Ücretsiz Bayilik Veren 26 Firma ile Sermayesiz Franchise İmkanı

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Ücretsiz bayilik seçenekleri ile kendi işini kurmak isteyenler için en yüksek potansiyel içeren 26 Ücretsiz, sermayesiz ve bedelsiz bayilik veren firmaları rehberimizde bulabilirsiniz.

Süper İş Fikirleri tarafından hazırlanan ücretsiz bayilik rehberi aracılığıyla iş dünyasına çok daha kolay bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Üstelik büyük markaların çatısı altında kuracağınız işletmelerin bayiliğine bedelsiz olarak ulaşma imkanı elde edeceksiniz.

Rehberimizde yer alan ücretsiz bayilik veren firmalara ulaşarak güncel bayilik süreçleri hakkında bilgi almadan herhangi bir yatırım yapmanız asla tavsiye edilmiyor. Zaman zaman şirketler bayi ağını büyütmek amacıyla ücretsiz bayilik süreçlerini kısa süreli olarak tutabilmektedir. Bu sebeple ilk olarak net sağlıklı bilgiyi firmadan almanızı tavsiye ederiz.

Yatırımsız olarak bayilik alabileceğiniz bu firmalardan sadece franchise hakkına ödeme yapmadığınızı belirtelim. Şirketler işletmenizin kurulumu ve ürün alımı için herhangi bir destek sağlamamaktadır. Aldığınız sadece franchise isim hakkı kullanımıdır. Dolayısıyla param yok bayilik almak istiyorum diyorsanız bu rehberde sadece isim hakkına kavuşacaksınız.

Örneğin, “A” firmasının ücretsiz bayiliğini aldığınız zaman sadece “A” firmasının ismini kullanma hakkına sahip olursunuz. “A” adındaki kendi işletmenizi kurmak için tüm masraflar size ait olacaktır.

Rehberimiz 2024 yılı güncelliğinde hazırlanmıştır.

ÜCRETSİZ BAYİLİK NEDİR?

ücretsiz bayilik veren firmalar

Ücretsiz bayilik genel olarak kamuoyunda genellikle yanlış bilinen bir tabirdir. Girişimciler ücretsiz bayilik ile hiçbir masraf olmadan işletme sahibi olacağını düşünürler. Aslında ücretsiz bayilikte de işletmenizi tamamen kendiniz kurarsınız. Dükkanın açılması, resmi işlemler, malzemeler gibi tüm masraflar size aittir. Burada ücretsiz olan şey; sadece bayilik veren firmanın bayilik için bir ücret talep etmemesi anlamına geliyor.

Örneğin, bir çiğköfte firmasının bayiliğinin ücretsiz olarak verildiğini öğrendiniz. Şirket sizin için gelip çiğköfte bayiliğini tamamen ücretsiz olarak kurmaz. Siz işletmenizi kurmak için gerekli her şeyi satın almak için sermaye ve yatırım yaparsınız; sadece firma size kendi bünyesi altında hizmet vermek için sizi ücretsiz olarak bayilik çatısı altına alır. Böylelikle bir bayi olarak çatı firmanın tüm hizmetlerine ücretsiz olarak erişmeye başlarsınız. Bu sayede firmanızı tamamen ücretsiz olarak çok daha güçlü temeller ile kurma fırsatı elde edersiniz.

Ücretsiz bayilikler girişimci ve yatırımcılar için çok önemli bir şanstır. Ancak her firmanın bayiliği elbette aynı potansiyeli içermez. Sırf ücretsiz olduğu için bir firmadan bayilik almak bu nedenle tam olarak istediğiniz potansiyele erişmenize olanak sağlamayabilir. Dolayısıyla firmaları ücretsiz bayilik verse dahi iyi bir şekilde incelemeniz gerekiyor. Rehberde en yüksek potansiyel içeren ücretsiz bayilik firmalarını inceledik.

İNCELEYİN: Bayilik Nasıl Alınır?

ÜCRETSİZ BAYİLİK NASIL ALINIR?

bedava bayilik veren firmalar

Türkiye’de bayilik süreçleri tüm firmalar için birbirine çok yakın bir süreci ifade eder. Ücretsiz bayilik için de ücretli bayilik için de franchise alım süreci birbirinin neredeyse aynısıdır. Adım adım ifade etmek gerekirse, ücretsiz bayilik almak için şu süreçleri izlemeniz gerekir:

 1. Şirkete karar vermek için araştırma yapın
 2. Karar sağladıktan sonra şirket ile iletişime geçin
 3. Bayilik şartları hakkında bilgi alın
 4. Dükkanınızı belirleyin
 5. Dükkan kurulumu öncesinde bayilik sözleşmesini yapın
 6. Dükkanın kurulumunu gerçekleştirin
 7. İşletmenizi açın

Tüm bu süreçler neredeyse tüm firmalar için birbirine çok yakındır. Ücretsiz franchise için tüm bu adımları iyi bir şekilde ele almanızı öneririz. Süreci doğru yönetmek para kazanmanız için kritik öneme sahip bir konudur.

ÜCRETSİZ BAYİLİK VEREN 24 FİRMA

bedava bayilik

Rehberimizde Türkiye’nin en iyi ücretsiz bayilik veren, yüksek potansiyelli 24 firmayı sizler için araştırdık. Rehberdeki firmalar ile iletişime geçerek bayilik süreçleri hakkında tüm bilgileri de ayrıntılı olarak alabilirsiniz.

1. BY DADO TANTUNİ

Potansiyel: 5/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Tantuni sektöründe bayilik almak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri de By Dado tantunidir. Şirket son yıllarda en esnek bayilik koşullarına sahip olan firmalardan biridir.

2. GÜVEÇÇİ SÜLEYMAN

Potansiyel: 4/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Türkiye’nin sevilen lezzetlerinden biri olan güveç sektöründe kendi işini kurmak isteyenler için en iyi alternatiflerden biri de Güveççi Süleyman’dır. Donuk güveç üretimi gerçekleştiren firma 3 yılı aşkındır ilgili sektörde başarılı bir hizmet sağlamaktadır.

3. TAKIŞTIR BİJUTERİ

Potansiyel: 8/10
SİF Değerlendirmesi: 9/10

Bijuteri sektöründe işletme kurmak isteyenler için herhangi bir isim hakkı veya bayilik bedeli olmadan franchise almak isteyenler için Takıştır Bijuteri firması ücretsiz bayilik fırsatı sağlamaktadır. Firma ile iletişime geçerek sektörde kendi işletmeniz ile faaliyet göstermeye başlayabilirsiniz. İşletme çok önemli bir reklam bütçesi sayesinde önemli bir bilinirliliğe sahiptir. Bu sayede işletmeyi açar açmaz önemli bir marka gücünü arkanıza alabilirsiniz.

4. GAZİ BAKLAVA

Potansiyel: 7/10
SİF Değerlendirmesi: 9/10

Mahir Baklavaları’nın markası olan Gazi Baklava, Şanlıurfa merkezli olan önemli baklava firmaları arasında yer alıyor. Franchise seçeneklerini gün geçtikçe artıran firma, şube sayısını artırmak amacıyla bayilik bedeli olmadan franchise sağlamaktadır. Sektörde bir işletme kurmak isteyenler için önemli bir marka gücü ile sektör deneyimi imkanı sağlayan şirket ile iletişime geçerek bayilik seçenekleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Kazandıran 100 Franchise

5. FISTIKÇI 1957

Potansiyel: 7/10
SİF Değerlendirmesi: 7/10

Kuruyemiş sektörünün yeni oyuncularından biri olan Fıstıkçı 1957 aracılığıyla ücretsiz bir şekilde kendi işletmenizi bayilik çatısı altında kurabilirsiniz. Üstelik firma tüm ürünlerin kendisinden alınmasını zorunlu kılmıyor. Bu sayede kendi ürünlerinizi de bayiliğiniz çatısı altında alarak hizmet büyüklüğünüzü artırabilme imkanı elde edeceksiniz.

6. ŞEHRİ SANAT BAKLAVA

Potansiyel: 8/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Bayilik bedeli, isim hakkı bedeli veya ciro kar payı talep etmeyen firmalardan biri olan Şehri Sanat Baklava aracılığıyla kendi baklava satış mağazanızı kurabilirsiniz. Kendi işinizin patronu olmak için uygun bir sektör olduğunu düşünüyorsanız; şehri sanat baklava aracılığıyla hızlıca para kazanmaya başlamak üzere ücretsiz bir bayilik alabilirsiniz. Firma bayilerine satınalma, reklam ve tanıtım desteği, işletme ve personel eğitim desteği sağlamaktadır.

İNCELEYİN: Parasız İş Kurmak İstiyorum

7. ELAZIĞLI ÇİĞKÖFTE

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 7/10

Çiğköfte sektöründe bayilik bedeli almayan ve dolayısıyla ücretsiz franchise imkanı sağlayan firmalardan biri olan Elazığlı Çiğköfte aracılığıyla çok cüzi sermaye bedelleri ile kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Param yok bayilik almak istiyorum diyorsanız ve bir çiğköfte firmasını açmak için gerekli 20-25 bin liralık sermayeniz varsa, hemen kendi işletmenizi kurmak için bu firma ile yola koyulabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: XML Bayilik

8. SENA STORE

Potansiyel: 5/10
SİF Değerlendirmesi: 5/10

Duvar panelleri konusunda bayilik veren firmalardan biri olan Sena Store de sermayesiz ve yatırımsız bayilik seçeneğine sahiptir. Özellikle bu işte zaten bir işletmesi olan girişimci ve yatırımcılar için uygun bir bayilik fikri olduğunu belirtmekte yarar var. Bu sayede ürün seçeneklerinizi artırabilir ve çok daha yüksek bir iş hacmi fırsatına sahip olabilirsiniz.

9. BNIC GİYİM

Potansiyel: 9/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Bella Notte markası ile sektörde önemli bir iç giyim bilinirliliğine sahip olan markanın bayiliğini almak tamamen ücretsizdir. Firma bünyesi altında hizmet sağlamak üzere kendi işletmenizi kurma masraflarını üstlenerek ücretsiz bayilik alabilirsiniz. Bu açıdan bir giyim firması açmak üzere girişim başlatmak isteyenler için Bnic Giyim önemli bir fırsat sağlar. Aynı zamanda diğer firmalara göz atmak için Giyim Bayilik rehberine göz atabilirsiniz.

10. DOIS DÖNER

Potansiyel: 10/10
SİF Değerlendirmesi: 9/10

Döner sektöründe ücretsiz bayilik alarak kendi işletmenizi mi kurmak istiyorsunuz? Bayilik bedeli için sermayeniz mi yok? O halde Dois Döner firması ile iletişime geçerek ücretsiz bayilik seçenekleri hakkında hemen bilgi almanızı tavsiye ederiz.

Türkiye’de döner sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alan Dois aracılığıyla para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

11. FIXPLAN

Potansiyel: 10/10
SİF Değerlendirmesi: 10/10

Türkiye’nin ilk profesyonel yerli tamir şirketi FixPlan, hizmet alanını genişletmek amacıyla bayilik bedeli olmadan franchise imkanı sağlıyor. Ülkemizin tüm bölgelerine bayilik veren firmalardan biri olan FixPlan aracılığıyla cep telefonu, laptop gibi teknoloji cihazlarının tamir ve bakım atölyesine sahip olabilirsiniz.

2022 yılı itibarıyla bu tür teknoloji cihazlarının fiyatının çok artması nedeniyle; tamir ve bakım hizmetlerine olan talepte önemli düzeyde artış yaşanıyor. Dolayısıyla sektöre girmek için en doğru zamanlardan birinden geçiyoruz.

12. BEE LOQMA

Potansiyel: 4/10
SİF Değerlendirmesi: 5/10

Lokma sektöründe ayakta kalan önemli oyunculardan biri olan Bee Loqma’dan da ücretsiz bayilik alarak kendi tatlı işletmenizi kurabilirsiniz. Son derece düşük sermaye bedelleri ile giriş yapmanın mümkün olduğu iş fikirleri arasında yer almaktadır. Sektörün karlılık durumu yüzde 40’ın üzerinde seyretmektedir.

13. KÜREK LAHMACUN

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Lahmacun sektöründe iş kurmak isteyen girişimciler için ücretsiz franchise imkanı sağlayan firmalardan biri de Kürek Lahmacun’dur. Param yok bayilik almak istiyorum diyen girişimciler için sektöre giriş fırsatı sağlayan firma ile iletişime geçerek bayilik seçenekleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

14. LOVER PARFÜM

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 7/10

Parfüm sektörü ülkemizde katma değerini gün geçtikçe artıran ve girişimciler için düşük sermayeli iş kurma fırsatı sağlayan sektörlerden bir tanesidir. Özellikle işlek noktada 20-30 metrekarelik bir dükkan bulabilecek olanlar için eşsiz bir ücretsiz bayilik seçeneğidir. Şirket anahtar teslim kurulum paketlerinde ise 50 bin liraya kadar ödeme talep etmektedir. Dolayısıyla işletmenizi kendiniz de kurarak ürün alımı konusunda firma çatısı altında hizmet verebilirsiniz. Diğer parfüm bayiliği seçeneklerine de göz atmanızı öneririz.

15. BATTALBEY ÇİĞKÖFTE

Potansiyel: 10/10
SİF Değerlendirmesi: 10/10

Çiğköfte sektörünün en çok tanınan firmalarından biri olan Battalbey Çiğköfte de bayilik bedeli veya isim hakkı bedeli olmadan bayilik vermektedir. İşletmenin şube kapsama alanını artırmak isteyen ve müşterilere daha yakın lokasyonlarda hizmet vermek isteyen firma; bu kapsam doğrultusunda ücretsiz bayilik sağlıyor. Son reklamlarında ücretsiz bayilik verilecektir sloganını kullanan firmanın bayilik dağıtım iştahı gün geçtikçe artıyor. Çiğköfte bayilik sektöründeki rekabet göz önüne alındığında iyi bir değerlendirme yapılmasını tavsiye ederiz.

16. SAMSONİTE ÇANTA

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Çanta sektöründe iş kurmak isteyen girişimciler için Samsonite Çanta ücretsiz bayilik sağlamaktadır. Şirket 2023 yılı için önemli bir bayilik kampanyası başlatmayı planlıyor. Başvurmak için en doğru zamandan geçiyoruz.

17. MALATYA PAZARI

Potansiyel: 7/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Malatya’nın yerel lezzetleri ile çeşitli kuruyemiş, baharat ve lokum ürünlerinin güvenilir satıcıları arasında yer alan firma şimdi de satış ağını geliştirmek için bayilik veriyor. Üstelik firma bu süreçte herhangi bir bayilik ücreti de talep etmiyor. Son dönemde kar marjlarının birçok benzer perakende sektöründen daha fazla artış gösterdiği bu sektöre girmek için kendi işletme masraflarınızı üstlenmeniz yeterli.

18. HAYAL KAHVESİ

Potansiyel: 9/10
SİF Değerlendirmesi: 8/10

30 yıllık yemek ve canlı müzik deneyimi ile ülkemizin en çok tanınan işletmeleri arasında yer alan Hayal Kahvesi şimdi de bayilik dağıtımına başladı. Şirket şu anda kısa süreliğine bayilik bedeli talep etmiyor. Firmadan bedava bayilik alarak kendi işletmenizi kurmak için şirket çatısı altında hizmet sağlamaya başlayabilirsiniz. Başvurular şirketin web sitesi üzerinden online olarak alınmaktadır.

19. FAS KAHVESİ

Potansiyel: 8/10
SİF Değerlendirmesi: 7/10

Cafe sektörünün ciddi markaları arasında bulunan Fas Kahvesi, büyük şehirlerden sonra ülke genelinde şube sayısını artırma vizyonu doğrultusunda ücretsiz bayilik veriyor. Üstelik reklam katılım payı veya kar payı talebi de olmadan. Şirket bünyesi altında hizmet sağlamak üzere firma ile franchise sözleşmesi imzalamadan önce şartlar ve koşullar için şirket ile iletişime geçmeniz gerekiyor. İletişim için firmanın resmi internet sitesini kullanabilirsiniz.

20. FATURAMATİK

Potansiyel: 7/10
SİF Değerlendirmesi: 9/10

Ülkemizin en popüler iş kollarından biri de fatura ödeme merkezleridir. Bu sektörde faaliyet gösteren Faturamatik’ten ücretsiz bayilik alarak, kendi işletmenizi 20-30 bin lira gibi bir ücretle kurduktan sonra kolaylıkla hizmet sağlamaya başlayabilirsiniz. Fatura ödeme merkezlerinin en büyük ihtiyacı ortak bir ödeme paneline erişebilmektir. Faturamatik şirketi tam da bu ihtiyacınız harika bir şekilde sağlamaktadır.

İNCELEYİN: Teminatsız Bayilik Veren Firmalar

21. DOLU KAŞIK

Potansiyel: 3/10
SİF Değerlendirmesi: 2/10

Lezzetli ve sağlıklı ev yemekleri konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Şimdi bayi sayısını artırmak amacıyla bayilik bedeli almadan ücretsiz franchise sağlamaktadır.

22. DENİGMA

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 4/10

2020 yılında kurulan giyim firması Denigma da ülkemizin her noktasına isim hakkı bedeli oladan ücretsiz bayilik veriyor. Moda sektöründe yenilikçi ve sürdürülebilir ürünler ile geniş bir müşteri kitlesine hitap eden markanın çatısı altında yer almak için firma ile iletişime geçerek bayilik süreci hakkında bilgi alabilirsiniz.

23. SULTAN TATLISI

Potansiyel: 5/10
SİF Değerlendirmesi: 4/10

Tatlı sektöründe kendi işletmesini kurmak isteyen girişimciler için ücretsiz bayilik veren firmalardan biri de Sultan Tatlısı markasıdır. SO kalite sertifikası, HACCP sertifikası, global HALAL sertifikası ve, FDA sertifikası gibi sektördeki en önemli sertifikalara sahip olan markanın bayiliğini alarak potansiyeli yüksek bir menüye sahip cafe açma fırsatına sahip olabilirsiniz. İstanbul merkezli firma yaklaşık olarak 25 yıldır sektördeki önemli markalardan biri olmayı başarmıştır.

24. MY TABİB

Potansiyel: 6/10
SİF Değerlendirmesi: 6/10

Aktar sektöründe oldukça yoğun satış rakamlarına sahip bir markadır. Özkan Pazarlama ve Dış Ticaret’e ait olan şirketin çatısı altında faaliyet göstermek için ücretsiz bayilik fırsatlarını görüşmek üzere şirket ile iletişime geçebilirsiniz. Firmanın geniş yelpazede çok sayıda ürünü bulunmaktadır. Özellikle aynı sektördeki firmalar için ek bayilik seçeneği değerlendirilebilir.

İNCELEYİN: İşsizim Ne İş Yapabilirim

25. ASIR KURUYEMİŞ

Potansiyel: 5/10
SİF Değerlendirmesi: 4/10

Türkiye’nin en büyük sektörlerinden biri olan kuruyemiş sektöründe ücretsiz bayilik veren firmalardan biri olan Asır Kuruyemiş aracılığıyla kendi işletmenizi kurabilirsiniz. Özellikle işlek noktada bir dükkan bulabilecek olan girişimciler için son derece önemli bir fırsat sağlayan firmanın bayiliğini alarak önemli bir kazancın kapılarını aralayabilirsiniz. Sektörde karlılık oldukça yüksektir. Bu sayede işletme kısa sürede kendini amorti edebilme imkanı sağlamaktadır.

26. CARDATA

Potansiyel: 10/10
SİF Değerlendirmesi: 9/10

Profesyonel olarak otomotiv datası hizmeti sağlayan Cardata, kendi sektöründe ülkemizin en büyük firmalarından biridir. Çok güçlü bir altyapı hizmeti sağlayan firmanın bayiliğini alarak sektörde ana dağıtıcı konumuna gelme fırsatınız da olacak. Özellikle araç alım satımı ile ilgilenen firmalar için elzem bir ihtiyaç olan bu dataya yönelik bayilik hizmetleri sağlamak için tamamen ücretsiz bir şekilde firmanın bünyesi altına girebilirsiniz..

İNCELEYİN: Bayilik Nasıl Alınır?

İNCELEYİN: Bölge Bayiliği Veren Firmalar

İNCELEYİN: Gıda Bayilik

İNCELEYİN: Seç Market Bayilik

İNCELEYİN: En Çok Para Kazandıran 100 Franchise

İNCELEYİN: Su Bayiliği Veren Firmalar

İNCELEYİN: Çiçek Sepeti Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Ücretsiz Bayilik Veren 26 Firma ile Sermayesiz Franchise İmkanı” üzerine 3 yorum

 1. Hayirli isler dilerim!
  Ilk once paylastiginiz bilgiler icin tesekkur ederim.
  Rusya’daki bir alisveris merkezinde kapanacak olan konsept magazamiza casual hazir giyim tedarik edebilecek basarili markalari aramaktayim. Urun karsiligina cirodan %60’ini teklif ediyorum.
  Eger ilgisini cekebilecegim hazir giyim markalari teklif edebilirseniz cok memnun olurum.
  Saygilarimla,
  Yusuf

  Yanıtla

Yorum yapın