Diş Deposu / Dental Shop Açmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Diş deposu ya da sektörde bilinen adı ile dental shop açmak üzere girişimde bulunmak isteyen girişimcilerin ilk olarak sektör tecrübesine sahip olması ya da sektör tecrübesine sahip olan bir ortak veya personel bulması önemlidir. Eğer ilgili sektör tecrübeniz yoksa bir diş deposu açmak oldukça zorlu bir süreç ile karşı karşıya kalmanıza sebep olabilir.

Dental shop açmak için diş sektöründe ekipman tecrübesine ihtiyacınız olacak. Bu ihtiyacı giderme fırsatınız varsa bir diş deposu açmak oldukça karlı ve gün geçtikçe büyüme kaydeden bir sektördür. Üstelik toptancılık ile ilerlenen bu sektöre girmek birçok benzer toptan iş fikrine göre daha düşük sermaye talebi içeriyor.

DİŞ DEPOSU NEDİR?

Diş deposu, diş sağlığı sektöründe tedaviler için gerekli ekipmanların toptan olarak bulunduğu satış merkezleridir. İlaç deposunun diş alanındaki karşılığıdır. Burada genellikle ilaçlar değil de diş hekimliği tedavileri için gerekli araçlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. Kısaca diş tedavileri için ilaç dışında gerekli olan her şeyi diş depolarında bulabilmek mümkündür.

Diş depoları bu tür ihtiyaçları temin eder, dişçilere ve diş sağlığı merkezleri ile diş hastanelerine perakende satış gerçekleştirir. Kamu kurumlarının ihtiyaçları için de ihaleye girebilme fırsatına sahiptirler.

NASIL DİŞ DEPOSU AÇILIR?

Diş deposu açmak için standart olarak daha büyük bir diş deposunun bayiliğini alabilir ya da toptan diş ekipmanlarını satın alarak kendi markanızı kurabilirsiniz.

Diş depoları ülkemizin hemen hemen tüm şehirlerine ek olarak 50 binden fazla nüfusa sahip olan tüm ilçeleri için uygun ve potansiyeli yüksek bir iş fikridir. Dolayısıyla bu tür bir lokasyonda diş deposu yoksa; çok önemli bir fırsata sahipsiniz. Ancak varsa, ki birçok lokasyonda diş depolarına rastlamak mümkün; bu durumda da rekabetçi bir yapıya sahip olarak fiyat ve ürün avantajı sağlayarak kendi diş deponuzu kurabilirsiniz.

İNCELEYİN: Sağlık Kabini Açmak

DİŞ DEPOSUNDA HANGİ ÜRÜNLER BULUNUR

Bir diş deposu açmak için birçok ihtiyacınız olacak. Ayrıca bu tür ürünler için toplu satınalma yapmanız gerekecektir. Ancak özellikle makineler ve büyük ekipmanları bir adet de bulundurmak çoğu zaman yeterlidir.

 1. Ağız İçi Tarayıcı
 2. CAD/CAM Sistemleri
 3. Görüntüleme Sistemleri
 4. Diş Ünitleri
 5. Dental Lazerler
 6. Klinik Cihazlar
 7. Dinamik El Aletleri
 8. Endodonti Malzemeleri
 9. Dolgu Malzemeleri
 10. El Aletleri
 11. Simanlar
 12. Ortodonti Malzemeleri
 13. Ölçü Malzemeleri
 14. Cerrahi ve İmplantoloji Malzemeleri
 15. Protez Malzemeleri
 16. Proflaksi & Tek Kullanımlık Malzemeler
 17. Laboratuvar Cihazları
 18. Frezler

EN BÜYÜK DİŞ DEPOLARI

Diş malzemelerini satın almak için birçok büyük diş deposu firmasından fiyat teklifi almanız tavsiye edilmektedir. Bu tür ürünleri aynı firmadan almak pazarlık şansınızı da büyük ölçüde artıracaktır. Ayrıca tüm ürünleri hızlı bir şekilde depolama ihtiyacınız olacağı için ilgili firmalar ile düzenli bir işbirliğine ihtiyacınız olacağını belirtelim.

 • Dental Sepet
 • Merkez Diş
 • Dilek Diş Medikal
 • Onur Dental
 • Kristal Diş Deposu
 • Ankara Diş Deposu
 • Metro Diş
 • İlkay Diş Deposu
 • Tuğra Diş Deposu
 • Nehir Diş Deposu

İNCELEYİN: 100 BİN TL İle Ne İş Yapılır

DİŞ DEPOSU AÇMAK İÇİN NE KADAR MALİYET GEREKİYOR

Diş depolarında bulunan ekipmanlar döviz kuru nedeniyle yüksek fiyatlara ulaşmıştır. Birkaç yıl öncesine göre diş deposu açmak için gerekli maliyet 3 katına çıkmıştır. Ortalama büyüklükte bir diş deposu açmak için gerekli sermaye 2 milyon liraya yaklaşmıştır. Özellikle büyük şehirlerde rekabet edebilecek bir işletme için de 6 milyon lira düzeyinde sermaye gereksinimi olacak.

DİŞ DEPOSU NE KADAR KAZANDIRIR

Diş depolarında genellikle sürümden kazanma fırsatı vardır. Toplu ürünü alıp perakende satan bu işletmelerde para kazanma potansiyeli şehrin diş sağlığı potansiyeli ile doğru orantılıdır.

Diş depoları ortalama bir iş hacmiyle birlikte 500 bin nüfusluk bir şehirde orta rekabet ile aylık 150 bin liralık net bir gelir elde edebilmektedir.

Dental shop kazancı için geniş bir ekibe de sahip olunması önemlidir. Pazarlama personelinin sürekli olarak dişçileri ve hastaneleri ziyaret ederek; ürün satışı yapmak için çalışması gerekiyor. Bu personeller standart olarak mümessil gibi faaliyet gösterecektir.

İNCELEYİN: Kendi İşini Kurmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Diş Deposu / Dental Shop Açmak” üzerine 8 yorum

 1. Avrupada yasiyorum. Disci assistanin bi üst assistani olarak calismaktayim dis taş temizligi yapiyorum, normal asistanlik ve brux yani gece diş koruyucu yapiyorum. Ve kendime baslamayi dusunuyorum yardimci olabilirmisiniz?

  Yanıtla
 2. Ağız ve Diş Sağlığı mezunuyum diş deposunda çalışmadım açsam zorluk çeker miyim? Bide diş depoları malzemeleri kimden alıyor?

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Birçok perakende sektörüne nispeten zorlu bir iş fikridir. Müşteri bulabilmek için iyi bir pazarlama ekibi kurmanız gerekiyor.

   Diş depoları da malzemeleri sağlık ürünleri üreten şirketlerden satın almaktadır. Bunlar yerli ve yabancı firmalardır. Şirketler genellikle Avrupa merkezli birçok şirketten ithalat gerçekleştiriyor.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla
  • Merhaba,

   Kendi adınıza verebileceğiniz en iyi karardır. İş fikirleri rehberlerimizi inceleyerek potansiyeli yüksek ve kendinize en uygun iş fikirlerini seçebilirsiniz.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın