Ortak ve Yatırımcı Arayanlar: Ücretsiz İlan Oluştur

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Ortak arayanlar ve yatırımcı arayanlar için ücretsiz ilan sayfamızda bulunuyorsunuz. Bu sayfa aracılığıyla kurmayı planladığınız işler için ortak ya da yatırımcı aramak üzere ilan oluşturabilirsiniz.

Ortak arıyorum ya da yatırımcı arıyorum diyen girişimci ve yatırımcılar için hazırlanan bu rehberimiz aracılığıyla kendi işinizi daha kolay bir şekilde kurma şansına sahip olabilirsiniz.

ORTAK ARIYORUM

İş dünyasında ortaklık birçok ulaşılamaz görünen işin kurulmasına imkan tanıyan bir süreçtir. Hiç ya da çok az anladığınız bir sektöre; ilgili sektörde deneyim ve tecrübesi olan bir girişimci ile ortak olarak girebilirsiniz. Yahut anladığınız ama sermayenizin yetersiz olduğu bir sektöre girmek için de sermayenizi birleştirerek harika bir iş fikrini hayata geçirebilirsiniz.

Ortaklıklar iş dünyasının temelini oluşturuyor. Bugün ülkemizin en büyük şirketleri de dahil olmak üzere; hemen hemen tüm sektörlerde ortaklıklar ile kurulan çok büyük işletmeleri bulabilirsiniz.

ORTAK ARIYORUM İLANI VERMEK İÇİN TIKLAYIN…

YATIRIMCI ARIYORUM

Bir iş kurmak istiyor ancak sermayeniz çok az ya da hiç yoksa; fikriniz için bir yatırımcı bulmanız gerekiyor. Yatırımcılar bir şirkete yatırdıkları para ölçüsünde hissedar konumunda bulunurlar ancak şirketin yönetiminde aktif olarak yer almazlar. Dolayısıyla yatırımcılar şirketin karından pay alırken; şirkette çalışmazlar. Ancak ortaklar şirkette aktif olarak çalışırlar.

YATIRIM ARIYORUM İLANI VERMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

İYİ BİR ŞİRKET ORTAĞININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Kuracağınız işe yönelik bir yatırımcı bulmanın ciddi bir riski yoktur. Yatırımcılar size sermaye oluşturur ve işinizi kurmak için harekete geçersiniz.

İşletmenizin tüm süreçleri sizinle ilgilidir ve para kazandıkça yatırımcınıza payı doğrultusunda ödeme yaparsınız. Ancak ortaklar şirkette aktif olarak çalışır ve genellikle sizinle aynı haklara sahiptirler. Bu nedenle ortaklık süreçleri çeşitli riskler barındırır. İlgili risklere dikkat etmek amacıyla ortak seçerken bazı hususlara önem göstermeniz tavsiye edilir. Bu hususlar aynı zamanda girişimcilerin özellikleri arasında da yer almaktadır.

Ortak seçerken dikkat edeceğiniz konular:

Güvenilirlik

İyi bir şirket ortağı güvenilirliğiyle tanınmalıdır. İş ortaklarının birbirine olan güveni, başarılı bir iş ilişkisinin temelini oluşturur. Güven olmadan ortaklık süreçlerinde başarıya ulaşmak oldukça zordur.

Deneyim ve Yetenekler

İyi bir şirket ortağı, kurulacak iş alanında deneyimli ve yetenekli olmalıdır. İşin gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmalıdır. Bu sayede işletmenin faaliyet gücüne katkı sağlar.

İşbirliği Yeteneği

Ortak arıyorum derken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli husus da işbirliği yeteneğidir. Birlikte çalışabileceğinize inandığınız kişiler ile ortak olmanız önerilir. Bunun spesifik bir tanımı yoktur. Bu sorunu aşmak için ortak olmadan önce ortak adayınız ile biraz vakit geçirmeniz tavsiye edilir.

Sorumluluk Alma

Sorumluluk almadan bir şirketi geleceğe taşımak oldukça zordur. Ortak adayınızın sorumluluk alabilecek bir kişi olmasına özen gösterin. Bu sayede işinizin gerektirdiği sorunlara yönelik daha akılcı hamlelerde bulunabilirsiniz.

İletişim Becerileri

İletişim becerileri bir ortakta olması gereken en önemli özelliklerden biridir. Ortak ararken dikkat etmeniz gereken temel olgulardan biridir. İletişimi kuvvetli bir ortak ile her konuda daha iyi anlaşma fırsatınız olacak.

Risk Alma

İyi bir şirket ortağı, girişimci bir ruha sahiptir ve yeni fırsatlar için risk alabilme yeteneğine sahiptir. İşin büyümesi ve gelişmesi için gerekli adımları atmaktan çekinmez.

Stratejik Düşünme

Stratejik düşünme kuracağınız işte başarılı olmak için sahip olunması gereken bir yetenektir. İş dünyası rekabetçidir. Bu sebeple bir sonraki adımı kurgularken daha stratejik davranmanız gerekecek.

Finansal Bilgi

Finansal konulara hakim olmadan işletmenizde finansal olarak güçlü olamazsınız. Maliyetlerin kontrol altında tutulması ve karlılık seviyelerin bir sonraki adıma ulaştırılması için finansal konuda bilgili bir ortak bulmanız önerilir.

Karar Verme

Karar verme becerisi güçlü olan bir şirket ortağı, oldukça dinamik olan iş dünyasında ihtiyacınız olan önemli bir destektir.

Motivasyon

Motivasyonunuzu sekteye uğratacak bir ortak aramanız önerilir. Bu sayede ihtiyacınız olduğu anda güçlü bir desteğe sahip olacaksınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Ortak ve Yatırımcı Arayanlar: Ücretsiz İlan Oluştur” üzerine 19 yorum

 1. Merhaba, Gül Gölge Beauty Attitude güzellik uzmanlığı akademisi olarak güzellik merkezi açmak için yatırımcı arayışındayız.
  Beklentilerimiz ;
  -Güzellik ve bakım endüstrisine ilgi duyan,işimize değer katacak ve vizyonumuza katkı sağlayacak bir yatırımcı arıyoruz.
  -İşletme sermayemizi arttırmak için finansal kaynaklara ihtiyacımız var.
  -İşimize olan inancı bizim için önemli.

  Yanıtla
 2. Sermayem yok imkanlarim yok ama fikirlerimin ses getirecegini markalasacagima inanıyorum..projem hazır kosgeple imalatı hakkında görüşmeler yaptım fakat benim hedeflerim için yeterli gelmiyor.. Teşekkür ederim.. Saygılar..

  Yanıtla
 3. Merhaba ben Kadir play storeye oyun ve uygulama yüklemek istiyorum yükleyeceğim herşey hazır sadece play store sadece tek seferliğe mahsus 25 ABD doları play storeye verip hesap almak kaldı bu konuda bana yatırımcı ol kazandığım paranın %30 u senin olsun

  Yanıtla
 4. Erzurum da peynir fabrikası var işletmemizin isminin adını büyütmek adına eleman ve ortak arıyorum peynir işinden anlamış olsun .

  Yanıtla
 5. Arkadaşlar, ortağa ihtiyacım var Malatya’da kaysı toplama ve satışı yapacağım onun için arıyorum dönüş sağlarsanız sevinirim

  Yanıtla
 6. Erzurum’da tekstil fabrikası kurmak için deneyimli olan ve daha önce tekstil işinde çalışan bir ortak arıyorum. Ortak Erzurum’da yaşamalıdır. Ben ayda 1 hafta işletmeye gelebilirim. Yüzde 30 ile 50 arasında ortak arıyorum. Toplam 5 milyon lira lazım.

  Yanıtla
 7. Açacağımız çikolata imalathanesi için Diyarbakır’da ortak arıyorum. Toplam 3 milyon liralık sermaye gereksinimi var. Yüzde 50-50 ortak olabileceğimiz biri lazım.

  Yanıtla
 8. Manisa’da iplik fabrikası kurmak için yatırımcı arıyorum. Projem hazırdır. Destek programlarından da onay aldım.

  Yanıtla

Yorum yapın