Youtube Shorts’tan Para Kazanmak İçin 8 Yol

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Youtube’nin Shorts adlı kısa video paylaşma platformu bu yılın ilk çeyreğinden itibaren para kazanma sistemini herkese açtı. Siz de Youtube Shorts’tan para kazanmak için rehberimizdeki 8 adımı kullanarak gelir elde edebilirsiniz.

Youtube Shorts genel olarak Tiktok benzeri bir kısa video paylaşma platformudur. Yoğun kullanıma sahip olması nedeniyle Youtube’den para kazanmak için tercih edilebilecek en iyi yollardan biridir.

YOUTUBE SHORTS NEDİR?

youtube shorts para kazanma

Youtube Shorts, dünyanın en büyük video paylaşma platformu olan Youtube’de 60 saniyeden kısa videolar paylaşma servisidir. Bu özelliği ile Tiktok’u andıran platform ekstra olarak harika araçlar ile özelleştirilebilir videolar paylaşmaya olanak sağlıyor.

Tiktok’ta olduğu gibi Shorts’ta da yayınladığınız videolara müzik ekleme imkanına sahipsiniz.

Youtube dünya genelinde milyarlarca cihazda bulunuyor olması sebebiyle kısa sürede Tiktok’tan daha fazla aktif kullanıcıya ulaşmıştır. Bu sebeple para kazanma gibi özellikler açısından önemli potansiyel taşıyor.

YOUTUBE SHORTS’TAN NASIL PARA KAZANILIR?

shorts para kazanmak

Youtube’den para kazanmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda yöntem var. Bu yöntemlerin her biri genel olarak Youtubede’ki Shorts video içeriklerinizin çok izlenmesi için kullanılabilir.

Shorts videolarınız izlendikçe Youtube’den daha fazla para kazanırsınız. Bu sebeple daha fazla izlenme almak için aşağıda yer alan 7 etkili yolu kullanmanız önerilir. Youtube’nin algoritmaları gereği daha iyi oluşturulan içerikler daha fazla gösterim alma fırsatına sahip olabiliyor. Amacınız her zaman daha iyi içerikler üretmek olmalıdır.

İNCELEYİN: Youtube İçerik Fikirleri

Short’tan Para Kazanma Şartları:

Youtube’deki shorts içeriklerinizden para kazanmak için belirli şartları karşılıyor olmanız gerekiyor. Aksi durumda içeriklerinizde yer alan reklamlardan gelir elde edemezsiniz. Şartlar şunları içeriyor:

  • Youtube abonesi olmak
  • 1000 aboneye ulaşmış olmak
  • Son 90 günde 10 milyon izlenme almış olmak

Shorts içeriklerinizin daha fazla izlenmesi için 7 öneri…

1. İLGİ ÇEKİCİ BAŞLIK KULLANIN

İlgi çekici bir başlık videonun en önemli detaylarından biridir. Doğru bir başlık seçmek videonun hem daha fazla dikkat çekmesini hem de ilgili aramalarda daha fazla tıklama almasına olanak sağlayacaktır.

Videolarınız için aksiyon oluşturacak başlıklar seçmelisiniz. Çok izlenen videolara göz atabilir ve onlardan ilham alabilirsiniz.

2. VİDEO SÜRESİNİ DOĞRU AYARLAYIN

Youtube’deki Shorts videolarınızın daha fazla izlenme almasını sağlamak için algoritmada öne çıkmanız gerekiyor. Bunu başarmak için de video süresini doğru ayarlamanızı öneririz.

İçerikler oldukça hızlı tüketiliyor. Bu sebeple ilgi çekmeyen bir içeriği izlemek için bir dakikasını harcamak isteyen kullanıcıları bulmakta sorun yaşayabilirsiniz. Mümkün olduğu kadar kısa ve net videolar oluşturmanızı öneririz. Bu sayede izleyici videonun tamamını izler ve Youtube algoritmasında öne çıkma şansınız olur.

3. SEO YAPIN

YouTube Shorts için SEO stratejilerini kullanmak, videolarınızın görünürlüğünü artırmak için destek olacaktır.

Shorts için SEO yapmak isteyenlerin dikkat edebileceği hususlar:

  • Videolarınızı belirli bir kategoride tutun
  • Youtube’deki kitlenizin ne izlemek istediğini tahmin edin ve kitleye uygun içerikler üretin
  • Popüler anahtar kelimeleri videonuza ekleyin
  • Açıklamanızda anahtar kelimeleri kullanın
  • İstatistikleri iyi takip ederek hangi içeriklerin öne çıktığını inceleyin
  • Otomatik altyazı ekleyin

4. VİDEOYU TANITIN

Videoyu kendi sosyal medya hesaplarınızda, blogunuzda veya web sitenizde paylaşarak daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede Youtube algoritmalarını da harekete geçirebilir ve keşfete düşerek daha fazla izlenme alabilirsiniz.

İNCELEYİN: Youtuberler Ne Kadar Kazanıyor

5. KALİTELİ İÇERİK ÜRETİN

Shorts gibi platformlarda daha fazla izlenme almak para kazanmanın en önemli adımıdır. Shorts’tan ciddi düzeyde kazanç sağlamak için kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor.

Kendi keşfet sayfanızı inceleyerek hangi videoların öne çıktığını keşfedebilirsiniz.

Youtube, dünyanın en önemli video platformu olarak, kaliteli videoları ödüllendiren bir algoritmaya sahiptir. Dolayısıyla en iyi videoları çekmek için çaba gösterin.

6. TREND KONULARI TAKİP EDİN

Ülkede, dünyada veya internetteki güncel gelişmeleri takip ederek gündemdeki trend konulara yönelik içerikler üretin.

Örneğin, bir derbi maçının olduğu gün, futbol ile ilgili Shorts içerikleri daha fazla izlenme almanıza yardımcı olabilir.

Gündemdeki konuları keşfetmek için haber sitelerini ya da Google Trends’i kullanabilirsiniz.

7. DÜZENLİ İÇERİK YAYINLAYIN

Youtube’nin genel sistem algoritmasına göre, düzenli içerik yayınlayan kanal sahipleri daha fazla görüntüleme almaktadır. Aynı sistem Shorts için de geçerlidir.

Hiç ya da çok az izlenme alıyor olsanız dahi içerik üretmekten vazgeçmeyin.

Yeni içerikler üretmek için her zaman çaba gösterin. Bir sonraki videonuzun patlama yapabileceği ihtimalini her zaman göz önünde bulundurarak en iyi içeriği oluşturmak için video üretmeye devam edin.

8. YOUTUBE ADS

Her şeyi yaptığınız halde hiç video izlenmesi almıyorsanız yapabileceğiniz son etkili yöntem ise Youtube Ads’ı kullanmaktır. Youtube’nin ADS sistemi aracılığıyla videolarınız için reklam verebilir ve izlenme alabilirsiniz. Ancak elbette bu yöntem ücretlidir. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin videolarının kalitesinden emin olmasını tavsiye ederiz. Eğer gerçekten harika içerikler ürettiğinizi düşünüyorsanız; bir süreliğine reklam vererek takipçi elde edebilirsiniz.

İNCELEYİN: Youtube Kazanç Hesaplama

İNCELEYİN: Video İzleyerek Para Kazanma

İNCELEYİN: SMMA Para Kazanma

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın