Instagram İçin 23 Yaratıcı Sayfa ve İçerik Fikirleri

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Instagram için içerik fikirleri ve sayfa fikirleri için hazırlanan bu rehberimizde, size harika çözüm sağlayacak 23 yaratıcı fikri bulabilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Instagram için yaratıcı, dikkat çeken ve etkileşim oluşturacak sayfa ve içerik fikirlerini sizler için inceledik. Söz konusu içeriklere odaklanarak Instagram’da hem işletmenizin marka gücünü artırabilir, hem satışlarınızı yükseltebilir hem de müşteri memnuniyetinizi üst düzeye çıkartabilme fırsatı elde edersiniz.

Instagram aynı zamanda internetten para kazanmak isteyenler için de önemli bir imkan sağlıyor. Dolayısıyla Instagram’dan para kazanmak için de Instagram sayfa ve içerik fikirleri rehberine ihtiyacınız olacak.

INSTAGRAM SAYFA ve İÇERİK FİKİRLERİ

instagram para kazanmak

Instagram’da sayfa açmak veya içerik üretmek üzere harekete geçmeden önce ne sayfası açacağınızı ya da ne içerik üreteceğinizi düşünüyorsanız, sizler için değerlendirilmesi gereken en iyi 23 sayfa ve içerik fikirleri:

1. EKONOMİ

Trend: 7/10

Son dönemde ekonomiye yönelik ilgi ülkemizde hızla artış gösteriyor. Enflasyon oranlarındaki yükseliş nedeniyle insanlar daha fazla para tasarrufuna yöneldi ve bu durum da sosyal medya platformlarında ekonomi içeriklerine olan ilgili artırdı.

2. OTOMOBİL

Trend: 7/10

Instagram’da en çok dikkat çeken sayfa kategorilerinden biri otomobillerdir. Dünyanın her yanında dikkat çeken bir sayfa kategorisidir. Oldukça dikkat çekici içerikleri üretmenin mümkün olduğu bu sektörde ilgi çekici içerikler ile kısa sürede önemli bir takipçi kitlesi elde edebilirsiniz.

3. ALIŞVERİŞ

Trend: 9/10

Özellikle kadın takipçi sayısına ihtiyaç duyan kişiler için en iyi kategorilerden biri alışveriştir. Yeni alışveriş kampanyaları, öne çıkan ürünler gibi alışveriş dünyasını yakından takip etmek isteyen kullanıcılara yönelik bir sayfa açabilirsiniz. Instagram’da en çok takip edilen sayfa fikirleri arasında yer almaktadır.

İNCELEYİN: Instagram’da Ne Satılır

4. ZENGİNLER

Trend: 6/10

Zenginlerin hayatı üzerine açılan sayfalar her sosyal medya platformunda ilgi çekmektedir. Özellikle magazin odaklı değil de; başarılarına ve hayatlarını nasıl sürdürdüklerine yönelik içerikler ile ilerlemenizi öneririz.

İNCELEYİN: Youtube İçerik Fikirleri

5. TARİH

Trend: 6/10

Instagram’dan para kazanmak istiyorsanız yüksek takipçi ve yüksek etkileşime ihtiyacınız var. Bunu kolaylıkla sağlayabilecek fikirlerden biri de tarihtir. İlgi çekici içerikler ile donatılmış bir tarih sayfası size ciddi düzeyde takipçi kazandırabilir.

Bu tür sayfalardaki kullanıcıların algı seviyesi oldukça yüksektir. Bu nedenle ilgi çekici ürünlere yönelik reklamlar ile iyi dönüşümler elde etme fırsatınız bulunmaktadır.

6. MODA

Trend: 10/10

Instagram’ın olmazsa olmaz sayfa fikirlerinden biri de modadır. Temelde Instagram’ı Instagram yapan ana içeriklerde modanın payı yadsınamaz bir seviyede bulunmaktadır. Moda tek başına devasa bir sektördür. Doğrudan bir moda sayfası açmak yerine belirli bir moda kategorisinde sayfa açabilir ve içeriklerinizi de o yönde en iyisi olmak üzere kurgulayabilirsiniz.

Moda aynı zamanda Instagram’da içerik fikirleri konusunda en yüksek rekabetin bulunduğu alanlardan biridir. Öne çıkmak için bu alanda gerçekten başarılı olmanız gerekecek.

7. YEMEK

Trend: 10/10

Muhtemelen aklınıza gelen fikirlerden biridir. Instagram’da en çok takip edilen videolar arasında ilk 3 sırada yemek videolarının yer aldığını belirtmekte yarar var. Bu nedenle yemek kategorisini ele alırken en iyisi olma planı ile harekete geçmenizi öneririz. Moda gibi yüksek rekabetin bulunduğu bir sayfa fikridir.

Çok iyi içerikler olmadan; rekabette öne çıkma şansınız oldukça zor olacaktır. Bu nedenle bu alana girmeden öne nelere sahip olduğunuzu gözden geçirmenizi öneririz.

8. SPOR

Trend: 9/10

Son yıllarda Instagram’da öne çıkan sayfa kategorilerinden biri de spor olmuştur. Futbol, voleybol, basketbol başta olmak üzere; her kategorideki spor sayfaları ve içerikleri oldukça dikkat çekiyor.

Özellikle erkeklere yönelik reklam ve pazarlama yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların bu kategori özelinde çalışması önerilmektedir.

Spor sayfalarının Instagram’daki sorunlarından biri de telif haklarıdır. Sayfanızın geleceğini korumak için doğrudan müsabakalara yönelik içerik üretirken telif haklarına riayet ettiğinizden emin olmanız gerekir. Aksi durumda sayfanız kapatılabilir.

9. MÜHENDİSLİK

Trend: 5/10

Instagram’da mutlaka harika mühendislik harikalarına yönelik içeriklere rast gelmişsinizdir. Oldukça yüksek etkileşim alan bu içeriklerin benzerlerini üretebilir veya temin edebilirseniz, oldukça yüksek bir takipçi kitlesine erişebilme fırsatını yakalayabilirsiniz. Mühendislik içeriklerinin izlenme süresinin de yüksek olduğunu belirtmekte yarar var.

10. GEZİ

Trend: 10/10

Instagram’ın kuruluş amaçlarından biri de elbette harika yerlerden harika fotoğraflardır. Son yıllarda Instagram tam anlamıyla dünyanın bir turizm elçiliğini yürütüyor. Belirli hesaplardan paylaşılan birkaç güzel fotoğraf; bir şehrin bile turizmini ciddi düzeyde artırabiliyor. Bu kadar etkili bir sosyal medya platformu olan Instagram’a yönelik harika bir gezi sayfası oluşturabilirsiniz.

Gezi en kolay içerik üretilen kategoriler arasında bulunmaktadır.

11. TELEVİZYON

Trend: 7/10

Diziler, filmler, yarışma programları gibi her türlü televizyon içeriklerine yönelik bir sayfa açabilirsiniz. Hatta çok fazla vaktiniz yoksa ve sayfanız için içerik üretmek konusunda tek başınıza bulunuyorsanız, belirli bir kategoride sayfa açmanızı öneririz. Bu sayede sayfanızı büyütmek, etkileşimi artırmak ve takipçilerinizi memnun etmek çok daha kolay olacaktır.

12. KOMEDİ

Trend: 10/10

En ciddi şirket hesapları bile bazen komik bir şeyler paylaşmaktan geri durmamalıdır. Bu takipçilerinizin ilgisini çekeceği gibi insanların sayfanızda daha fazla vakit geçirmesine de olanak sağlayacaktır. Aynı zamanda başlı başına bir komedi sayfası açarak da takipçi edinmek üzere çalışabilirsiniz.

Instagram’da içerik paylaşırken komedi çoğu zaman en çok ve en kolay elde edilebilen fikirler arasında yer almaktadır.

Karikatürler, şakalar, gösteri kesitleri, küçük eğlenceli kazalar gibi…

İNCELEYİN: Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanmak Mümkün?

13. UZAY

Trend: 6/10

Son yıllarda Türkiye’de de uzay konusundaki farkındalık önemli düzeyde artıyor. Henüz Instagram’da istenilen düzeyde kitleye erişebilmek mümkün olmasa da; diğer sosyal medya platformlarındaki uzay sayfaları ve içeriklerinin artışı göz önüne alındığı zaman, Instagram’da da bu yönde bir sayfa açmak ve içerik üretmek kesinlikle iyi bir fikir olarak dikkat çekiyor.

Instagram’da uzay sayfası açacak olanların özellikle Facebook, Youtube ve Twitter’daki büyük uzay sayfalarına göz atmasını öneriyoruz. Bu sayfalardaki içerikler aracılığıyla neyin daha fazla dikkat çektiğini gözlemleme şansınız olacak.

14. NASIL YAPILIR

Trend: 8/10

Instagram’daki en iyi içerik fikirlerinden biri de nasıl yapılır tarzındaki içeriklerdir. Dünyanın her noktasında, neredeyse tüm yaş grupları için dikkat çeken içeriklerden biridir. Video olarak ele alınması önerilmektedir. Dikkat çekici içeriklerden önemli düzeyde etkileşim almak mümkündür. Youtube’de bu yöndeki çok izlenen içeriklerden fikir alabilirsiniz.

15. SİYASET

Trend: 5/10

Henüz Instagram’da çok ciddi bir kitleye erişmek için en iyi kategori olmasa da gün geçtikçe daha fazla siyasi sayfaların bulunduğu bir platforma dönüşüyor. Bu alanda en iyilerden olmak için en iyi zamanlardan geçiyoruz. Bu nedenle değerlendirmek üzere bu fikir özelinde sayfa ve içerik fikirlerine yönelenebilirsiniz.

16. OYUN

Trend: 8/10

Instagram’da oynanış odaklı içerikler de son zamanlarda dikkat çekmeye başladı. Bu yönde içeriklerinizi artırarak gün geçtikçe daha fazla potansiyele erişebilirsiniz. Özellikle popüler oyunları Twitch platformunda keşfettikten sonra o yöndeki oyunlar üzerinde içerik üretmenizi tavsiye ederiz.

17. KİTAP

Trend: 8/10

Instagram’da çok iyi kitap sayfalarına muhtemelen sizde sıklıkla rastlıyorsunuz. Kitap platformları ve benzer içerikteki işletmeler için en yoğun reklam verilen kategorilerden biri olan kitap sayfaları aracılığıyla para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Yeni kitapları inceleyebilir, kitaplardaki dikkat çekici sözleri paylaşabilir veya yazarlar üzerinden içerikler üretebilirsiniz.

18. LİSTELER

Trend: 7/10

Aklınıza gelebilecek herhangi bir şeyin listesini paylaşmak için Instagram en iyi platformlardan biridir. Top 3, top 5, top 10 gibi listeler Instagram’da kullanıcıların ilgisini her daim çekmektedir.

19. EL İŞİ

Trend: 7/10

Instagram’da en yaratıcı içerik fikirleri listesinde el işi olmazsa olmazlardan biridir. Dikiş, nakış, oya, dantel, örgü gibi içerikler kadınları kendine hayran bırakıyor. Bu içerik türlerini ihmal etmenizi önermiyoruz. Üstelik çok büyük bir kategori olması nedeniyle her türden içeriği kolaylıkla oluşturabilir veya bir alanda tek ilerleyebilirsiniz.

20. HABERLER

Trend: 6/10

Türkiye gibi medya farkındalığı hızla artan bir ülkede Instagram için en iyi sayfa ve içerik fikirlerinden biri de haberlerdir. Gün içerisinde her türlü haberi paylaşmak için Instagram oldukça hızlı ve son kullanıcının değerlendirdiği bir içerik türüdür. Kendi sayfanız özelindeki haberlere yer vermeniz etkileşim düzeyini de artıracaktır.

İNCELEYİN: İnstagram’dan Para Kazanma İçin 7 Zengin Eden Yol!

21. KAZA

Son dönemde Youtube’nin ardından kısa kaza videoları Instagram’da da oldukça popüler hale geldi. Hem sayfa fikirleri hem de içerik fikirleri olarak değerlendirilebilecek bir konudur.

22. E-SPOR

Twitch ve Youtube’nin ardından yine Instagram’da da e-spor odaklı içeriklere ilgi gösteren kullanıcıların sayısı artıyor. Özellikle Pubg ve Valorant odaklı e-spor içerikleri bu sosyal medya platformunda da kullanıcılardan oldukça yüksek beğeni alıyor.

23. HAYVANLAR

Trend: 10/10

Instagram sayfa fikirleri konusunda en iyi ve en hızlı etkileşimi hayvan sayfalarından alabilmek mümkündür. Hayvanlar üzerine açacağınız bir sayfa ile kısa sürede milyonlarca kişinin dikkatini direkt olarak çekebilir ve ister kendi sayfalarınızın reklamı, isterseniz de para karşılığında reklam amacıyla kullanabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Görev Yaparak Gerçek Para Kazanma

İNCELEYİN: SMMA Para Kazanma

İNCELEYİN: Instagram’da 1 milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın