Youtuber Enes Batur Gerçekte Ne Kadar Kazanıyor?

Enes Batur Türk YouTuber, oyuncu ve sosyal medya fenomenidir. 1998 yılında İstanbul’da doğan Enes Batur, ilk olarak YouTube üzerinde paylaştığı videolarla geniş bir takipçi kitlesi kazandı. Daha sonra kendi adını taşıyan “Enes Batur Adventure” adlı sinema filmini çekti ve bu film büyük ilgi gördü. Ayrıca birkaç kitap da yayınladı. Enes Batur, özellikle gençler arasında popülerliğiyle tanınmaktadır.

Youtuber Enes Batur gerçekte ne kadar para kazanıyor diye merak ediyorsanız; hem Enes Batur’un hem de diğer popüler Youtuberlerin kazancı hakkında araştırmalarda bulunduk.

Youtuberlerin ne kadar para kazandığı özellikle internetten video çekerek para kazanmak isteyenler için hep bir merak konusu olmuştur. Youtuber Enes Batur da bu nedenle ne kadar para kazandığı merak edilen isimler arasında yer almaktadır.

Youtube’de video çekerek para kazanmaya başlamak için ilgilenebileceğiniz rehberlere göz atarak; Youtube’den para kazanmak için kendinizi geliştirebilirsiniz.

Bu kapsamda işinize yarayabilecek rehberler;

  1. YouTuberlar Ne Kadar Kazanıyor?
  2. Youtube Kanal ve İçerik Fikirleri
  3. Youtube İzlenme Başına Ne Kadar Kazandırıyor?

İlgili rehberlere göz atarak, Youtube’den para kazanmak hususunda gelirinizi maksimize etme fırsatına sahip olacaksınız.

ENES BATUR HAKKINDA

Youtube Türkiye’de en fazla takipçisi bulunan ve en çok izlenme alan kişilerden biri Enes Batur’dur. Youtuber’in içerikleri, tarzı ve takipçi yaklaşımı birçok kanalın doğmasına ve mevcut kanal sahiplerinin de kendini geliştirmesine olanak sağlamıştır. Siz de Youtube’de özellikle eğlence kategorisinde para kazanmak istiyorsanız, 15 milyondan daha fazla takipçiye sahip olan Enes Batur’un kanalına göz atarak bu alanda ilham alabilirsiniz.

Youtuberler arasında belirli bir popülariteye ulaşan kişilerin sadece Youtube üzerinden kazanç sağlamadığını belirtmekte yarar var. Birçok ünlü Youtuber özel sponsorluk anlaşmaları ile bir videodan elde edilebilecek Youtube Reklam gelirinin 3-4 katına kadar kazanç sağlamaktadır. Dolayısıyla ilk etapta 100 bin, ardından 500 bin ve 1 milyon abone sayısına ulaştıktan sonra birçok özel anlaşmalar için reklamverenlerden teklif alma fırsatına sahip olacağınızı belirtelim.

ENES BATUR NE KADAR KAZANIYOR

Enes Batur’un YouTube’dan ve diğer sosyal medya platformlarından kazandığı reklam gelirleri, sponsorluk anlaşmaları, kitap satışları ve diğer projelerden elde ettiği gelirler göz önüne alındığında oldukça yüksek bir gelire sahip olduğu tahmin edilmektedir.

Enes Batur’un Youtube’den sağladığı kazancı net olarak belirlemek elbette mümkün değil. Ancak benzer kanal sahiplerinin yaptığı yayınlar, sektör uzmanları ve mevcut Youtube raporları göz önüne alındığında ortalama bir rakama ulaşılabiliyor.

Her ay yaklaşık 50 ile 60 milyon arasında bir izlenme elde eden Enes Batur, aylık yaklaşık olarak 190 ile 270 bin lira arasında para kazanmaktadır. Bu rakam ünlü Youtuberin sadece Youtube reklam servisi üzerinden kazandığı rakamdır. Enes Batur ayrıca çeşitli sponsorluk anlaşmaları, filmler, şarkılar ve çeşitli yapımlarda yer almakla da önemli bir gelir elde etmektedir.

Youtube’nin reklam servisi olan Google Adsense, Youtube’de daha iyi içerik üreten ve izleyici daha iyi tutan videolara daha kaliteli reklamlar göstermektedir. Bu sebeple yüksek izleme ve izleyiciyi tutma oranlarına sahip olan Enes Batur’un videolarında çıkan reklamlar daha kalitelidir. Bu durum da Enes Batur’un Youtube’den daha fazla para kazanmasına olanak sağlamaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Mail Okuyarak Para Kazanmak

EN ÇOK KAZANAN YOUTUBERLER

Youtube’de en çok para kazanan diğer Youtuberlere göz atmak ister misiniz? İşte onlar…

Ryan Kaji

En başarılı YouTube kanallarından biridir. Ryan’ın Dünyası, çocukların dünya hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve bu süreçte eğlenmelerine yardımcı olmak için tasarlanmış aile dostu içerikler sağlar.

Ocak 2022 itibarıyla Kaji’nin kanalı 31 milyonun üzerinde aboneye sahiptir. 2020’de Ryan’s World, yalnızca reklam gelirinden 26 milyon dolar kazandı.

MrBeast

Bir diğer öne çıkan YouTube kanalı oyun meraklısı Jimmy Donaldson tarafından yönetilen MrBeast’tir. Ocak 2022 itibarıyla MrBeast’in 87 milyondan fazla abonesi var.

Donaldson, Haziran 2019 ile Haziran 2020 arasındaki dönemde 24 milyon dolar kazandı.

Logan Paul

YouTuber ve boksör Logan Paul, X, Y ve Z kuşakları arasında çok iyi tanınan bir isim. Ocak 2022 itibarıyla kanalında 23 milyon abone var.

2020 yılında Paul’un 20 milyondan fazla gelir elde ettiği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Twitch Yayıncıları Ne Kadar Kazanıyor?

JJ Olatunji

Sadece birkaç yıldır Youtube’de içerik üretimi yapılan KSI kanalı özellikle FIFA 13 serilerine yönelik oyunları ile tanınıyor. İlgili dönemde Youtuberlere ilham veren ana kanallardan biri olmayı başardı. 2022 itibarıyla 14 milyondan fazla abonesi var.

Kanalın 2020’de yaklaşık 5 milyon dolar para kazandırdığı bilinmektedir.

PewDiePie

İsveçli YouTuber PewDiePie, platformun en öne çıkan isimlerinden biri. Ocak 2022 itibariyle 111 milyon abonesi var.

PewDiePie, 2010’dan beri YouTube’da aktif. Youtuberlerin birçoğu gibi kanalında video oyunları çekmekle bu işe başladı. Şuanda çok farklı konularda içerik üretimi yapıyor. Dünya trendlerini çok iyi takip ederek güncel içerikler üretiyor. Kanalın yıllık kazancı 7-8 milyon dolar civarında bulunuyor.

Nate O’Brien

Genel olarak Youtube’deki ana finans kanallarından birine sahip olan ünlü Youtuber’in 1 milyondan fazla abonesi var. Para kazanma stratejileri üzerine olan içerikleri çok yoğun bir şekilde izlenme alıyor. Kanal sahibinin yıllık 450 bin dolar civarında gelir elde ettiği bilinmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Satış Ortaklığı Veren Siteler

Dude Perfect

Çok farklı konularda içerik üretimi yapılan ancak eğlence kategorisinin en çok tercih edilen kanallarından biri olan Dude Perfect’in yıllık geliri 20 milyon dolardan fazladır. Kanalın şuanda 60 milyona yakın abonesi bulunuyor. Kanalda içerikler 6 arkadaş tarafından üretiliyor.

Daniel Middleton (DanTDM)

Yılık 18 milyon dolar civarında gelir elde eden Daniel Middleton, kanalı DanTDM’yi genel olarak online kullanıyor. İngiliz Youtuber profesyonel oyuncu ve yazar olarak kanalında video oyunlarına yer veriyor. En çok Minecraft’taki videoları ile tanınıyor.

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın