Çin’de Olup Türkiye’de Olmayan Ürünler (8)

PARAM OLSA ŞURAYA YATIRIRDIM DİYE DÜŞÜNME! ÜCRETSİZ 100 BİN TL SANAL PARA İLE KENDİNİ DENE.

Çin’den ihracat yapmak isteyen girişimci ve yatırımcıların daha fazla para kazanmak amacıyla Çin’de olup Türkiye’de olmayan ürünler özelinde araştırma gerçekleştirmesi ve bu ürünleri ülkemize getirerek piyasaya sunması önemli bir girişimcilik faaliyeti olarak ele alınabilir.

Çin’de olup Türkiye’de olmayan birçok ürün var. Bu ürünlerin çoğu özellikle teknoloji ürünleri olmakla beraber her türlü dekor, sağlık ve mutfak ürününü de bulabilmek mümkün. Çin’deki ürünleri getirmek üzere faaliyete geçmeden önce mutlaka ilgili ürünün Türkiye’deki benzer-muadil ürünlerini araştırın ve piyasadaki başarısını inceleyin. Getireceğiniz ürün tüketiciler için ilgili ürünün benzerlerinden çok daha fazla bir katma değer oluşturmuyorsa; ilgili ürünü satın almadan önce dikkat etmenizde fayda var.

Çin’de olan ama Türkiye’de olmayan ürünler listesini sizler için en büyük alışveriş portallarını inceleyerek ele aldık. Ana önceliğimiz ise ilgili ürünlerin kendi satışta olduğu piyasalardaki satış başarısıdır. Dolayısıyla potansiyel kısmı ilgili ülkedeki satış başarısını temsil ediyor.

ÇİN’DEN ÜRÜN GETİRMEK

Çin’den ürün getirmek hakkında detaylı bilgiler videomuzda:

1. SENSÖRLÜ ÇÖP KUTUSU

Eliniz yaklaştığı anda kendi kendine kapağı açılan bir çöp kutusu. Henüz Türkiye’deki ofislerde bu ürüne rastlandığını belirtmek oldukça zor. Türkiye pazarında şansı olan bir üründür.

Sensörlü çöp kutusu, üzerinde bulunan sensörler aracılığıyla çöp atma işlemini otomatik hale getiren bir çöp kutusu türüdür. Bu çöp kutuları genellikle ev veya ofis gibi kapalı mekanlarda kullanılır ve çöp atma sürecini daha hijyenik ve kolay hale getirir.

Sensörlü çöp kutuları, insan el temasını minimize ederek hijyen seviyesini artırır. Kutunun kapağı, sensörler sayesinde el yaklaşmadan açılır ve çöp atıldıktan sonra da kapanır. Bazı sensörlü çöp kutuları ayrıca sesli uyarı sistemiyle de donatılmıştır, böylece doluluk seviyesi yüksek olduğunda kullanıcıları uyarmak için bip sesleri çıkarırlar.

Sensörlü çöp kutuları farklı boyutlarda ve tasarımlarda bulunabilir. Genellikle paslanmaz çelikten yapılmış olan bu çöp kutuları, modern bir görünüm sunar ve herhangi bir alanda şık bir dekoratif öğe olarak kullanılabilir. Ayrıca, bazı modellerde çıkarılabilir iç haznelere sahip olması nedeniyle temizliği de oldukça kolaydır.

2. TAZE HAVA ŞİŞESİ

Potansiyel: 5/10

taze hava

Dünyanın en kirli havasına sahip şehirleri listesinde Çin elbette başı çekiyor. Bu nedenle insanlar temiz havaya sahip bölgelerdeki şişelenmiş havayı almakta ve yanında taşıyarak diledikleri zaman bunu kullanmaktadır. Son yıllarda ABD’de de satışa sunulan ürün önemli satış rakamlarına ulaşmış durumda. Özellikle çok temiz havaya sahip bölgelerden şişelenen hava ürünlerine yönelik ilgi çok daha fazla bulunuyor. Türkiye’de olmayan bu ürün için bir araştırma gerçekleştirerek piyasa durumunu inceleyebilirsiniz.

Çin’de ürünün şuanda satış fiyatı 13 dolar seviyesinde bulunuyor.

3. TELEFON ÖPÜCÜĞÜ

Potansiyel: 2/10

kissinger

Çin’de bir üniversite tarafından geliştirilen bu ürün sayesinde uzaktaki sevdiğinizi artık cep telefonunuzdan öpebileceksiniz. Uygulama öncelikle ekranı öpmenizi istiyor. Uygulama ekrandaki baskı sensörleri aracılığıyla öpücüğünüzün benzerini oluşturuyor ve karşı telefonda yüklenen uygulama ile benzer titreşimleri oluşturuyor. Son derece ilginç bir fikir olarak karşımıza çıkan bu uygulama şimdiden önemli indirme sayılarına ulaştı. Uygulamaya yönelik bir iş fikri hayata geçirilerek mevcut piyasa şartlarında gelir akışı elde edilebilir.

Kissinger adlı uygulama şuanda ücretli olarak satılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Al – Sat İşleri

4. YANAK GERDİRİCİ

Potansiyel: 7/10

yanak

Çin’de yanakları gerdirmek oldukça popüler bir işlem. İnsanlar bunun için farklı farklı cerrahi işlemler uygulanıyor. Bu sorunu fark eden bir şirket yanak gerdirici adlı bu ürünü geliştirdi. Satış rakamları oldukça dikkat çekici olan yanak gerdirici şuanda 25 dolar civarındaki etiket fiyatına sahip. Amazon’da da oldukça sevilen ürün henüz Türkiye’de bulunmuyor.

Chinese Beauty tarafından geliştirilen ürüne yönelik bir pazarlama çalışması planlanarak gelir elde edilebilir.

5. PANDA ÇAYI

Potansiyel: 9/10

panda çayı

Çin’de farklı çaylara çok fazla ilgi var. Bunlardan biri de Panda çayı olarak adlandırılan ve özel bir karışım ile hazırlanan çaydır. Son yıllarda Türkiye’de de farklı tatlara yönelik ilginin arttığını belirtmekte yarar var. Dolayısıyla Panda çayı aradığınız girişimcilik ürünü olabilir.

Son derece pahalı olan bu çay Türkiye’de de uzun yıllardır “en şifalı çaylar” adındaki haberlerin manşetini süslemeye devam ediyor.

İNCELEYİN: Ticarete Atılmak İstiyorum

6. BALSAM ELMASI

Potansiyel: 9/10

balsam elması

Türkiye’de yeni meyvelere yönelik ciddi bir eğilim var. Çin’de ciddi bir satış rakamına ulaşan Balsam Elması birçok sağlık dergisi tarafından oldukça sağlıklı meyveler kategorisinde listelenmiştir.

Balsam elmasını ülkemizde pazarlayarak önemli bir girişim başlatabilirsiniz. Çin’de olup Türkiye’de olmayan ürünler arasında yer alan Balsam Elması’nın fiyatı ise kilogramı 7 dolar. Dolayısıyla pahalı meyveler arasında yer almaktadır. Yetiştiriciliği oldukça zor olan meyveler arasında bulunuyor.

Balsam elması özellikle yaraları tedavi etmekteki başarısı nedeniyle çok sevilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ne Satılır?

7. SALATALIK CİPSİ

Potansiyel: 9/10

salatalık cips

Çin’de çok sevilen cipsler arasında bulunan salatalık cipsleri özellikle gençler arasında oldukça popüler bir ürün. Henüz Türkiye’de bulunmayan bu tada yönelik bir girişim başlatılarak sektörün öncüsü olabilirsiniz. Deneyenlerin sosyal medya yorumlarına göre oldukça lezzetli olduğu görüşü hakim.

8. GİYİLEBİLİR HAVA TEMİZLEYİCİ

havas

Çin’de hava kirliliği sebebiyle standart yüz maskeleri artık yerini daha teknolojik ürünlere bırakmaya başladı. Chongqing merkezli bir şirket, dünyanın ilk giyilebilir hava temizleyicisini geliştirdi ve ilgili ürün oldukça yüksek satış rakamlarına sahip. Son dönemde Türkiye’de de hava kirliliği artarken; oldukça karlı bir satış odaklı ürün olabilir.

İNCELEYİN: İlginç İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri 2 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
5 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 10 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
20 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 50 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri
100 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri 200 Bin TL Sermayeli İş Fikirleri

“Çin’de Olup Türkiye’de Olmayan Ürünler (8)” üzerine 17 yorum

 1. Bilgiler için çok teşekkürler. Benim aklıma takılan bir sorum olacaktı. Mesela yurt dışında bir ürün var ama Türkiyede yok üretimi. Ben bu ürünü Türkiyede üretebiliyor muyım hani yasal falan sıkıntı yaşar mıyız? Dijital bi ürün de değil hani çok çok basit bir ürün benim aklıma gelmişti fikir ama araştırmalarım sonucu yurt dışında yapılan bir ürün olduğunu öğrendim. Hani saç bandı gibi çok basit bi ürün ama yine de sorun olur mu burada üretsem

  Yanıtla
 2. hocam ben diyorum ki bu ürünlerden bazılarını getirtip satışa koysam isanlar yeni olduğunu görünce almak ister eğer çok fazla almak isteyen olursada bu ürünler üzernden gelir etmeye çalışssam nasıl olur sizce

  Yanıtla
  • Merhaba,

   Basit bir pazar araştırması yapmak için birkaç cafeye giderek bu çayı sağlayabileceğinizi ve menülerinde yer vermelerini isteyin. Eğer dostlarınız varsa bu konuda yardımcı olabilecek, kısa sürede ürünün performansını görme fırsatınız olacaktır. Şu anda Panda Çayı araması Türkiye’de yok denecek kadar azdır.

   İyi çalışmalar.

   Yanıtla

Yorum yapın