24+ Sermayesiz Kolay Para Kazanma Yolları

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Sermayesiz para kazanmak için birçok farklı seçeneğe sahipsiniz. Özellikle internetin gelişimi ile birlikte hiç sermayeniz olmadan para kazanabileceğinizi sağlayan çok sayıda yol var.

Sermayesiz kolay para kazanma yolları aracılığıyla size ciddi bir gelir sağlayacak çok sayıda yol var. Bu yolları kullanarak hiç sermaye sahibi olmadan dahi gelir elde edebilirsiniz. Özellikle online para kazanma yolları aracılığıyla sermaye sahibi olmadan dahi gelir elde edebilirsiniz.

Elbette bu iş fikirleri kısa ve orta vadede önemli düzeyde azim ve emek ister. Eğer sermayeniz olmadan para kazanmayı istiyorsanız bu hususa hazır olmanız gerekir.

Şimdi size sermayesiz kolay para kazandıracak yolları aktaracağız…

1. INSTAGRAM’DAN SATIŞ YAPMAK

instagram satış

E-ticaret yaparak para kazanmanın en etkili yollarından biri de Instagram’dan satış yapmaktır. Instagram son yıllarda aralarında Türkiye’nin de bulunduğu sayısız ülkede ciddi bir e-ticaret platformuna dönüştü. Bu hususta ilerleyen birçok girişimci ciddi bir gelir elde etme fırsatına sahip oluyor.

Instagram’da sermayesiz olarak para kazanabilirsiniz.

Bir hesap açarsınız ve bu hesapta başkalarına ait ürünleri satışa koyarsınız. Satış yaptıkça üründen komisyon alarak para kazanırsınız.

Özellikle giyim ürünleri Instagram’da ciddi bir satış potansiyeli içeriyor. Instagram’da ne satılır rehberine göz atarak hangi ürünleri satmaya odaklanmanız gerektiğini bulabilirsiniz.

2. DANIŞMANLIK

danışmanlık

Sermayesiz para kazanma yollarından biri de danışmanlık yapmaktır.

Örneğin, dijital pazarlama, finans, sağlık gibi konularda varsa bilgi ve deneyiminizi aktararak gelir elde edebilirsiniz.

Danışmanlık yaparak gelir elde etmek için çok farklı seçeneklere sahipsiniz. Özellikle bir kurs oluşturmak, kitap yazmak, doğrudan destek sağlamak gibi birçok hususta danışmanlık yaparak para kazanabilirsiniz. Tüm bu hususları gerçekleştirmek deneyimlerini aktarmak ile ilgili olduğu için bir sermaye gereksinimi içermez.

3. KURYELİK

kurye

Ülkemizde çok önemli düzeyde bir kurye ihtiyacı bulunmaktadır. Hemen hemen her türlü işletme artık eve ve iş yerine teslim hizmeti sağladığı için önemli bir kurye istihdamı oluşmuş durumda. Bazı işletmeler araçlı bazı işletmeler motosikletli bazı işletmeler ise bisikletli olarak kurye arayışında bulunabilmektedir. Ehliyetiniz varsa elbette araçlı ve motosikletli kuryelikten daha fazla kazanabilirsiniz.

Kurye olarak sermayesiz çalışarak önemli bir gelir elde edebilirsiniz.

4. GARSONLUK

Günlük Kazanç Potansiyeli: 600 TL

garson

Sermayesiz para kazanmak için garsonluk da yaparak para kazanabilir ve sermaye oluşturabilirsiniz.

Restoranlar ve cafeler en çok personel ihtiyacı bulunan işletmeler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda bu tür işletmelerdeki personeller genellikle kısa vadeli çalışmaları nedeniyle birçok işletmenin vitrininde daima personel alımı kağıdı bulunmaktadır. Dolayısıyla her bölgede en kolay bulunabilen işler arasında yer almaktadır.

5. MAKALE YAZMA

makale yazma

İnternet üzerinden kolaylıkla bulunabilen sermayesiz para kazandıran işler arasında yer almaktadır. Makale yazarak yazdığınız makale boyutuna göre anında para kazanabilirsiniz. Makale yazarak para kazanmak için elbette klavye konusunda yetenekli olmalı ve dil bilgisi kurallarına hakim olmalısınız. Her türlü haber platformu ile Süper İş Fikirleri gibi çeşitli bilgi odaklı platformlar için makale yazabilirsiniz.

Makale yazarak para kazanmak için harika bir rehberimiz var. Rehbere ulaşmak için Makale Yazarak Para Kazanmak bağlantısını kullanabilirsiniz.

6. SESLENDİRME

seslendirme

Video içeriği hazırlayan fenomenler, şirketler veya ajanslar aracılığıyla seslendirme işlerini bulabilirsiniz. Son derece hızlı ve sermayesiz para kazandıran işler arasında yer alıyor. İş bulabilmek için video içeriğine sahip olan platformlara ulaşmanızı tavsiye ederiz.

Bu tür platformlara birkaç örnek seslendirmenizi göndererek iş alabilme potansiyelinizi artırabilirsiniz.

Sermayesiz para kazanma işi oldukça popülerdir. Özellikle internetin gelişimi ile birlikte bu sektördeki iş hacminde artış bekleniyor.

7. SPOTÇULUK

spotçu

İkinci el eşyaların bit pazarı veya Letgo gibi platformlardan ucuza alınması ve daha pahalıya satmak üzere Sahibinden, Letgo ve Facebook ikinci el eşya gruplarına ilan olarak eklenmesini içeren bir iş fikridir. Spotçuluk işine başlamak için sermayeye dahi ihtiyacınız neredeyse bulunmuyor. 100 – 200 liralık ürünler ile başlayarak bile kolaylıkla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Özellikle tamire ihtiyacı olan ürünleri satın alıp bunları kendiniz veya tamirciler vasıtasıyla tamir ettikten sonra satmaya odaklanarak gelir potansiyelinizi büyük ölçüde artırma imkanı elde edebilirsiniz.

Spotçuluk, sermayesiz iş fikirleri arasında en yüksek gelir potansiyeli sağlayan işlerden biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2 Bin TL İle Ne İş Yapılır

8. GAYRİMENKUL SATIŞ DANIŞMANLIĞI

gayrimenkul danışmanı

Sermayesiz para kazanma yollarından biri de gayrimenkul satış danışmanlığı yapmaktır. Satılmak ya da kiracı bulunmak isteyen konutlar ya da iş yerleri için kiralayan veya satın alan müşterileri bularak bu süreçten komisyon geliri elde edebilirsiniz.

Özellikle geniş bir çevreye sahip olanlar için oldukça karlı iş fikirleri arasında yer almaktadır. Siz de sermayesiz olarak para kazanmak istiyorsanız; gayrimenkul satışı konusunda kendinizi geliştirebilir ve para kazanabilirsiniz.

9. ÇAĞRI PERSONELİ

çağrı personeli

Çağrı merkezlerinde istihdam fırsatları oldukça yüksektir. Eğer sermayeniz yoksa kısa sürede bu tür iş merkezlerinde iş bularak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sermayeniz yoksa kısa sürede sermaye edinmek için bu işi birkaç ay için tercih edebilirsiniz.

10. ANKETÖR

anketör

Anketörler de sermayesiz olarak para kazanırlar. Anket şirketleri için günlük olarak sahada çalışan anketörler düzenli bir maaş dışında tamamladıkları anketler başına da ek para kazanmaktadır. Anketör olmak kolaydır ve spesifik bir bilgi gereksinimine ihtiyaç yoktur. Anketör ilanlarını her türlü iş arama platformunda bulabileceğiniz gibi doğrudan anket şirketlerini de arayarak iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Bu konuda ek bilgilere ulaşmak için Anketör rehberine göz atabilirsiniz.

11. PAKETLEME

paketleme

Paketleme ihtiyacı duyan işletmeler için evde veya doğrudan işletmede çalışarak günlük düzenli gelir elde edebilirsiniz. Her türlü üretim faaliyetinin yürütüldüğü işletmede paketleme ihtiyacı bulunmaktadır. Ayrıca matbaa gibi işletmeler de sıklıkla paketleme konusunda personel istihdam ediyor.

Paketleme işlerini bulmak oldukça kolaydır.

Üretim yapan tüm işletmelere ulaşarak bu konuda bilgi alabilirsiniz. Ayrıca ülkemizin her bölgesindeki paketleme işlerine yönelik bilgi almak ve başvurmak için de Evde Paketleme İşi Veren Firmalar rehberine göz atabilirsiniz.

12. DİREKSİYON EĞİTİMİ

direksiyon

Özellikle iyi bir şoför olduğunuza inanıyorsanız, direksiyon sınavına hazırlanan kişilere yönelik bir eğitim programı başlatabilirsiniz.

Bu iş fikri yarı zamanlıdır.

Günün istediğiniz saatlerinde çalışma esnekliğine sahipsiniz. İş alabilmek için sürücü kursları ile görüşebilir ya da sosyal medya hesaplarınıza bu yönde ilanlar verebilirsiniz.

13. YOUTUBERLİK

youtuber

Sermayesiz para kazanma yollarından biri de Youtube’de kanal açmaktır. Sevdiğiniz bir alanda oluşturacağınız içerikler ile takipçi elde edebilir ve ardından Youtube’den izlenme aldıkça para kazanabilirsiniz.

Son yıllarda Youtube’den para kazanan kişilerin sayısında ciddi bir artış kaydediliyor. Özellikle televizyon yerine yoğun bir şekilde kullanımı artan Youtube’de dikkate değer bir hesap açarak para kazanma potansiyelinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Youtube’de ne kanalı açacağınızı bilmiyorsanız Youtube Kanal Fikirleri rehberinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

14. PİNTEREST HESABI

pinterest

Pinterest’ten para kazanmanın birçok yolu bulunuyor. Üstelik pinterest eşsiz para kazanma yöntemlerinin yanısıra tamamen sermayesiz seçenekler sağlıyor.

Taşıdığı yüksek ziyaretçi potansiyelini paraya dönüştürmenin yollarını keşfetmek için Pinterest’ten Para Kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

15. YAPAY ZEKA İLE KAZANIN

yapay zeka araçları

Chatgpt’nin yükselişi sayesinde artık yapay zeka ile para kazanmanın sayısız yolu ortaya çıktı. Hızla artan yapay zeka araçlarından para kazanmak için birçok fırsata sahipsiniz. Bu konuda kendinizi geliştirerek kısa sürede hayal dahi edemeyeceğiniz tutarlarda para kazanma imkanına erişebilirsiniz.

Yapay zeka aracılığıyla para kazanmanın yollarını keşfetmek için Yapay Zeka ile Para Kazanmak rehberini inceleyebilirsiniz.

Ek olarak yapay zekadan para kazandıran yöntemler:

 1. İÇERİK OLUŞTURMA
 2. WEB TASARIM
 3. ONLİNE KURS OLUŞTURUN
 4. ÇEVİRİ YAPIN
 5. KODLAMA YAPIN
 6. VİDEO OLUŞTURUN
 7. DANIŞMANLIK YAPIN
 8. CHATBOT KURULUMU GERÇEKLEŞTİRİN
 9. SESLENDİRME YAPIN
 10. E-KİTAP YAZIN

16. LETGO’DA SATIŞ YAPIN

letgo

Hiç sermayem yok ama para kazanmak istiyorum diyorsanız Letgo size harika fırsatlar sağlar. Son dönemde Türkiye’de kullanım oranı artan Letgo’dan para kazanmak için özellikle satış fırsatlarını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Letgo’dan çok uygun fiyatlar ile ürün alabilir ve yine aynı ürünleri Letgo’da daha yüksek fiyatlar ile yeniden satışa sunabilirsiniz. Ayrıca ek olarak Bit Pazarı gibi noktalardan çok uygun fiyatlar ile ürün alarak da Letgo’dan satışa sunabilirsiniz. Her iki yöntem de sayısız kullanıcının tek geçim kaynağı olarak yüksek potansiyel taşımaktadır.

17. FİVERR’DEN KAZANIN

fiverr

Fiverr, dünyanın en büyük freelancer platformlarının başında geliyor. Platformda sayısız kategorideki işlerden yapabilecekleriniz için hizmet vererek para kazanabilirsiniz. Üstelik Fiverr dolar kazanma imkanı sağlaması nedeniyle Türkiye’de oldukça seviliyor.

Fiverr’den para kazanmak amacıyla tercih edilebilecek hizmetler:

 • Düzeltme ve Düzenleme
 • Kitap Kapağı Tasarımı
 • Logo Tasarımı
 • Sanal Asistanlık
 • Reklam Kampanyası Düzenleyici
 • Video ve Intro Oluşturma
 • Dijital Pazarlama
 • Makale Yazımı

18. OYUN TEST ETME

oyun testi yapmak

Sermayesiz para kazanmak için yapılabilecek yöntemlerden biri de oyun test etmektir. Oyunları oynadıktan sonra oyun için hataları ve önerileri bir rapor haline getirebilir misiniz? Eğer bu konuda teknik bilgiye sahipseniz ya da kendinizi geliştirebilirseniz; oyun test ederek para kazanmak rehberine göz atarak, aylık binlerce lira para kazanabilirsiniz.

19. SWAGBUCKS’TAN PARA KAZANMA

oyun test ederek para kazanmak (6)

Hiç sermayeniz olmadan internetten para kazanmak ister misiniz? Üstelik neredeyse hiçbir teknik bilgi ve gereksinime de ihtiyacınız yok. Kolaylıkla para kazandıran sayısız görevden istediğinizi yaparak Swagbucks aracılığıyla para kazanabilirsiniz.

Swagbucks’tan para kazanmak için tercih edebileceğiniz en iyi yöntem ise anket doldurmadır. Ancak yapabileceğiniz farklı görevler de bulunuyor.

Swagbucks aracılığıyla para kazandıran yöntemler:

 • Anket doldurma
 • Sosyal medya hesabı takip etme
 • Video izleme
 • Arama yapmak

20. DİZİ ve FİLM İZLEME

dizi izleyerek para kazanmak

İnternetten para kazandıran etkili görevlerden biri de dizi ve film izlemektir. Boş vakti olanlar için önerilen bu para kazanma yöntemini kullanmak için sayısız web sitesi bulunuyor. Bu platformlardaki dizileri ve filmleri izleyerek az da olsa para kazanabilirsiniz. Ancak ilgili platformlardaki bu görevleri tamamlayarak kazandığınız tutarları genellikle hediye çeki olarak kullanabiliyorsunuz.

Dizi ve film izleyerek para kazanmak için yabancı platformları kullanmanız gerektiğini belirtiririz.

21. TELEGRAM PARA KAZANMA

telegram

Son yıllarda Whatsapp’tan daha fazla popüler olmaya başlayan bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram aracılığıyla para kazanma potansiyelinizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz. Telegram’ın sağladığı çok sayıda yöntemi kullanarak internetten para kazanabilirsiniz.

Telegram’dan para kazanmak için tercih edebileceğiniz yöntemler:

 • PARA KAZANMA GRUPLARINA KATILIN
 • KANAL ALIM – SATIMI
 • SATIŞ ORTAKLIĞI
 • YOUTUBE VİDEOLARINA YÖNLENDİRME
 • BLOG OLUŞTURMAK
 • REKLAM YAPMAK
 • BAĞIŞ ALMAK
 • ÜCRETLİ ÖZEL KANAL OLUŞTURMAK
 • BOT OLUŞTURMAK
 •  TELEGRAM DANIŞMANLIĞI
 • ÜRÜN ALIM – SATIMI
 • KULLANICI ADI SATIŞI

22. MÜZİK DİNLEMEK

müzik

Müzik dinleyerek para kazanmak oldukça kolay bir pasif gelir yöntemidir. Zaten yaptığınız bir şey olan müzik dinlemeyi bir para kazanma yöntemine dönüştürebilirsiniz.

Yabancı görev platformlarında sıklıkla yer alan müzik dinleyerek para kazanma seçeneği sayesinde; ister gezerken, ister dolaşırken, isterseniz de çalışırken para kazanabilirsiniz.

Siz de müzik dinleyerek para kazanma rehberine göz atarak, ilgili yöntemin tüm ayrıntılarını keşfedebilirsiniz.

23. GÖREV YAPARAK PARA KAZANMAK

görev yaparak para kazanma

İnternetten çeşitli görevleri tamamlayarak para kazanabilirsiniz. Üstelik bazı görevler birkaç saniyenizden fazlasını içermiyor. Bu sebeple boş vaktiniz varsa siz de görev yaparak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Günlük 3, 4 saatinizi ayırarak aylık 10 bin liraya kadar para kazandıran çok sayıda görev sitesi bulunuyor.

Görev yaparak para kazandıran sitelerde en çok talep edilen görev türleri:

 • Sayfa takip etme
 • Gönderi beğenme
 • Gönderiye yorum yapma
 • Gruba üye olma
 • Gönderi paylaşma
 • Canlı yayına katılma

24. YORUM YAPARAK PARA KAZANMA

yorum

İlginç gelebilir ancak sadece yorum yaparak para kazanabileceğiniz çok sayıda platform bulunuyor. Bu yöntemde İngilizce yorum yazabilecek olanlar dolar kazanma fırsatına da sahiptir.

Yorum yazarak para kazanmak için siz de harekete geçmek isteyebilirsiniz. En önemli süreç iyi para kazandıran siteleri keşfedebilmektir. Bunun için de yorum yazarak para kazanmak rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

İNCELEYİN: İşsizim Ne İş Yapabilirim

İNCELEYİN: Ortak Arıyorum

İNCELEYİN: Hikaye Yazarak Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“24+ Sermayesiz Kolay Para Kazanma Yolları” üzerine 2 yorum

 1. Efendim yazınızı çok beğendim ve ilham aldım bende iş yapmak istiyorum . Makale yazmak ilgimi çekti yorum kabiliyetim de olduğu için yazmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz .makale yazmak için ne tür belge veya evrak lazım

  Yanıtla

Yorum yapın