Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanmak Mümkün Oluyor?

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Instagram’da para kazanmak için kaç takipçi gerekir sorusunun en yanıtını rehberimizde bulabilirsiniz. Rehberimizdeki bilgiler 2023 yılı güncelliğine sahiptir. Dolayısıyla Instagram’dan para kazanmak üzere yola koyulmadan önce rehberimize göz atmanız önerilir.

Genel olarak Instagram’da para kazanma statüsüne erişmek için bir takipçi sınırının olmadığını belirtmek gerekiyor. Çünkü, Instagram’ın kendine ait yani uygulama ile bütünleşik bir para kazanma servisi yoktur. Bu nedenle Instagram’dan para kazanmak için kendi girişimcilik yeteneklerinize ihtiyacınız var. Yaratıcı girişimciler Instagram’dan 100 takipçi ile de para kazanabiliyor. Takipçi sayısı önemli olsa da Instagram’dan para kazanmak için tek varlık takipçi sayısı değildir.

Örneğin, 10 bin takipçisi olan bir hesap 1 milyon takipçisi olan bir hesap kadar para kazanabilir.

Örneğin, ABD’li Kayla Compton, yıllar önce 2 binden az takipçisi olduğu halde mücevher şirketi PuraVida’nın marka elçisi olmuştu. Gönderi başına 260 dolardan fazla para kazanıyordu. Bu 2 bin takipçi için inanılmaz bir başarıyı elde eden Compton şimdi 300 binden fazla takipçiye sahiptir.

Dolayısıyla Instagram’dan para kazanmak için daha fazla takipçiye sahip olmanız önemli olsa da yaratıcı fikirler ile çok daha düşük takipçi sayıları ile de para kazanabilirsiniz. Önemli olan insanların dikkatini çekmek ve düşük takipçi sayısına sahip olunsa bile etkileşim oluşturmaktır. Instagram’da gelir elde etmek için takipçi sayısının yanı sıra, içerik kalitesi, etkileşim oranı ve markalarla kurulan ilişkiler gibi diğer faktörleri de göz önünde bulundurmalısınız.

Instagram’dan Para Kazanmak İçin Kaç Takipçi Gerekir?

Instagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır sorusunun en iyi cevabı daha önce de ifade ettiğimiz gibi Instagram’dan para kazanmak için gerekli yolu ne kadar iyi kullandığınız ile doğru orantılıdır. Yine de elbette Instagram’dan para kazanmak için takipçi önemli bir kıstastır. Çünkü mevcut hesaplar incelendiğinde; daha fazla takipçi olan hesapların ortalama düzeyde daha fazla para kazandığını ortaya koyuyor. Ayrıca Instagram’ın IG TV platformunda bahşiş – hediye kazanmak için de minimum 10 bin takipçiye ihtiyacınız olacak.

Instagram’da En Çok Para Kazanan Türk Hesaplar:

1. Nusret

Takipçi Sayısı: 52 milyon
Sponsorlu Gönderi Başına Ortalama Kazancı: 27.000 $

2. Burak Özdemir

Takipçi Sayısı: 50 milyon
Sponsorlu Gönderi Başına Ortalama Kazancı: 24.000 $

3. Hande Erçel

Takipçi Sayısı: 30 milyon
Sponsorlu Gönderi Başına Ortalama Kazancı: 18.000 $

İNCELEYİN: Instagram Sayfa ve İçerik Fikirleri

4. Mesut Özil

Takipçi Sayısı: 27 milyon
Sponsorlu Gönderi Başına Ortalama Kazancı: 17.000 $

5. Burak Özçivit

Takipçi Sayısı: 25 milyon
Sponsorlu Gönderi Başına Ortalama Kazancı: 14.000 $

Peki, Instagram’dan nasıl para kazanacağız?

Detaylı incelemek için Instagram’dan Para Kazanmak rehberine göz atmanızı öneririz.

1. e-TİCARET

Instagram’da para kazanmanın en kolay yollarından biri e-ticaret yapmaktır. Instagram’da takipçi kitlenizin ilgisini çekebilecek ürünleri listeleyerek onları satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz. Instagram son yıllarda özellikle Türkiye’de de en iyi e-ticaret platformları arasına girmeyi başardı. Doğru ürünleri doğru kitleye ve doğru fiyata sağlamayı başarırsanız; para kazanma potansiyeliniz önemli ölçüde artacaktır. Bunu sağlamak için ilk etapta çok fazla toplu alım gerçekleştirmeden; farklı kategorilerde ürünleri listeleyin. Bu sayede hangi ürünlere sayfanızdaki takipçilerin daha fazla rağbet gösterdiğini inceleme şansınız olacaktır.

Doğru kategoriyi bulduktan sonra o kategorideki farklı ürünler için de sıklıkla satış amacıyla gerek gönderi reklamı, gerek hikaye gerekse de Reels videosu paylaşabilirsiniz. Önemli olan takipçilerinizin ilgili ürün için sizinle iletişime geçmesini sağlamaktır. Bunu sağladıktan sonra özel mesaj kutusu aracılığıyla müşterilerinize merak ettiği sorular için destek sağlayabilir ve aldığınız siparişler için ilgili işlemleri başlatabilirsiniz.

İNCELEYİN: Instagram’da Ne Satılır

2. MARKALI GÖNDERİLER PAYLAŞIN

Doğrudan Instagram’a ait bir özelliktir. Çeşitli markaların gönderilerini paylaşarak Instagram üzerinden para kazanma fırsatınız var. Instagram’da sadece çok takipçisi bulunan veya az takipçisi bulunduğu halde ciddi etkileşim alan hesaplar için mevcut bir yöntemdir. Genel olarak paylaştığınız içeriklere farklı markalardan görseller, logolar veya ürünler dahil etmeniz ile gerçekleştirilen bir yöntemdir. Son derece kolay ve etkili bir para kazanma yöntemidir.

Markalı gönderiler paylaşmak için ilk etapta profilinizin İşletme ve İçerik Üreticisi konumunda bulunması gerekiyor. Bunlara sahipseniz İçerik Üretici > Markalı İçerik > Markalı İçerik Araçlarını Ayarla bölümüne giriş yapın. Burada profilinizin markalı içerik paylaşmak için uygun olup olmadığına dair bilgiler bulacaksınız. İlgili hesabınız markalı içerik paylaşmak için uygunsa bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Eğer yetersizse; ilgili gereklilikleri tamamlamanız gerekiyor.

İçeriklerinize marka eklemek için gönderinizi veya hikayenizi her zamanki gibi oluşturun ve İLERİ tuşuna bastıktan sonra “Ücretli Ortaklık Etiketi Ekle” düğmesine basmanız yeterli. Bu tuşa bastıktan sonra içerikleriniz artık size para kazandıracak düzeye olacaktır.

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma Yolları

3. CANLI YAYIN YAPIN

Twitch ve Tiktok’tan kullanımını bildiğimiz canlı yayın sistemi artık Instagram tarafından da destekleniyor. Instagram üzerinden canlı yayın yaparak siz de artık para kazanabilirsiniz. Önemli olan insanların ilgisini çekmek ve size canlı yayın sırasında hediye göndermelerine ikna etmektir. Bu elbette ilgi çekici canlı yayınlar için uygun bir para kazanma yöntemidir.

Instagram’daki canlı yayın hediyeleri yani rozetlerinin tutarları ise 0,99$, 1,99$ ve 4,99$’dır. İzleyicileriniz bu hediyelerden size sınırsız adet gönderebilir. Bu hediyelerin yaklaşık yüzde 60’ı ise Instagram tarafından sizlere ödenmektedir.

Canlı yayınlar sırasında kazandığınız paraları Profesyonel Pano’nuzda yer alan Rozetlerim bölümündeki Ödeme Alma kısmından giriş yaptığınız banka hesabına doğrudan alabiliyorsunuz.

Instagram’ın canlı yayınlarından para kazanmanın şuanda 2 şartı var.

  • 18 yaşından büyük olmak
  • 10 binden fazla takipçiye sahip olmak

4. VİDEOLARDAN KAZANIN

Instagram’da yayınladığınız videolardan da para kazanabilirsiniz. Üstelik bunu çok kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz. Videolarınız izlendikçe daha fazla para kazanma fırsatınız olacak. Videolarda çıkan reklamların gelirlerinin yüzde 55’i doğrudan size ödenmektedir.

Instagram’da yayınladığınız videolardan para kazanmak için Hesap Ayarları bölümüne giriş yaptıktan sonra İçerik Üreticisi kısmından “Yayın İçi Video Reklamları” seçeneğini açmanız yeterli. Ardından video paylaştığınız sırada PARA KAZANMA butonunu açın. Geri kalan işlemleri Instagram sizin için otomatik olarak tamamlayacaktır. Bu durumda videolarınızın içerisinde görülen reklamların gelirleri artık sizinle paylaşılacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: İnternetten Para Kazanmak

5. FOTOĞRAFLARINIZI SATIN

Instagram genel olarak bir fotoğraf paylaşma platformudur. Doğal olarak Instagram’da harika fotoğraflar paylaşmak üzerine hareket etmek son derece doğru bir yaklaşım olacaktır. Sayfanızda paylaştığınız ve harika düzeyde olan fotoğraflarınızı çeşitli fotoğraf satış platformlarından satışa sunabilirsiniz.

Fotoğrafları satmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlar:

  • Shutterstock
  • 500px
  • Twenty20
  • Istockphoto
  • Depositphotos.com

Sayfanızda diğerlerinden fazla ilgi çeken fotoğrafları bu platformlarda listelemeyi unutmayın. Bu size çok hızlı bir şekilde nakit dönüşümü sağlayabilir. Zira bu platformlarda ayda on binlerce kez satan çok sayıda fotoğraf bulunmaktadır. Elbette bunu yapmak için profesyonel bir fotoğraf makinesine ve çok iyi fotoğraf düzenleme araçları bilgisine ihtiyacınız olacak.

İNCELEYİN: Acil Para Kazanma Yolları

6. HESAP SATIŞI

Instagram’da büyük hesapları kolaylıkla satma imkanına sahipsiniz. Instagram’da kullanıcı adları değiştirilebildiği için bir hesabı satın alıp istediğiniz şekilde değiştirebiliyorsunuz. Dolayısıyla işletmeler veya Instagram’a büyük takipçi kitlesi ile başlamak isteyenler mevcut hesapları satın alma yoluna gidebilmektedir.

Siz de Instagram’da sayfanızı büyüterek satışa sunabilirsiniz. Instagram hesabınızı satmak için DM kutunuzu her zaman açık tutun ve hesabınızla ilgilenebilecek kişilere doğrudan mesaj gönderin. Özellikle etkileşimi yüksek olan hesapları çok kısa sürede satışa sunabilir ve para kazanabilirsiniz.

7. BAĞIMSIZ REKLAMCILIK

Doğrudan başka bir hesap veya işletme için anlaşmalar çerçevesinde reklam yaparak para kazanabilirsiniz. Size reklam verecek olan hesapları bulduktan sonra onlara ulaşabilir ve reklamlarını yayınlamak için para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bağımsız reklamcılıktan para kazanmak kolaydır. Önemli olan reklam yayınlamak isteyen kişi veya işletmeleri bulmaktır. Onlarla çeşitli anlaşmalar çerçevesinde para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle son yıllarda takipçisi çok fazla olan ve etkileşim sayısı yüksek olan sayfalara çok ciddi hikaye reklam fırsatları doğmuştur. Sizin de bu yönde hesaplarınız varsa hikaye reklamı almak üzere kitlenize uygun ürünler veya hizmetler satan işletmelere doğrudan ulaşabilirsiniz.

Tüm bu yolları kullanarak Instagram’da az takipçi ile bile para kazanma fırsatınız var. Bu yolları ne kadar iyi kullandığınıza bağlı olarak ise kazandığınız rakam değişiklik gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Trendyol Influencer Platformu

İNCELEYİN: Instagram’da 1 milyon Takipçisi Olan Ne Kadar Kazanır?

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın