Almanya İşçi Alımı İlanları (5.450 Euro Maaş)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Almanya’da çalışmak isteyenler için en güncel şekilde Almanya iş ilanları ve Almanya işçi alımı süreçleri hakkında bilgiler rehberimizde yer alıyor. Siz de 2024 yılında Almanya’da çalışmak için harekete geçmeyi planlıyorsanız, en güncel Almanya işçi alımı ilanlarını rehberimizde bulabilirsiniz.

Avrupa’da işçi olarak çalışmak ve dolgun bir maaş almak için en doğru ülkelerin başında Almanya geliyor. Özellikle kalifiye işçiler için eşsiz bir iş potansiyeline sahip olan ülkede çalışmayı arzu edenler için Almanya’ya nasıl gidilir, işçi ilanları nasıl bulunur ve nasıl başvurulur sorularına yanıt sağlayacağız.

Dünyada üretim ekonomisinin başkenti olan Almanya’da işçi ilanları güncel olarak rehberimizde yer alıyor. İlgili iş ilanlarına göz atmadan önce Almanya’da çalışmak ve Almanya’ya gitmek hususlarında bilgiler sağlayacağız.

Unutmayın, Almanya, yoğun göç alan bir ülke olması nedeniyle ülkeye gelen işçiler için katı prosedürlere sahiptir. Dolayısıyla tüm ayrıntılara hakim olmadan ülkeye gitmek üzere zaman ve para harcamanız önerilmez.

Almanya’da işçi olarak çalışmak için rehberimize devam edin…

ALMANYA’DA ÇALIŞMAK

almanya işçi alımı ilanları

Avrupa’nın en büyük ekonomilerinden biri olan Almanya’nın genel ekonomik görünümü üretim üzerine bulunmaktadır. Bu da her sektörde yoğun işçi istihdamı anlamına geliyor. Bu nedenle, Almanya genç nüfusa çok yoğun ihtiyaç duymaktadır. Ancak çok uzun yıllardır Almanya nüfusu hızla yaşlanmakta ve bu da üretim gibi genç nüfusa yoğun ihtiyaç duyulan bir ekonomi için tehlike çanlarının çalmasına neden oluyor.

Almanya bu konudaki eksikliğini gidermek için ise dünyanın her yerinden işçi alımı yapmaktadır.

Ancak işçi alımı konusunda katı kurallara sahip olmadığını belirtmekte de yanlış olur. Almanya özellikle alım yapacağı işçilerin kalifiye olmasına büyük özen göstermektedir. Bu kalifiye durumunun da mutlaka resmi belgeler ile kanıtlanabiliyor olması gerekiyor. Dolayısıyla herhangi bir sektörde işçi olarak kalifiye olduğunuzu düşünüyorsanız; bunu resmi olarak kanıtlayabilmeniz gerekir.

Almanya’da çalışma hayatı işçiler için oldukça tatmin edici seviyede bulunmaktadır. Tüm Avrupa’da yapılan araştırmalara göre, kıta genelinde en mutlu işçiler Almanya ve Norveç’te yaşamaktadır. Bu nedenle Almanya, işçi olarak çalışmak için dünyanın en iyi ülkelerinden biridir.

Siz de Almanya işçi ilanları aracılığıyla ülkeye çalışmak için gitme fırsatı elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Yurt Dışı İşçi Alımı

TÜRKİYE’DEN ALMANYA’YA İŞÇİ OLARAK GİTMEK

almanya işçi alımı 2023

Almanya daha önce de ifade ettiğimiz gibi dünyada işçilerin en mutlu olduğu ülkelerden biridir. 1960‘lı yıllardan beridir de Türkiye’den yurt dışına giden işçilerin ana rotası Almanya olmayı sürdürüyor. Bunun en büyük nedenlerinden biri de Almanya’da bulunan yoğun Türk nüfusu ve Almanya’nın işçilere verdiği maaşlar ile diğer sosyal haklardır. Bu nedenle 2024 yılı itibarıyla da Almanya’ya yoğun bir Türk işçi göçü yaşanmaya devam ediyor. Almanya önemli bir işçi istihdamı için halen yoğun bir potansiyele sahiptir.

Türkiye’den Almanya’ya giden işçiler en fazla ise otomotiv, elektronik ve tarım sektörlerinde çalışıyor. Dolayısıyla bu sektörlerdeki kalifikasyon dereceniz ile kısa sürede iş bulma potansiyeliniz var.

İNCELEYİN: Katar İş İlanları

ALMANYA’YA NASIL İŞÇİ OLARAK GİDERİM?

almanya işçi alımı (1)

Almanya’ya işçi olarak gitmek için yukarıda defaatle belirttiğimiz üzere herhangi bir iş alanında kalifiye olmanız gerekiyor. Almanya herhangi bir önemli iş alanında resmi olarak eğitimi ve tecrübesi olmayan işçilerin başvurularını kabul etmemektedir.

İlgili bu alanlarda bir eksikliğiniz yoksa; Almanya’ya çok kolay bir şekilde işçi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Almanya ara eleman bulmak konusunda son yıllarda ciddi sorunlar yaşıyor. Bu nedenle ara eleman olabilecek kapasiteye sahipseniz vize alarak Almanya’da işçi olarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Vize Başvuruları Almanya’nın başkonsoloslukları tarafından yapılmaktadır.

Almanya vizesi için ön koşullar;

 1. Almanya’dan somut bir iş teklifi
 2. Yurtdışından aldığınız eğitim denkliği

Almanya’da işçi olarak başvuruda bulunmak için diğer adımlar:

 1. Almanya Büyükelçiliği’nde İstihdam Vizesi veya İş Arayan Vizesi başvurusunda bulunun.
 2. Yaşadığınız adresi yerel Vatandaş Kayıt Bürosuna ( Bürgeramt ) kaydedin.
 3. Sağlık sigortası alın.
 4. Ausländerbehörde’den randevu alın.
 5. Gerekli belgeleri toplayın.
 6. Çalışma ve oturma izni başvurusunu Ausländerbehörde’ye gönderin.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dünyadan Farklı İş Fikirleri

Vize ve Çalışma İzni İçin Gerekli Belgeler:

 • Pasaport
 • Pasaport boyutunda resimler. ICAO vize fotoğraf kurallarına uymalıdırlar.
 • Oturma izni başvuru formu.
 • İstihdam İlişkisi Bildirgesi. Bu, Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis olarak bilinir ve işvereniniz tarafından doldurulması gerekir. Bunu, Alman Federal İş Ajansı’nın web sitesinde bulabilirsiniz (form Almancadır).
 • İş sözleşmeniz veya teklifiniz. Pozisyonunuzu, çalışma sürenizi ve maaşınızı belirtmelidir.
 • Tescil Belgesi ( Meldebescheinigung ).
 • Ev kirası ve ev sahibinizden yazılı bir oturma onayı mektubu.
 • Üniversite veya kolej diplomanız. Orijinal kopya.
 • Sağlık sigortası kanıtı. Yasal sigortanız varsa, elektronik sağlık kartını ve sağlık sigortası onayını ibraz edin. Özel sağlık sigortanız varsa, sağlık sigortası kuruluşunuzdan, primlerinizi ödediğinizi ve sigortanızın ayrıntılarını içeren bir belge ibraz etmeniz gerekir.
 • Özgeçmiş (CV).
 • Banka hesap özetleri.
 • Ön yazı. Başvuru nedeninizi, yapacağınız işi belirtmeli ve kendinizi tanıtmalıdır.

ALMANYA’DA EN ÇOK ARANAN İŞÇİ STATÜLERİ

almanya işçi alımı

Almanya’da 2023 yılı itibarıyla en çok yurtdışından alım yapılan işçi statüleri ise şöyle:

 1. Boyacılar
 2. Ressamlar
 3. Mutfak şefi
 4. Bahçıvan ve bahçe uzmanı
 5. Kasap
 6. Fırıncı
 7. Alçı ustası
 8. Sıvacı
 9. Profesyonel şoförler
 10. Lokantacı
 11. Duvar işçisi
 12. Beton işçisi
 13. Çatı tamircisi/Çatı Ustası
 14. Marangoz
 15. Mozaik işçisi
 16. Berber
 17. Kuaför

Almanya’da Yabancı İşçi Olarak Ödemeniz Gereken Vergiler

Almanya’da çalışma iznine sahip olduğunuzda ve çalışmaya başladığınızda, dünyanın geri kalanında olduğu gibi gelir vergisi ödemeniz gerekecektir. Almanya’da gelir vergisi oranı, ne kadar kazandığınıza bağlı olarak %14 ile maksimum %45 arasında başlar; Yılda 9,744 Euro’dan az kazanıyorsanız, gelir vergisinden muaf olursunuz.

İşte maaşınıza bağlı olarak gelir vergisi oranı:

Gelir Gelir vergisi oranı
Yılda 9,744 €’ya kadar 0%
Yılda 9.745 € – 57.918 € arasında %14 ila %42 arasında
57.919 € – 274.612 € arasında yıllık 42%
Yılda 274.613 €’dan fazla 45%

İNCELEYİN: Danimarka İşçi Alımı

ALMANYA’YA AİLENİZİ NASIL GETİRİRSİNİZ?

almanya

İşçi olarak Almanya’ya gittikten sonra oturum izni almanız durumunda Türkiye’deki ailenizi de yanınıza getirebilirsiniz.

Almanya çalışma ve oturma izniniz varsa, Aile Birleşimi Vizesi ile birinci dereceden aile üyelerinizi Almanya’da yaşamak üzere yanınızda getirebilirsiniz.

Birinci derece aile üyeleri:

 1. Eşiniz veya kayıtlı partneriniz.
 2. Evlat edinilen çocuklar da dahil olmak üzere küçük çocuklarınız.
 3. Size bağımlı olan yetişkin çocuklar.
 4. Size bağımlı olan yaşlı ebeveynleriniz.
 5. Size bağımlı olan herhangi bir kardeş.

Aileniz vize başvurusunu sizinle aynı zamanda veya siz Almanya’ya yerleştikten sonra yapabilir.

Süreç, Alman çalışma izni başvurusuna benzerdir…

Aile üyeleriniz Amerikan, Avustralya, Kanada, İsrail, Japon, Yeni Zelanda, İsviçre veya Güney Kore vatandaşlığına sahipse, Almanya’ya geldikten sonra aile birleşimi için oturma izni başvurusunda bulunabilirler.

Aile üyeleriniz AB üyesi olmayan başka bir ülkeden ise, kendi ülkelerindeki Alman Büyükelçiliğine izin başvurusunda bulunmaları gerekir.

Aile üyeleriniz bir AB/AEA ülkesindense, vizeye veya oturma iznine hiç ihtiyaçları yoktur. Sizinle Almanya’ya taşınabilirler ve ülkede oturma izni alabilir.

İNCELEYİN: Yurtdışında Çalışmak İçin Nereye Başvurmalıyım?

ALMANYA’DA İŞ BULMAK

almanya işçi alımı 2023 son

Almanya’da iş bulmak yabancı bir devlette yaşayan biri için elbette çeşitli zorluklar içeriyor. Ancak Alman devleti çevrimiçi platformlar aracılığıyla “hızlı kontrol” testi sağlayan ve size en iyi işi öneren birkaç platforma sahiptir.

Aşağıdaki siteler aracılığıyla Almanya’da iş bulmak konusunda eşsiz kaynaklara sahip olacaksınız. Bu faydalı siteleri mutlaka kullanmanız önerilir.

Hızlı Kontrol: Almanya’nın kalifiye personel iş arama sitesidir. Almanya hükümetine aittir ve resmi veriler ile iş bulma şansınızı sorgular.

Federal İş Ajansı: Almanya’nın en büyük iş arama sitesidir. Almanya’daki işverenler ile doğrudan temasa sahip olması nedeniyle günlük olarak güncelleniyor.

Almanya İş İlanları: Almanya Federal İş Kurumu (BA) tarafından sağlanan iş ilanlarının yayınlandığı web sitesidir. Meslek ve niteliklerinize göre işleri ücretsiz olarak arayabilirsiniz.

EURES: AB çapında iş arama sitesidir. İstihdam ajansları tarafından sağlanan günlük işlerin listelendiği yerdir.

ALMANYA’DA ÇALIŞMAK İÇİN BAŞKA OLASILIK VAR MI?

almanya (1)

Nitelikli işçi olarak kalifikasyona ek olarak, İş Yönetmeliği ile düzenlenen meslekler için oturma izni verilebilir. Bunlara şirketlerdeki yönetim pozisyonları, belirli geçici görevler, profesyonel sürücüler, uzman şefler, sanatçılar, sporcular, belirli stajlar ve iş ve hizmet sözleşmeleri kapsamında istihdam edilen kişiler dahildir.

Almanya’ya işçi olarak gitmenin kuralı olarak, diplomanızın resmi olarak tanınmasına gerek yoktur. Düzenlenmiş bir meslekte çalışmak istiyorsanız, mesleğinizi icra etmek için yazılı izin almış olmalısınız.

ALMANYA’DA İŞÇİ MAAŞLARI

almanya iş ilanları 2023

Almanya’da federal olarak bir asgari ücret maaşı bulunmaktadır. Asgari ücret ülkede 2023 yılı itibarıyla saatlik 12 Euro’ya yükseldi. Aylık bazda kazanılabilecek asgari ücret yaklaşık 1.820 Euro’dur. 2023 yılı Ekim ayı itibarıyla bu rakam Türk Lirası ile 50 bin liranın üzerinde bulunmaktadır.

Elbette Almanya’da giderler de Euro olarak yansıdığı için söz konusu bu rakam Almanya’da istediğiniz düzeyde bir hayatı yaşamak için tam olarak yeterli olmayabilir. Sadece ülkenin batı şehirlerindeki konut kiraları aylık 700 Euro civarında bulunuyor. Ancak Almanya’da kalifiye işçiler aylık 4.250 Euro‘ya kadar ortalama bir maaşa erişebiliyor. Siz de özellikle belirli bir alanda kalifiyeye sahipseniz daha yüksek maaşlara ulaşabilirsiniz.

KALİFİYE İŞÇİ NEDİR?

kalifiye işçi

Almanya’da mesleki eğitimi olanlar ve akademik eğitimi olanlar olmak üzere iki vasıflı işçi kategorisi var. Yurtdışında kazanılan bir kalifiyeye sahipseniz elbette bunun Almanya’da resmi olarak tanınması gerekiyor.

Mesleki eğitime sahip vasıflı işçiler, Alman yasalarına göre en az iki yıl bir resmi mesleki eğitim programını tamamlamalıdır.

Akademik eğitime sahip vasıflı işçiler, bir yüksek öğretim enstitüsünden diploma almış olmalı.

Almanya’da asgari ücret hakkında ek bilgiler Almanya Asgari Ücret rehberinde.

ALMANYA İŞÇİ İLANLARI

Almanya’da çalışmak isteyenler için güncel iş ilanlarının bir bölümünü sizler için derledik. İlgili işletmeler ile temasa geçerek iş ilanları hakkında bilgi alabilirsiniz:

1. Otomobil Teknisyeni

Şehir: Ansbach
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Autohaus Kummich GmbH Bopfingen
İletişim Mail: bewerbung@kummich.de

2. Araç Sürücüsü

Şehir: Nauheim
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Avensis GmbH
İletişim Mail: carmen.cazacencu@avensis-personal.de

3. Elektrikçi

Şehir: Nauheim
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Avensis GmbH
İletişim Mail: carmen.cazacencu@avensis-personal.de

4. Satış Personeli

Şehir: Wiehl
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Vierbaum Orthopädie GmbH & Co.KG
İletişim Mail: bewerbung@vierbaum.com

5. Kargo Personeli

Şehir: Hofheim am Taunus
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Freeway-Kurierservice e.K.
İletişim Mail: bewerbung@freeway-kurier.de

6. Kasap

Şehir: Sinzheim bei Baden-Baden
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Scheck, IN-Einkaufs-Center Achern GmbH
İletişim Mail: lhockenberger@scheck-in-center.de

7. Çatı Tamir Ustası

Şehir: Mechernich
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: LOKISA Projekt GmbH
İletişim Mail: rekrutierung@prosolartecmail.de

8. Tesisat İşçisi

Şehir: Wuppertal
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Carl Wilhelm Cleff GmbH & Co. KG
İletişim Mail: bewerbung@cleff-wpt.de

9. İnşaat teknisyeni

Şehir: Saarbrücken
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: SaarGrundbau GmbH & Co. KG
İletişim Mail: info@saargrundbau.de

10. Çatı Ustası

Şehir: Saarbrücken
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: SaarGrundbau GmbH & Co. KG
İletişim Mail: info@saarmontan.de

11. Elektrikçi

Şehir: Filderstadt
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Aatosss UG
İletişim Mail: aatoss2010@aol.com

12. Kalifiye Elektrikçi

Şehir: Böblingen
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Aatosss UG
İletişim Mail: aatoss2010@aol.com

13. Elektronik teknisyeni

Şehir: Böblingen
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Henkell & Co. Sektkellerei KG
İletişim Mail: info@henkell-freixenet.com

14. Boyacı ve Döşemeci

Şehir: Stadtroda
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Raumgestaltung Elke Schneider
İletişim Mail: raumausstatter-schneider@t-online.de

15. Fırıncı

Şehir: Bonn
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Bäckerei und Konditorei Gruhn Stephan Krüger
İletişim Mail: konditormeister.krueger@gmx.de

16. Motor Ustası

Şehir: Saarbrücken
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: ATU Auto-Teile-Unger Handels GmbH & Co. KG
İletişim Mail: info@atu.de

17. Yol Yapım Personeli

Şehir: Marlow
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Bianca Moller
İletişim Mail: info@strassenbau-wilke.de

18. Otomobil Teknisyeni

Şehir: Glauchau
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: EuroQ GmbH
İletişim Mail: sandra.lebioda@euroq.eu

19. Elektrikçi

Şehir: Erlangen
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: DiBSI Dienstleister für Bahn und Schiffsindustrie GmbH GmbH
İletişim Mail: bewerbung@dibsi-gmbh.de

20. Güzellik Uzmanı

Şehir: Dillingen
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Isabel Bamberg, Easy Apotheke
İletişim Mail: dillingen@easyapotheken.de

21. Ustabaşı

Şehir: Köln
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: EuroQ GmbH
İletişim Mail: sandra.lebioda@euroq.eu

22. Fayans Ustası

Şehir: Tübingen
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Aatosss UG
İletişim Mail: aatoss2010@aol.com

23. Ayakkabı Ustası

Şehir: Saarbrücken
İş Durumu: Tam zamanlı
Şirket: Johann Herges GmbH Orthopädie-Schuhtechnik und Schuhmanufaktur
İletişim Mail: info@herges-schuhmanufaktur.de

Sık sık güncellenmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Dubai İş İlanları

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: A101 – BIM Çalışan Yorumları

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Almanya İşçi Alımı İlanları (5.450 Euro Maaş)” üzerine 25 yorum

 1. Hayirli isler Almaniyada calismak icin dogum tarihi yaşın en fazla ne kadar olması gerek mesela benim 41 yasım var bu saatden sonra hiç bir yere gitmemi siyorsunuz önceden teşekkürler

  Yanıtla
  • Kim veriyormus la 5000 euroyu söylede gidelim…burda oyle bisey gormedim…zannetmeyin ki buraya gelince zengin olacaksiniz…eskidendi o…1400euro asgari ucret…kira 500 en asagi bulabilirsen…market alisverisin tek kisiysen 100 euro yetebilir…elektirik 50euro araba alirsan sicarsin mazot 2 euro 50 litre araban varsa 100 euro…egerki ailenle geleceksen sictin…giyime hic bulasmiycan zaten ona girmiyorum bile…ailenle gelirsen ev alisverisin cikar 300 euroya…coluk cocuk okul masraflari istekleri giderleri…Allahini seversen bana soyle bu 5000 euro nerdeymis…memur bile 2 3bin arasi aliyor…xd

   Yanıtla
  • Başka birisinin yaninda çalişirsan evet..sana davetiye yollar çalisacak kişi diye.. 3 yil çalisip para biriktirip sonrada Meisterbrief yani ustalik belgeni burada tekrar sinava girip Almanyada tasdiklettirmiş olursun.. sonrasindada kendi dükkan açarsan para basarsin.. süper bir meslek…Zengin olmayan kendi dükkani olan Berber/ Kuaför tanimiyorum.

   Yanıtla
 2. Merhabalar ben şuan almanya münih teyim inşaat ta sıva ve montalama ustasıyım çalıştığım yerde hakkımı tamamıyla verilmediğini düşünüyorum yani buranın şartlarına göre öyle iş arayışındayım mesleğimi yapabileceğim işi bulmama yardımcı olabilir mısınız

  Yanıtla
 3. Merhaba ben doğalgaz ve su tesisatı kombi işiyle uğraşıyorum sertifikam var ne yapmam gerekiyor acaba nereye başvuracağım ve neler gerekli acaba?

  Yanıtla
 4. 13 yıllık kasap elemanıyım ama ustalık belgem yok. Fakat Türkiye’de bu işle uğraşıyorum. Gitme şansım varmıdır.

  Yanıtla
 5. Ben şuan Almanyadayım işe ihtiyacım var yaptığım işler alçı sıva ve balıkçılık temizlemesini falan iyi biliyorum yardımcı olursanız sevinirim

  Yanıtla
  • Job Center Bürosunq başvurup sana uygun işleri değerlendirebilirsin. Gazete ve online iş bulma sayfalarina kayit olmalisin. Başarilar..

   Yanıtla
 6. Plastik enjeksiyon üretim elemanı olarak başvuru yapabilirmiyim acaba? 4. Sınıf belgem mevcuttur Fabrika işçisi kısacası

  Yanıtla
 7. Merhaba 23 yasindayim meslek sucuk döner ustası sfar etmez insat islerndenem anyorum kendim Türkmen isdambulda yasyorum Almanya’ya calsmaya gitmek isdyorum

  Yanıtla

Yorum yapın