Belediyelerin Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı [Yeni Yöntem]

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Belediyeler genel olarak il ve ilçelerde ev hanımları için iş sağlama konusunda önemli kurumlardır. Belediyeler özellikle ev hanımlarına yönelik evde iş imkanı sağlayacak fikirleri sık sık geliştirmektedir. Siz de evde iş imkanı sağlayan belediyeleri rehberimiz aracılığıyla bulabilirsiniz.

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı sağlayan çok sayıda çalışması bulunuyor. Ülkemizin tamamında ve 922 ilçesindeki belediyeler aracılığıyla evde iş imkanı sağlanabiliyor. Özellikle yoksul ve çalışmayan ev hanımları için belediyeler birçok para kazanma imkanı sağlamaktadır.

Siz de işsizseniz ve para kazanamıyorsanız; belediyelerin ev hanımlarına iş sağlayan programlarına  başvurarak iş öğrenebilir ve istihdam elde edebilirsiniz. Elbette ülkemizdeki her belediyenin ev hanımlarında evde iş imkanı sağlayan yöntemleri farklıdır. Rehberde ayrıca evde ne üretip satabilirim sorusuna da yanıt bulabilirsiniz.

Belediyeler ev hanımlarına hem evde ek iş hem de düzenli mesai gerektiren işler için imkanları gün geçtikçe artıyor. Türkiye’nin 81 il, 922 ilçesi ve 388 beldesinde yer alan belediyeler bayanlara sayısız iş imkanı sağlamaya devam ediyor. Siz de belediyelerin evde iş imkanları hakkında bilgi sahibi olmak ve başvuruda bulunmak istiyorsanız; rehberimizde yer alan bilgileri kullanarak evde ek iş imkanına kavuşabilirsiniz.

Ülkemizde kadınların ekonomisini güçlendirmek ve ev ekonomisine katkı sağlamak için belediyeler aracılığıyla kadınlar üzerinden sayısız program geliştirilmektedir. Bu kurslar aracılığıyla ev hanımları gerek kendini geliştirmek, gerek meslek edinmek, gerekse de iş bulabilmek için başvuruda bulunabiliyor.

BELEDİYELERİN EV HANIMLARINA İŞ İMKANI

Ülkemizdeki sayısız belediye aracılığıyla ev hanımları iş bulabiliyor. Bu işler genel olarak kadınların emeğini geliştirmek ve ekonomiye kazandırmak üzere kurgulanmıştır. Siz de belediyelerin ev hanımlarına evde iş imkanı projelerine başvuruda bulunarak; para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Sizler için belediyelerin ev hanımlarına iş projelerini araştırdık…

PAKETLEME İŞLERİ

Türkiye’de belediyelerin ev hanımlarına en fazla sağladığı iş imkanlarından biri genel olarak paketlemedir. Sadece paketleme yaparak belediyeler aracılığıyla kolaylıkla iş bulabilir ve para kazanabilirsiniz. Genellikle cüzi miktarlarda olan bu ücretler, toplu yapıldığı taktirde önemli bir gelire dönüşmektedir.

Paketleme işleri genellikle belediye bünyesindeki üretim tesislerinde yapılmaktadır. Ancak bazı belediyeler bu paketleme işlerini evde ek iş olarak da sağladığı bilinmektedir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye başvurarak bu konuda bir iş sağlayıp sağlamadıklarını öğrenebilirsiniz.

Örneğin, birçok belediyenin halk etmek gibi kurumlara sahiptir. Bu kurumlarda çok ciddi düzeyde paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Bu tesislerde çalışmak üzere başvuruda bulunarak iş fırsatı elde edebilirsiniz.

BAŞVURUN: Evde Paketleme İşi

AYIKLAMA İŞLERİ

Belediyelerin bir kısmında yer alan tesislerde de ciddi düzeyde ayıklama ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle denize kıyısı olan il ve ilçelerdeki belediyelerde sıklıkla bulunabilen bu ek iş fikrini değerlendirmek için de belediyenize başvurmanızı öneririz. Bu sayede bir ekip oluşturarak evde çalışma imkanı da elde edebilirsiniz.

Belediyelerde en çok bulunan ayıklama işleri ise;

 • Balık
 • Matbaa
 • Boncuk
 • Badem
 • Ceviz
 • Naylon
 • Nar

PÜSKÜL HAZIRLAMA

Belediyeler sıklıkla festival gibi çeşitli organizasyonlarda tezgah açan kadın girişimcileri desteklemektedir. Bu sayede evde ek iş olarak püskül hazırlayan kadınlardan çeşitli dikiş-nakış hizmetleri için hizmet alınmaktadır. Püskül hazırlama konusunda yetenekli ev hanımları bu alanda çalışarak ev ekonomilerine destek sağlayabilirler.

BAŞVURUN: El İşi Yapıp Satmak

DİKİŞ – NAKIŞ

Püskül hazırlamada olduğu gibi evde çalışarak para kazanmanızın bir diğer yolu da dikiş – nakış yapmaktadır. Bu alanda becerilere sahip değilseniz; belediyenizin sağladığı kurslara mutlaka göz atmanızı öneriyoruz. Hemen hemen ülkemizdeki tüm belediyelerde bu yönde kurslar bulunmaktadır ve bu kurslara katılan ev hanımlarına hem kurs süresince para verilir hem de kurs sonrasında iş sağlanmaya çalışılır.

AHŞAP OYUNCAK YAPIMI

Belediyeler aracılığıyla yine kurslara katılım göstererek öğrenebileceğiniz bir diğer faaliyet ise ahşap oyuncak yapımıdır. Belediyeler üretilen bu ahşap oyuncakları; ilgili ilçe veya beldede yaşayan kadınların ekonomilerine katkı sağlamak için satmak üzere çalışma göstermektedir. Siz de bu kurslara katılıp üretim yaparak belediyeler aracılığıyla evde ek iş yaparak para kazanma imkanı elde edebilirsiniz. Belediyenizin bu yönde sağladığı kurslara katılmak için ilgili belediyenizin iletişim numarası üzerinden bilgi almanızı öneririz.

BAŞVURUN: El İşi Yapıp Satmak

NE YAPILMALI?

Belediyelerin ev hanımlarına iş imkanı fırsatlarını yakalamak için belediyeye başvurmak dışında başka bir şansınız yok. Bunu şahsen yapmanız mutlaka tavsiye edilmektedir. Ayrıca bağlı bulunduğunuz belediyenin çağrı merkezi numarasını arayarak da bu konuda bilgi alabilirsiniz. Bazı büyük il ve ilçe şehirlerine ait belediyelerin internet sitelerinden de bu yönde bilgi alabilirsiniz. Özellikle büyük şehirlerde bu yönde çok fazla iş imkanı olduğunu belirtmekte yarar var.

İNCELEYİN: İŞKUR Evde İş İmkanı

Evde Ne Yapıp Satabilirim

evde üretim

Doğal Turşu

Ev yapımı turşu yaparak para kazanabilirsiniz. Son dönemde sağlık endişelerinin artmasına paralel olarak turşu satışında artış yaşanırken ev yapımı turşuların satışında da artış kaydediliyor.

El yapımı Giyim

Dikiş makinesine meraklıysanız ve modaya karşı ilginiz varsa; evde yapıp satmak için en iyi seçeneklerden biri giyim ürünleridir. Satmak için kıyafetler yaparak içinizdeki moda tutkununu serbest bırakın.

Ahşap Oyuncaklar

Ahşap işçiliği ve marangozluk becerileriniz varsa, çocuklar için aranan ahşap oyuncaklar yaparak yeteneklerinizi paraya dönüştürebilirsiniz. En iyi evden satılacak karlı ürünler arasında yer almaktadır.

İNCELEYİN: İmalat Fikirleri

Çantalar

Çantaların modası asla geçmeyecek. Talep üzerine olacak şık, benzersiz el yapımı çantalar üretimine odaklanarak para kazanabilirsiniz.

Saç aksesuarları

Boncuklu saç bantlarından güzel çiçekli iğnelere kadar, yerel zanaat fuarlarında veya çevrimiçi olarak daha geniş bir kitleye satmak için çekici saç aksesuarları yapmaya başlayın.

Youtube videoları

Evde eğlenceli veya bilgilendirici videolar üreterek de bunları Youtube’ye yükleyebilir ve para kazanabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgiler için Youtube Kanal Fikirleri rehberine göz atın.

Yastıklar

Dekoratif, el yapımı yastıklar ilgiyi hiçbir zaman kaybetmez. Sadece şık bir kumaş satın alın ve aranan yastıkları dikmeye başlayın.

Sanat Eseri

Şövalenin arkasında yetenekliyseniz; satmak amacıyla tablolar ve diğer sanat eserleri yaratarak sanatsal becerilerinizi kullanın. Özellikle kişiye özel sanat ürünleri ortaya çıkarabilme becerisine sahip biri evden çok fazla para kazanma şansına sahip olacaktır. Instagram bu tür satışlar için en doğru platform.

Boncuklu Takı

İlginç, sıra dışı mücevherler dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Büyük markaların ürünlerinden ilham alarak kendi boncuklu takılarınızı üretebilir ve satışa sunabilirsiniz.

Kişiye Özel Peçeteler

Kendi evinizden müşteriler için peçeteleri özelleştirmenin keyfini çıkarın.

Köpek Maması

Evden köpek maması yaparak komşularınızı köpekleri için sağlıklı, ev yapımı lezzetler satın almaya ikna ederek para kazanabilirsiniz.

İNCELEYİN: 3-4 Bin TL ile Ne Yapılır?

Reçine Takı

Reçine takılar, sizi çevrimiçi satabileceğiniz güzel, benzersiz parçalar elde etmek için basit ve ucuz bir yoldur. Reçine takıların üretimi için evde iş imkanlarını değerlendirebilirsiniz.

Geri Dönüştürülmüş Öğeler

Eski mobilyalar gibi öğeleri elden geçirerek bunları yeniden satışa sunabilirsiniz. Geri dönüştürme işlerine yönelik ilgi gün geçtikçe artıyor. Siz de geri dönüşüm hususunda evde iş imkanlarına yönelik başvuruda bulunabilirsiniz.

İNCELEYİN: Evde Nikah Şekeri Paketleme

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Belediyelerin Ev Hanımlarına Evde İş İmkanı [Yeni Yöntem]” üzerine 20 yorum

 1. Bulunduğum Karamürsel ilcesindeki belediyeyi yıllarca destekledim fakat bir vatandaş olarak benimde işim düstügünde haklı olarak bir destek,derdimin dinlenmedini,yardımcı olunmasını isterim ama bu işler tanındık biri olmakla,torpille ilerliyor iş istiyorum ama onca insan rahat yerlere yerleştirilirken bizde ses seda yok çünkü bizde en önemlisi yok torpil yok dayımız olsaydı böyle olmazdı

  Yanıtla
 2. İyi günler efendim durumum yok kiradayim eşimin ilaç raporu var çalışmıyor çocuk okutuyorum evde paket işi iş istiyorum

  Yanıtla
 3. Belediyelerimiz iyi güzel de pek doğru dürüst iş imkanı sağladıklarını söyleyemem. Seçim öncesinde bence başvurular açılabilir birçok ilde.

  Yanıtla

Yorum yapın