26+ Para Kazandıran Uygulamalar [IOS ve Android]

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Para kazandıran uygulamalar için Türkçe olarak hazırlanan en iyi rehberde bulunuyorsunuz. Rehberimiz aracılığıyla en hızlı para kazandıran uygulamaları keşfedebilir ve kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Listemizde Android ve IOS cep telefonlarına yönelik dolar ve kripto para kazandıran uygulamaları keşfedebilirsiniz.

Akıllı cep telefonlarına yüklenen çeşitli uygulamalar ile para kazanmak hayal değil. Elbette bu gelir sizi zengin edebilecek düzeyde değil ancak biraz ek gelir elde etmek için birkaç dakikanızı harcamak kesinlikle kötü bir fikir değil.

Para kazandıran uygulamalar genel olarak Android ve IOS işletim sistemlerine sahip cep telefonlarının Google Play ve App Market mağazalarından yüklenmektedir. Bazı uygulamalar ise size yüksek kazanç vaat etmekte ancak bu platformlarda bulunmamaktadır. Marketler dışındaki hiçbir uygulamayı yüklemenizi asla önermiyoruz.

İlgili mağazalarda yer alan ve en hızlı – en çok para para kazandıran 23 uygulamayı sizler için araştırdık. Bu uygulamaların hepsini aynı anda kullanmanız pek olası değil. Bu nedenle bir puanlandırma sistemi yaparak sizler için işi kolaylaştırdık.

Listede dolar kazandıran uygulamalar ve kripto para kazandıran uygulamalar da bulunmaktadır.

1. Fiverr

Puan: 10/10

bilgisayar iş

İnternetten başkaları için hizmet sağlayarak para kazandıran bir web sitesi ve uygulamadır. Dünyada freelancer platformları arasında ilk sırada yer almaktadır.

Fiverr’de başarılı hizmetler sağlayarak kolaylıkla para kazanma fırsatı elde edebiliyorsunuz. Üstelik Fiverr diğer para kazandıran uygulamaların aksine aylık on binlerce dolar gelir elde etmenize imkan sağlıyor. Diğer detaylar için Fiverr’den Para Kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

Fiverr’de para kazandıran işler:

 • Logo tasarımı
 • Kapak tasarımı
 • Sosyal medya görselleri hazırlama
 • Seslendirme
 • Sanal asistanlık
 • Çeviri
 • Uygulama hazırlama
 • Site hazırlama
 • Kodlama
 • Yazılım

2. Rakuten

Puan: 7/10

rakuten

2600’dan fazla mağazanın ortaklığını yapan uygulama aracılığıyla geri ödeme kazanabiliyorsunuz. Yapacağınız alışverişlerde geri iade kazanmak için en popüler uygulamalardan biridir. Son dönemde Türkiye’deki birçok e-ticaret platformunu da desteklemeye başlamıştır.

3. MyPoints

Puan: 8/10

MyPoints_210x100

Para kazandıran popüler uygulamalardan biri olan MyPoints, çok basit bir şekilde kayıt olarak para kazanmaya başlayabileceğiniz ücretsiz bir uygulamadır. Para kazanmak için herhangi bir para yatırmanıza veya belirli bir sözleşmeye imza atmanıza gerek yok.

Çeşitli farklı yollar ile para kazanmanıza imkan sağlayan MyPoints’de para kazandıran tüm sistemler gerçekten çok basit. Genellikle çok ciddi bir eylem ve deneyim içermeyen bu yolların her biri diğerinden daha basit bir şekilde kurgulanmış.

MyPoints aracılığıyla para kazandıran işlemler:

 • Film İzlemek: Keyifli bir vakit geçirmek için gerçekleştirdiğiniz eylemi yaparken aynı zamanda para kazanma fırsatınız bulunuyor. Ancak tüm filmi aynı gün izlemek bazı ek puanları kaybetmenize neden olabiliyor. Çünkü günlük izleme sınırı var.
 • Video İzlemek: Film izlemek kadar vaktiniz yoksa 5-10 dakikalık videoları izleyerek para kazanabilirsiniz.
 • Oyun Oynamak: Para kazandıran bu uygulamada en fazla kazanç vaat eden sistem oyun oynamaktır. Oynadıkça ve başarılı oldukça daha fazla kazanırsınız.
 • E-Posta Ayıklama: Spam ve gerçek e-postaları birbirinden ayırarak para kazanabileceğiniz bir sistem. Son dönemde bu işlemden elde edilen gelirler azalmıştır.
 • Soru Sormak: Soru sorarak para kazanabileceğiniz ilginç geliyor olabilir. Ancak uygulamanın Yahoo ile anlaşması sayesinde sadece soru sorarak para kazanabiliyorsunuz.
 • Anket Doldurma: Uygulamanın en aktif bölümlerinden biridir. Sadece anketleri yanıtlayın ve para kazanmaya başlayın.

MyPoints aracılığıyla kazandığınız parayı 70’ten fazla mağazada alışveriş yaparak kullanabilir veya seyahat miline çevirebilirsiniz. Eğer hesabınıza çekmek isterseniz Paypal’ı kullanabilirsiniz. Türkiye’de paypal yasak olduğu için bu yönde hizmet veren kullanıcılara ek komisyon ödemeniz gerekecek. Bu kullanıcıları çeşitli forumlarda kolaylıkla bulabilirsiniz.

4. Google Ödüllü Anketler

Puan: 4/10

google ödüllü anketler

Doğrudan Google’ye ait olan bir servistir. Kullanımı son derece basit bir arayüze sahiptir. Yapmanız gereken tek şey uygulamayı indirmek ve ardından size gönderilecek olan anketleri yanıtlamaktır. Anket başına genellikle 40 kuruş ile 2 TL arasında bir ücret kazanırsınız.

Uygulamayı kullanan kullanıcılar genellikle ayda 2-3 anketin cevaplanması için gönderildiğini belirtiyor. Kısaca ayda maksimum 6-7 TL kazanma şansınızın bulunduğu bir uygulamadır. Ek olarak uygulamada kazandığınız parayı sadece Google Play Market’teki ücretli uygulamaları satın almak veya çeşitli uygulamalardaki ücretli hizmetleri satın almak için kullanabiliyorsunuz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Telegram’dan Para Kazanmak

5. Current Rewards

Puan: 5/10

current rewards

Yılda 600 dolardan fazla kazanç eden bir para kazandıran uygulamadır. Google Play Market’in en popüler para kazandırma uygulamaları arasında yer alıyor. Genel olarak müzik dinleyerek para kazandırmak üzere kurgulanmıştır. Ancak uygulama içinde para kazanmanızı sağlayabilecek çok farklı seçenekler vardır. Uygulama arayüzü Türkçe olarak da hizmet sağlamaktadır.

Current Rewards aracılığıyla para kazandıran işlemler:

 • Radyo Dinlemek: Uygulama içinde bulunan 100 bine yakın radyo istasyonundan istediğinizi dinleyin ve para kazanmaya başlayın. Uygulamanın en aktif kısımlarından biridir.
 • Anket Doldurmak
 • Oyun Oynamak
 • Arkadaş Davet Etmek
 • Uygulamanın Kendi Müzik Çalarını Kullanmak

Current Rewards aracılığıyla kazandığınız parayı herhangi bir süre beklemeden alışveriş çekleri veya Paypal aracılığıyla kendi hesabınıza çekebilirsiniz. Platform yakın zamanda kripto paralar ile ödeme yapma konusunda da destek vermeyi planlıyor. Site aracılığıyla dolar veya kripto para da kazanabiliyorsunuz.

İNCELEYİN: Anket Doldurarak Para Kazanmak

6. Poll Pay

Puan: 6/10

poll pay

Anket doldurarak para kazanmak söz konusu olduğu zaman akıllı cep telefonunuzda mutlaka bulunması gereken uygulamalardan biridir. Sadece bu konuda profesyonelleştiği için anket havuzu çok geniştir. Ancak uygulama sadece İngilizce dil seçeneği ile hizmet sağladığı için anketlere net yanıt vermek için İngilizce biliyor olmanız gerekiyor.

Uygulama anket başına 1 dolara kadar para kazandırıyor. Doların hızla yükseldiği ülkemizde dolar kazanmak için eşsiz seçeneklerden birini içeriyor.

Poll Pay aracılığıyla kazandığınız parayı

• Amazon hediye kartı
• Xbox hediye kartı
• Netflix hediye kartı
• Google Play hediye kartı
• PayPal kredisi
• iTunes hediye kartı

olarak çekebilirsiniz.

İNCELEYİN: Dolar Kazanmak

7. Sweatcoin

Puan: 7/10

sweatcoin

Çok ilginç bir fikir ışığında hayata geçirilen bu uygulama aracılığıyla sadece yürüyerek para kazanabiliyorsunuz. Evet, bu tamamen gerçek! Uygulama siz yürüdükçe adımlarınızı sayan bir Pedometre’ye sahip ve gün sonunda attığınız adımları paraya dönüştür butonuna basarak paranızı bakiyenize ekleyebiliyorsunuz.

Lakin, uygulama size kazandığınız parayı nakit olarak ödemiyor. Bunun yerine uygulamanın çok geniş bir mağazası var. Bu mağazada bulunan ürünleri çok uygun fiyatlar ile satın alabiliyorsunuz. Mağazada özellikle teknolojik ürünler ağırlıkta. Tüm ürünler Türkiye’ye de gönderiliyor ancak kargo ücreti 10 dolardan biraz pahalı. Dolayısıyla bir şey satın almadan önce kargo ücretine değmesini göz önünde bulundurun.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Yürüyerek Para Kazanma

8. Letgo

Puan: 9/10

letgo

İlginç gelebilir ancak en çok para kazandıran uygulamalardan biri de Letgo’dur. Çünkü Letgo aracılığıyla ihtiyacınız olmayan ve hatta çoğu zaman çöpe atacağınız ürünleri satmak için kolaylıkla müşteri bulabilir ve bunları satarak para kazanabilirsiniz.

Letgo’yu indirmek ve bir ürün listelemek çok kolaydır. Üye olmak için bir mail adresine sahip olmanız yeterlidir. Letgo’dan para kazanmak için özellikle fiyat avantajı sağlamak önemlidir. Dolayısıyla bir ürünü satmadan önce benzer özellikteki ürünlerin fiyatlarına göz atmanızı mutlaka öneririz.

Letgo’da sadece evinizde kullanmadığınız ürünleri satmak için kullanmanız gerekmez. Başkalarından da uygun fiyatlara ürün satın alarak bunları daha yüksek fiyatlar ile başkalarına satabileceğinizi unutmayın.

AYRINTILAR: Letgo’dan Para Kazanmak

9. Gift Play

Puan: 7/10

gift play

Türk oyuncular tarafından da çok sevilen bir para kazanma uygulamasıdır. Gift Play’ın asıl amacı uygulama içerisinde yer alan oyun oynama, anket doldurma ve video izleme gibi seçenekleri kullanarak puan biriktirmektir. Bu puanları ise Steam, Google Play ve Amazon gibi marketlerde çek olarak kullanabiliyorsunuz. Ancak daha önce de belirttiğimiz üzere bu hediye çekleri nakite döndürmek için çok sayıda web sitesi bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Gift Play çok iyi bir seçenek olmasa da günlük 20-30 dakikayı ayırmak için kesinlikle iyi bir alternatif olarak dikkat çekiyor.

İNCELEYİN: Netflix’ten Para Kazanmak

10. AttaPool

Puan: 6/10

attapool

Türkiye’den de kullanıcıları kabul eden bir anket doldurarak para kazanma uygulamasıdır.

Sitede anket sayısı çok fazla değildir. Dolayısıyla günlük birkaç dakikanızı da geçirerek 2-3 ay sonunda birkaç faturanızı ödemek için para kazanmak mümkün olacak.

Uygulamada ödemeleri almanın birçok farklı yolu var. En çok kullanılan ise elbette Paypal.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mobil Uygulama Fikirleri

11. i-Say

Puan: 7/10

isay

Para kazandıran uygulamalar arasında son dönemde aralarında Türkiye’nin de olduğu birçok Avrupa ülkesinde yoğun olarak kullanılıyor. Genel olarak anket doldurarak para kazandıran bir platformdur. Ancak diğer anket platformlarının aksine çok ciddi kurumlar ile çalışıyorlar. Anketler genellikle 30 dakikadan uzun sürüyor ve kazanç dolayısıyla daha yüksek.

Bugüne kadar marketlerde 2 milyondan fazla indirilen uygulama 5 üzerinden 4.4 puan almış durumda.

12. Toluna Influencers

Puan: 6/10

toluna

Popüler bir para kazandıran uygulama olan Toluna Influencers, anket doldurarak para kazandırmaktadır. Uygulamaya giriş yaptıktan sonra profil bilgilerinizi geniş bir şekilde doldurmanız gerekiyor. Ardından ilgi alanlarınıza göre sayısız anketle karşı karşıya olacaksınız. Bu anketlerin uzunluğuna göre kazandığınız miktar değişecektir.

Çok farklı şekillerde kazandığınız parayı hesabınıza çekebilir veya alışverişte kullanabilirsiniz.

Platformda geliri artırmak için arkadaş davet etmeniz önem arz ediyor.

13. Marketagent

Puan: 7/10

magent

ABD merkezli bir para kazandıran uygulama olan Marketagent’de anketler ve çeşitli üyelikler aracılığıyla para kazanabiliyorsunuz. Platform çok güvenilir ve arkasında birçok önemli girişim bulunmaktadır. Türkçe dil desteği de var ve sıklıkla Türkçe şirketlerden gelen anketler de bulunmaktadır.

Platformda ödeme almak için minimum tutar ise 10 Euro. Ödemeler ise bütün geribildirimlere göre aynı gün içerisinde hesabınıza yapılıyor. Ülkemizden de on binlerce üyesi bulunmaktadır.

14. Snapwire

Puan: 8/10

snapwire

Cep telefonunuzdan değil de fotoğraflarınızdan para kazandırmanızı sağlayan bir uygulama olarak ön plana çıkıyor. Snapwire aracılığıyla dünyanın her noktasındaki insanlara veya ajanslara fotoğraf satabiliyorsunuz. Elbette satacağınız fotoğrafların lisansının doğrudan sizde olması veya sizin tarafınızdan çekildiğini kanıtlamanız gerekiyor.

Fotoğraf satış platformları arasında 2021 yılının en beğenilen uygulamasıdır. Ödemeler istenilen düzeyde olmasa bile dünyanın her yanından eşsiz bir ajans ortaklığına sahiptir. Dolayısıyla hemen hemen her türden amatör fotoğrafçı için gelir sağlama potansiyeli bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Tiktok’tan Para Kazanma (Aylık 10000 TL Gelir)

15. Dreamstime

Puan: 8/10

dreamstime

Fotoğraf satmak konusunda bir başka harika uygulama. Eğer cep telefonunuz veya profesyonel fotoğraf makineniz ile iyi fotoğraflar çekebiliyorsanız bunu kolaylıkla paraya dönüştürebilirsiniz.

Platformda diğerlerinde olmayan ek bir özellik var. Uygulama içerisindeki alıcılar sizden özel fotoğraf talep edebiliyor.

Örneğin, alıcılar Eyfel Kulesi’nin belirli bir özellikteki fotoğrafını talep ediyor ve bunu gerçekleştirdiğiniz zaman çok yüksek tutarlarda ödeme alabiliyorsunuz.

16. UpWork

Puan: 10/10

upwork

Diğer uygulamaların aksine doğrudan uygulama içerisinde işlemlerden değil; uygulamadaki müşterilerin verdiği işleri yaparak para kazanabiliyorsunuz.

Genel olarak UpWork platformu iş arayan ve iş verenleri buluşturmak üzere hizmet sağlamaktadır. Platformda yapılabilecek ana iş kategorileri:

 • Programlama
 • Web Geliştirme
 • Mobil Geliştirme
 • Tasarım
 • Yazı
 • Yönetici desteği
 • Müşteri servisi
 • Muhasebe
 • Pazarlama
 • Satış

Bu alanlardan herhangi birisi konusunda yetenekleriniz varsa kendi iş arama ilanınızı açabilir ve size yönlendirilen işleri başararak para kazanmaya başlayabilirsiniz. Upwork birçok uygulamanın aksine kendi işinizi yapmaya ve sınırsız kazanç sağlamaya açık bir sistem sağlar. Eğer başarılı olabilir ve iyi referanslar edinebilirseniz çok ciddi kazançlar sağlayabilirsiniz.

17. PeoplePerHour

Puan: 8/10

php

UpWork’e benzer bir başka freelancer platformudur. Uygulamaya kayıt olmak ve kendi ilanınızı oluşturmak tamamen ücretsizdir. Ancak ilgili önemli aramalarda sıralamaya girmek için katı referans sistemini aşmanız gerekiyor. Bunun için de ilk etapta daha uygun fiyatlar ile çalışmanız gerekli olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: E-Kitap Yazarak Para Kazanmak

18. Qmee

Puan: 6/10

qmee

Genel olarak bir görüş – para kazanma platformudur. Qmee’de para kazanmanızı sağlayabilecek çok sayıda seçenek vardır. Bunlardan en yoğun olanları;

 • Anketler – fikrinizi paylaşın ve bir anketi tamamladığınızda nakit ödüller kazanın
 • Cashback – yine de yapacağınız bir şeyi yaparken aynı zamanda nakit ödüller kazanın
 • Fırsatlar – hareket halindeyken harika kuponları ve indirimleri keşfedin
 • Ara ve Kazan – tarayıcı uzantımızla çevrimiçi arama ve alışveriş için para kazanın
 • Tavsiyeler – arkadaşlarınızı Qmee’ye yönlendirin ve kayıt olduklarında ödeme alın
 • Kısa sınav – sınav tarzı soruları yanıtlayın ve doğru yanıtı alırsanız küçük bir nakit ödül kazanın!

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 2021’nin En İyi Pasif Gelir Kaynakları ile Düzenli Para Kazanın

19. Telephia

Puan: 4/10

telephia

Arka planda çalışarak size para kazandıran bir uygulamadır. Gizlilik koşullarını iyi değerlendirdikten sonra indirmeniz tavsiye edilir.

Arka plandaki kullanım istatistiklerinize yönelik sorular sorar ve bu cevaplar ışığında Paypal’dan çekebileceğiniz nakit para kazanırsınız. Henüz uygulamanın çıkış aylarında bulunuluyor. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde farklı metodlar ile de para kazandırma bölümlerini açabilir.

20. Swagbucks

Puan: 10/10

swagbucks

Uzun yıllardır para kazandıran uygulamalar listesinde yer alan bir uygulama olarak dikkat çekiyor. Swagbucks aracılığıyla internette yaptığınız hemen hemen her şey için para kazanma şansınız bulunuyor.

10 milyondan fazla abonesi bulunan ABD merkezli uygulama bugüne kadar 92 milyon dolardan daha fazla parayı üyelerine ödedi.

Swagbucks aracılığıyla para kazandıran işlemler:

 • Anket doldurma
 • Çevrimiçi alışveriş
 • Reklam izleme
 • İnternette sörf yapmak
 • Oyun oynamak

Tüm bu işlemleri yaparken ödül bakiyeniz gün geçtikçe artar. Bu ödemeleri almak için Swagbucks yönlendirmeleri web sitelerinde ürün satın alabilir veya bakiyenizi onlarca farklı yoldan birini tercih ederek hesabınıza çekebilirsiniz.

Swagbucks’un kalbi olan sistem anketlerdir. Platformda her gün doldurmanız için genellikle 1 veya 2 anket gönderilmektedir. Bu anketlere katılmak için profilinizi tam olarak doldurmalı ve mümkün olan en fazla bilgiyi sağlamanız gerekmektedir. Anketler genellikle birkaç dakika sürmekte ve an az 1 puan kazandırmaktadır.

Bir diğer önemli para kazanma yolu ise video izlemektir. Çeşitli platformlarda yer alan bu videoları 20 dakika izleme başına genellikle 2 puan kazanırsınız. Söz konusu uygulama havuzu çok geniştir. Dolayısıyla hem eğlenceli bir şeyler izleyebilir hem de para kazanabilirsiniz.

İNCELEYİN: Telefondan Para Kazanma Yolları

21. Vetri

Puan: 5/10

vetri

Kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından yönetilen uygulama bu nedenle kazanç hedeflemediği için elde ettiği gelirin tamamını kullanıcılar ile paylaşıyor. Uygulama genel olarak bir Quiz platformu. Yani hem anketler hem de çeşitli soruları yanıtlayarak para kazanabiliyorsunuz.

Vetri’nin anket tabanı ise çok iddialı. Şirket 100’den fazla anket şirketi ile ortaklık kurduğunu belirtiliyor. Dolayısıyla profilinizi genişleterek çok sayıda anket alma şansınız var.

22. Influence by Voxpopme

Puan: 4/10

vox

Video izleyerek para kazandıran bir uygulama. Akıllı cep telefonunuza kolaylıkla indirebilir ve basit formu ile kayıt olabiliyorsunuz. Ödemeleri çeşitli alışveriş çekleri ile alma imkanınız bulunuyor. Uygulama henüz ilk yılını doldurmuş değil. Dolayısıyla sadece bir alternatif olarak değerlendirilmesinde fayda var.

23. Pinterest

Puan: 9/10

pinterest

En hızlı para kazandıran uygulamalardan biridir. Android ve IOS’ta indirilebilen uygulamalar arasında yer alan Pinterest aracılığıyla hızlı bir şekilde para kazanabilirsiniz. Özellikle Avrupa’dan yoğun bir kullanıcı kitlesine sahip olan Pinterest’i indirerek bir hesap oluşturun. Ardından platformda etkileşimini artırarak Pinterest’ten Para Kazanma imkanı elde edebilirsiniz.

24. Redbubble

Puan: 10/10

redbubble kazanc

Tasarım yaparak para kazandıran bir uygulamadır. Cep telefonunuza indirdikten sonra yaptığınız tasarımları yükleyebiliyorsunuz. Ardından platform tasarımlarınızı çeşitli ürünlere yönelik hazırlayıp satışa sunuyor. İlgili ürünler satıldıkça siz de komisyon kazanıyorsunuz. Redbubble’den para kazanmak için trend gelişmelere yönelik tasarımlar hazırlamanız tavsiye edilir.

25. Kwai

Puan: 9/10

kwai para kazanmak

Tiktok benzeri bir uygulamadır. Video çekerek para kazanma fırsatı sağlamaktadır.

Platforma yüklediğiniz videolar izlendikçe Kwai’den para kazanma imkanı elde ediyorsunuz. Son derece etkili bir platformdur. Türkiye’deki aktifliğini artırmak amacıyla çok çeşitli promosyon sistemlerine sahiptir.

26. MistPlay

Puan: 7/10

mistplay

Yaklaşık 6 yıl önce kurulan MisPlay uygulaması bugüne kadar 9 milyon dolardan fazla hediye dağıttı. Özellikle oyun oynayarak para kazanma konusunda eşsiz bir deneyim sağlayan uygulama ülkemizde de gayet popüler. Cep telefonunuza indirdiğiniz bu uygulamada yer alan oyunları oynayarak ve başarılı oldukça para kazandırıyor.

Ödemeleri ise genellikle alışveriş çeki olarak alabiliyorsunuz. Ancak bu çekleri de nakite dönüştürebilecek çok sayıda yol olduğunu belirtmek gerekiyor.

Platform aynı zamanda çeşitli turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Özellikle bu turnuvalarda başarılı olursanız çok ciddi ödüller kazanma şansınız var.

İNCELEYİN: Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Görev Yaparak Para Kazanmak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: En Çok Para Kazandıran Siteler

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Para Kazandıran Hobiler

İNCELEYİN: Google’den Para Kazanmak

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“26+ Para Kazandıran Uygulamalar [IOS ve Android]” üzerine 3 yorum

 1. Swagbuck en çok parayı kazandırıyor. Son 2 aydır kullanıyorum hem de eğlenceli aslında. Videoları güzel.

  Yanıtla

Yorum yapın