Danimarka İşçi Alımı: Maaşları ve İlanları (15 İlan)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Danimarka işçi alımı imkanları konusunda Avrupa’nın yüksek potansiyel taşıyan ülkeleri arasında yer almaktadır. Avrupa’nın en refah dolu ülkelerinden biri olan Danimarka’da işçi olarak çalışmak önemli bir gelir fırsatı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Danimarka’da çalışmak isteyen Türk vatandaşları için hazırlanan bu rehberimizde Danimarka işçi alımı, Danimarka işçi maaşları ve Danimarka İş İlanları konusunda 2023 güncelliğinde bilgiler bulabilirsiniz. Rehberdeki adımları uygulayarak siz de Danimarka’da işçi olarak çalışma fırsatı elde edebilirsiniz.

Öncelikli olarak Danimarka’da iş hayatı hakkında bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

DANİMARKA’DA İŞ HAYATI

danimarka işçi alımı ilanları

Kuzey Avrupa’nın büyük devletlerinden biri olan Danimarka, 6 milyona yakın nüfusu ile önemli bir ekonomiye sahiptir. Tarım, telekomünikasyon, ilaç ve denizcilik alanlarında dünyanın sayılı devletleri arasında yer alan Danimarka’da ciddi bir işgücü eksikliği bulunmaktadır. Hızla yaşlanan bir nüfusa sahip olan Danimarka, işgücü açığını kapatmak için uzun yıllardır yabancı işçi çalıştırmak konusunda geniş fırsatlara sahiptir.

Danimarka’da çalışma arzusunda olan bir işçinin ülkede çalışacak bir iş bulması ana unsurlardan biridir. Danimarka’da çalışacak bir iş bulunması durumunda ülkeye işçi olarak gitmek konusundaki birçok engel doğrudan aşılmaktadır. Dolayısıyla rehberimizde yer alan iş ilanlarına göz atarak bu konuda bir girişimde bulunma fırsatına sahipsiniz.

İNCELEYİN: Katar İşçi Alımı

DANİMARKA’DA ÇALIŞMA ŞARTLARI

danimarka iş ilanları

Belirttiğimiz üzere ülkeye işçi olarak gitmeyi arzu eden kişilerin ilk olarak bir iş bulması önem arz ediyor. İş bulmak Danimarka’ya işçi olarak gitmenin en kolay yollarından biridir. Danimarka yasaları işletmelerin büyüme performansını artırmak amacıyla yurtdışından işçi talep eden işçilerin ülkeye daha özgür gelebilmesine imkan tanımaktadır.

Danimarka’da çalışmak için gerekli diğer şartlar:

  • Çalışma İzinleri: Danimarka’da işçi olarak çalışabilmek için çalışma izni almanız gerekiyor. Çalışma iznine çalışılan işletme tarafından da başvurulabilmektedir.
  • Mesleki Yeterlilik: Ülke yasaları gereği bir işte çalışmayı isteyen bir işçinin ilgili iş için gerekli olan mesleki yeterliliklere sahip olduğunu kanıtlaması gerekir. Bu herhangi bir üniversite diploması ya da yetkili kuruluşlarca verilen sertifikaları da içermektedir.
  • Dil Yetkinliği: Danimarka’nın resmi dili Danca olsa da ülkede İngilizce ya da Almanca da genel kabul gören diller arasında yer almaktadır. Dolayısıyla bu 3 dilden birine sahip olmanız ülkede iş bulmanın şartı olmasa da dikkat edilen ana hususlar arasında yer almaktadır.
  • İşveren Talebi: Kuzey Avrupa ülkesinde çalışmayı düşünen işçilerin sahip olması gereken ana şartlardan biri işveren talebidir.

ADIM ADIM DANİMARKA’YA İŞÇİ OLARAK GİTMEK

danimarka iş ilanları 2023

Danimarka’da işçi alımı yapan çok sayıda işletme uluslararası platformlar aracılığıyla iş ilanları açmaktadır. Bu ilanlara başvurmak Danimarka’da işçi olarak çalışmak için gerçekleştirmeniz gereken ilk adımlardan biridir. Süreci genel olarak incelemeniz için adım adım Danimarka’ya işçi olarak gitmek:

1. İş Başvurusunda Bulunun

Danimarka’ya işçi olarak gitmek istiyorsanız ilk olarak iş başvurusunda bulunmanız gerekiyor. İş başvurusunda bulunmak kolaydır. Gelişen internet dünyası sayesinde iş ilanlarına kolaylıkla online olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz. Bu rehberde de birçok iş yer almaktadır. Başvuru yapabilmek için gerekli yolları aktaracağız.

2. İş Başvurusunun Onayını Bekleyin

Birçok işletmeye aynı anda başvurmanızı engelleyen bir husus yoktur. Dolayısıyla yetkinliğiniz bulunan işlerin tamamına başvurabilirsiniz. İşçi alımı ilanlarına başvurduktan sonra işverenlerin birinden kabul almanız gerekiyor. Bu en kritik süreçlerden biridir. Sabırlı olmanız gerekiyor. İşletmeler yurt dışından işçi alımı yaparken daha titiz davranmaktadır.

3. Vize Alın

Danimarka’daki herhangi bir işletmeden iş için onay almanız sonrasında Danimarka vizesi alarak ülkeye giriş yapmanız gerekiyor. Danimarka’nın Türkiye’deki büyükelçiliği aracılığıyla vize işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Vize talebinde bulunurken mutlaka işvereniniz tarafından verilen iş kabul mektubunu da göndermeyi unutmayın. Bu standart olarak işvereninizden talep edebileceğiniz bir niyet mektubudur.

4. Ülkeye Giriş Yapın

Danimarka’dan vize aldıktan sonra işvereninizin belirttiği lokasyona gitmek üzere Danimarka’ya gitmeniz gerekiyor. Ardından iş için gerekli olan eğitimleri alarak işe başlama fırsatı elde edeceksiniz.

İNCELEYİN: Dubai İşçi Alımı

DANİMARKA’DA EN ÇOK İHTİYAÇ DUYULAN İŞLER

danimarka iş ilanları türkiye

Kuzey Avrupa’nın refah dolu ülkesinde birçok sektörde nitelikli – kalifiye personel açığı bulunmaktadır. Bu sektörlerdeki işçi açığı sebebiyle ilgili işlerde yetkinliğini kanıtlayabilecek kişilerin iş bulma potansiyeli çok daha yüksektir.

Danimarka’da en çok işçi açığı bulunan sektörler:

  • İnşaat
  • Denizcilik
  • Taşıma-Nakliye
  • Tarım
  • Telekomünikasyon

DANİMARKA’DA İŞÇİ MAAŞLARI

danimarka

Danimarka dünyanın refah dolu ülkelerinden biridir. Danimarka vatandaşları dünyanın geri kalanına göre çok daha rahat bir yaşam sürmektedir. Bu da ülkedeki işçi statüsünde yer alan pozisyonlarda çalışacak yerli vatandaşların bulunmasını zorlaştırmaktadır. Ancak ülkede çalışan işçiler için yerel halk kadar refah dolu bir hayattan bahsetmek mümkün değildir. Özellikle yabancı işçilerin maaşları ülkede çalışan vatandaşların maaşlarına kıyasla daha düşüktür. Bu durum elbette ülke yasalarına aykırıdır. Ancak ülkedeki yabancı işçilere yönelik sıkı bir denetim yapıldığını belirtmek oldukça güç.

Danimarka’da yasal olarak ödenmesi gereken işçi maaşları yüksektir. Ancak bu maaşlara ulaşabilmenizi sağlayan çok az işletme bulunmaktadır. İlgili sebepten ötürü Danimarka’ya gidip doğrudan çok ciddi bir maaşa ulaşabileceği bir yanılgıdır.

2023 yılı itibarıyla Danimarka’daki yabancı işçilerin aldığı aylık maaş ortalama 2.000 Euro’dur. İlgili rakam işin niteliğine göre değişecek olsa da yeni başlayanlar için durum çok daha vahim seviyelere inmektedir. Yeni başlayacak bir Türk işçi için Danimarka’da alınabilecek en yüksek maaş 1.500 Euro’nun üzerinde olmayacaktır. 

Danimarka halihazırda bir asgari ücret politikasına sahip değildir. Bu durum da işletmelerin asgari olarak ödedikleri maaşları diledikleri gibi belirleme hakkı veriyor.

İNCELEYİN: Yurtdışı İşçi Alımı

DANİMARKA İŞ İLANLARI

danimarka MAAŞ

Danimarka’da çalışmayı düşünen ve iş ilanları arayanlar için 2023 güncelliğindeki işleri sizler için derledik. İlgili işlerdeki bilgileri kullanarak başvuruda bulunabiliyorsunuz.

1. Yaşlı Bakım Çalışanı – Tam Zamanlı

Başvuru: https://ofir.dk
Maaş: 2.500 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: 30

2. Restoran Personeli  – Tam Zamanlı

Başvuru: Sa@zahida.dk
Maaş: 2.000 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: Yok

3. Elektrik Personeli – Tam Zamanlı

Başvuru: info@eurojobdk.com
Maaş: 2.000 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Erkek
Yaş Sınırı: Yok

4. Kasap – Tam Zamanlı

Başvuru: ft@eurojobdk.com
Maaş: 2.000 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Erkek
Yaş Sınırı: Yok

5. Temizlik Personeli – Tam Zamanlı

Başvuru: kontakt@srs-m.dk
Maaş: 1.500 – 2.000 Euro
Cinsiyet: Kadın
Yaş Sınırı: 40

6. Pizza Restoranı Çalışanı – Tam Zamanlı

Başvuru: wfims@icloud.com
Maaş: 1.300 – 1.500 Euro
Cinsiyet: Erkek
Yaş Sınırı: 35

7. Restoran Çalışanı – Tam Zamanlı

Başvuru: simran@srsrestaurants.dk
Maaş: 2.000 – 2.500 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: Yok

8. Kişisel Asistan – Tam Zamanlı

Başvuru: info@lobpa.dk
Maaş: 1.000 – 1.500 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: 30

9. Şef – Tam Zamanlı

Başvuru: info@sushiya.dk
Maaş: 2.500 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: Yok

10. Komi – Tam Zamanlı

Başvuru: info@mamarosa.com
Maaş: 1.600 – 2.000 Euro
Cinsiyet: Kadın
Yaş Sınırı: Yok

11. Boyacı – Tam Zamanlı

Başvuru: jacob@npsoerensen.dk
Maaş: 2.000 – 2.500 Euro
Cinsiyet: Erkek
Yaş Sınırı: 40

12. Otel Personeli – Tam Zamanlı

Başvuru: kirstine.kjeldsen@radissonblu.com
Maaş: 2.500 – 3.000 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: 35

13. Aşçı – Tam Zamanlı

Başvuru: chef@hotelskjern.dk
Maaş: 2.000 – 2.500 Euro
Cinsiyet: Erkek
Yaş Sınırı: Yok

14. Paket Servis Personeli – Tam Zamanlı

Başvuru: kontor@pm-distribution.dk
Maaş: 1.600 – 2.000 Euro
Cinsiyet: Kadın – Erkek
Yaş Sınırı: 35

Sık sık yeni iş ilanları eklemeye devam ediyoruz…

İNCELEYİN: Almanya İşçi Alımı

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın