Kahve Dünyası Bayilik Bedeli ve Güncel Şartları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Kahve Dünyası son yıllarda ülkemizin kahve sektöründe en çok adını duyduğumuz firmaların başında yer alıyor. Franchise süreci ile de yatırımcıları cezbeden Kahve Dünyası Bayilik seçeneği sayesinde; büyüyen bu markanın bir parçası olabilirsiniz. Bu rehberde Kahve Dünyası’ndan franchise almak için sahip olmanız gerekenler ile ilgili güncel bilgiler yer almaktadır.

Dünyanın en büyük kakao üreticilerinden biri olan Altınmarka Grubu’nun kahve markası olan Kahve Dünyası, Türkiye ve yurt dışında hızla büyüme adımlarını atmaya devam etmek için bayilik seçeneğine sıcak bakıyor. Şirketin ülkemizde bulunan 300’ü aşkın cafesi tamamen kendi bünyesinde açılmış olsa da; şirket yeni bayilik taleplerini de değerlendirmekten uzak durmuyor.

Kahve Dünyası bayilik bedeli ve şartları hakkındaki tüm eşsiz bilgileri rehberimizden edinebilirsiniz. Ama öncelikle gelin hep birlikte Kahve Dünyası’nı inceleyelim…

KAHVE DÜNYASI HAKKINDA

Kahve Dünyası ülkemizin en büyük kahve markalarından biridir. 2004 yılında ilk olarak İstanbul’un Eminönü semtindeki şubesi ile serüvenine başlayan marka, 2022 yılı itibarıyla 38 ilde 300’e yakın şubeye sahiptir. Yurt dışında ise biri İtalya, biri Fransa ve diğerleri Körfez ülkelerinde olan 16 farklı noktada hizmet sağlamaktadır. Şirket bugüne kadar açtığı tüm mağazaları kendi bünyesi kuruyor ve yine kendi personeli ile yönetiyor.

Kahve Dünyası mağazalarında satılan tüm ürünler Kahve Dünyası’nın kendi üretimi olma özelliğine sahiptir. Özellikle kahve, dondurma ve çikolata ürünleri bu açıdan eşsiz bir lezzet ile müşterilerin beğenisine sunulmaktadır.

Firma 2023 yılında şube sayısını hızla 390’a çıkartmayı da planlamaktadır. Kahve Dünyası’nın 2025 hedefi ise Türkiye’de en az 500 mağazaya sahip olmaktır. Elbette bu süreçte franchiselere yoğun ihtiyaç duyabilirler.

İNCELEYİN: Kahve Dükkanı Açmak

KAHVE DÜNYASI BAYİLİK

Kahve Dünyası belirttiğimiz üzere şu an itibarıyla bayilik vermemektedir. Şirket bu yöndeki kararını ise 2025 hedeflerine ulaşmak hususunda tekrar gözden geçirebilir. Bu nedenle Kahve Dünyası’nın rakiplerinin gerisinde kalmamak adına bu yönde bir karar değişikliğine gidebileceği konuşulmaktadır. Şirket bu konuda bir karar değişikliğine gitmesi durumunda rehberimiz güncellenecektir. Ancak, eğer kendi bölgenizde güçlü bir yatırım yapabilecek seviyeye sahipseniz mutlaka Kahve Dünyası’nın Franchise sistemine önden başvuruda bulunmanızı tavsiye ederiz.

Bu tür şirketler genel olarak lokalde çok güçlü yatırımcılar ile çalışmaya isteklidir. Bu nedenle, özellikle şehrin en popüler alanlarında 2 veya 3 katlı; minimum 1000 metrekare oturma alanına sahip bir dükkana sahipseniz; Kahve Dünyası’na bayilik başvurusunda bulunabilirsiniz. Elbette şirket maddi olarak da güçlü yatırımcılar ile çalışmak isteyecektir. Böylesi bir işletmeyi kurmak ve yönetmeye başlamak için minimum 4 milyon liralık yatırım sermayesine ihtiyacınız olacağını belirtelim.

Kahve Dünyası bayilik şartları; belirli bir başvuru alınmaması nedeniyle belirsizdir. Ancak şirketin bu yöndeki bir karar değişikliği durumunda ilgili şartları istemesi oldukça olasıdır.

KAHVE DÜNYASI BAYİLİK BEDELİ

Sektörde bayilik sağlayan diğer firmalardan aldığımız bilgiler ışığında, Kahve Dünyası’nın franchise sistemini başlatmasıyla birlikte ortalama 400 bin liralık isim hakkı bedeli almak isteyebileceği yönündedir. Ayrıca işletmeyi kurmak için de belirttiğimiz üzere yaklaşık 4.000.000 lira yatırım sermayesi ihtiyacınız olacak.

Firma henüz bayilik sağlamadığı için bayilik bedeli tamaman tahminidir. Ancak ülkedeki marka gücü göz önüne alındığında; firmanın bayilik bedeli dışında, reklam katılım payı veya cirodan pay gibi ek isteklerinin de olması bekleniyor.

KAHVE DÜNYASI AÇMAK NE KADAR?

Kahve Dünyası açmak için gerekli olan yatırım tutarını belirleyen birçok faktör bulunuyor. Bu faktörler arasında franchise/bayilik türü, yer seçimi, dekorasyon maliyetleri, personel giderleri, kira giderleri ve diğer işletme masrafları gibi unsurlar mevcuttur.

Kahve Dünyası’na ait bir mağaza açmak için yaklaşık olarak 3 milyon TL ile 4 milyon TL arasında bir yatırım yapmanız gerekmektedir. Bu tutar; işletmenin büyüklüğüne, konumuna, dekorasyonuna, personel sayısına ve diğer işletme masraflarına bağlı olarak değişebilir.

Ayrıca, Kahve Dünyası’nın sunduğu farklı franchise modelleri bulunmaktadır. Bunlar arasında franchise, master franchise ve corner cafe franchise modelleri yer almaktadır. Bu modeller için de farklı yatırım tutarları belirlenmiştir.

KAHVE DÜNYASI İLETİŞİM

Şirket ile temasa geçmek için kullanabileceğiniz iletişim adresleri:

Adres: Ömer Avni Mahallesi, Meclisi Mebusan Caddesi, İnebolu Sokak, Ekemen Han No:1 Kat:4 Beyoğlu / İstanbul
Telefon: 0 850 393 70 70
Faks: 0 212 244 10 21

İNCELEYİN: Cafe Açmak

İNCELEYİN: En Çok Para Kazandıran 100 Franchise

İNCELEYİN: Çay Ocağı Açmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın