Espresso Lab Franchise Maliyeti, Bedeli ve Şartları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Espresso Lab bayilik sistemi aracılığıyla ülkemizin en yüksek potansiyel taşıyan cafe zincirinin bir parçası olma fırsatına sahipsiniz. Espresso Lab franchise aracılığıyla kısa ve orta vadede önemli bir iş fikrine start verebilirsiniz.

2014 yılında kurulmasına rağmen kısa sürede ülkemizin en önemli cafe markalarından biri olmayı başaran Espresso Lab franchise sistemi hakkında tüm detaylar rehberimizde yer almaktadır. Rehberde Espressolab franchise bedeli ve ücreti hakkında 2023 yılı güncelliğinde de bilgileri bulabilirsiniz.

ESPRESSO LAB HAKKINDA

EspressoLab-bayilik

Ülkemizin en önemli kahve zincirleri arasında yer alan Espresso Lab, Sütiş ile birlikte Kocadağ Ailesi’nin bir markasıdır. Aradan geçen 10 yıllık periyotta İstanbul’da açtığı tek mağazadan bugün Türkiye, Ortadoğu ve Avrupa’da olmak üzere 160 mağazaya ulaşmıştır.

Tanzanya, Etiyopya, Endonezya, Guatemala, Kolombiya, Brezilya ve Kenya’daki birçok tesiste üretilen kahveleri müşterilerine sunan Espresso Lab’ın 6 bin metrekare alanda kurulu bir kahve kavurma merkezi var. Bu tesis aynı zamanda Avrupa’nın en büyük kahve deneyim merkezidir.

ESPRESSO LAB FRANCHISE

Türkiye’nin en önemli kahve zincirlerinden biri olan ve kahve sektöründeki yenilikçi yatırımları ile adından söz ettiren Espresso Lab aynı zamanda bayilik sistemine sahiptir. Şirket markanın çıkarlarını en iyi şekilde koruyacak ve sektörün gelişmesine yatırım yapma potansiyeli olan yatırımcılara franchise vermektedir.

Bir yatırımcı olarak Espresso Lab franchise sistemine dahil olmak için ilk olarak şirket ile temasa geçmeniz ve proje aktarmanız gerekiyor.

Espresso Lab’ın bayilik sistemi şöyle işlemektedir:

 1. Bayilik için iletişim kurulması
 2. Cafenin kurulacağı dükkanın belirlenmesi
 3. Proje çizimi
 4. Açılacak olan bayiliğin müşteri ve rekabet araştırması
 5. İşletmenin diğer niteliklerinin belirtilmesi
 6. Bayilik başvurusu
 7. İşletme tarafından bayilik başvurusunun incelenmesi
 8. Yatırımcının genel merkez tarafından daveti
 9. Bayiliğin onaylanması (varsa ek talepler)
 10. Espresso Lab tarafından bayiliğin kurulması için tam destek sağlanması
 11. Bayiliğin açılması

İNCELEYİN: Cafe Bayilik

ESPRESSO LAB BAYİLİK ŞARTLARI

Kendi sektörünün en büyük markalarından biri olan Espresso Lab’ın bayiliğini alabilmek için önemli şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Unutulmaması gereken ana noktalardan biri ise şirket sektör ortalamasının üzerinde bayilik talebine karşılık son derece düşük seviyede bir onaylama sürecinde bulunmaktadır. Bu nedenle özellikle bayilik projesinin en iyi şekilde hazırlanmış olması gerekiyor.

Espresso Lab bayilik şartları:

 1. Minimum 200 metrekare satış alanı
 2. Depo bölümü
 3. Sektör deneyimi bulunan bir işletme sahibi
 4. İşletme sahibinin franchise için tam zamanlı faaliyet göstermesi
 5. Yatırım şartlarını karşılama gücü
 6. Kendi il veya ilçesinin en yüksek müşteri potansiyeline sahip lokasyonun seçilmesi
 7. Diğer Espresso Lab bayilerine yakın olunmaması
 8. Marka ile tam uyum ve marka şartlarının korunması
 9. Markaya yatırım yapma niyeti

ESPRESSO LAB BAYİLİK BEDELİ VE MALİYETİ

Son yıllarda artan enflasyon oranları nedeniyle bu tür işletmeleri açmanın maliyeti gün be gün artmaktadır. Dolayısıyla işletmeler yatırım gücü yüksek olan girişimci ve yatırımcılar ile çalışma arzusuna sahiptir.

Ortalama olarak bir Espresso Lab bayiliği açabilmenin maliyeti yaklaşık 4.5 milyon Türk Lirası‘dır. Ancak şirket minimum 9 milyon lira yatırım yapabilecek yatırımcılara bayilik sağlamaktadır. İlgili tutarın altında bir yatırım gücüne sahip olan yatırımcılar şirketin bayilik sistemine başvuruda bulunamıyor.

İNCELEYİN: Cafe Açmak

NE KADAR KAZANDIRIYOR?

Genel hizmet sektörünün bir parçası olan cafelerin ortalama karlılığı oldukça yüksektir. Espresso Lab sektörde ucuz fiyatlar ile tanınan bir şirket değildir. Bu da işletmenin genel sektör ortalaması üzerinde bir karlılığa sahip olmasına imkan tanıyor.

Genel olarak 2023 yılı itibarıyla bir Espresso Lab bayiliğinin ortalama aylık net işletme geliri 280.000 Türk Lirası düzeyinde bulunmaktadır. Bu rakam işletmenin müşteri potansiyeli ile net olarak doğru ortantılıdır. Ancak marka bilinirliliği ve müşteri potansiyeli oldukça yüksek olan bu marka çatısı altında açılan işletmeler ilk günden önemli bir ciro elde edebilmektedir.

ESPRESSO LAP BAYİLİK İLETİŞİM

Firmanın bayilik sistemi hakkında ek bilgiler ve başvuru için iletişim adresleri:

Adres: Tozkoparan, General Ali Rıza Gürcan Cd. Çırpıcı Çıkmazı Sok. No: 2 34173 Güngören/İstanbul
Telefon: +90 212 444 8 464

İNCELEYİN: Konsept Cafe Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Espresso Lab Franchise Maliyeti, Bedeli ve Şartları” üzerine bir yorum

Yorum yapın