolandırıcılık: İnternette para kazanma fırsatları ararken dolandırıcılığa karşı dikkatli olmanız gerekir. E-postalarınıza veya mesaj kutularınıza gelen tanıtımlara inanmadan önce araştırma yapın ve şüpheli gördüğünüz herhangi bir işe girmeden önce referanslarını kontrol edin.
 2. Gerçekçi beklentiler: İnternetten para kazanmayı umut ederken gerçekçi olun. İnternet, hızlı zengin olma vaadiyle dolu olsa da, bu genellikle doğru değildir. Genellikle, internetten para kazanmak için sabırlı ve çalışkan olmanız gerekebilir.
 3. Yeteneklerinizi kullanın: İnternet üzerinden para kazanma fırsatları geniş bir yelpazede mevcuttur. Kendi yeteneklerinize uygun olan bir alan bulun ve ona odaklanın. Örneğin, yazma, grafik tasarım veya programlama yetenekleriniz varsa, freelance çalışarak para kazanabilirsiniz.
 4. Vergiler: İnternetten para kazanırken vergi yasalarına uymalısınız. Kazandığınız gelirin vergilendirilip vergilendirilmeyeceğini belirlemek için bir muhasebeci veya vergi uzmanıyla görüşün.
 5. Güvenlik: İnternetten para kazanırken kişisel ve finansal bilgilerinizin güvende olduğundan emin olun. Güvenli bir internet bağlantısı kullanın ve ödemelerinizi yaparken güvenli bir ödeme yöntemi seçin.

Dünyanın her yerinden en iyi kolay yoldan internetten para ve kripto coin kazanma siteleri…

1. Udemy

Potansiyel: 10/10

udemy

İnternette biraz sörf yaparken karşılaştığınız nadide sitelerden biri de Udemy’dir. Platformda para kazanmanızı sağlayacak ana unsur “bilgi veya becerilerinizi başkalarına aktarabilecek düzeyde olduğunuz bir alanda” başkalarına online kurs oluşturmaktan geçiyor. Bu iş modeli özellikle geçen sene dünyayı saran Koronavirüs döneminde tam anlamıyla rekorları alt üst etti. Dolayısıyla süreç biraz da e-eğitim üzerinden ilerlemeye başladı. Udemy aracılığıyla oluşturduğunuz kurslardan çok ciddi kazançlar elde etmeniz mümkün. Bunu sağlamak için gerçekten kaliteli kurslar oluşturmanız gerektiğini de belirtmek gerekiyor.

Udemy’de kategori sınırlandırması yoktur. Hangi konuda iyi seviyede bulunuyorsanız o konuda kurslar oluşturmak üzere harekete geçebilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Eğitim verebileceğiniz alanda uzmanlık.

Ortalama Kazanç: Kursların tekli satışı 150-200 TL civarında bulunuyor.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 4.500.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yapay Zeka İle Para Kazanmak

2. Meta Game

Potansiyel: 3/10

metagame

Çizim ve tasarımdan programlama ve proje yönetimine kadar çeşitli dijital projelerde çalışarak para kazanabiliyorsunuz. Ödemenizi ister doğrudan nakit isterseniz de coin olarak alabiliyorsunuz. İnternetten para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Kripto alanında biraz bilgi sahibi olmak tercih edilir ancak bu bir gereklilik değildir.

Ortalama Kazanç: 4.000 $/ay

Platformda Para Kazananların Sayısı: 300

İNCELEYİN: Yorum Yaparak Para Kazanmak

3. Knowable

Potansiyel: 5/10

knowable

Ses içeriği üreterek para kazanılan bir platformdur. 2020 yılı itibarıyla platformun kullanımı yoğun bir şekilde artmıştır. Türkiye’den de çok sayıda kullanıcı tarafından içerik üretimi yapılarak internetten para kazanılmaktadır. Ses konusunda harika içerik üretebilecekler için eşsizdir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Ses kaydetmek ve dağıtmak için uygun teknoloji

Ortalama Kazanç: İş başına değişken.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 300

4. Patreon

Potansiyel: 9/10

patreon

Son dönemde Twitter üzerinden önemli yayın yapan hemen hemen herkesin kullandığı bir platform. Özel içeriklerinizi abonelerinize özel yayınlayabildiğiniz bir platformdur. Abone elde ettikçe daha fazla para kazanabiliyorsunuz. Genellikle metin tabanlıdır. Türkçe olarak da içerik üreten çok sayıda kullanıcı var.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet ve içerik üretmek için cihaz.

Ortalama Kazanç: Abone sayısına göre değişiyor.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 200.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Reklam ve Video İzle Para Kazan

5. Curated

Potansiyel: 8/10

Açık hava sporları ile ilgili olarak her türlü içeriği üretebilecek olanlar için harika bir internetten para kazandıran site konumunda bulunuyor. Her türlü açık hava sporuna yönelik metin, görsel veya video içeriğini yayınlayabiliyorsunuz. Genellikle İngilizce konusunda sorun yaşamayanlar için önerilmektedir. Kolay yoldan para kazandıran siteler arasında bulunuyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet ve içerik üretmek için cihaz.

Ortalama Kazanç: 1500$/ay

Platformda Para Kazananların Sayısı: 2.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Paketleme İş İlanları

6. Pearpop

Potansiyel: 7/10

pearpop

Tiktok’tan para kazanmak ile ilgilenenlerin daha fazla gelir elde etmek amacıyla kullanabileceği bir site. Pearpop aracılığıyla Tiktok’ta düet oluşturabiliyor ve takipçilerinizin ilgisini artırarak daha fazla bağış yapmasını sağlayabiliyorsunuz. İnternetten para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Tiktok uygulaması ve akıllı cep telefonu

Ortalama Kazanç: Aboneye göre değişken

Platformda Para Kazananların Sayısı: 20.000

Tiktok’tan para kazanmak için sahip olmanız gerekenlere Tiktok’tan Para Kazanmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

7. Cambly

Potansiyel: 10/10

cambly

İngilizce öğrenmek isteyenlerin en çok kullandığı platformlar arasında yer alıyor. Dolayısıyla İngilizce konuşma becerisine sahipseniz; size harika bir şekilde internetten para kazanma fırsatı sağlıyor. Burada öğrencilerle sadece İngilizce konuşarak dolar kazanabilirsiniz. Dolar kurunun yüksekliği nedeniyle gelir potansiyeli yüksektir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Video özelliklerine sahip dizüstü bilgisayar/cihaz ve iyi bir İngilizce konuşma becerisi

Ortalama Kazanç: Saat başına 10 dolar

Platformda Para Kazananların Sayısı: 200.000

8. Worksome

Potansiyel: 7/10

worksome

Web geliştirme, uygulama geliştirme, teknoloji/veri danışmanlığı, mühendislik, yönetim, tasarım, pazarlama ve satış gibi konularda freelancer olarak çalışabileceğiniz bir platformdur. Platformun ana dili İngilizce’dir ancak birçok bölümde iş almak için İngilizce’yi çok iyi bilmenize gerek yok. Gerekli işin tanımını anladığınız ve işi zamanında teslim ettiğiniz sürece sorun yok. Dünyadaki sayısız ülkede kullanılmaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İşlerin niteliğine uygun ek beceriler ve bilgisayar

Ortalama Kazanç: Kendi saatlik ücretinizi belirleyebilirsiniz.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 120.000

9. Communo

Potansiyel: 6/10

communo

ABD’nin sayısız şirketi için pazarlama, reklam ve tasarım konularında kendi evinizden çalışma imkanı sağlayan bir platformdur. İngilizce konusunda ortalama seviyede olmanız gerekiyor. Ancak bu alanlarda iyi bir seviyede bulunuyorsanız çok ciddi bir gelir elde etme imkanınız var. Birçok iş için saatlik ödeme alırsınız ve sadece boş vakitlerinizi bile değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İşlerin niteliğine uygun ek beceriler ve bilgisayar

Ortalama Kazanç: 60$/saat

Platformda Para Kazananların Sayısı: 40.000

10. OnlyFans

Potansiyel: 9/10

onlyfans

Çevrimiçi yayın yaparak para kazandıran platformlar arasında bulunuyor. Türkiye’den de on binlerce kullanıcısı olan bir platformdur. İnternetten kolaylıkla para kazandıran siteler arasında bulunuyor. Kullanımı Youtube ve Tiktok’a çok benzer bir yapıdadır. Özellikle eğlenceli videolar çekebilecekler için mutlaka önerilmektedir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar ve akıllı cep telefonu

Ortalama Kazanç: 300$/ay

Platformda Para Kazananların Sayısı: 1.000.000

11. Youtube

Potansiyel: 10/10

youtube

Dünyanın en büyük video platformu olan Youtube, internetten en fazla para kazandıran siteler arasında yer almaktadır. Bir içerik üreticisi konumunda bulunuyorsanız; en fazla kazancı Youtube aracılığıyla sağlayabilirsiniz. Sadece binlerce izlenen kanallar bile ay sonunda tatmin edici gelir elde etme fırsatı sağlamaktadır. Video yükleyerek para kazandıran internet siteleri arasında da en gözde platform Youtube’dir. Dileyen her kullanıcı birkaç gereksinimi tamamladıktan sonra para kazanma sistemine dahil olabilmektedir.

Youtube üzerinden ne tür videolar yayınlayacağını bilmeyenler veya hangi kanalı açacağını bilmeyenler Youtube Kanal ve Video Fikirleri rehberine göz atabilir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu

Ortalama Kazanç: İzlenme Başına Ne Kadar Kazandırıyor?

Platformda Para Kazananların Sayısı: 18.000.000

12. Instagram

Potansiyel: 10/10

instagram

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri de Instagram’dır. Özellikle 18-30 yaş aralığının en yoğun olarak kullandığı platform olan Instagram, girişimciler için ise birbirinden farklı para kazanma yöntemleri sağlıyor.

E-ticaret başta olmak üzere; internet trafiği ve fenomenlik faaliyetleri ile birlikte farklı türlerde para kazanma fırsatınız var. Instagram aracılığıyla para kazanmak için hemen bir profil oluşturun ve takipçi edinimi için dikkat çekici içerikler oluşturmaya çalışın.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız; çok fazla takipçisi bulunan veya çok etkileşim alan hesaplardan ilham alabilirsiniz. İşin püf noktası ise yaratıcı ve benzersiz olmaktan geçiyor. Instagram özellikle barındırdığı geniş e-ticaret potansiyeli nedeniyle girişimcilere önemli bir kapı aralıyor. İnternetten para kazandıran uygulamalar arasında yer almaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu

Ortalama Kazanç: Değişken.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 3.000.000

Başarılı bir hesaba sahip olmak size aynı zamanda Pasif Gelir elde etme fırsatı sağlayacaktır. Instagram konusunda kendinizi geliştirmek için Instagram’dan Para Kazanmak rehberine mutlak göz atmanızı öneririz.

13. Upwork

Potansiyel: 9/10

Dünyanın her yerinden kullanıcıların çeşitli görevleri tamamlayarak para kazanabileceği bir web sitesidir. İster blog açmak, ister video hazırlamak isterseniz de sadece makale yazarak para kazanabileceğiniz işleri Upwork aracılığıyla bulabiliyorsunuz. Genel olarak Upwork işverenler ile iş alanları buluşturmaktadır. Upwork, tamamladığınız işlerden %5’ten %20’ye kadar bir komisyon alır. Geliriniz ne kadar çok artarsa komisyon o kadar azalmaktadır.

Yatırımsız olarak para kazandıran siteler arasında yer alıyor. Ancak görevleri tamamlamak için ek cihazlara veya ekipmanlara ihtiyacınız olabilir. Örneğin, seslendirme işlerini almak için iyi bir ses ekipmanı gerekli olacaktır.

Özellikle Seo ve tasarım ile ilgilenen kişilerin en rahat iş bulabildiği platformdur. Upwork’ta Türkiye’den de sayısız işletme kayıtlıdır ve iş veren pozisyonunda bulunmaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Alacağınız işler için ekstra beceriler.

Ortalama Kazanç: Ortalama iş başına 120$

Platformda Para Kazananların Sayısı: 900.000

14. Fiverr

Potansiyel: 10/10

fiverr

Freelancer olarak çalışılabilecek en nadide para kazandıran sitelerden biridir. Dünyanın her yerinden milyonlarca kişinin evde ek iş olarak değerlendirdiği işlerin bulunabildiği platformdur. Yüzlerce farklı kategoride binlerce farklı iş fikri ile internetten para kazanmak Fiverr aracılığıyla çok daha mümkün durumda.

Fiverr’de son dönemde özellikle tasarım konularında ciddi bir iş hacmi bulunmaktadır. Tasarım dışında en çok talep gören kategoriler ise içerik yazımı ve video oluşturmadır.

Fiverr’in komisyon oranları oldukça düşüktür ancak rekabet çok fazla olduğu için işler başına kazanç oranı son yıllarda düşüş göstermiştir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Alacağınız işler için ekstra beceriler.

Ortalama Kazanç: Ortalama iş başına 80$

Platformda Para Kazananların Sayısı: 1.400.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Fiverr’den Dolar Kazanmak

15. Etsy

Potansiyel: 10/10

etsy

İnternetten para kazanmak için farklı bir fikir arayanlara önerilmektedir. Burada iş başına gelir potansiyeli yoktur. Ürün satış platformudur. Dolayısıyla e-ticaret olarak da değerlendirilebilecek bir internet sitesidir. İster ikinci el ürünlerinizi isterseniz de farklı platformlardan daha ucuza satın aldığınız ürünleri daha pahalıya satmak için kullanabilirsiniz.

Sitede gezinmek ve bir mağaza kurmak oldukça kolaydır. Bunun için herhangi bir yatırım yapmanıza da gerek yok. Teknik bilgi ihtiyacınız da neredeyse bulunmuyor. Birkaç video izleyerek satışa hemen başlayabilirsiniz. Ödemelerinizi almak için sayısız yol bulunuyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Satabileceğiniz ürünler.

Ortalama Kazanç: Değişken.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 3.400.000

16.  Regalamed

Potansiyel: 6/10

reglamed

Balo, gala veya çeşitli etkinlikler amacıyla hazırladığınız elbiseleri dünyanın her yerine en iyi fiyatlar ile satabilmenizi sağlayan web sitesidir. Bu alanda uzmanlaşan tasarımcılar için eşsiz bir platformdur. Kendi giysilerinizi satmak için mutlaka kullanılması önerilmektedir. Tekstil ülkesi Türkiye’de eşsiz fırsatlar barındırıyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Satabileceğiniz ürünler.

Ortalama Kazanç: Elbiseler ortalama 2.000$. Yüzde 10 komisyon oranı var.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 3.000

17. Poshmark

Potansiyel: 5/10

poshmark

Moda, ev dekorasyonu, güzellik ürünleri ve daha fazlasını satabileceğiniz çok büyük bir uygulama ve web sitesidir. Bu tür ürünler için dünyanın her yerinden alıcılara ulaşmak istiyorsanız; kullanılabilecek eşsiz platformlar arasında yer almaktadır. E-ticaret için mutlaka değerlendirilmesi gereken bir pazar imkanı sağlıyor. Üstelik işe koyulmak tamamen ücretsiz ve çok basit.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Satabileceğiniz ürünler.

Ortalama Kazanç: Ürün fiyatlarını siz belirlersiniz.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 6.000.000

18. Simple Habit

Potansiyel:5/10

simple habit

İnsanların genellikle rahatlamak amacıyla sesler indirdiği bir platformdur. Buraya özel ses içerikleri üreterek satışa sunabiliyorsunuz. Çok ciddi düzeyde para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Yabancı dil bilmenize de hiçbir suretle ihtiyaç yok. Müziğin dili yoktur. Dolayısıyla ilgi çekici ve rahatlamaya yardımcı sesler üretebilirseniz milyonlarca satış rakamına ulaşabilirsiniz. Şu aşamada komisyon oranları yüksek ancak platform git gide büyüyor ve dolayısıyla komisyon oranlarında düşüş bekleniyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Satabileceğiniz ses içeriğini üretmek için teçhizatlar.

Ortalama Kazanç: Satış başına 0,04 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 20.000

İLGİLİ: Binomo Nedir?

19. QuikPlace

Potansiyel: 4/10

quikplace

Twitter, Instagram ve Youtube’de fenomene dönüşmüş kullanıcılar için para kazandırma fırsatı sağlayan bir web sitesidir. Sosyal medyadan kazandığınız parayı artırma potansiyeli taşımaktadır.

Her türlü reklam ve sponsorluk anlaşmaları için QuikPlace dünyanın her yerindeki etkileyiciler için önemli fırsatlar sağlamaktadır. Kullanmak çok kolaydır. Sadece profilinizi doğruluyor ve ardından gelen reklam anlaşmalarına uygun çalışmalar gerçekleştiriyorsunuz. Ödemeleri almanın çok farklı sayıda metodu bulunmaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Bilgisayar veya akıllı cep telefonu. Fenomen bir hesap.

Ortalama Kazanç: Ortalama reklam anlaşmaları tutarı 1.600$

Platformda Para Kazananların Sayısı: 29.000

İlginizi çekebilir: Yazılım Alanında Kendinizi Geliştirin

20. Axie Infinity

Potansiyel: 4/10

axie

Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı fantastik yaratıklarla savaştığı merkezi olmayan bir dijital evcil hayvan evrenidir. Oyuncular, Axies arasındaki savaşları kazanarak Smooth Love Potions (SLP) coin kazanmaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz

Ortalama Kazanç: Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular, oyunu oynayarak ayda 500-1000 dolar arasında kazanıyor.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 350.000 aylık aktif kullanıcı

MUTLAKA İNCELEYİN: Para Kazandıran Oyunlar

21. Amazon Kindle

Potansiyel: 6/10

e kitap

E-kitap yazmayı biliyor musunuz? Bir not defterini doldurmaktan aslında çok farklı değil. Önemli olan onu okuyacak kitleleri bulabilmekten geçiyor. Amazon Kindle ise bu e-kitapları dünyadaki milyonlarca kullanıcıya sunan bir pazar fırsatı sağlıyor. Türkiye’den de sayısız yazar burada on binlerce satış rakamına ulaşmış durumda. Özellikle eğitim odaklı e-kitaplar son dönemde önemli satış rakamlarına ulaşmış durumda.

Amazon Kindle aracılığıyla kazanacağınız ücret kitabın fiyatı üzerinden belirlenmektedir. Dolayısıyla kaliteli bir içerik için kitap başına 10 TL ücretleri de etiketleyebilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. İlgi çekici bir e-kitap. Yazma becerisi.

Ortalama Kazanç: Bir e-kitap başına ortalama 8 TL.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 4.000.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

22. Google Adsense

Potansiyel: 10/10

google-ds

Dünyanın en büyük reklam ağı olan Adsense, yine dünyanın en büyük arama motoru olan Google’ye aittir. Servis aracılığıyla web siteleriniz için kolaylıkla reklam bulabiliyorsunuz. Yasadışı siteler haricindeki her türlü web site için birkaç gün içerisinde reklam yayını başlatılabiliyor. Özellikle kaliteli içeriği bulunan web sitelerinin onay alma süreci çok daha kolaydır.

Google Adsense’de ödemeler kesinleşmiş aylık kazanç olarak bir sonraki ayın 22’nci gününde yayıncılara ödenmektedir. Servis tamamen güvenilirdir ve en çok para kazandıran reklamları da içerdiği iddiasına sahiptir. Bu açıdan blogu veya çeşitli sektörlerde web sitesi olanlar için mutlaka önerilmektedir.

En iyi reklam veren siteler sıralamasında kesinlikle ilk sıradır. Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Tıklama başına para kazandıran bir altyapıya sahiptir. Çok yüksek trafik alan siteler gösterim başına da gelir elde etmektedir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Trafik çeken bir web sitesi.

Ortalama Kazanç: 1000 trafik için ortalama 13 TL.

Platformda Para Kazananların Sayısı: Belirsiz.

23. Redbubble

Potansiyel: 4/10

Redbubble

Tişört, çanta, maske, duvar kağıdı, poster, telefon kılıfı ve stickerleri tasarlayabildiğiniz bu platformda; tasarladığınız ürünleri satışa da sunabiliyorsunuz. Şirket tüm masrafları kestikten sonra kendi tasarladığınız üründen elde edilen kazancın yarısını sizinle paylaşmaktadır. Dolayısıyla kargolama ve ürün tedariği de dahil olmak üzere hiçbir konu ile ilgilenmiyorsunuz. Sadece ürünleri tasarlıyor ve satışa sunuyorsunuz. Para kazanmanın basit yollarından biridir. Özellikle trend konuları takip ederek bunlara uygun ürünler tasarlayarak harika kazançlar elde edebiliyorsunuz.

Örneğin, geçtiğimiz ay yayına çıkan Squid Game adlı diziye yönelik tişört ürünlerinde ciddi satış rakamlarına ulaşılmış durumda. Siz de böyle dünyadaki trend konular hakkında tasarımlar yapabilir ve ürünleri satışa sunabiliyorsunuz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Tasarım becerisi. Moda ve gündem takibi.

Ortalama Kazanç: Ürün Ortalama başına 4 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 180.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Satış Ortaklığı Veren Siteler

24. Tindie

Potansiyel: 4/10

tindie

Donanım ürünlerinin satışının yapıldığı bir platformdur. Onu diğerlerinden ayıran şey; bunu tasarlamanız gerektiğidir. Özellikle elektronik mühendisliği gibi alanlarda yetenekli kullanıcılar için harika bir kazanç vaadi bulunuyor.

Platform üzerinde çeşitli donanım ürünlerini tasarlayarak satışa sunabiliyorsunuz. Üst level teknik bilgiye ihtiyacınız bulunmaktadır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Donanım tasarımı becerisi.

Ortalama Kazanç: Ürün Ortalama başına 8.000 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 60.000

25. Nielsen Digital Voice

Potansiyel: 5/10

nielsen

Kullanıcıların çeşitli görevleri gerçekleştirerek para kazandığı bir platformdur. Son dönemde coin kazandıran siteler arasına da girmiştir. Reklam izleme, video yorumlama ve anket doldurma gibi seçenekler ile para kazandırıyor.

Nielsen dünyaca ünlü bir şirkettir. Uygulama da tamamen şirkete aittir. Dolayısıyla güvenilirdir ve sorun yaşayan kullanıcı sayısı oldukça azdır.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 300 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 600.000

26. Viggle

Potansiyel: 6/10

viggle

Tamamen reklam izleyerek para kazandıran platformlar arasında yer alıyor. Kazanç vaadi çok yüksek değildir ancak birkaç faturanızı ödemek için günde 20 dakikanızı ayırabilirsiniz. Kayıt olmak ve para kazanmaya başlamak için hiçbir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 100 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 320.000

27. Perk TV

Potansiyel: 6/10

perk tv

Video izleyerek para kazanmak ister misiniz? Perk Tv tam olarak bunu gerçekleştirmenize olanak sağlıyor. Basit bir arayüzü var ve dünyanın her yerinde kullanılmaktadır. Dolar kazandıran siteler arasında olması hasebiyle kazançlar Türkiye’de tatmin edici seviyede bulunmaktadır. Kayıt olmak ve para kazanmaya başlamak için hiçbir ödeme yapmanıza gerek yoktur.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 120 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 120.000

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Sosyal Medyadan Para Kazanmak

28. SuccessBux

Potansiyel: 6/10

successbox

Vizyona yeni girecek olan film ve dizilerin fragmanlarını veya bölümlerden çeşitli kesitleri izleyerek para kazanabildiğiniz platformdur. Genel olarak video izleyerek para kazanmanızı sağlar.  Bulunduğunuz ülke bu aşamada değerlidir. Özellikle İngilizce biliyorsanız kazanç fırsatınız çok daha yüksek olacaktır. Türkçe içerikler son derece kısıtlı.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 190 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 100.000

29. Amazon Mechanical Turk

Potansiyel: 7/10

Amazon_Mechanical_Turk

Dünyanın en büyük alışveriş portalları arasında yer alan Amazon’a ait olan internetten para kazandırma platformları arasında yer almaktadır. Amazon’daki basitli görevleri tamamlayarak para kazanabiliyorsunuz. Yüzde 100 güvenlidir ve ilerleme kaydettikten sonra kazanç potansiyeliniz çok daha fazla yükselmektedir. Amazon Mechanical Turk’u kullanarak Amazon’da düzenli işe giren çok sayıda kullanıcı vardır. Dolayısıyla görevlerinizi eksiksiz ve çok iyi bir şekilde yaparak önemli fırsatlar elde edebilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 800 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 300.000

30. Mobrog

Potansiyel: 4/10

mobrog

Anket doldurarak para kazandıran siteler arasında son derece nam salmış bir platformdur. Uygulaması da mevcuttur ve hareket halindeyken bile anketleri doldurarak para kazanmanıza olanak sağlar. Mobrog aracılığıyla elde edeceğiniz gelir ise son derece sınırlıdır. Kişisel özelliklerinize uygun anketler ile karşılaştığınız için ilgi duyduğunuz her içeriği doldurmanız önerilir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 110 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 240.000

31. Pubiza

Potansiyel: 5/10

pubiza

Son dönemin en çok kullanılan Link kısaltarak para kazandıran siteleri arasında yer almaktadır. Türk girişimci ve yatırımcılar tarafından kurulmuş bir platformdur. Uzun yıllardır bu alanda hizmet veren siteler arasında yer almaktadır.

Platformdan para kazanmak için link kısaltma seçeneklerini kullanmanız gerekiyor. Link kısaltarak para ve coin kazanmak için bu linklere kullanıcıların tıklaması gerekiyor.

Dünyadaki her trafik için kazanacağınız ödemelerin tutarı birbirinden farklıdır. Link kısaltma konusunda bazı ülkeler ve bin tıklama başına ortalama gelirler şöyle:

 • ABD: 35 TL
 • Fransa: 13 TL
 • Türkiye: 24 TL
 • Almanya: 13 TL

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Aylık ortalama 300 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 90.000

32. Twitch

Potansiyel: 10/10

twitch

Dünyanın en yüksek potansiyelli yayıncı platformlarından biridir. Canlı yayın açarak para kazandıran platformlar arasında bulunmaktadır.

Türkiye’de dahil olmak üzere; dünyanın hemen hemen her ülkesinde yayın yaparak para kazandıran en yüksek potansiyelli web siteleri arasında yer alıyor. Twitch’e kayıt olmak ücretsiz. Kendi yayınınızı açmak için de herhangi bir yatırıma ihtiyacınız yok. Kullanışlı bir bilgisayara sahipseniz kendi kanalınızı ve canlı yayınınızı açmak için birkaç dakikaya ihtiyacınız var.

Twitch’ten para kazanmak için ise; burada takipçi elde etmeniz gerekiyor. Takipçi edinimi sonrasında canlı yayınlarınız izlendikçe ve takipçilerinizden bağış aldıkça para kazanabilirsiniz.

Twitch üzerinden elde ettiğiniz geliri çok farklı yöntemler ile hesaplarınıza çekebilirsiniz. Yüzde 100 güvenilirdir ve farklı bir fikir üzerinden hareket ederek önemli bir gelir akışı elde edebilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Yayınlar için OBS veya benzeri bir platform.

Ortalama Kazanç: Takipçilere göre değişken.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 2.300.000

33. Ysense

Potansiyel: 2/10

ysense

Anket doldurarak para kazandıran siteler arasında en popüler platformlardan biridir. Ysense aracılığıyla son dönemde kullanıcılar dünyanın her noktasında sayısız anketi doldurarak gelir elde edebiliyor.

Kamuoyu araştırma şirketlerinin en çok ortaklık yaptığı sitelerden biridir. Uygulamanın son dönemde anket dışında farklı para kazandırma sistemlerini de aktif etmesi beklenmektedir.

Döviz kazandıran sitelerden olması hasebiyle Türkiye’deki kullanıcılar için önemli bir potansiyel içeriyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Anket başına 2 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 400.000

34. Yazan Kazanir

Potansiyel: 2/10

makale yaz kazan

Makale yazarak para kazanmak isteyenler için ülkemizde en çok kullanılan sitelerden biridir. Yazı yazarak para kazanmak söz konusu olduğunda mutlaka tercih edilmesi gereken birkaç platform arasında yer alıyor.

Makale yazmak konusunda maharetli kullanıcılar için önerilmektedir. Sahip olacağınız gelir potansiyeli yazdığınız makale düzeyine değişiklik göstermektedir. Genel olarak 100 kelimelik bir makale için 2 TL ücret alırsınız.

Sitenin komisyon oranları düşüktür. Ayrıca makaleleri yazmak için kesinlikle bir iş almanız gerekmiyor. Bir markete sahip olan platformda; kendi makalelerinizi yayınlayarak alıcıların beğenisine de sunabilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Araştırma ve makale yazma becerisi.

Ortalama Kazanç: 100 kelime başına 2 TL.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 40.000

35. Yaz Kazan

Potansiyel: 2/10

yaz kazan

Yine Türk yatırımcılar tarafından oluşturulan bir para kazandıran sitedir. YazanKazanir platformunda olduğu gibi burada da yazı yazarak para kazanabiliyorsunuz.

Makale başına ortalama gelir burada da 2 TL düzeyinde bulunmaktadır. Para kazanmak için iş profilinizi oluşturmalı ve iş elde ettikten sonra bunları zamanında teslim etmelisiniz.

Para kazandırma amacıyla önemli bir gelir akışı için kullanılması önerilmektedir. İyi bir klavye kullanımına sahip olanlar ve araştırma yeteneği iyi olanlar için önerilmektedir.

Özellikle ekonomi ve finans makalelerinde gelir potansiyeli son derece yüksektir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Araştırma ve makale yazma becerisi.

Ortalama Kazanç: 100 kelime başına 2 TL.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 20.000

36. Myiyo

Potansiyel: 2/10

myiyo

Anket doldurarak para kazandıran sitelerden biridir. Profilinizi oluşturmak ve anket almaya başlamak için herhangi bir ödeme yapmanız gerekmiyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde para kazanmaya başlayabiliyorsunuz.

Anket başına kazandığınız tutar 50 Cent civarında bulunuyor. Siteden ödeme almak için ise minimum 20 Euro kazanmış olmanız gerekiyor.

Myiyo dünyanın birçok ülkesinde kendi dillerinde faaliyet gösteren bir platformdur. Bu ülkeler arasında Türkiye’de bulunması hasebiyle; Türkçe dil desteğine sahiptir.

Güvenilir platformlar arasında yer almaktadır. Kişisel özelliklerinizi iyi bir şekilde doldurarak elde edebileceğiniz anket sayısını artırabilirsiniz.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz.

Ortalama Kazanç: Anket başına 50 Cent.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 260.000

37. Pogo

Potansiyel: 2/10

pogo

Oyun oynayarak para kazandıran siteler arasında son derece popülerdir. Türkçe dil desteği bulunmuyor ancak birçok oyunu oynamak için yabancı dil bilmenize hiçbir suretle ihtiyaç yok. Siteye en çok giriş yapılan ülkeler arasında Türkiye de bulunmaktadır.

Pogo’da sayısız oyun bulunuyor. En iyi performansı alabileceğiniz oyunları oynayarak para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Pogo son dönemde gelir potansiyelini büyük ölçüde artırmıştır. Ancak rekabetin artması nedeniyle bu gelir çok fazla sayıda kullanıcı arasında bölüştürülmektedir. Dolayısıyla kişi başı gelir düzeyinde önemli bir düşüş gözlemleniyor.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Oyun oynama becerisi. Yüksek boş vakit.

Ortalama Kazanç: Ortalama aylık 210 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 420.000

38. ShutterStock

Potansiyel: 6/10

shutterstock

Fotoğraf satarak para kazandıran siteler arasında en popüleri Shutterstock’tur. Dünyada son 10 yıla yakındır fotoğraf satışı konusunda en iddialı platformdur. Dünyanın her yerinde fotoğraf alıcılarının ilk durak noktalarından biridir.

İyi fotoğraflar çekebileceğinize inanıyor ve bu fotoğrafları çekmek için uygun vaktiniz varsa; mutlaka değerlendirmeniz önerilmektedir.

Shutter’de sadece tek bir fotoğrafı milyonlarca satan kullanıcılar bulunmaktadır. Dolayısıyla markaların ve kişilerin ilgisini çekebileceğine inandığınız fotoğrafları buralarda satarak önemli bir gelir elde edebilirsiniz.

Shutter’de tek bir fotoğraf satışından 1 Dolar civarında para kazanırsınız. Tek bir fotoğrafı sadece bir kere satacağınızı düşünmeyin. Bir fotoğraf sınırsız düzeyde satılabilmektedir.

Tek yapmanız gereken kaliteli ve markaların ihtiyacına uygun fotoğraflar çekmektir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Fotoğraf çekmek için profesyonel fotoğraf makinesi. İyi fotoğraf çekmek için beceriler.

Ortalama Kazanç: Bir fotoğraf satışı başına 1 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 2.600.000

39. IStockPhoto

Potansiyel: 5/10

istock

Fotoğraf satarak para kazandıran alternatif başka bir platformdur. Türkiye’de de yoğun olarak kullanılmaktadır. Fotoğraflarını birçok platformda aynı anda satışa sunabilirsiniz. Dolayısıyla fotoğraf satarak para kazanmak için burayı da kullanmanız önerilmektedir.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: İnternet bağlantısı olan bilgisayar veya mobil cihaz. Fotoğraf çekmek için profesyonel fotoğraf makinesi. İyi fotoğraf çekmek için beceriler.

Ortalama Kazanç: Bir fotoğraf satışı başına 1 Dolar.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 800.000

40. Sweatcoin

Potansiyel: 3/10

sweatcoin

Para kazandıran siteler dışında para kazandıran uygulamalar arasında son dönemde en popüler uygulamalardan biridir. Çok tuhaf ve ilginç bir fikir üzerine yoğunlaşmıştır. Platform yürüyerek coin kazandırmaktadır. Kazanç oranınız son derece düşük gibi görünüyor olsa da; sık sık yürüyüş yapanlar veya spor yapanlar için önerilmektedir.

Cep telefonunuzdan pasif gelir kazanmak için uygulamayı indirebilir ve yürüdükçe kripto para kazanabiliyorsunuz.

Uygulamanın Türkçe dil desteği de vardır ve ülkemizde de son derece yaygın olarak kullanılmaktadır.

Platformu Dünya Sağlık Örgütü, Apple ve Sony gibi dev firmalar da önermektedir.

Uygulama sadece coin kazandırmıyor. Aynı zamanda hediye çeki, uçak mili, tatil gibi ödülleri de var.

Gerekli Ekipman veya Gereksinim: Akıllı bir cep telefonu.

Ortalama Kazanç: 10.000 adım için ortalama 1 Dolarlık para ödülü.

Platformda Para Kazananların Sayısı: 1.600.000

41. Linkvertise

Potansiyel: 2/10

Link kısaltarak para kazandıran ABD merkezli bir platformdur. Ödeme alt sınırı düşük ve Türkiye’den gelen tıklamalar için oldukça yüksek ödeme sağlamaktadır.

 • Minimum ödeme 10 $
 • Kolay yönetim paneli
 • 2 $ kayıt bonusu alırsınız
 • Bağlantıları kolay ve hızlı bir şekilde kısaltırsınız
 • Dünya çapında trafik için ödeme sağlar

42. Shrfly

Potansiyel: 2/10

2022 yılında kurulmuş olmasına rağmen link kısalt para kazan sektöründe öne çıkmayı başarmış bir şirkettir. Linkler oldukça kısa ve ilgi çekici durmaktadır.

 • Minimum para çekme miktarları 5 dolardır.
 • PayPal, UPI, Paytm, Skrill, Banka Havalesi ve NETELLER gibi çok sayıda ödeme metodu var.
 • Ömür boyu %30 referans kazancı elde edeceksiniz.
 • Ödeme süresi günlük; hesabınıza genellikle 2 ila 3 saat içinde yatırılır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Görev Yaparak Para Kazanmak

43. Shorte.st

Potansiyel: 2/10

2 milyon kişiye yakın üyesi bulunan platform; Türkiye’den gelen tıklamalar için de oldukça tatmin edici rakamlara sahiptir. Ülkemizden de çok sayıda kullanıcı bu platformu kullanıyor.

 • Büyük Müşteri Tabanı
 • %20 tavsiye bonusu
 • Ödeme Banka Havalesi, PayPal, Payoneer ve WebMoney aracılığıyla yapılıyor.
 • Yayıncı oranı, 1000 görüntüleme başına 0,50 ila 14 ABD doları arasında değişiyor.

44. Adf.ly

Potansiyel: 4/10

Meksika merkezli sektörün en büyük sitelerinden biridir. Oldukça yoğun bir kullanıma sahiptir ve sorunsuz ödeme seçenekleri sağlamaktadır.

 • 1000 görüntüleme başına en fazla 14 dolar ödüyor.
 • Kullanıcılar %20 tavsiye bonusu veriyor
 • Güvenli bir ağa sahiptir
 • Asgari ödeme tutarı 5 dolar
 • Ödeme PayPal, Payoneer ve Banka Havalesi yoluyla yapılabilir.

45. Bc.vc

Potansiyel: 5/10

Captcha’sız bir link kısaltarak para kazan seçeneği arayanlar için en iyi site Bc’dir. Elbette bu nedenle ödeme rakamları birçok benzer platforma göre daha düşüktür. Başkalarına referans olarak onların kazandıklarının yüzde 20’si kadar ek komisyon elde etme seçeneği nedeniyle oldukça yoğun bir kullanıma sahiptir.

 • Ödeme seçenekleri Payoneer, Bitcoin, Banka hesabıdır.
 • Masaüstü ve mobil cihazlar için para kazanma tutarları farklıdır
 • Minimum ödeme tutarı Payoneer için 50$ ve Bitcoin ve banka hesapları için 10$’dır.
 • Yönlendirme Komisyonu, yönlendirme kazançlarının %20’sidir.

46. Shrinkearn

Potansiyel: 3/10

Dünyanın en çok kazandıran link kısaltarak para kazanma sitelerinden biridir. Yabancı tıklama fırsatına sahipseniz; 1000 tık için 20 dolara kadar para kazanabilirsiniz. Türkiye için rakam elbette çok daha düşük seyrediyor.

 • Ödeme yöntemleri PayPal, Web Money, Payoneer, Skrill ve Banka havalesidir.
 • 24 saat destek veriyor
 • Yönlendirme Komisyonu, kullanıcının kazancısının %20’sidir
 • Ücretsiz ek araçlara sahip
 • Bağlantıları daha hızlı kısaltmanıza yardımcı olan karmaşık olmayan bir API aracına sahiptir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Pinterest’ten Para Kazanmak

47. Shrinkme

Potansiyel: 3/10

Yüzde 20 referans kazancına sahip olan bir başka ücretsiz link kısaltma sitesidir. Sektörde yeni olmasına rağmen dünyanın birçok ülkesinden 600 bine yakın kullanıcıya sahiptir.

 • Bu reklam ağı, hedef kitlenizi ayrıntılı istatistiklerle izlemenize sahip araçlara sahiptir.
 • Minimum ödeme tutarı 5 $
 • API sistemine sahiptir
 • Ödeme yöntemleri PayPal, Bitcoin, Paytm, Skrill ve Banka havalesidir.
 • Ayrıca kayıt bonusu olarak 1 $ ödüyorlar

48. Clicksfly

Potansiyel: 2/10

Para kazanmak için en iyi link kısaltma sitelerine göz atıyorsanız, Clicksfly tam aradığınız seçenek olabilir. Kullanımı çok kolaydır ve yönetim paneli de kesinlikle yabancı dile sahip olmadan bile rahatlıkla kullanılabilir.

 • Yönlendirme Komisyonu, yönlendirme gelirinin %20’sidir.
 • Ödeme yöntemleri PayPal, PayTM, Bitcoin , Payeer ve Mobicash’tir.
 • Asgari ödeme tutarı 3 $
 • Ödeme günlük yapılır

49. Smoner

Potansiyel: 2/10

Yüksek BGBM rakamlarına sahip olan ve kullanıcıların yorumlarına göre tıklamaları çok üst düzey sayan bir platformdur. Özellikle Kuzey Amerika’dan trafik çekenler için kesinlikle önerilmektedir.

 • Minimum ödeme 10 $
 • Ödeme yöntemleri PayPal ve Bitcoin’dir
 • Yönlendirmeler için komisyonun %10’unu kazanabilirsiniz
 • 24 saat destek veriyor
 • Smoner 1000 görüntüleme başına 7 dolara kadar ödeme yapıyor
 • Ödemeler günlük yapılır.

50. Adsrink

Potansiyel: 2/10

Her 1000 gösterim için 12 dolara kadar ödeme yapan bir link kısaltıcıdır. Çok basit ve hızlı bir servistir. Aynı zamanda geniş bonus ve referans sistemlerine sahip olması nedeniyle çok yoğun bir kullanıcı tabanına sahiptir. Ancak ödemeler her 15 günde bir yapılmaktadır.

 • Kullanıcılara, hedef kitlenizi verimli bir şekilde takip edebileceğiniz sağlam ve ayrıntılı analizler sunar.
 • Minimum ödeme 5 $
 • Ödeme yöntemleri PayPal, Bitcoin, Banka Havalesi vb.
 • Ödeme her 15 günde bir yapılır
 • %20 tavsiye bonusu veriyor

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yürüyerek Para Kazanmak

51. Safelinku

Potansiyel: 2/10

Gösterimleri çok iyi sayan bir servis olduğu yönünde çok sayıda yorum alan Safelinku, ABD merkezli bir link kısaltma servisidir. Kullanıcılarına her 1000 adet tıklama için 16 dolara yakın ödeme yapıyor. Türkiye’den gelen tıklar için ise 4 dolar civarında ödeme sağlıyor. Bu rakam diğer platformlar ile karşılaştırıldığı zaman oldukça tatmin edici. Ancak platformdan ödeme almak için mutlaka Paypal hesabına ihtiyacınız olacak.

 • Dünya çapında trafikler için para kazanmanızı sağlar
 • Ödemeler yalnızca Paypal’dan yapılıyor
 • Minimum ödeme 5 $
 • %10 referans komisyonu veriyor

52. Clk.sh

Potansiyel: 2/10

Geçtiğimiz yıl yayına giren link kısaltarak para kazanma seçeneği sağlayan Clk.sh aracılığıyla da alternatif olarak kısalttığınız linklerden para kazanabilirsiniz. Diğer servisler tatmin edici değilse; Türkiye’den gelen tıklamalar için kullanılması önerilir. Ayrıca geçiş reklamları seçeneği ile de gelirinizi artırabilme fırsatına sahipsiniz.

 • Minimum ödeme 5 $
 • Ödeme yöntemleri PayPal, Web Money, Payeer, Skrill ve Banka havalesidir.
 • Tek tuşla yönetim panelinden tüm özellikleri kontrol edebilirsiniz.
 • API kullanarak bağlantıları kısaltma imkanı

53. Shortzon

Potansiyel: 3/10

Gereksiz popuplar ve yüklemeler olmadan link kısaltmak istiyorsanız tam aradığınız site olabilir. Ancak bu nedenle ödeme rakamları bir nebze olsun düşük seyrediyor. Eğer daha ciddi projelerinizde kullanmak için bir servis arıyorsanız; önerebiliriz.

 • Alt referanslarınız için yüzde 20 ek komisyon kazandırıyor
 • Ödeme Yöntemleri: PayPal, Paytm, Skrill ve Banka Havalesi.
 • Minimum Ödeme: $3
 • 24 saat destek

54. Adfoc.us

Potansiyel: 3/10

Her 1000 ziyaretçi için 8 dolar ödeyen bir alternatif link kısaltıcı servisidir. Ancak Türkiye için rakam 1 dolara kadar düşüyor. Ayrıca ödeme takvimi maalesef ayda bir olarak gerçekleştiriliyor.

 • Yayıncı ücretleri, 1000 Görüntüleme Başına 0,30 ABD Doları ile 22,50 ABD Doları arasındadır
 • Ödeme Sıklığı aylıktır; her ayın 7’sinde ödüyorlar
 • Minimum para çekme miktarı 10 ABD dolarıdır
 • Ödeme modları Paypal ve Bitcoin’dir.
 • Tavsiye Kazancı, Ömür Boyu yüzde 20’dir.

55. Ity.im

Potansiyel: 2/10

Son dönemde başta Avrupa ve Asya’da oldukça popüler hale gelmiş bir servistir. Twitter ve Facebook gibi platformlarda kullanmak için oldukça idealdir. Ayrıca bağlantılarınızda neyin seçileceğine karar verme fırsatınız var. Bu sayede para kazanma potansiyelinizi büyük oranda artırabilirsiniz.

 • Büyük reklamveren tabanı
 • Her 1.000 görüntüleme için 5,50 ABD doları ödüyor
 • Asgari ödeme 15 $ düzeyinde
 • Ödeme PayPal aracılığıyla yapılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Oyunlar

56. Adpaylink

Potansiyel: 2/10

Maalesef Türkiye’den gelen trafik için ödeme yapmıyor. Özellikle Almanya ve İsviçre tabanlı projeleriniz için kullanmanız tavsiye edilmektedir.

 • Kayıt bonusu olarak 1 dolar ödüyorlar
 • Her 1000 görüntüleme için 13$’a kadar kazanırsınız
 • Kullanıcılar dünyanın herhangi bir yerinden bağlantıya tıkladığında minimum 3 dolar öder.
 • Yeni bir kayıt yaptırdığınızda %10 ek komisyon ödüyorlar
 • Ödemeler günlük yapılır
 • Asgari ödeme 5 dolar
 • Ödeme PayPal, Webmoney, Payeer ve Banka Havalesi yoluyla yapılır.

57. Shrink.pe

Potansiyel: 2/10

Birçok platformda kabul edilmeyen Torrent gibi seçenekleri de kabul etmesi nedeniyle yoğun bir kullanıma sahiptir. Bu yöndeki trafikleriniz için kullanabilirsiniz.

 • Yayıncı ücretleri, 1000 görüntüleme başına 2,50 ila 10 ABD Doları arasındadır.
 • Minimum para çekme miktarı 5$’dır.
 • Bağlantıları daha hızlı kısaltmaya yardımcı olan kullanımı kolay API sunar
 • Ödeme Sıklığı – Günlük (24 Saat İçinde)
 • Ödeme Modu – Paypal, UPI (Hindistan), Banka Havalesi (Hindistan), Payeer, Webmoney , PaySera, Payoneer, Skrill
 • 24 saat destek veriyor
 • Referans Kazancı – Komisyonun %20’sini kazanabilirsiniz

58. TOLUNA

Anket doldurarak para kazandıran harika bir platformdur. Son yıllarda siteyi tercih eden markaların sayısında önemli düzeyde artış kaydediliyor. Bu sayede gün geçtikçe daha fazla para kazanma imkanı elde edebiliyorsunuz. Toluna’da ayrıca görev yaparak da hem dolar hem de koin kazanma imkanı da bulunuyor. Platformda elde ettiğiniz kazancı Paypal, hediye çeki veya kripto para hesabınıza çekebilirsiniz. Tolonu’da gelir potansiyeli ise aylık 20 dolar düzeyinde bulunuyor.

Para kazandıran diğer uygulamalara göz atmak için En Hızlı Para Kazandıran Uygulamalar rehberine göz atmanızı öneririz. Kendi uygulamanızı yapmak isteyenler ise Mobil Uygulama Fikirleri sayfasından ilham alabilir.

İNCELEYİN: Growtopia Para Kazanma

İNCELEYİN: Google’den Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Kolay Para ve Kripto Kazandıran 58 Siteler ve Uygulamalar [GERÇEK KAZANÇ]” üzerine 7 yorum

 1. Öncelikle, internet üzerinden para kazanma fikri oldukça cazip gelebilir ancak ne yazık ki birçok dolandırıcılık ve sahtekârlık da bu alanda varlığını sürdürmektedir. Bu nedenle, internetten para kazanma konusunda dikkatli olmak gerekir.

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Sıklıkla bu hususta uyarılar gerçekleştiriyoruz. Bir kez daha hatırlattığınız için teşekkür ederiz.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla
  • Merhaba,

   Patreon içerik üretiminize abone olmak isteyenler sayesinde para kazandığınız bir platformdur. Bu içerikler de özellikle metin odaklıdır. Dolayısıyla kaliteli metin içerikleri sağlıyorsanız para kazanmanız için iyi bir platformdur.

   İyi çalşmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın