Makbul Kuruyemiş Bayilik Ücreti ve Şartları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Makbul kuruyemiş bayilik hakkında aradığınız bayilik ücreti ve şartlar ile kuruyemiş sektörü hakkındaki detaylı bilgiler rehberimizde.

Kuruyemiş sektörü, fındık, badem, ceviz, fıstık gibi çeşitli yemişlerin üretim, işleme ve satışını kapsayan bir sektördür. Bu sektörde faaliyet gösteren işletmeler, genellikle toptan veya perakende satış yaparlar ve ürünlerini marketler, bakkallar, süpermarketler, online satış platformları vb. yerlerde tüketiciye ulaştırırlar.

Kuruyemiş sektörü Türkiye’de oldukça önemlidir ve ülke ekonomisine katkısı büyüktür. Türkiye, dünya fındık üretiminin yaklaşık yüzde 70’ini karşılayarak dünya lideri konumundadır. Bunun yanı sıra, Türkiye badem ve ceviz üretiminde de önemli bir yere sahiptir.

Kuruyemiş sektörü, sağlıklı beslenme trendleri ve atıştırmalık olarak tüketilen ürünlere yönelik artan talep nedeniyle sürekli büyümektedir. Ancak bu sektörde de rekabet oldukça yüksek olabilir. Kaliteli ürün, hijyenik üretim, uygun fiyat ve iyi müşteri hizmeti sunmak gibi faktörler başarı için önemlidir.

Ülkemizin ünlü kuruyemiş şirketlerinin sahibi olan Memiş Ailesi’nin 2012 yılından itibaren sektöre kazandırdığı Makbul Kuruyemiş, gün geçtikçe yakaladığı önemli büyüme fırsatlarını değerlendirmeye devam ediyor. Yatırımcı ve girişimcilerin dikkatini büyük oranda çekmeyi başaran Makbul Kuruyemiş’in bayilik fırsatları da takip ediliyor.

Ülkemizin en büyük kuruyemiş şirketleri arasında yer alan Makbul, günümüzde çoğu İstanbul, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Ankara’da olmak üzere 300‘ü aşkın şubeye sahiptir. Henüz Anadolu’nun büyük kısmında şubeleri bulunmayan Makbul, şu ana kadar sahip olduğu tüm şubeleri merkezden açmıştır.

BAYİLİK VERİYOR MU?

Franchise vermeyen büyük markalar arasında yer alan Makbul’ün önümüzdeki dönemde özellikle Anadolu’daki operasyonları için bayilik fırsatlarını değerlendirebileceği tahmin ediliyor.

Kuruyemiş, bakliyat, baharat, kuru meyve ve şekerleme sektörünün önemli firmaları arasında yer alan Makbul, şuanda bayilik vermemekte ve bayilik talebi almamaktadır. Ancak önümüzdeki dönemde ilgili karara yönelik bir değişiklik beklenmektedir.

MAKBUL BAYİLİK FİYATI ve ŞARTLARI

 1. Finansal Şartlar: Bayilik almak isteyen kişilerin belirli miktarda sermayeye sahip olmaları gerekebilir. Ayrıca, bayi adaylarından belirli bir ücret veya komisyon ödemeleri de istenebilir.
 2. Yer Seçimi: Firmanın bayilik verdiği konumlar belirlidir ve bayi adayları bu yerlere uygun bir mekan sağlamalıdır.
 3. Eğitim ve Destek: Bayi adaylarına firmanın ürünleri, hizmetleri ve iş yapma yöntemleri hakkında eğitim verilir. Ayrıca, firma tarafından sürekli destek sağlanması da beklenir.
 4. Marka Uyumu: Bayilik veren firma, bayisinin belirli standartlara uymasını ister. Bu özellikle mağaza tasarımı, vitrin düzenlemesi, pazarlama materyalleri ve müşteri hizmetleri açısından önemlidir.
 5. Sözleşme: Bayilik anlaşması, bayinin hakları ve sorumlulukları, ürün fiyatları, alt bayilik koşulları ve diğer detaylar gibi konuları kapsayan bir sözleşmedir. Bu sözleşme taraflarca imzalanır ve gerekli yasal korumayı sağlar.

Makbul bayilik sistemine şuanda sahip değil. Ancak önümüzdeki dönemde bayilik taleplerinin açılmasıyla birlikte; sektördeki diğer rakipleri ile benzer fiyat ve şartlara sahip olması beklenmektedir.

Makbul’ün ortalama bayilik bedeli ve yatırım sermayesi talebinin 400 bin lira üzerinde olacağı düşünülmektedir. Firma ek olarak şehrin önemli yol güzergahlarında minimum 120 metrekare büyüklükte mağaza talebi olacağı bekleniyor. Aynı zamanda şirketten franchise alacak olan girişimcilerin sektör deneyimine de sahip olması önemli bir avantaj olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Az Sermaye ile Yapılabilecek 102 Karlı Yeni İş Fikirleri

TEDARİKÇİ VE KİRALIK YER BAŞVURUSU

Firmaya sadece tedarikçi ve kiralık yer başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Makbul’ün tedarikçi sistemi ve kiralık yer başvuruları da doğrudan internet sitesi üzerinden alınmaktadır. Firma önümüzdeki dönemdeki bayilik sistemine yönelik değişiklikleri de yine internet sitesi üzerinden duyurmayı planlamaktadır.

COVID-19 VE KURUYEMİŞ SEKTÖRÜ

Covid-19 sürecinin ardından hızla büyüme kaydeden ana sektörlerden biri olan kuruyemiş sektörüne yönelik yatırımları önermekteyiz. Pandemi sürecinin sona ermesiyle birlikte bile alışkanlıkların uzun süre daha hayatımızda yer edinmesi beklenmektedir.

Sektör uzmanları önümüzdeki dönemde de kuruyemiş sektörünün diğer birçok sektör ortalaması üzerinde büyüme kaydedeceğini beklemektedir. Sektörün yaşadığı en büyük zorluk ise ürün fiyatlarında yaşanan hızlı yükseliş. Bu durum birçok sektör temsilcisinin anlaşmalarını sürekli revize etmesine neden olmaktadır. Kuruyemiş sektörüne girmeyi planlayan yatırımcıların ciddi bir ürün depolama sermayesine ihtiyacı olacağı açıktır.

MAKBUL İLETİŞİM

Sektörün en önemli temsilcilerinden biri olan Makbul ile iletişime geçmek için bilgiler:

Adres: Osman Gazi Mah. 3125 Sok. No. 14-16/1 İSTANBUL(AVRUPA), Esenyurt

Telefon: 444 8 808
Telefon: (0212) 659-08-69

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Makbul Kuruyemiş Bayilik Ücreti ve Şartları” üzerine 18 yorum

 1. Merhaba mağazanın dizaynı firma tarafındanmı yapılacak ve ayrıca tüm kuruyemiş ve benzeri ürünler firma tarafındanmı tedarik edilecek ayrıca 400 bin tl bayilik alan kişinin sermayesi olmasımı gerekiyor makul ciro üzerinden veya aylık bir para talebi ne öğrenebilir miyim teşekkürler

  Yanıtla
 2. Mereba Kars kağızmanda Bi bayi acmayı duşunuyorm burada öyle buyuk Bi kuruyemiş yok burada acsak cok yararlı olmasını duşunuyorm şartlarnızı örenebilirmiyim şimdiden teşekurler

  Yanıtla
 3. Samsun Çarşamba ilçesine bayilik almayı düşünüyorum 200 bin nüfuslu bi ilçeyiz ve dükkanın çarşambanın hareketli bi caddesinde.

  Yanıtla

Yorum yapın