Boyasız Göçük Düzeltme Dükkanı Açmak

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Türkiye’de artan araç fiyatları sebebiyle araçlara yönelik bakım ve onarım hizmetlerine olan talep önemli düzeyde artış gösteriyor. Bu kapsamda boyasız göçük düzeltme dükkanı açmanın potansiyeli de yükseliş ivmesi yakaladı.

Boyasız göçük düzeltme, genel olarak çeşitli kazalar nedeniyle göçük oluşan araçlara yönelik son yıllarda yoğun olarak aranan bir hizmettir. Bu hizmeti veren işletmeler son 3 yılda önemli bir gelir akışı elde etti.

Sektör 2023 yılının ikinci yarısı itibarıyla büyüme adımlarını atmayı sürdürüyor.

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME NEDEN ÖNEMLİ?

boyasız göçük düzeltme

Türkiye’de araba fiyatları yükselen enflasyon oranları nedeniyle son 3 yılda yaklaşık yüzde 400 artış gösterdi. Artan araç fiyatları nedeniyle ikinci el otomobil alım satımları da daha profesyonel bir sürece evrilmeye başladı. Özellikle kazaya karışan ve boyalı araçların değerindeki ciddi düşüş sebebiyle; araç sahipleri artık “kazalar sonrasında” araçlarını boyatmak yerine boyasız göçük düzeltme gibi hizmetlere rağbet ediyor.

Boyasız göçük düzeltme sektöründeki artış da araç fiyatlarındaki artışa paralel olarak ciddi bir ivme yakaladı. Sektörde araç fiyatlarında düşüş beklenmemesi sebebiyle hizmete olan talebin de artış göstermesi bekleniyor.

İNCELEYİN: Araç Kaplama Dükkanı Açmak

BOYASIZ GÖÇÜK DÜZELTME İŞİNE NASIL BAŞLANILIR?

Boyasız göçük düzeltme hizmeti genel olarak bir bakım ve onarım hizmetidir. İşletmeyi kurmak ve hizmet vermeye başlamak için ilk olarak uygun bir dükkan bulunması gerekiyor. Genellikle araç tamir ve onarım hizmetleri belediyeler tarafından belirli il ve ilçelerde SANAYİ adı verilen bölgelere taşınmıştır. Bu sebeple araçları için boyasız göçük düzeltme hizmeti almak isteyenler bu tür iş merkezlerine rağbet ediyor.

Eğer bulunduğunuz il veya ilçede bu yönde bir karar varsa; işletmenizi ilgili SANAYİ bölgesinde kurmanız tavsiye edilir.

Eğer yoksa da ses sorunu nedeniyle konutlardan nispeten uzak ve bağımsız bir yerde işletme kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Boyasız göçük düzeltme dükkanı için yaklaşık 50 metrekarelik zemine sıfır bir dükkana ihtiyacınız olacak. İlgili dükkan en önemli varlığınızdır. Bu sebeple en iyi seçeneğe sahip olduğunuzdan emin olmanız gerekiyor.

İlgili dükkanı kiraladıktan sonra gerekli malzeme, ekipman ve teçhizatları temin etmeniz gerekiyor.

Boyasız göçük düzeltme dükkanı için gerekli malzemeler:

  1. Göçük çekici: Metal bir alet kullanarak göçüğü düzeltmek için kullanılır.
  2. Kama şeklinde çıkarıcı: Göçüğü iterken kullanılan plastik veya metal bir araçtır.
  3. Yapışkan veya yapışkan çıkarıcı: Göçüğü düzeltmek için kullanılan yapışkan veya yapışkan çıkarıcılar, göçüğü kaldırmak veya düzeltmek için kullanılan özel yapışkanlardır.
  4. Isı tabancası veya buhar jeneratörü: Göçüğü ısıtarak ve ardından soğutarak düzeltmek için kullanılır.
  5. Üfleyici: Göçüğü düzeltmek için gerektiğinde kullanılan hava tabancasıyla benzer bir cihazdır.

Gerekli Ekipmanlar:

  1. Hava kompresörü: Hava basıncı sağlayarak göçüğü düzeltmek için gereken güce sahip olmanızı sağlar.
  2. Çekici: Göçüğü çekebilmek için yeterli güce sahip bir çekici gerekebilir.

Gerekli Araçlar:

  1. Özel göçük düzeltme seti: Göçük düzeltme işlemleri için özel olarak tasarlanmış çeşitli araç ve ekipmanları içeren bir set.
  2. Işık kaynağı: Boyasız göçük düzeltme işleminde, göçüklerin belirginleştirilmesi ve düzgün bir şekilde düzeltilmesi için bir ışık kaynağına ihtiyaç duyulabilir.

NİTELİKLİ PERSONEL BULUN

Boyasız göçük düzeltme işlemi genel olarak teknik bir işlemdir. Sıfırdan başlıyorsanız ilk olarak işletmenin açılışını yapmadan bir süre ilgili sektörde çalışmanız önerilir. Ya da alanında deneyimli en az bir olmak üzere personel ekibi kurmanız gerekiyor. Bu hizmet araçlar ile yapıldığı halde yoğun bir el emeği ihtiyacı içeriyor. Dolayısıyla deneyimli bir personel ekibi olmadan hizmet vermeniz oldukça güç olacaktır.

Boyasız göçük düzeltme dükkanı açmak için gerekli personelleri İŞKUR aracılığıyla bulabilirsiniz. Arzu ettiğiniz personelleri İŞKUR’dan bulmakta sorun yaşıyorsanız; iş arama platformlarına da ilan verebilirsiniz.

İNCELEYİN: Oto Yıkama Açmak

NE KADAR SERMAYE LAZIM?

Tamir ve onarım sektörünün önemli faaliyet alanlarından biri olan bu sektörde iş kurmak için gerekli sermaye ve maliyetin ana temeli malzeme, ekipman ve araçlardır. İlgili malzemelerin büyük bir kısmı dolar kuru ile ülkemize ithal ediliyor. Dolayısıyla ürünlerin fiyatlarında son dönemde önemli bir artış yaşandığını belirtmek gerekiyor.

50 metrekare alanda hizmet verecek olan tam teşekküllü bir boyasız göçük düzeltme dükkanını açmak için 400.000 TL sermayeye ihtiyacınız olacak.

NE KADAR KAZANDIR?

Bakım ve onarım sektörü genel olarak yüksek karlılık fırsatı sağlamaktadır. Özellikle büyük şehirlerde bu iş kolu aynı zamanda ciddi bir müşteri potansiyeline sahiptir. Ortalama olarak her bir iş için dükkanların kazancı yaklaşık 4.000 TL düzeyinde bulunuyor. Bu da günlük birkaç iş alınması durumunda aylık 200 bin liradan fazla para kazanabileceği anlamına geliyor. Elbette işletmenin net geliri müşteri potansiyeli ve giderler ile değişiklik gösterecektir.

İNCELEYİN: Oto Lastik ve Jant Dükkanı Açmak

İNCELEYİN: Laserwash 360 Bayilik

İNCELEYİN: Otopratik Bayilik

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

Yorum yapın